بررسی ماینرها و تجهیزات جانبی

معرفی 3 نرم افزار استخراج برای سیستم عامل لینوکس | آموزش نرم افزار Hashr8

نرم افزار استخراج برای لینوکس ، در چند سال اخیر، ماینر ها استفاده از ویندوز 10 را نسبت به سایر ویندوز های موجود، حتی از لینوکس بیشتر ترجیح می دهند. دلیل این موضوع نیز تنها بروز بودن ویندوز 10 نسبت به سایر ویندوز ها می باشد. در حال حاضر تنها ویندوز 10 به عنوان جدید ترین و معروف ترین ویندوز در بین کاربران وجود دارد. شاید بعضی از افراد فکر کنند که تنها با بکارگیری ویندوز 10 می توان ارز های دیجیتال را استخراج کرد اما اینطور نیست. شما می توانید از لینوکس نیز برای استخراج ارز های دیجیتال استفاده کنید اما کار با ویندوز لینوکس برای بعضی از افراد سخت است و دلیل آن نیز محیط خط فرمانی این ویندوز است. لینوکس در محیطی همانند محیط CMD که خط فرمانی شکل است کار می کند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

همین امر باعث شده است تا کار با این ویندوز برای کاربران مبتدی سخت شود و کاربران مبتدی و نیمه مبتدی به سراغ این ویندوز نباشند. دستگاه های ماینر، بهتر با ویندوز 10 راه اندازی می شوند و اصل راه اندازی آن ها با ویندوز 10 می باشند. استخراج ارز دیجیتال با سیستم عامل لینوکس کمی سخت و دشوار است و همچنین پیچیدگی خاصی دارد.

سیستم عامل لینوکس تا کنون، نسخه های مختلفی منتشر کرده است و این موضوع می تواند برای ماینر هایی که با سسیستم عامل لینوکس کار می کنند مفید باشد. در این مقاله قصد داریم تا درباره 3 سیستم عامل لینوکس که می توانید با آن ارز های دیجیتال استخراج کنید، با شما گفتگو کنیم. برای آشنا شدن بیشتر تا انتها همراه ما باشید.

کوین کده

سیستم عامل لینوکس چیست؟

در ابتدا قصد داریم تا کمی درباره سیستم عامل لینوکس با شما گفتگو کنیم تا افرادی که با این سیستم عامل آشنا نیستند آشنا شوند. سیستم عامل لینوکس همانند دیگر سیستم عامل هایی که تا کنون آمده است همانند 7 و 8 و 10 می باش. بعضی از ویژگی های سیستم عامل لینوکس را دیگر سیستم عامل ها ندارند و این موضوع سبب می شود تا افراد متخصص تری که به دنبال این ویزگی ها هستند به سمت سیستم عامل لینوکس بروند. همانطور که در مقدمه گفتیم، سیستم لینوکس در محیط خط فرمان اجرا می شود.

سیستم عامل لینوکس متن باز است و شما می توانید تغییرات دلخواه خود را بر روی آن پیاده سازی کنید. در ابتدا سیستم عامل لینوکس تنها برای رایانه های x86  بود. پس از گذشت مدتی با انتشار نسخه های جدید، دیگر رایانه ها نیز می توانستند از این سیستم عامل استفاده کنند. به صورت کلی، این توصیفی بود که می توان درباره سیستم عامل لینوکس مطرح نمود. در ادامه همراه ما باشید.


استفاده از سیستم عامل لینوکس در استخراج ارز های دیجیتال، چه فایده هایی دارد؟

استفاده از سیستم عامل لینوکس در استخراج ارز های دیجیتال معایب و مزایا خاص خودش را دارد. شما می توانید با استفاده از این سیستم عامل به مزایا هایی که این سیستم عامل دارد دسترسی داشته باشید. مزایا و معایب استفاده از سیستم عامل لینوکس در استخراج ارز های دیجیتال عبارت اند از:

مزایا :

 1. شما می توانید همزمان با کارت گرافیک های Nvidia و AMD عملیات استخراج را دنبال کنید.
 2. دیگر نیازی به حافظه SSD های گران قیمت ندارید.
 3. حجم کم، پایداری بالا
 4. سیستم عامل لینوکس، حافظه کمتری نسبت به ویندوز نیاز دارد.
 5. نیازی به دریافت تمام درایور ها نمی باشد.

معایب:

 1. کارکرد بسیار سخت با سیستم عامل لینوکس

در این مقاله ما قصد داریم تا درباره ورژن های مختلف سیستم عامل لینوکس با شما عزیزان گفتگو کنیم. در این مقاله قرار است با ورژن های ” Hashr8 ” و ” MMPOS ” و ” Simplemining OS ” آشنا شوید. اگر به این موضوع علاقه دارید و می خواهید اطلاعات جدیدی کسب کنید، ادامه این مقاله را از دست ندهید.


چگونه سیستم عامل لینوکس را فراخوانی کنیم؟

همانطور که می دانید، برای استفاده از هر سیستم عامل، ابتدا باید آن را نصب کنید.نصب سیستم عامل لینوکس در ورژن های مختلف شاید دشوار باشد اما با وجود آموزش های متعدد از این دشواری کاسته می شود.

در این قسمت به صورت کامل نصب ویندوز را آموزش نمی دهیم زیرا فرصت بسیار کم است و تنها به صورت خلاصه مراحل اولیه را به شما آموزش خواهیم داد.

برای نصب سیستم عامل لینوکس ورژن دلخواه نیاز به ابزار های زیر دارید، در قدم اول تمام این موارد را تهیه کنید.

 1. فلش مموری
 2. نرم افزار برای بوت کردن سیستم عامل بر روی فلش
 3. نرم افزار ماشین مجازی VM Ware

مراحل انجام کار برای نصب سیستم عامل لینوکس:

ابتدا باید به سایت توسعه دهنده ورژن مورد نظر خود مراجعه کنید. پس از مراجعه اقدام به دانلود آن ورژن از سیستم عامل کنید.

پس از دانلود نرم افزاری که برای بوت نمودن فلش دانلود کرده اید را اجرا کنید و حال نوبت به آن رسیده است که فلش مموری را به سیستم متصل کنید.

پس از متصل نمودن فلش به سیستم با نرم افزاری که برای بوتنمودن فلش دانلود کرده اید، فلش را بوت کنید.

پس از انجام کار، برای نصب سیستم عامل نرم افزار ماشین مجازی را اجرا کنید و از طریق فلش اقدام به نصب سیستم عامل کنید.

نصب سیستم عامل مورد نظر را می توانید با کمی جستجو در اینترنت پیدا کنید و طبق همان مراحل نصب را پیش بگیرید.

پس از اینکه نصب سیستم عامل پایان یافت حال باید تنظیمات استخراج را انجام دهید تا عملیات استخراج شروع شود.

همانطور که گفتیم در این مقاله ما قصد داریم تا درباره سه سیستم عامل ” Hashr8 ” و ” MMPOS ” و ” Simplemining OS ” که هسته تمامی آن ها لینوکس است با شما گفتگو کنیم. در ابتدا هر سه سیستم عامل را به شما معرفی خواهیم کرد و در انتها نیز یکی از آن ها را آموزش می دهیم. همراه ما باشید.


معرفی سیستم عامل های Hashr8 و MMPOS  و Simplemining OS برای استخراج ارز دیجیتال

 

 1. سیستم عامل Hashr8

سیستم عامل هش آرایت یی از سیستم عامل هایی است که مناسب ماینینگ می باشد. این سیستم عامل نسبتا جدید می باشد و یکی از هسته های لینوکس به حساب می آید. خوشبختانه این نسخه از سیستم عامل، برای کاربران کمی راحت است زیرا رابط کاربری آسانی نسبت به رقبای خود دارد. سیستم عامل Hashr8 در همان ابتدا توانست در دل ماینر ها جای بگیرد و تبدیل شود به سیستم عامل مورد استقبال و علاقه آن ها. راحتی رابط کاربری این سیستم عامل طوری است که شما می توانید به آسانی سیستم را به ریگ متصل کنید. یکی از هدف های توسعه دهندگان این سیستم عامل بهبود مشکلات دیگر سیستم عامل ها می باشد.

تقریبا می توان گفت که این سیستم عامل از 600 استخر و همچنین 50 نرم افزار ماینینگ پشتیبانی می کند. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره این سیستم عامل با شما گفنتگو کنیم همچنین در انتها نیز در نظر داریم تا در پایان این مقاله آموزش کار با این سیستم عامل را با شما به اشتراک بگذاریم.

شما می توانید با تلفن همراه خود از راه دور، به راحتی Hashr8 را دنبال کنید. تقریبا می توان گفت که این امکان مدیریت از راه دور یا ” Remote Management ” نام دارد که می توانید از این قابلیت استفاده کنید.

یکی از ویژگی های قابل توجه در سیستم عامل Hashr8 این است که شما می توانید در هنگام ثبت نام از بین سه بسته موجود، یک بسته انتخاب کنید. این سه بسته عبارت اند از:

 1. Home Miner:

استفاده از این قسمت رایگان است و می توانید همزمان از سه ریگ استخراج استفاده کنید.

 1. Pro Miner :

برای هر ریگ استخراج بعد از سه دوره اول باید هر ماه 2 دلار پرداخت کنید.

 1. Corporate Miner :

این گزینه امکانات متعددی از جمله، مدیریت حخساب اختصاصی، گزینه های بیشتر پیکربندی، تخفیف برای استفاده از 300 ریک استخراج در اختیار شما قرار می دهد.

اگر می خواهید از این سیستم عامل برای استخراج ارز های دیجیتال استفاده کنید، در ادامه همراه ما باشید تا به صورت کامل برایتان راه اندازی و طریقه استخراج این سیستم عامل را آموزش دهیم.


 1. سیستم عامل MMPOS

تقریبا در سال 2018 بود که سیستم عامل MMPOS کار خود را آغاز کرد. این سیستم عامل قابلیت استفاده از ابزار های ” AMDmemtweak ” و همچنین اورکلاک پیشرفته را دارا بود. ابزار ” AMDmemtweak ” برای زمانبدی حافظه کارت های شرکت AMD به کار می رود. این ابزار باعث افزایش هش ریت GPU های ریگ شما می شود. البته لازم به ذکر است که این موضوع دارای محدودیت می باشد و این اتفاق در الگوریتم هایی مثل Ethash و چندین الگوریتم دیگر امکان پذیر است.

بیشتر بخوانید:  انواع فن ماینر | بررسی فن ماینر

این ابزار (AMDmemtweak ) برای هر الگوریتم به صورت جداگانه تنظیم می شود. این نکته را باید بدانید که میزان هش ریت ابزار AMDmemtweak به چند عامل همچون: الگوریتم استخراج، نوع اورکلاک، حافظه GPU یا کارت گرافیک و در آخر نیز نرم افزار ماینینگ بستگی دارد.

نصب این سیستم عامل نیز ساده است و شما می توانید به راحتی آن را نصب و استفاده کنید. در صورتی که برای نصب این سیستم عامل با مشکل رو به رو شدید، در قسمت نظرات مشکل خود را مطرح کنید.


 1. سیستم عامل Simplemining OS

 یکی از هدف های این سیستم عامل، کوتاه و همچنین ساده نمودن فرآیند استخراج ارز های دیجیتال می باشد. شما می توانید به راحتی از این سیستم عامل برای استخراج رمز ارز های خود استفاده کنید. سیستم عامل Simplemining OS تا حدودی قدیمی می باشد و ممکن است تا به حال آن را زیاد شنیده باشید. همچنین ماینر هایی زیادی این سیستم عامل را می شناسند و با آن آشنایی دارند. خوشبختانه توسعه دهندکان این سیستم عامل تا حدودی به هدف خود رسیده اند و توانسته اند که راهی که میخواستند را پیاده سازی کنند. تقریبا در مدت زمانی که ریگ با این سیستم عامل در حال استخراج بود، هیچ خطایی رخ نداد و قدرت استخراج نیز ( هش ریت ) تغییر نکرد.

به راحتی می توان گفت که سیستم عامل Simplemining OS یک سیستم عامل قدیمی و قابل اطمینان است که شما می توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که قدیمی بودن این سیتسم عامل مانع پیشرفت آن نشده است، در نتیجه سیستم عامل Simplemining OS تا کنون پیشرفت های خوبی را داشته است.

یکی از موارد منفی این سیستم عامل که بسیار مورد منفی بزرگی است رایگان نبودن آن می باشد. البته این موضوع برای کمپانی سازنده این سیستم عامل جای حق دارد اما این کمپانی می تواند در آمد خود را از راه های دیگر تامین کند. متاسفانه شما تنها می توانید 7 روز به صورت رایگان از این سیستم عامل استفاده کنید و بعد از 7 روز باید هزینه ای را پرداخت کنید. این موضوع برخی از ماینر ها را برای انتخاب این سیستم عامل دو دل کرده است.

اگر پس از 7 روز هزینه را به کمپانی سازنده پرداخت نکنید ریگ استخراج شما از کار خواهد افتاد و دیگر نمی توانید عملیات استخراج را دنبال کنید. اگر برای ماینری این اتفاق بی افتد، ضرر شدیدی به ماینر وارد خواهد شد.

در این مقاله شما با سه سیستم عامل استخراج مبتنی بر لینوکس آشنا شدید. حال همانطور که گفتیم در نظر داریم تا طریقه نصب و راه اندازی سیستم عامل Hashr8 را با شما به اشتراک بگذاریم. اگر علاقه به یادگیری این آموزش هستید، از این قسمت تا انتهای مقاله همراه ما باشید.


آموزش نصب و راه اندازی سیستم عامل Hashr8 برای استخراج ارز دیجیتال

در این قسمت در نظر داریم تا به شما آموزش دهیم که چگونه می توانید سیستم عامل Hashr8 را بر روی سیستم خود نصب و با اتصال نمودن ریگ استخراج عملیات ماینینگ را آغاز کنید. برای اینکه در هنگام انجام کار با مشکل رو به رو نشوید، مراحل زیر را با دقت دنبال کنید.

ابتدا به سایت رسمی Hashr8 بروید و پس از ثبت نام در سایت فایل های نصبی سیستم عامل Hashr8 را دانلود کنید.

پس از کامل شدن دانلود سیستم عامل، به سراغ دانلود نرم افزار BalenaEtcher می رویم. پس از دانلود این نرم افزار آن را بر روی فلش مموری بریزید. پس از ریختن نرم افزار بر روی فلش، فلش را یک بار از روی سیستم بکنید و سپس دوباره وصل کنید. اگر زمانی که فلش مموری را از سیستم کنده اید، با پیغام فرمت شدن درایو های خود رو به رو شده اید، آن را کنسل کنید و پنچره باز شده را ببندید.

وارد سایت Hashr8 شوید و در گزینه های موجود سمت چپ، بر روی گزینه ” Rig ” و سپس بر روی گزینه ” Add Rig ” کلیک کنید. حال در این قسمت باید در فیلد های مربوطه، اسم ریک، توضیحات و تعداد GPU یا کارت گرافیک و رمز عبور را وارد کنید. پس از کامل نمودن تمام فیلد ها بر روی گزینه ” Save ” کلیک کنید.

نرم افزار استخراج برای لینوکس
آموزش نصب نرم افزار hashr8

حال بر روی تب ” Dashboard ” کلیک کنید و سپس بر روی اسم ریگ که در قسمت قبل ایجاد کرده اید ضربه بزنید. حال در صفحه جدید بر روی گزینه ” System Info ” را انتخاب کنید. زمانی که وارد برگه System Info شدید، در قسمت پایینی بر روی گزینه ” Rig Token ” کلیک کنید تا شناسه ریگ شما کپی شود.

فلش مموری را که در قسمت ابتدایی برداشتید، حال مجدد به سیستم متصل کنید. حال فلش را باز کنید و سپس به پوشه Confing بروید. در فلش یک فایل متنی با فرمت .text وجود دارد که نام آن Token می باشد. فایل را باز کنید و توکنی که در مرحله قبل کپی کرده بودید را وارد کنید. حال آن را ذخیره کنید و سپس آن را ذخیره کنید.

حال نوبت به آن رسیده است که ریگ استخراج خود را یک بار مجدد راه اندازی کنید و یا همان به اصطلاح ری استارت کنید. حال باید همانند نصب ویندوز از روی فلش، تنظیمات مادربرد را تغییر دهید. این کار همان بوت کردن می باشد که شما به مادربرد دستور می دهید تا برای شروع کار با فلش روشن شود. برای رفتن به تنظیمات مادربرد، باید با توجه به مدل، دکمه مورد نظر را کلیک کنید. در بیشتر مادربرد ها با ضربه زدن پی در پی بر روی دکمه های F8 و F10 می توانید این کار را انجام دهید.

نرم افزار استخراج برای لینوکس
آموزش نصب سیستم عامل hashr8

بعد از شناسایی شدن، ریگ شما شروع به کار خواهد کرد. حال باید به سایت Hashr8 مراجعه کنید تا باقی مراحل را از داخل این سایت دنبال کنید.

حال باید برخی از تنظیمات را بر روی ریگ خود اعمال کنید تا عملیات استخراج شروع شود. در قدم اول باید فن ها را تنظیم کنید. برای انجام این کار باید از گزینه ” Tuning ” استفاده کنید. بر روی این گزینه کلیک کنید و سرعت فن را طبق سرعت دلبخواه خود تنظیم کنید.

پشنهاد: بهتر است سرعت فن را در یک مقدار ثابت مثلا 55 قرار دهید. اگر پس از شروع استخراج متوجه حرارت بالای ریک شدید، می توانید با مراجعه مجدد به این گزینه سرعت را افزایش دهید و مجدد تنظیم کنید.

برای وارد نمودن آدرس کیف پول باید به بخش Wallets مراجعه کنید. در این بخش می توانید آدرس کیف پول خود را وارد کنید تا رمز ارز های استخراج شده مستقیما به این کیف پول انتقال یابند.

برای وارد نمودن دستی استخر نیز باید بر روی گزینه ” Add new url ” ضربه بزنید و سپس آدرس استخر خود را به صورت دستی وارد کنید.

نرم افزار استخراج برای لینوکس
آموزش نصب سیستم عامل hashr8

یکی از مزایا سیستم عامل Hashr8 این است که شما پس از انتخاب کوین مورد نظر برای استخراج، لیستی از استخر های ارز دیجیتال همان کوین را مشاهده می کنید و می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. حال اگر علاقه ای به انتخاب از آن استخر ها نداشتید، می توانید همانطور که پیش تر گفتیم، به صورت دستی استخر مورد نظر خود را وارد کنید.1


سخن آخر نرم افزار استخراج برای لینوکس

در این مقاله به صورت کامل با سیستم عامل های استخراج مبتنی بر لینوکس آشنا شدید و در انتها نیز از آموزش طریقه نصب سیستم عامل Hashr8 بهره بردید. در صورت ایجاد مشکل و یا طرح سوال می توانید از قسمت نظرات اقدام کنید.

یکی از بهترین عملکرد ها را شاید می توان گفت که سیستم عامل Hashr8 دارد. در قسمت قبلی به صورت کلی با تمامی ابزار های آن آشنا شدید. اگر در قسمت پایانی دقت کرده باشید، با گزینه ای به نام Miner log آشنا خواهید شد. اگر بر روی این گزینه کلیک کنید می توانید عملکرد دقیقی از GPU و یا کارت گرافیک های خود مشاهده کنید.

ممنون از اینکه تا پایان ” 3 نرم افزار استخراج برای سیستم عامل لینوکس ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

 1. با سلام
  ممنون از توضیحاتتون
  یه سوال داشتم واسه نصب hashr8 OS نیاز هست ابتدا سیستم عامل لینوکس رو نصب کنم بعد hashr8 رو روی لینوکس نصب کنم؟ یا hashr8 OS بصورت مستقل میتونه کار کنه؟

 2. سلام cpu سیستم من دارای حافظه گرافیکی هست
  یعنی عملیات گرافیکی داخل cpu انجام میشه
  مقرون به صرفه هست که با 20تا از این سیستم ها اتریوم استخراج کنم
  مدل cpu-3.7GHZهست و چهار هسته ای سری RX427-BB

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا