صرافی ارز دیجیتال

صرافی LocalBitcoins | آموزش ثبت نام و کار با صرافی لوکال بیت کوین

صرافی LocalBitcoins ،همانطور که می دانید برای خرید و فروش ارز های دیجیتال، باید از طریق صرافی های دیجیتال پیشروی کرد. در حال حاضر به دلیل گسترش فضای ارز های دیجیتال، صرافی های زیاد هستند که شما می توانید از آن ها استفاده کنید. تمامی  انواع این صرافی ها، در بستر اینترنت فعالیت می کنند و شما می توانید در همان اینترنت اقدام به خرید و فروش ارز های دیجیتال کنید.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

هیچگاه ارز های دیجیتال، در صرافی های حضوری معامله نمی شوند مگر در مواقع خاص. معامله ارز های دیجیتال در صرافی های حضوری کمی خطرناک می باشد و ممکن است با یک اشتباه سرمایه تان از دست برود. بهتر است برای معامله ارز های دیجیتال به هر فرد و یا صرافی اعتماد نکنید. بهتر است ابتدا از صرافی که قصد انتخاب آن را دارید مطمئن شوید. اگر به مقاله های گذشته با عنوان صرافی های ارز دیجیتال مراجعه کنید، با صرافی های مختلفی آشنا خواهید شد. در این مقاله نیز قصد داریم تا یک صرافی دیگر، از صرافی موجود ارز های دیجیتال را به شما معرفی کنیم. این صرافی تقریبا با دیگر صرافی های موجود متفاوت است. در این صرافی می توانید خودتان آگهی برای فروش و یا خرید بیت کوین و یا دیگر ارز های دیجیتال بدهید. اگر موضوع برایتان جالب شد و علاقه دارید تا درباره این صرافی بیشتر بدانید، مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید.

نیم نگاهی به صرافی Local Bitcoin

صرافی Local Bitcoin یکی از صرافی های ارز دیجیتال می باشد که شما می توانید در آن به خرید و فروش ارز های دیجیتال بپردازید. نکته ای که وجود دارد این است که شما می توانید رمز ارز هایتان را به صورت آگهی بفروشید. به صورت کلی می توان گفت که این صرافی یک صرافی P2P است یعنی کاربران با یک دیگر معامله می کنند و این صرافی هیچ دخالتی در آن ندارد. صرافی Local Bitcoin مراحل ثبت نام بسیار طولانی دارد اما خرید و فروش در آن نسبتا آسان است. در ابتدا قبل از شروع معامله باید در این صرافی اقدام به احراز هویت کنید.متاسفانه صرافی Local Bitcoin نیز همانند دیگر صرافی های ارز دیجیتال کاربران ایرانی را محدود کرده است. کاربران ایرانی نمی توانند با مشخصات خود در این صرافی ثبت نام کنند. اگر شما یک فرد ایرانی هستید و در داخل ایرانی زندگی می کنید و قصد استفاده از این صرافی را دارید، باید قبل از شروع کار احراز هویت انجام دهید. چون داخل ایران هستید و مدارک شما ایرانی است این کار برای شما امکان پذیر نخواهد بود. در نتیجه یا باید بیخیال این صرافی شوید و یا با مشخصات یک فرد دیگر که در خارج از کشور زندگی می کند اقدام به احراز هویت کنید.

کوین کده

البته لازم به ذکر است که بدانید این کار غیرقانونی است و انجام آن جرم محسوب می شود. اگر بخواهید این کار را انجام دهید باید ریسک های مرتبط با آن را بپذیرید. اگر قصد دارید تا درباره این صرافی اطلاعات بیشتری به دست آورید، مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید.


امنیت در صرافی Local Bitcoin

صرافی LocalBitcoins
امنیت در صرافی Local Bitcoin

خوشبختانه صرافی Local Bitcoin از امنیت مناسبی برخوردار است و شما می توانید با خیال راحت معاملات خود را در آن انجام دهیدو برای بهتر انجام شدن معامله و همچنین بالا رفتن امنیت در این صرافی، نیاز است به چند مورد به خوبی دقت کنید.

 1. فعال سازی تایید دو مرحله ای:

فعالسازی ویژگی تایید هویت دوعاملی امنیت صرافی شمارا تا چند پله افزایش می دهد. با انجام این کار فردی که قصد تجاوز به حساب کاربری شما در این صرافی را دارد، دیگر ناتوان در انجام کار می شود زیرا باید یک مرحله رمز دیگر وارد کند تا بتواند به حساب اصلی و دارایی شما دسترسی پیدا کند. فعال سازی این ویژگی پس اولین ورود را جدی بگیرید.

 1. حفاظت گفتار

هیچگاه اطلاعات فردی و خصوصی حسابتان را برای هیچ شخصی و یا ارگان و یا شرکتی بازگو نکنید. اطلاعات ورود تنها برای ورود به حساب کاربری مورد نیاز است و دیگر مناسب هیچ کار دیگری نمی باشد. برخی از افراد ممکن است با وعده های دروغین شما را خام کنند و اقدام به دریافت اطلاعات ورود کنند و یا اینکه به صورت غیر مستقیم کاری کنند که شما اطلاعات حساب خود را با یک اطلاعات دیگر جایگرین کنید. حفاظت گفتار مهم ترین مسئله در برقراری امنیت می باشد.

 1. فعال سازی ویژگی های امنیتی

هر صرافی و یا هر کیف پول، دارای یک سری ویژگی های امنیتی می باشند که شما می توانید با فعال نمودن آن ها اقدام به بیشتر کردن امنیت حساب خود کنید. این ویژگی ها عبارت اند از: قابلیت چند امضایی، تایید دو مرحله ای ( که در قسمت قبل آن را توضیح داده ایم )، فعالسازی رمز های ورود و خروج و… .

بهتر است همیشه حواستان به موضوعاتی که گفتیم باشد تا با مشکل بر خورد نکنید. اگر بر اثر بی احتیاتی های امنیتی سرمایه تان را از این صرافی از دست دهید، به دلیل واقعی نبودن اطلاعات، دیگر نمی توانید آن سرمایه را بازگردانی کنید.


صرافی Local Bitcoin چگونه کار می کند؟

همانطور که می دانید اساس کار صرافی های ارز دیجیتال خرید و فروش است. اینکه چگونه می توان در صرافی Local Bitcoin خرید و فروش ارز های دیجیتال را انجام داد، در آینده درباره آن به صورت تصویری و کامل خواهیم گفت. در این قسمت تنها اشاره ای به روند کاری این ارز خواهیم داشت. اگر قصد دارید تا بدانید این صرافی چگونه کار می کند در ادامه همراه ما باشید.

شما می توانید در صفحه اصلی این سایت معاملات را بسته به اینکه می خواهید بیت کوین بفروشید و یا بخرید نشانه گذاری کنید. یکی از امکانات خوب این صرافی این است که شما می توانید با انتخاب کشور خود پرداخت های بین المللی را انجام دهید. می توانید با نشانه گذاری کشور پرداخت های خود را از این طریق ( ریالی ) انجام دهید.

زمانی که شما در این صرافی یک معامله را آغاز می کنید، صرافی Local Bitcoin مقدار کوینی که فروشنده قصد فروش کوین را دارد برداشت می کند و به حساب کیف پولی Local Bitcoin واریز می کند. این کار بابت این است که فروشنده نتواند با پول شما ( خریدار ) برود. در صورت اتفاق افتادن اینچنین موضوعی بیت کوین آزاد خواهد شد و صرافی Local Bitcoin به شما پرداخت خواهد کرد.


کارمزد در صرافی Local Bitcoin

صرافی LocalBitcoins
کارمزد در صرافی Local Bitcoin

این صرافی کارمزد بسیار کمی دارد و تنها از فروشنده ارز مقدار کارمزد را کم خواهد کرد.شما می توانید به صورت رایگان در این صرافی ثبت نام کنید. خرید ارز های دیجیتال در این صرافی نیز رایگان و بدون کارمزد است اما فروش رمز ارز در این صرافی به مقدار 1 درصد کارمزد دارد. اگر شما فروشنده ارز دیجیتال در این صرافی باشید باید 1 درصد کارمزد پرداخت کنید. در دیگر مواقع پرداخت کارمزد در این صرافی ضرورت ندارد.


نحوه ایجاد حساب در صرافی Local Bitcoin

ایجاد حساب در صرافی Local Bitcoin بسیار آسان است اما در عین آسان بودن یک مشکل اساسی و بزرگ دارد و آن هم این است که باید در طول مراحل ثبت نام به سوالات زیادی پاسخ دهید. درباره تمامی موضوعات از شما سوال می پرسد و شما باید به صورت کامل و دقیق به آن پاسخ دهید. در چندین مرحله باید عکس برای صرافی آپلود کنید. در انتها باید با آپلود یک مدرک شناسایی اقدام به احراز هویت خود را انجام دهید تا تمامی مشخصات شما کامل شود. ممکن است برای برخی از افراد، پاسخ به این تعداد سوال ناخوشایند باشد. در ادامه ( بخش آموزش ) با برخی از این سوالات آشنا خواهید شد.


دسترسی کاربران ایرانی به صرافی Local Bitcoin

همانطور که گفتیم، این صرافی نیز همانند دیگر صرافی های ارز دیجیتال دسترسی کاربران را محدود کرده است. ممکن است کاربران بتوانند بدون هیچ مشکلی به صرافی دسترسی داشته باشند اما امکان دارد پس از گذشت چند وقت حساب مسدود شود.

کاربران ایرانی می توانند در ابتدا بدون هیچ نرم افزار تغییر ای پی و یا… وارد این صرافی شوند و ثبت نام کنند. اگر در مراحل احراز هویت با مشکل مواجه نشوند، قطعا پس از گذشت چند وقت برایشان اتفاقی همانند مسدود شدن حساب خواهد افتاد. این موضوع نسبت به گزارش افرادی که این اتفاق برایشان افتاده است گفته می شود. به گفته صرافی Local Bitcoin کاربران ایرانی می توانند برای احراز هویت از گذرنامه خود استفاده کنند. در ادامه همراه ما باشید تا به صورت کامل نحوه ثبت نام در صرافی Local Bitcoin را برایتان به صورت تصویری بازگو کنیم.

بیشتر بخوانید:  تفاوت صرافی متمرکز و غیرمتمرکز ارزدیجیتال

طریقه ثبت نام در صرافی Local Bitcoin

برای ثبت نام در این صرافی در اولین مرحله نیاز است تا یک ایمیل آماده کنید. ایمیل شما باید فعال باشد زیرا این صرافی یک پیام مبنی بر تایید برایتان ارسال می کند. پس از آماده سازی ایمیل برای ادامه مراحل و ساخت حساب همراه ما باشید.

 1. در ابتدا باید وارد سایت صرافی Local Bitcoin به آدرس https://localbitcoins.com/ شوید.
 2. پس از ورود به سایت، با تصویری همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این قسمت باید بر روی گزینه ” Sign up free ” کلیک کنید.
  صرافی LocalBitcoins
  طریقه ثبت نام در صرافی Local Bitcoin
 3. همانطور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، در فیلد اول باید یک نام کاربری وارد کنید. در فیلد دوم نیز نیاز به وارد نمودن ایمیل می باشد. در فیلد سوم و چهارم نیز باید یک رمز عبور وارد کنید. حواستان باشد که رمز عبور انتخاب شده آسان نباشید بسیار سخت نیز نباشد در حد متوسط کافی است.
 4. اگر به صورت فردی می خواهید در این صرافی ثبت نام کنید بدون نیاز به انتخاب ( تیک زدن ) گزینه های زیرین به مرحله بعد بروید اما اگر می خواهید برای یک شرکت حساب باز کنید می توان آن گزینه را فعال کنید.
 5. پس از فعال نمودن یا ننمودن باید باکس ” من ربات نیستم ” را تایید کنید و در انتها برای تایید شدن نهایی کارتان بر روی گزینه ” Regster ” کلیک کنید. ( شما می توانید سه مرحله گذشته را در تصویر ذیل مشاهده کنید. )
  صرافی LocalBitcoins
  طریقه ثبت نام در صرافی Local Bitcoin
 1. در این قسمت صرافی برایتان یک ایمیل ارسال می کند، به صندوق پیام هایتان بروید و ایمیل ارسال شده از طرف صرافی Local Bitcoin را باز کنید و بر روی لینک موجود کلیک کنید. تا ایمیلتان تایید شود، پس از تایید ایمیل وارد صفحه جدیدی می شود که باید چند اطلاعات دیگر از خودتان وارد کنید.
 2. در این صفحه در فیلد اول باید نام خود و در فیلد دوم فامیلی را وارد کنید. در فیلد سوم باید کشور خودتان را انتخاب کنید. توجه داشته باشید اگر قرار است با پاسپورت فردی که در خارج زندگی می کند احراز هویت کنید، باید تمامی مشخصات اعم از شماره تلفن و کشور ها به نام کشوری باشد که پاسپورت برای انجا است. در این موضوع بسیار دقت کنید. در فیلد چهارم باید یک شماره تلفن وارد کنید که این شماره تلفن باید شماره تلفن مربط با پاسپورتی که قرار است ارائه دهید باشد. پس از وارد نمودن شماره باید کشور را انتخاب کنید و در انتها نیز باید بگویید که سرمایه ای که قرار است وارد کنید چه مقدار می باشد. در انتها با فعال نمودن گزینه NO….. به کار پایان دهید و گزینه ” Submit ” را انتخاب کنید.

هشدار: حتما قبل از اینکه شروع به ثبت نام کنید، با یک نرم افزار تغییر ای پی ، ای پی سیستم خود را تغییر دهید. بهتر است ای پی سیستم مربط با کشوری باشد که قرار است با آن احراز هویت را انجام دهید.

صرافی LocalBitcoins
طریقه ثبت نام در صرافی Local Bitcoin

در تصویر ذیل می توانید، تمامی مراحل فوق را مشاهده کنید.

 1. در قسمت بعدی، برای شماره تلفنی که وارد کرده اید، یک کد تایید ارسال می شود. کد تایید را یادداشت و در جای مخصوص وارد کنید. در صورتی که کد تایید برایتان ارسال نشد منتظر باستید تا با شما تماس گرفته شود. به محض تماس کد به صورت انگلیسی برایتان بیان می شود و شما می توانید با یادداشت کد آن را در جای مخصوص وارد کنید. پس از وارد نمودن کد به سراغ مرحله بعد بروید.
 2. در مرحله بعد در اولین فیلد باید شغل خود را انتخاب کنید. شغل های مختلفی وجود دارد که بسته به نوع انتخاب خودتان، یک شغل را کنید کنید. در فیلد دوم نیز مجدد باید کشوری که پاسپورت برای آن مکان است را وارد کنید. در قسمت بعدی از شما سوال می شود که چرا از خدمات این صرافی می خواهید استفاده کنید. هر کدام را که خواستید می توانید انتخاب کنید، انتخاب چند مورد نیز جایز است. پس از انتخاب و کامل نمودن فیلد ها بر روی ” Continue ” ضربه بزنید. ( در تصویر ذیل می توانید روند انجام این مرحله را ببینید )
  صرافی LocalBitcoins
  طریقه ثبت نام در صرافی Local Bitcoin
 3. در این مرحله مجدد باید به سوالات دیگر پاسخ دهید. اولین سوالی که پاسخ به آن واجب است درآمد سالیانه تان می باشد. از شما می خواهد بگویید که به صورت سالیانه چه مقدار درآمد دارید. مقدار مورد نظرتان باید به یورو وارد شود. در فیلد بعدی از شما می پرسد که مقدار یورو که دارید چه مقدار است. در قسمت بعدی که به صورت گزینه ای است باید انتخاب کنید که منبع درآمد شما از کجا می باشد. گزینه های متعددی نمایان شده است که شما می توانید به دلخواه یکی را انتخاب کنید. در انتها برای رفتن به مرحله ی بعد بر روی ” Continue ” ضربه بزنید. ( در تصویر ذیل می توانید این مرحله را مشاهده کنید )
  صرافی LocalBitcoins
  طریقه ثبت نام در صرافی Local Bitcoin
 4. در صفحه جدید مجدد باید به سوالات جدید پاسخ دهید. در قسمت قبلی ما برای منبع درآمد گزینه ” وراث ” را انتخاب کرده ایم. حال با توجه به آن باید در این قسمت اطلاعات خواسته شده را وارد کنیم. در فیلد اول باید مقدار سرمایه را وارد کنید. در فیلد دوم باید واحد پولی کشور را وارد کنید و در فیلد سوم نیز باید تاریخ به دست آوردن را وارد کنید. در نهاییت در قسمت بعد از باکس ” Choose Fole ” باید مستنداتی برای گفته تان بارگذاری کنید. پس از بارگذاری مستندات در قسمت بعدی سوالات دیگری از شما پرسیده می شود. سوال بعدی این است که در چه سالی در بیت کوین سرمایه گذاری کرده اید؟ پس از واد نمودن تاریخ در فیلد بعدی باید تعداد بیت کوینی که در آن سرمایه گذراری کرده اید را وارد کنید. در فیلد بعدی نیز باید مقدار واحد پولی که با آن اقدام به خرید بیت کوین کرده بودید را وارد کنید. در انتها پس از وارد نمودن تمام مشخصات برای تاییدیه نهایی باید بر روی گزینه ” Continue ” ضربه بزنید. تا به مرحله بعد بروید. ( در تصویر ذیل می توانید این مرحله را مشاهده کنید. )
  صرافی LocalBitcoins
  طریقه ثبت نام در صرافی Local Bitcoin

تقریبا دیگر کار به اتمام رسیده است و تنها باقی مانده است تا احراز هویت کنید. به گفته صرافی Local Bitcoin کاربران ایرانی می توانند برای احراز هویت از گذرنامه استفاده کنند. البته لازم به ذکر است که این موضوع فایده ای ندارد زیرا به محض اینکه متوجه شوند شما ایرانی هستید پس از احراز هویت مجبور به مسدود نمودن حساب شما می شوند. این موضوع به دلیل قوانین موجود است. به دلیل اینکه ایران تحریم است، اگر صرافی این کار را انجام ندهد نقض قوانین کرده است و این موضوع سبب این می شود تا کمپانی این صرافی جریمه شود. برای احراز هویت همانطور که گفتیم بهتر است از یک هویت دیگر در یک کشور دیگر استفاده کنید.

پس از انجام مراحل احراز هویت، باید اندکی صبر کنید تا مدارک و همچنین اطلاعات شما تایید شود. با تایید شدن اطلاعات توسط کارشناسان صرافی Local Bitcoin دیگر کار به اتمام رسیده است و می توانید با خیال راحت خرید و فروش رمز ارز های خود را انجام دهید.

منبع : زوم ارز

ممنون از اینکه تا پایان ” صرافی LocalBitcoins ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

قانون‌گذار کره جنوبی احضار دو کوان را پیشنهاد کرد

قانون‌گذار کره جنوبی احضار دو کوان را پیشنهاد کرد

تیم حقوقی داخلی ترا جا می‌زند

تیم حقوقی داخلی ترا جا می‌زند

بانک انگلستان: سرمایه گذاران خرد درکی از رمز ارز ندارند

بانک انگلستان: سرمایه گذاران خرد درکی از رمز ارز ندارند

انتقال نیم میلیارد ریپل از FTX توسط نهنگ‌ها

انتقال نیم میلیارد ریپل از FTX توسط نهنگ‌ها

376 میلیارد شیبا اینو در حساب نهنگ فعال

376 میلیارد شیبا اینو در حساب نهنگ فعال

مارکوس 95 درصد از ارزهای بازار را "آشغال" خطاب کرد!

مارکوس 95 درصد از ارزهای بازار را “آشغال” خطاب کرد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا