اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

راه اندازی کمپینی برای افزایش قیمت بیت کوین

کمپین #LaserRayUntil100K چهار روز قبل شروع شد و حالا به سرعت در حال گسترش است.
ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا که بر تصمیم این شرکت مبنی بر خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین داشت حالا با قرار دادن عکسی جدید برای پروفایل توئیتر خود که در آن یک زن انیمه ای با چشمان قرمز و لیزری و پس زمینه بیت کوین به یک کمپین عجیب و غریب پیوست.
سنتا لومیس سناتور آمریکایی که یکی از دارندگان بیت کوین است و در کمیسیون بانکداری سنای آمریکا حضور دارد هم عکس پروفایل خود را به عکسی با چشمان قرمز لیزری تغییر داده است.
آنها کمپینی راه انداخته اند که طرفداران و دارندگان بیت کوین از جمله مدیر اجرایی CoinShare یعنی ملتم دمیروس و مدیرعامل شرکت میکرواستراتژی یعنی مایکل سیلر همگی چشمان خود را در عکس پروفایل توئیترشان قرمز و لیزری کرده اند.
نیراج اگراوال رئیس ارتباطات اتاق فکر Coin Center به decrypt گفت: این کمپین برای تحرک بازار و افزایش قیمت است. به این فکر کنید که وقتی یک شخصیت در یک فیلم از شدت خوشحالی چشمانش برق می‌زنند.
بر اساس وب سایت Know Your Meme، چشمان قرمز لیزری اولین بار پس از انتشار بازی ویدیویی Mass Effect2 در سال 2010 مورد استفاده قرار گرفت.چشم دشمنان وقتی که در اختیار یک گروه دیگر قرار می‌گرفتند قرمز می‌شد. مردم با فتوشاپ متن کنترل مستقیم را به آن اضافه کردند و این‌گونه یک Meme  متولد شد.
مدتی طول کشید تا این meme به بیت کوین منتقل شود، اما در 15 فوریه گرگ زاج که یک پادکستر در حوزه ارز دیجیتال است عکس چشمان خود را با لیزر و توئیتی با مضمون #LaserRayUntil100k در اکانت توئیتر خود قرار داد و اشاره کرد که بیت کوین الان در حدود 55 هزار دلار است و باید به 100 هزار دلار برسد. مگدالنا گروونوسکا، که یک بازرس در شرکت Quadriga ست گفت: این هشتگ برای جشن گرفتن رسیدن بیت کوین به صد هزار دلار تشکیل شده است. البته صد هزار دلار دور از دسترس هم نیست.
وی در مورد اینکه آیا او چشمهای لیزری را در عکس پروفایل توئیتر خود نگه می‌دارد تا زمانی که بیت کوین به صد هزار دلار برسد، گفت: ” بله، برای چند ماه.”
در زمان نوشتن این مقاله بیت کوین از اول سال 2021، 91 درصد رشد داشته است.
منبع: decrypt

سلام کریپتو

گزیده اخبار

بیشتر بخوانید:  کشف اسیب پذیری های شبکه ی Lightning و احتیاج سریع آن به آپدیت شدن

 

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا