اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

رشد بازار و افزایش قیمت 5 درصدی بیت کوین و اتریوم

رشد بازار و افزایش قیمت 5 درصدی بیت کوین و اتریوم

به گزارش زوم ارز، طی شبانه روز اخیر، از آنجایی که کل بازار ارزهای دیجیتال پامپ شد، قیمت بیت کوین و اتریوم افزایشی محسوس را تجربه کرد و از مقاومت قیمتی اخیر عبور کرد. بنا به داده‌های وبسایت Coingecko، در این مدت، بیت کوین 5.4 درصد رشد داشته و اکنون در سطح قیمت 46987 دلار قرار دارد. همچنین اتریوم نیز با رشد 5.4 درصدی به سطح قیمت 3309 دلار دست یافته است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

در هفت روز اخیر، بیت کوین 13.9 درصد و اتریوم 15.8 درصد رشد را پشت سر گذاشته‌اند.

دلیل این بازگشت قیمت‌ها هنوز شفاف نیست، اما احتمالا مجموعه‌ای از فاکتورهای متعدد که در کوتاه مدت و بلند مدت رخ داده‌اند، از جمله اخبار رمز ارز و ترندهای گسترده‌تر در بازار، در این افزایش تاثیرگذار بوده‌اند.

کوین کده

شایان ذکر است که بنا به داده‌های گلس‌نود، ذخایر بیت کوین در صرافی‌ها به کمترین میزان خود در بیش از 3 سال گذشته رسیده است. این امر، از افزایش تقاضا و تمایل به خارج کردن بیت کوین از صرافی‌ها با روش‌های حافظه‌ی سرد، از جمله کیف پول های سخت‌افزاری، خبر می‌دهد.

از سوی دیگر، ال سالوادور به تلاش خود در راستای پذیرش کامل بیت کوین توسط راه‌اندازی اوراق بهادار، که با وجود تعویق هنوز در حال برنامه‌ریزی شدن برای این کشور است، ادامه می‌دهد. هفته‌ی گذشته، رییس جمهور ال سالوادور، نایب بوکله، به 3.6 میلیون دنبال کننده‌ی خود در توییتر گفت که در این اوراق بهادار سرمایه گذاری کنند تا دنیا برای کنترل شدن کمی سخت‌تر شود.

بیشتر بخوانید:  افزایش قیمت 20 درصدی پولکادات

همچنین، اخیرا اوکراین به طور رسمی رمز ارز را قانونی شناخت و به پذیرش کمک‌های مالی به شکل ارز دیجیتال ادامه می‌دهد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Decrypt


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا