کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول لجر نانو اس چیست | آموزش ثبت نام در کیف پول Ledger Nano S

با گسترده شدن بازار ارزهای دیجیتال اهمیت وجود یک کیف پول امن بیشتر شد.یکی از این کیف پول های امن کیف پول لجر است .کیف پول لجر نانو اس ،یکی از کیف پول های سخت افزاری است که بعنوان کیف پول بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد.

کیف پول های سخت افزاری در واقع وسیله ای امن هستند که به صورت افلابن رمز ارز شما را بدون احتیاج وصل شدن به اینترنت دخیره می کنند .به این ترتیب از هک شدن کیف پول شما جلوگیری می شود.کیف پول های سخن افزاری برای سرمایه های با مقدار زیاد و طولانی مدت مناسب هستند.

در این پست می خواهیم در مورد آموزش کیف پول سخت افزاری لجر صحبت کنیم. کیف پول لجر دارای دو نوع اس و ایکس می باشد. .از نظر امنیت بسیار محبوب است. این کیف پول دارای امنیت داده و دارایی بالایی است و جزو بهترین گزینه ها برای انتخاب می باشد. همراه باشید با آموزش ثبت نام در کیف پول Ledger nano s

نکات لازم برای خرید کیف پول لجر نانو اس

 • حتما مشخصات لجر را از وب سایت رسمی آن مشاهده کنید. این کار به شما اطمینان می دهد که کیف پولتان دستکاری نشده است.
 • اینکه کیف پول لجر شما ویروسی نیست دلیلی بر ویروسی نبودن سیستم شما نیست. در نتیجه قبل از متصل کردن کیف پول به رایانه ، آن را با آنتی ویروس مناسب و قوی بررسی کنید.
 • در هنگام راه اندازی کیف پول عجله نکنید و با دقت تمام مراحل را طی کنید ، زیرا ممکن است که بعضی مراحل جعلی بوده و با یک اشتباه کوچک تمام داراییتان را از دست بدهید.

مطالعه بیشتر: آموزش تصویری ثبت نام کیف پول بلاک چین


نحوه راه اندازی کیف پول لجر نانو اس می پردازیم

 • هنگامی که جعبه را باز می کنید تمام قطعات سخت افزاری آن را بررسی کنید. این دستگاه دارای چهار جز اصلی و به شکل فلزی می باشد.

راه اندازی کیف پول - کیف پول لجر نانو اس

 • صفحه نمایش : با استفاده از صفحه نمایش شما می توانید عملیات مورد نظر خود را انجام داده و بررسی کنید. این دستگاه هر چند دارای صفحه نمایش کوچکی می باشد اما تمام اطلاعات مورد نیاز را به نمایش می گذارد.

این اطلاعات شامل: آدرس ها، منوها، کلمات بازیابی و همچنین مقادیر موجودرا به شما نشان می دهد.

 • دکمه سمت چپ: این دکمه همانطور که از اسمش مشخص است شمارا به سمت چپ هدایت کرده و به شما در جا به جایی های عمودی در منو نیز کمک می کند.
 • دکمه سمت راست: همانند دکمه سمت چپ می باشد، با این تفاوت که برای انتقالات به سمت راست بوده و برای پایین رفتن در منو نیز به شما کمک می کند.
 • پوشش فلزی: این قطعه فقط برای پوشش کیف پول شما می باشد.

بیشتر بدانید: کیف پول لجر نانو اس | آموزش ولت Ledger Nano S

نکته قابل توجه این است که با فشردن هر دو دکمه به طور همزمان شما وارد کیف پول لجر نانو اس شده و مراحل را نیز تایید می کنید.

 • کیف پول لجر بجز راه اندازی ،نیاز به بروز رسانی سیستم عاملش نیز دارد. هربار که لجر بروز رسانی جدیدی ارائه می کند شما باید این بروز رسانی را بر روی سیستم عامل کیف پول نیز انجام دهید.

این بروز رسانی ها باعث ارتقاء امنیتی، رفع اشکالات و خطاهای کیف پولتان می شود.

 • حالا نوبت آن است تا کیف پول را به رایانه متصل کرده و طبق دستورالعمل های نشان داده شده در صفحه نمایش پیش بروید.
 • ابتدا گزینه ساخت یک کیف پول را انتخاب کرده، سپس یک پین کد ببین 4 تا 8 کاراکتر باید برای کیف پولتان بگذارید. این پین کد را هربار برای ورود به کیف پول باید وارد کنید. طولانی بودن پین کد امکان حدس زدن و باز کردن آن را برای دیگران سخت می کند.

نکته ای که در مورد پین کد باید بدانید این است که ، اگر پین کدتان را بیش از 3 بار اشتباه وارد کنید باید تنظیمات را مجدد انجام دهید.

 • در مرحله بعد کلمات بازیابی را یادداشت کنید. ممکن است که بعضی اوقات این کلمات را به عنوان Seed شنیده باشید. این کلمه در صورتی که شما کیف پولتان را گم کرده و یا رمز عبورتان را فراموش کرده باشید، به آنها نیاز دارید.

در صفحه نمایش کیف پول 24 کلمه به ترتیب نمایش داده می شود که شما این 24 کلمه را با همان ترتیب در کاغذی که در جعبه کیف پول قرار دارد یادداشت کنید. به این نکته توجه داشته باشید که صفحه کلمات بازیابی نباید از قبل پر شده باشد. در بعضی از کلاهبرداری هایی که شده است، سخت افزارهایی فروخته می شود که از قبل کلمات بازیابی آنها پر شده است. در این شرایط توصیه می شود که از یک دستگاه جدید استفاده کنید.

 • بعد از نوشتن کلمات بازیابی ، بر روی دکمه Continu زده و کیف پول با نمایش دادن چند کلمه مختلف ، این را بررسی می کند که آیا شما کلمات را به ترتیب نوشته اید یا خیر؟
 • بعد از انجام مرحله بالا و تایید مجدد کلمات بازیابی ،نوبت آن است تا کیف پولتان را تنظیم کرده و از آن استفاده کنید.

آموزش نصب نرم افزار بر روی کیف پول لجر مدل نانو اس

بعد از راه اندازی و انجام دادن تنظیمات کیف پول لجر نانو اس ،مرحله بعدی آن نصب نرم افزار مناسب می باشد. هر برنامه شامل یک رابط کاربری و دستورالعمل های متفاوتی می باشد. سه برنامه برای استفاده بهتر از کیف پول وجود دارد و یک برنامه نیز برای حذف و اضافه کردن برنامه های دیگر بر روی لجر نانو اس می باشد. برا این کار تنها نیاز است تا کیف پول را به سیستم خود وصل کرده و پین کد خود را وارد کرده تا بتوانید برنامه ها را اجرا کنید. ارز مورد نظر خود را از لیست پیدا کرده و برنامه مورد نظر را دانلود کنید. کیف پول لجر نانو اس از همه ارزها پشتیبانی نمی کند.

در ابتدا به معرفی چند برنامه در کیف پول لجر نانو اس می پردازیم.معرفی کیف پول بیت کوین لجر

این برنامه از بیت کوین و آلت کوین هایی که بر اساس پروتکل ERC20 نیستند، پشتیبانی نمی کند. همچنین این برنامه برای سیستم عامل های ویندوز، مک ، لینوکس و گوگل کروم در دسترس می باشد.


معرفی کیف پول اتریوم لجر

این برنامه از اتریوم، اتریوم کلاسیک و توکن های ERC20 پشتیبانی می کند. این کیف پول برای اینکه سرمایه شما امنیت بیشتری داشته باشد، با کیف پول مای اترولت ترکیب شده و کار می کند.

بیشتر بخوانید:  تهیه کیف پول ارز دیجیتال

معرفی کیف پول ریپل لجر

همانطور که از اسمش مشخص است این کیف پول برای ریپل بوده و تنها برای سیستم عامل های لینوکس، مک و ویندوز می باشد.

بیشتر بدانید: تهیه کیف پول ارز دیجیتال


معرفی برنامه مدیریت لجر

این برنامه یک کیف پول نیست بلکه، برای مدیریت برنامه های دیگر کیف پول ها می باشد که می توان آن را بر روی لجر نصب کرد. از این برنامه برای نصب دیگر کیف پول ها مانند دش و دوج کوین که توکن ERC20 نیستند ، می توانید استفاده کنید. این برنامه جایی قرار داد که باید سیستم عامل خود را از طریق آن بروز رسانی کنیم.برنامه مدیریت لجر بر روی سیستم عامل های مک، ویندوز، لینوکس و کروم نیز در دسترس است.


اهمیت صفحه نمایش در کیف پول Ledger nano s

به هنگام استفاده از کیف پول های معمولی مثل کیف پول موبایل ارز دیجیتال،شاهد نمایش کلید خصوصی خود در تلفن همراهتان خواهید بود.و  اگر تلفن همراه به اینترنت وصل باشد هکر ها به راحتی قادر به هک کردن می باشند.اما کیف پول سخت افزاری به اینترنت متصل نیست.رمز شما روی صفحه نمایش این کیف پول سخت افزاری نمایش داده می شود.

کیف پول Nano s (نانو اس) به‌ جهت  بررسی و تأیید PIN، بازیابی کد (نشانه مبنا)، ارسال تأییدیه، یک نمایشگر OLED بر روی دستگاه تعبیه کرده است. و بیشتر از از دکمه های فیزیکی کیف‌ پول که در سمت دیگر  صفحه نمایش واقع شده است استفاده­ می کند.

از طریق این صفحه نمایش شما قادر به چک کردن پرداختی ها هستید.به عبارتی تمامی کارها را با استفاده از صفحه نمایش میتوان مشاهده و تایید نمود.در کنار صفحه نمایش  دو دکمه برای جهت یابی و تایید تراکنش قرار دارد.که این دکمه های فیزیکی باعث افزایش امنیت این کیف پول می شود.زیرا کاربران برای تایید پرداخت های خود باید هر 2 دکمه را همزمان فشار دهند.پس از آن جایی که هیچ هکری قادر نیست دکمه های فیزیکی را فشار دهد.پرداخت های شما دارای امنیت بالایی است .و هیج شخص دیگری نمی تواند به حساب شما دسترسی پیدا کند.

داشتن صفحه نمایش همچنین باعث می‌شود تایید پرداخت به صورت راحتتری نسبت به کیف پول های  بدون نمایشگر انجام شوند، چرا که  میزان ارز دیجیتالی انتقالی و نشانی را نمایش می‌دهد. همچنین بخاطر وجود این صفحه نمایش، از این کیف پول سخت‌افزاری ارز های دیجیتال می‌توان روی هر کامپیوتر آلوده به بدافزار هم استفاده کرد،

شرکت تولیل کننده ای کیف پول به کاربران مدل nano s این نوید را داده است که در آپدیت بعدی ، قابلیت استفاده از نرم افزار موبایلی لجر لایو  برای کیف پول مدل نانو اس ایجاد شود.


نحوه نصب برنامه های کیف پول Ledger Nano S

بعد از نصب و راه اندازی کیف پول لجر نانو اس ، برای استفاده از این دستگاه نیاز است تا چند برنامه نیز بر روی آن نصب کنیم. برای انجام اینکار ابتدا وارد سایت رسمی لجر لایو شده و برنامه آن را بر روی کامپیوتر خود دانلود و نصب کنید. نصب 1 - کیف پول لجر نانو   زمانی که برنامه را باز کردید روی گزینه Set up as new device کلیک کنید. نصب 2 - ولت لجر نانو اس در این قسمت لجر نانو اس را انتخاب کرده و بر روی گزینه Continue کلیک می کنیم.   نصب 3 - ولت لجر نانو اس   یک سری از مراحل انجام می شود تا درستی پین کد و کلمات بازیابی که یادداشت کرده اید را تأیید شود. همچنین در قسمت Security Checklist می توانید تأیید کنید که لجر شما قانونی می باشد.   نصب 4 - ولت لجر نانو اس بعد از اینکه شما رمز عبور لجر لایو را انتخاب کردید، دستگاه شما آماده نصب برنامه های مورد نیاز می باشد.


روش استفاده از لجر لایو منیجر

هنگامی که برنامه را باز کردید بر روی گزینه Open Manager کلیک کنید. لجر لایو - کیف پول لجر نانو اس در این صفحه به فهرست رسمی برنامه منتقل می شوید. در این صفحه ارزهای دیجیتالی را که می خواهید استفاده کنید را انتخاب کنید و سپس برنامه مربوط به هرکدام را نصب کنید. لجر لایو منیجر بعد از نصب برنامه ها، آیکون هر برنامه بر روی کیف پول لجر نانو اس قابل مشاهده می باشد. برای باز کردن کیف پول بیت کوین ، ابتدا در قسمت All My Files عبارت Ledger Wallet Bitcoin را سرچ و برنامه را باز کنید. در مرحله بعد از شما می پرسد که آیا بیت کوین را می خواهید یا بیت کوین کش؟ لجر لایو منیجر 1 - کیف پول لجر نانو اس برای مثال اگر بیت کوین را انتخاب کنید، از شما نوع آدرسی که می خواهید استفاده کنید را می پرسد. اما اگر نمی دانید ما پیشنهاد می کنیم که Segwit را انتخاب کنید. لجر لایو منیجر 2 - کیف پول لجر نانو اس اکنون کیف پول بیت کوین شما نصب و آماده استفاده می باشد. بعد از چند ثانیه برای همگام سازی ، شما به کیف پول بیت کوین Segwit منتقل می شوید.


چگونه با کیف پول نانو اس ارزدیجیتال ارسال کنم؟

بعد از نصب نرم افزار سپس صفحه ای همانند تصویر پایین به شما نشان داده می شود که شامل حساب شما، موجودی ،ارسال و دریافت و دیگر تنظیمات می باشد. همانطور که در تصویر مشخص شده است بر روی دکمه Send کلیک کنید. ارسال ارز دیجیتال سپس مقدار بیت کوین ای که می خواهید انتقال دهید و آدرس گیرنده را وارد کرده و سپس روی دکمه Send کلیک کنید. چگونگی ارسال ارز دیجیتال

توصیه می شود که برای جلوگیری از اشتباه وارد کردن آدرس، درصورت داشتن اسکنر Qr Code ، آدرس فرد گیرنده بیت کوین را اسکن کنید. ارسال ارز دیجیتال عکس دوم

نکته قابل توجه دیگر این است که می توانید با انتخاب گزینه Transaction Fees کارمزد تراکنش را تغییر دهید. در صورتی که کارمزد کم را انتخاب کنید، زمانی که بیت کوین به مقصد می رسد نیز افزایش می یابد. ارز دیجیتال عکس سوم با انتخاب کردن گزینه Custom Fees می توانید کارمزد تراکنش را دستی وارد کنید. البته این گزینه برای افرادی که به شبکه بیت کوین آشنایی کامل دارند مناسب تر است و دیگر افراد بهتر است از همان گزینه های آماده استفاده کنند. اگر تمام فیلد ها را به درستی پر کرده اید، تراکنش را با کلیک روی Send ارسال کنید.


رمز ارزهایی که توسط لجر نانو اس پشتیبانی می شوند

 • Bitcoin
 • Monero
 • Cardano
 • Vechain
 • Icon
 • Stealth
 • Woleet
 • Wanchain
 • Kowala
 • Particl
 • Rootstock
 • Waves
 • Rise
 • FIC Network
 • EOS
 • POA Network
 • IOTA
 • Lisk
 • Musicoin
 • Factom
 • Gamecredits
 • MIX
 • Ethergem
 • Nano
 • Nimiq
 • Peercoin
 • Zcoin
 • Tron
 • Ontology
 • Hycon
 • Pirl
 • Akroma
 • Bitcoin Private
 • ZenCash
 • NEO
 • Bitcoin Gold
 • Stellar
 • Hcash
 • DigiByte
 • Qtum
 • PivX
 • Vertcoin
 • Viacoin
 • Expanse
 • Ethereum
 • Litecoin
 • Dogecoin
 • Zcash
 • Dash
 • Straris
 • PoSW
 • Ethereum Classic
 • Komodo
 • Bitcoin Cash
 • Ripple
 • ARK
 • ERC-20 Tokens

” ممنون که تا پایان مطلب آموزش کیف پول لجر نانو اس با ما همراه بودید “


بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

پریسا رزاقی

کارشناس it | محقق و پژوهشگر در رابطه با ارزهای دیجیتال و بلاکچین | علاقه مند به تکنولوژی های روز دنیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن