اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

هشدار 🔔 وکلا به ایلان ماسک

salamcrypto

وکلا به ایلان ماسک هشدار می‌دهند که توئیت های او در مورد بیت کوین می‌تواند خشم سازمان بورس آمریکا را برانگیخته کند.
مشاوران حقوقی به مدیر اجرایی تسلا یعنی ایلان ماسک هشدار داده اند که ممکن است او تحت نظارت کمیسیون امنیت و تجارت ایالات متحده به دلیل فعالیت های خیر وی در شبکه های اجتماعی و اظهارات اش در مورد بیت کوین قرار بگیرد.
روز دوشنبه 8 فوریه، تسلا در بیانیه ای اعلام کرد که 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است و به روزی پذیرش پرداخت با بیت کوین از طریق کاربران را آغاز می‌کند. اندکی بعد، قیمت این ارز دیجیتال افزایشی شدید را تجربه کرد و به 48 هزار دلار رسید.
داگ دیویسون رئیس اسبق شعبه بخش اجرایی سازمان بورس آمریکا در Linklaters و به روزنامه تلگراف انگلستان گفت:
متعجب کننده نیست اگر سازمان بورس بخواهد از ایلان ماسک در مورد قیمت گذاری بیت کوین و تحرکات چشمگیر اخیر بازار این ارز، سوالاتی بکند.
ویتور کنستانسیو معاون رئیس سابق بانک مرکزی اروپا هم گفت که بورس آمریکا حتماً این موضوع را بررسی خواهد کرد.
” مشخص نشد که تسلا چه زمانی این سرمایه گذاری را انجام داده است. در ماه دسامبر، ماسک گفت که تسلا می‌تواند بیت کوین بخرد و اظهارات زیادی را در مورد حمایت وی از بیت کوین به دنبال داشت. روند صعودی بیت کوین ادامه پیدا کرد و سرمایه گذاری تسلا بر روی بیت کوین شروع شد. سازمان  بورس حتما این موضوع را بررسی خواهد کرد.
سازمان بورس و کمیسیون معاملات فیوچر کالا ها در صورت مشکوک بودن اتفاقات، توانایی ورود و بررسی این موضوع را دارند.
ماسک در توئیتر در رابطه با بیت کوین و دوج کوین فعال بود و اتفاقات زیادی را در شبکه های اجتماعی رقم زد که باعث شد که این دو ارز رشد کنند و رکورد جدید را ثبت کنند.
بیت کوین در ژانویه پس از اینکه ایلان ماسک عبارت  #Bitcoin را به بیو اکانت توئیتر خود اضافه کرد و توئیتی گذاشت که در آن گفته بود ” با نگاه به گذشته، این اجتناب ناپذیر بود.” باعث شد که بیت کوین افزایش قیمت 20 درصدی را تجربه کند. در آخر دسامبر او تصویر صریحی گزاشت که در آن اشاره کرده بود که او بسیار وسوسه شده بود تا بیت کوین بخرد.
هیچ شکی وجود ندارد که این خرید بیت کوین توسط تسلا باعث شد که این ارز، افزایش قیمت را تجربه کند. او با 46.5 میلیون دنبال کننده و توئیت های تاثیرگذار در مورد ارز های دیجیتال، قادر است تا بازار ها را به تحرک در بیاورد.
او همچنان در حال پمپ کردن دوج کوین است. در توئیتی به تازگی ادعا کرد که در حال خرید این ارز دیجیتال است. بعد از این توئیت دوج کوین در مدت زمان کوتاهی 13 درصد افزایش قیمت را تجربه کرد.
” مقداری دوج کوین برای ایکس کوچولو خریدم، حالا او یک کودک نوپای دارنده ارزد یجیتال است.”
ماسک با ایجاد جنجال در توئیتر غریبه نیست. وی قبلاً به ارسال اطلاعات غلط درباره کرونا و تعطیلی یکی از کارخانه های خود متهم شده بود.
در جنجال دیگری وی اظهار داشت که قیمت سهام تسلا بیش از حد بالاست و در نتیجه آن سهام تسلا یک افت قیمت را تجربه کرد. SEC از ماسک به جرم کلاهبرداری شکایت کرد و رئیس تسلا را به دلیل ساخت توئیت های دروغ و گمراه کننده متهم کرد اما او پس از مدت کوتاهی با آنها توافق کرد.
منبع: Cointelegraph.com

بیشتر بخوانید:  سه عامل برای پیش بینی قیمت بیت کوین

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا