اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

سناتور مکزیک لایحه ی قانونی‌سازی بیت کوین را ارائه کرد

سناتور مکزیک لایحه ی قانونی‌سازی بیت کوین را ارائه کرد

به گزارش زوم ارز، ایندیرا کمپیس، سناتوری از ایالت Nuevo Leon در مکزیک، خواستار تبدیل کردن کشورش به دومین کشور قانون‌گذار بیت کوین در جهان است؛ هرچند شرایط بر خلاف وی پیش می‌روند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

در مصاحبه ای، این قانون‌گذار ویژگی های بیت کوین را به عنوان یک ارز جهان‌شمول که به هیچ بانکی وابسته نیست، تحسین کرد. کمپیس گفت وی با افراد بادانش در این زمینه مشورت کرده است، و حال می‌خواهد که از نفوذ سیاسی اش برای افزایش استفاده ی بیت کوین در سراسر این کشور استفاده کند.

کمپیس برای مدتی به سوی بیت کوین تمایل پیدا کرده است. به دنبال اعلامیه ی رییس جمهور ال سالوادور پیرامون قانونی شدن بیت کوین در کشورش، این عضو کنگره یکی از سیاست مدارانی بود که چشم های لیزری در تصویر پروفایل خود قرار داد تا تمایل خود به کریپتو را نشان دهد.

کوین کده

از آن زمان، وی در حال کار بر روی لایحه ای برای فراهم آوردن یک چارچوب قانونی پیرامون کریپتو بوده است. اما مسیر تبدیل شدن مکزیک به یک کشور کریپتویی، بدون مانع نیست.

در ماه اکتبر، رییس جمهور مکزیک آندرس مانوئل لوپز به طور شفاف اعلام کرد که وی هیچ تمایلی به پذیرش بیت کوین برای پرداخت ندارد (این از قانونی‌سازی بیت کوین در سطح بسیار پایین تری قرار می‌گیرد). به جای آن، وی بر روی تقویت سیستم مالی کشور توسط مبارزه با فرار مالیاتی است.

بیشتر بخوانید:  جا به جایی 49 هزار واحد بیت کوین از سوی نهنگ ها

دوران ریاست این فرد در سال 2024 به پایان خواهد رسید، این بدان معناست که کمپیس باید احتمالا حداقل 2 سال صبر کند. حتی اگر سیاست های این رییس جمهور اینگونه نبود، کمپیس همچنان با شرایط نسبتا سختی مواجه می‌شد، از آنجایی که وی عضو سومین حزب بزرگ اپوزیسیون این کشور است. برای پیشروی و تصویب این قانون، به حمایتی فراتر از حزب این سناتور نیاز خواهد بود.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Decrypt


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا