اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

پشتیبانی مسترکارت از ارز های دیجیتال

salamcrypto

مسترکارت به تقریباً یک میلیارد کاربر خود اجازه می‌دهد که ارز های دیجیتال خود را در صرافی ها استفاده کنند، اگرچه هنوز مشخص نکرده است که از کدام ارز های دیجیتال پشتیبانی می‌کند.مسترکارت از برنامه های خود برای پشتیبانی از ارز های دیجیتال در سال 2021 خبر داد.
این شرکت معتقد است که این کار می‌تواند مشتریان جدید را به سوی صرافی های این شرکت بکشاند و در مشتریانی که در حال مهاجرت از ارز های سنتی به ارز های دیجیتال هستند، وفاداری ایجاد کند.
” این در مورد انتخاب کردن است. مسترکارت اینجا نیست که به شما توصیه کند تا از ارز های دیجیتال استفاده کنید. مستر کارت می‌خواهد مشتریان، صرافی ها و کسب و کار ها را قادر به انتقال دارایی های دیجیتال بکند.”
در حالی که این غول پرداخت در جهان خاطر نشان کرد که به دلیل قابلیت اطمینان و امنیت بالا، آنها قصد دارند که از ارز های دیجیتال پشتیبانی کنند، مسترکارت از نام بردن ارز هایی که قرار است پشتیبانی کنند خودداری کرد.
با این حال مسترکارت چهار معیار اصلی را در این زمینه ارائه کرده است.

  1. حمایت شدید از مصرف کننده از جمله حریم خصوصی و امنیت مصرف کننده
  2. انظباق دقیق با  KYC
  3.  پایبندی به قوانین و مقررات داخلی 4- ثبات در راه های پرداخت

مسترکارت همچنین اظهار کرد که برای همکاری در مورد ارز های دیجیتال به طور فعال در حال مذاکره با بانک های مرکزی سراسر دنیاست.
سال قبل این شرکت یک Sandbox مجازی را منتشر کرد تا نشان دهد که چگونه می‌توان از  CDBC برای تسویه خرید های مصرف کنندگان با استفاده از زیر ساخت های این شرکت استفاده کرد.
اعلامیه مسترکارت همچنین باعث شد تا افزایش تقاضا میان کاربران این شرکت برای دارایی های دیجیتال زیاد شود. بسیاری از کاربران در بازار صعودی کنونی، دارایی های دیجیتال خود را با مسترکارت خریداری کرده اند.
” دارایی های دیجیتال در حال تبدیل شدن به بخش مهمی از جهان پرداخت ها هستند.”
مسترکارت در حال حاضر منابع قابل توجهی را برای تحقیق و جست و جو در بلاکچین اختصاص داده است، این شرکت 89 اختراع را در این زمینه ثبت کرده است در حالی که 285 مورد دیگر در دست بررسی هستند.
این شرکت مدتی ست که با همکاری با شرکت های Wirex و BitPay در حال تلاش برای ساخت کارت های رمز نگاری شده می‌باشد.
گمانه زنی ها منوط به اینکه کدام شرکت ها در آینده وارد بازار ارز دیجیتال می‌شوند، آغاز شده است و یکی از مدیران مالی شرکت RBC Capital می‌گوید اپل باید شرکت بعدی ای باشد که به سراغ دنیای ارز های دیجیتال می‌آید و پا جای پای تسلا بگذارد. میچ استیونز تحلیلگر شرکت RBC گفت که توسعه ارز های دیجیتال با کیف پول اپل باعث رشد قابل توجه بازار می‌شود.
منبع: cointelegraph.com

بیشتر بخوانید:  استخر بیت کوین mempool در انتظار 125 هزار تراکنش

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا