تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال لایت کوین LiteCoin در تایم فریم هفتگی | امروز 19 شهریور 99

تحلیل تکنیکال لایت کوین LiteCoin در تایم فریم هفتگی ، لایت کوین در هفته گذشته رتبه 10 را در سایت معتبر coinmarketcap به خود اختصاص داد.این ارز بین دو قیمت 45 و 57.6 دلار معامله شد،این کاهش قیمت شدید لایت کوین تا محدوده 45 دلاری به علت ریزش شدید بیت کوین بود.وابستگی بین این دو ارز بالاست و بسیار شبیه به هم حرکت میکنند.

سلام کریپتو

تحلیل تکنیکال لایت کوین Litecoin

اولین خط مقاومتی که بر سر راه لایت کوین قرار دارد سطح 52 دلاری است،درصورتی که این سطح نیز شکسته بشود تارگت بعدی لایت کوین سطح 58 دلاری خواهد بود.در صورتی که بیت کوین باز هم ریزش داشته باشد،لایت کوین نیز با کاهش قیمت مواجه خواهد شد،اولین جایی که این ارز حمایت خواهد شد سطح 45 دلاری است.سابقه این ارز در چندروز گذشته نشان داده است که این سطح حمایتی بسیار مهم است و احتمال شکست ان کم است.در ادامه به بررسی نمودار شمعی لایت کوین در تایم فریم های مختلف خواهیم پرداخت.

در تایم فریم هفتگی

تحلیل تکنیکال لایت کوین LiteCoin در تایم فریم هفتگی

در تایم فریم هفتگی در یک مثلث هستیم.هنوز خط روند صعودی مثلث شکسته نشده  و این خط به عنوان یک سطح حمایتی عمل کرده است.دو خط مکدی و سیگنال باهم درگیر شدند اما هنوز این شکست کامل نشده است،در صورتی که این شکست کامل بشود شاهد نزول هایی بیش از این خواهیم بود.شاخص اندیکاتور RSI سطح 50 را به سمت پایین شکسته است که نشانه خوبی نیست.میانگین متحرک 6 روزه با کندل هفتگی برخورد کرده و بالای کندل جدید قرار گرفته است.فعلا سیگنال خرید در تایم فریم هفتگی داده نشده است.


در تایم فریم روزانه

تحلیل تکنیکال لایت کوین LiteCoin در تایم فریم هفتگی

صرافی ایرانی کارت

در تایم فریم روزانه همانطور که میبیند داخل یک مثلث قرار داریم،به نظر میرسد که خط روند صعودی مثلث به عنوان سطح حمایتی خوبی عمل کرده و این سطح هنوز به صورت کامل شکسته نشده است.از طرفی لایت کوین هنوز زیر بلند ترین خط روند نزولی خود فعالیت میکند.


بررسی نمودار شمعی روزانه با اندیکاتور ها شرایط خوبی را نشان نداده است.دو خط مکدی و سیگنال در وضعیت خوبی نیستند،شاخص اندیکاتور RSI روی سطح 40 قرار دارد و چند روز گذشته توسط این سطح حمایت شده است که این موضوع میتواند نقطه امیدی برای صعود باشد.ابر کومو بالای کندل های روزانه قرار دارد که بیانگر این موضوع است که در یک روند نزولی هستیم.خط baseline پایین خط inversion قرار دارد و موازی باهم در حرکت هستند،این موضوع که این دو خط هنوز باهم درگیر نشده اند،نکته خوبی است که میتوان به ان امیدوار بود.

بیشتر بخوانید:  تحلیل اتریوم امروز 5 مرداد 99 | تحلیل تکنیکال Ethereum در تایم فریم روزانه

در تایم فریم 4 ساعته

تحلیل تکنیکال لایت کوین LiteCoin در تایم فریم هفتگی

اندیکاتور SAR در تایم فریم 4 ساعته بالای کندل ها قرار دارد که نشان دهنده یک روند نز,لی است،دو خط مکدی وسیگنال موازی باهم در حرکت هستند و شرایط خیلی بدی ندارند.شاخص اندیکاتور RSI در حال حرکت به سمت شکست سطح 50 است.


تحلیل فاندامنتال لایت کوین Litecoin

تحلیل تکنیکال لایت کوین LiteCoin در تایم فریم هفتگی

حجم معاملات لایت کوین نسبت به هفته گذشته 400 میلیون دلار کاهش داشته است.ارزش بازار نسبت به هفت روز گذشته نیز 1 میلیارد دلار با کاهش روبه رو شد.شاخص NVT روز گذشته معادل 1.3 بود و این عدد بیانگر این است که لایت کوین میتواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری میان مدت و کوتاه مدت باشد.


تحلیل تکنیکال لایت کوین LiteCoin در تایم فریم هفتگی

شاخص ROI لایت کوین که میزان بازدهی سرمایه گذاری روی لایت کوین را نشان می دهد معادل 1009% است که رقم بسیار چشم گیری است.اوج قیمت این ارز معادل 376.29 دلار است و مربوط به 19 دسامبر 2017 است.


تحلیل تکنیکال لایت کوین LiteCoin در تایم فریم هفتگی

شاخص FCAS که عملکرد فاندامنتال یک ارز را نشان میدهد برای لایت کوین برابر با 747 است که جزو عملکرد های متوسط دسته بندی میشود.


نتیجه گیری تحلیل تکنیکال و فاندامنتال ارزدیجیتال لایت کوین litecoin

ارز لایت کوین در تایم فریم های مختلف فعلا سیگنال خرید ندارد،ممکن است عده ای که خلاف روند خرید میکنند از این کاهش قیمت استفاده کرده و وارد معامله شوند. اگر قصد خرید دارید حتما حرکت بیت کوین را زیر نظر داشته باشید که ضررهای زیادی را متحمل نشوید.

ممنون از اینکه تا پایان ” تحلیل تکنیکال لایت کوین LiteCoin در تایم فریم هفتگی ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

نرگس ظفر

تحلیل گر بازارهای مالی مانند بورس،ارز دیجیتال،فارکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا