اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

فیس بوک ارز دیجیتال Libra را در ژانویه 2021 عرضه خواهد کرد اما محدود !

به گزارش Financial Times ارز دیجیتال Libra که توسط انجمن فیس بوک درحال‌توسعه است، می‌تواند از اوایل ژانویه سال آینده اما در قالبی محدود راه‌اندازی شود. در آوریل سال جاری، انجمن Libra، که اکنون ۲۷ عضو دارد ازجمله Facebook، قصد دارد از یک نسخه الکترونیکی چندین ارز سنتی و یک کامپوزیت الکترونیکی دیجیتال از تمام سکه‌های خود رونمایی کند. این امر پس‌ازآن رخ داد که نهادهای نظارتی جهانی، در مورد برنامه اولیه انجمن برای ایجاد یک استیبل کوین که به اوراق قرضه دولتی و ارزهای فیات وابسته است، نگران شدند. اما اکنون انجمن قصد دارد یک سکه با پشتوانه دلار آمریکا روانه بازار کند. ارزهای دیگر و کامپوزیت‌ها در آینده عرضه می‌شوند.
بااین‌حال راه‌اندازی دقیق ارز دیجیتال Libra به زمان تأیید سازمان نظارت بر سازمان مالی سوئیس برای اجرای پروژه بستگی دارد. چنین تصویبی می‌تواند ب زودی در ماه ژانویه اتفاق بیافتد. FINMA اظهار داشت که در مورد برنامه Libra که روند صدور مجوز را در ماه می سال جاری آغاز کرده است، توضیحی نخواهد داداگرچه دامنه محدود می‌تواند از تنطیم کننده های محتاط دلجویی کند اما منتقدان شکایتی را مطرح کرده‌اند که اقدام به راه‌اندازی single-currancy می‌تواند مشتری‌هایی را که می‌خواهند دارایی‌ها را تبدیل کند، ملزم به پرداخت هزینه اضافی کنددرنتیجه جاه‌طلبی گسترده آن را  تضعیف کند.

Libra با موانع بیشتری روبه رو است

فیس بوک، وایت پیپر خود را در ژوئن ۲۰۱۹ با راه‌اندازی یک زیرساخت مالی ساده و ارز جهانی در نیمه اول سال ۲۰۲۰ منتشر کرداگرچه، این اعلامیه با استقبال زیادی در سراسر جهان روبه‌رو شد، اما تنطیم کننده های مالی معتقد بودند  که ارز دیجیتال Libra با حمایت پول‌های سنتی و دارایی‌های دیگر می‌تواند ثبات مالی و سیستم پولی جهان را تهدید کند و مانع تلاش‌ها برای مبارزه با پول‌شویی و ایجاد مشکلات برای حفظ حریم خصوصی، مالیات و امنیت سایبری خواهد شد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

تلاش‌ها برای عرضه ارز دیجیتال، تقریباً از زمانی که شرکت این خبر را در ژوئن ۲۰۱۹ اعلام کرد، با سؤالات  و تردیدهایی روبه‌رو شد. این شرکت در اکتبر ۲۰۱۹ با دردسرهای جدیدی روبه‌رو شد چراکه eBay،Stripe، Visa و Mastercard از Libra انصراف دادند، یک هفته بعدازاینکه PayPal نیز از این پروژه جنجالی خارج شد.

بیشتر بخوانید:  وام بلاعوض به شرکت های نوآور بلاکچین در استرالیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا