بررسی ماینرها و تجهیزات جانبی

تست دستگاه ماینر | چگونه دستگاه ماینر خود را تست کنم ؟

تست دستگاه ماینر ، اگر یک دستگاه ماینر نو خریده اید و پس از کمی کارکرد خراب شده است و یا اینکه چندسالی از عمر ماینترتان می گذارد می خواهید ببینید که هنوز همانند اوایل برایتان کارکرد خوبی دارد و یا اینکه ماینر دست دوم خریده اید می خواهید تست کنید تا ببینید سلامت ماینر تا چه قدر است، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. این مقاله مختص افرادی است که در حوزه استخراج رمز ارز ها فعالیت می کنند. اگر شما نیز قصد انجام این کار را دارید و یا اینکه هم اکنون در حال استخراج رمز ارز ها هستید و هیچ کدام از مشکلات فوق را ندارید، باز هم مطالعه این مقاله را از دست ندهید چراکه روزی به دردتان خواهد خورد. در ادامه همراه ما باشید.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

دلایل خرابی ماینر آکبند  پس از چندسال کارکرد

دلایل خرابی ماینر
دلایل خرابی ماینر ها پس از کارکرد چندساله

اگر ماینرتان را به صورت اکبند خریده اید و پس از گذشت چند سال حال خراب شده است، نگران نباشید. ما در این قسمت از مقاله به صورت کامل شما را راهنمایی خواهیم کرد.

دستگاه های ماینر، اصولا پس از چندسالی دیگر کارکرد قبلی خودشان را ندارند و مقداری با کاهش کارکرد رو به رو می شوند. زمانی که این اتفاق می افتد، بدین معنی است که پردازنده های ماینر شما ضعیف شده اند. متاسفانه اگر این اتفاق بی افتد نمی توان کاری برای ماینر کرد چراکه قسمت اصلی ماینر با مشکل رو به رو شده است. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که این اتفاق ممکن است چه موقع رخ دهد؟

کوین کده

معمولا ماینر ها، حداقل 4 یا 5 سال به راحتی بدون افت کیفیت برایتان کار می کند. البته توجه داشته باشید که این موضوع به نوع ماینر و همچنین مدل ماینر نیز مربوط است. برای مثال شما اگر دستگاه ماینر S19Pro ، کمپانی بیت مین که جدید ترین ساخته این کمپانی است را تهیه کنید، قطعا با اینگونه از مشکلات رو به رو نمی شوید و خداقل می توانید با این ماینر به مدت 10 سال یا حتی بیشتر بدون افت کیفیت کار کنید.

اگر دستگاه ماینرتان پس از چندسال افت کیفیت پیدا نکرده است اما مشکلاتی دیگری گریبانگیرش شده است، باید ابتدا ببینید که آن مشکل چیست و منبع آن را پیدا و سپس رفع کنید. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

اگر دستگاه ماینر شما پس از گذشت 5 سال، قدرتی همانند قدرت روز اول را دارید اما چند روزی است که روشن نمی شود، می تواند مشکل برقی پیدا کرده باشد. در اولین وحله باید منبع تغذیه و یا پاور ماینرتان را چک کنید. اگر مشکل از این قعطه بود آن را تعمیر کنید اما اگر مشکل از این قعطه نبود باید با توجه به منبع تغذیه قعطه مشکل دار را بیابید.

در صورتی که مشکل روشن نشدن ماینر شما از منبع تغذیه بود، باید چک کنید که چه چیزی باعث شد تا برای منبع تغذیه ماینر شما مشکل ایجاد کند. در اولین مرحله باید به سراغ رابطی بروید که منبع تغذیه ماینر به آن متصل است. یکی از اصلی ترین گزینه های که باعث خرابی این قطعه می شود نوسان برق است. ابتدا باید چک کنید تا ببینید که منبع این مشکل نوسان برق بوده است یا خیر. پس از اینکه این موضوع را متوجه شدید، نوبت به آن رسیده است که باقی مسائل را چک کنید.

به صورت کلی باید بگوئیم که اگر از دستگاه ماینرتان به خوبی نگهداری کنید، احتمال اینکه برای آن پس از گذشت مدت کوتاهی مشکل ایجاد شود بسیار کم است چراکه دستگاه های ماینر با دقت بسیار بالایی تولید می شوند. حال اگر به جای یک ماینر آکبند، اقدام به خریداری یک ماینر دست دوم کرده اید، و قصد تست آن را دارید، در ادامه همراه ما باشید چراکه به شما خواهیم گفت که باید چگونه ماینر دست دوم را تست کنید.


ماینر دست دوم خریده ام، چگونه متوجه سلامت ماینر شوم؟

چگونه ماینر دست دوم را تست کنم
چگونه ماینر دست دوم را تست کنم

اگر یک ماینر دست دوم خریده اید و قصد تست نمودن آن را دارید، مطالعه این قسمت از مقاله را از دست ندهید. در این قسمت به شما خواهیم گفت که چگونه دست ماینر دست دومتان را تست کنید تا از سلامت آن مطمئن شوید.

بهترین راه برای تست دستگاه های ماینر دوم این است که آن ها را برای مدت 48 الی 72 ساعت به یک استخراستخراج متصل کنید. با متصل نمودن به یک استخر، ماینر شروع به فعالیت می کند. حال باید به بخش تنظیمات ماینر در پنل کاربری آن مراجعه کنید.

پس از مراجعه به پنل کاربری، باید به بخش ” Status ” مراجعه کنید. در بخش Status می توانید کارکرد قسمت های مختلف ماینر را مشاهده کنید. در برخی از ماینر ها در بخش Status قسمت های ذیل برایتان قابل نمایش می باشد.

 1. مدت زمان کارکرد ماینر از زمان آغاز به کار یا Elapsed

در این بخش، مدت زمان آغاز به کار ماینر برایتان قابل نمایش می باشد. ( در تست ماینر این بخش به کار شما نمی آید چراکه تنها مدت زمان آغاز به کار ماینر برایتان به نمایش در می آید. )

 1. هش ریت یا قدرت

در این بخش مشا می توانید هش ریت فعلی ماینر که در حال حاضر ماینر با آن قدرت در حال استخراج است را مشاهده کنید. برای مثال اگر قدرت دستگاه ماینر شما برابر با 14 تراهش می باشد. در این قسمت باید مقدار 14Th/s برایتان نمایش داده شود.

 1. سرعت فن یا Speed Fan

همانطور که می دانید تمامی دستگاه های ماینر، از تعدادی فن برای خنک سازی استفاده می کنند. اگر سرعت فن ماینر شما غیر عادی باشد، ممکن است فن های شما با مشکل رو به رو شده باشند. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چگونه متوجه تعداد دور های فن ماینر خود شویم؟

شما می توانید از قسمت مشخصات ماینر، متوجه شوید که فن دستگاه های ماینر شما چه قدرت چرخشی را دارند. اگر مقدار قدرت چرخش تعیین شده با مقدار قدرت چرخش فعلی مطابقت نداشت، فن های ماینر شما مشکل دارد.

 1. دما یا Temperature

همانطور که می دانید نباید دمای دستگاه های ماینر از یک حدی بالاتر برود. این حد در مشخصات هر ماینر درج شده است. شما می توانید این دما را در دفترچه مشخصات ماینر نیز چک کنید. اگر دمای داخلی دستگاه ماینر شما از حد تعیین شده بیشتر باشد قطعا ماینر شما یک مشکل سخت افزاری دارد و باید آن را به یک نعمیر کار نشان بدهید.

 1. وضعیت کلی ماینر

در این قسمت می توانید وضعیت کلی ماینر را چک کنید. اگر تمامی قسمت ها بدون مشکل به کار خود ادامه بدهند، این قسمت برایتان هیچ اخطاری نمایش نمی دهد.

پس از اینکه از قسمت Status دستگاه ماینر خود، متوجه سلامت ماینر شدید، می توانید ماینر را خریداری کنید. در صورتی که در ماینر هر مشکلی وجود داشته باشد، حل تمامی مشکلات به دست فروشنده می باشد و تا زمانی که مشکلات را حل نکند نمی تواند ماینر را به عنوان یک دستگاه ماینر سالم به شما بفروشد.


چندسالی است که یک ماینر دارم، چگونه متوجه شم که کیفیت قبل را دارد و یا خیر؟

اطلاع از سلامت دستگاه ماینر
اطلاع از سلامت دستگاه ماینر

یکی از سوالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که از کجا می توانید متوجه شوید که دستگاه ماینرتان پس از گذشت چندین سال همچنان کارکرد قبلی خودش را دارد؟ برای انجام این کار، تنها یک راه وجود دارد و آن این است که به بخش Status در پنل کاربری مایرنتان مراجعه کنید. شما در آن بخش می توانید به صورت کامل متوجه این موضوع شوید. همانطور که در قسمت قبل مطالعه کردید، در بخش Status می توانید اطلاعات کاملی در این باره به دست بیاورید. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید برایتان یک مثال بزنیم.

اگر از دستگاه ماینر خود به مدت 6 سال است که استفاده می کنید و حال می خواهید بفهمید که آیا از قدرت پردازشش کاسته شده است یا خیر، ابتدا همانند قسمت قبل به بخش Status ماینر که در پنل کاربری هر ماینر است مراجعه کنید.

پس از اینکه به بخش Status مراجعه کردید، می توانید به راحتی تمامی مشخصات حال حاضر دستگاه را ببینید. مهم ترین بخشی که شما باید آن را چک کنید بخش هش ریت و یا قدرت ماینر می باشد. این بخش در تمام ماینر ها، قدرت فعلی دستگاه را نمایش می دهد. اگر قدرت پردازش دستگاه ماینر شما برابر با 40 تراهش می باشد، در این قسمت نیز باید عدد 40 نمایش داده شود. اگر عدد نمایش داده شده در این قسمت کمتر از 40 تراهش باشد، یعنی ماینر شما افت قدرت داشته است و باید اقدامات لازم را انجام دهید.

بیشتر بخوانید:  راه اندازی ماینر DR5 | آموزش نصب انت ماینر DR5

شاید برایتان سوال پیش بیاید که منظور از اقدامات تازه چیست؟ همانگونه که در قسمت اول گفتمی، زمانی که قدرت دستگاه ماینرتان کم بشود، در اصل دیگر از دست شما کاری بر نمی آید و تنها باید با همین مقدار قدرت پردازش، استخراج رمز ارز ها را دنبال کنید.

اگر شما یک استخراج کننده ماینر هستید و خوشبختانه تا کنون برایتان هیچ مشکلی پیش نیامده است، بهتر است قسمت بعدی این مقاله که قسمت آخر است را حتما مطالعه کنید. در قسمت پایانی این مقاله قصد داریم تا به مشکلاتی زیادی که ممکن است برای ماینر ها پیش بیاید اشاره کنیم. در صورتی که برای ماینرتان مشکلی ایجاد شد، در بخش بعدی به دنبال آن مشکل باشید و اگر مشکل شما در این بخش نبود می توانید در قسمت نظرات مشکل خود را مطرح کنید تا کارشناسان ما به شما پاسخ مشکلاتان را بدهند. همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید

دلایل خرابی دستگاه های ماینر | آموزش تعمیر دستگاه ماینر S9


مشکلاتی که ممکن است برای ماینر ها پیش بیاید؟

مشکلات رایج ماینرها
مشکلات رایج ماینرها

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به مشکلاتی که ممکن است برای دستگاه های ماینر پیش بیاید با شما صحبت کنیم. همانطور که گفتیم، این مشکلات، رایج ترین مشکلاتی است که برخی از ماینر ها دچار آن شده اند. اگر مشکلات مانیر شما، جزء ماینر فوق نبود، باید سریعا دستگاه ماینرتان را به یک تعمیر کار نشان بدهید تا بتواند مشکل مایرنتان را رفع کند. در ادامه همراه ما باشید.

برخی از اشکالات دستگاه های ماینر عبارت اند از:

 1. فن منبع تغذیه دستگاه روشن است، اما پاور شروع به کار نمی کند. مشکل از کجاست؟

هنگامی که برای دستگاه ماینرتان این مشکل به وجود آمد، یعنی اینکه منبع تغذیه ماینرتان خراب شده است. هیچگاه کارکرد فن های پاور را بر عهده سلامت فن دستگاه ماینر نگذارید.

 1. چرا در هنگام تغییر شبکه ( اینترنت ) دستگاه از کار می افتد؟

زمانی که این مشکل برای دستگاه مایرنتان پیش می آید، یعنی ماینر شما دیگر نمی تواند ای پی دریافت کند. این موضوع سبب می شود تا دستگاه شما پس از تغییر اینترنت از کار بی افتد. برای حل این مشکل کافیست یک بار دستگاه خود را ریست کنید.

 1. چرا دستگاه پس از اینکه خاموش می شود، به تنظیمات کارخانه بر می گردد و مجدد باید آن را راه اندازی کرد؟

زمانی که این مشکل برایتان پیش می آید باید به بررسی کنترل بورد دستگاه بپردازید. این موضوع عموما مربوط به کنترل برد است. احتمالا با یک بار ریکاوری کنترل بورد، مشکل شما حل می شود.

 1. پس از اینکه دستگاه چندین دیقه کار می کند، مجدد ریستارت می شود، مشکل از کجاست؟

زمانی که برایتان این مشکل به وجود می آید، عمدتا می تواند دو ایراد داشته باشد. ایراد اول اینکه دمای چیپ دستگاه به بیشتر از 80 درجه می رسد. ایراد دوم این است که ” PGA ” در کنترل برد دستگاه با مشکل رو به رو شده است. برای حل این دو مشکل، ابتدا در مشکل اول سعی کنید که ماینر را خنک کنید و سپس نتیجه را ببیند. در صورتی که مشکل از این موضوع نبود و مربوط به کنترل بورد بود باید کنترل بورد را تعمیر کنید.

 1. دستگاه نمی توانید IP را دریافت کند و چراغ قرمز به صورت چشمک زن عمل می کند و چراغ سبز به هیچ عنوان روشن و یا حتی چشمک نیز نمی زند، مشکل از کجاست؟

این مشکل یکی از مشکل هایی است که احتمالا برای بیشتر افراد پیش آمده است. اگر ماینر شما نیز با این مشکل رو به رو شد، می توان سه دلیل ذیل را برای این مشکل مطرح کرد.

دلیل شماره یک:

ممکن است فعالیت دستگاه ماینر شما با مشکل رو به رو شده باشد. برای اینکه بتوانید این مشکل را حل کنید باید ابتدا از سلامت کنترل برد با خبر شوید. در صورتی که توانایی ریکاوری ماینر را دارید، ماینر را نیز یک بار ریکاوری کنید. اگر مشکل فوق با این دلیل رخ داده شده باشد، قطعا مشکل بر طرف می شود.

دلیل شماره دو:

شاید ماینر شما به اینترنت وصل نیست. برخی از افراد می گویند که وصل است چراکه هم مودم اینترنت دارد و هم اینکه کابل شبکه یا Lan سالم است. در این مواقع باید پورت کابل LAN ماینر را چک کنید و ببینید که آیا این پورت مشکل دارد یا خیر. در صورتی که تمام این موارد به درستی کار می کند، ماینر را به یک اینترنت دیگر متصل کنید و مجدد آن را چک کنید. اگر باز هم این مشکل وجود داشت یک بار تنظیم کنید تا ماینر به صورت خودکار از مودم ای پی بگیرد. شما می توانید با مراجعه به تنظیمات ماینر و قرار دادن ماینر در حالت DHCP به راحتی این کار را انجام دهید.

دلیل شماره سه:

احتمال اینکه نرم افزار های دستگاه اجرا نمی شود وجود دارد. برای اینکه بتوانید این مشکل را حل کنید ابتدا یک بار ماینر را ریست کنید. در صورتی که باز هم مشکل پابرجا بود، چندین بار به صورت پشت هم این کار را انجام دهید. اگر مجدد مشکل شما رفع نشد، همانطور که در مشکل اول آوردیم یک بار ماینر را ریکاوری کنید.

 1. هش ریت ماینر، پایین تر از آن چیزی که ذکر شده است در بخش Status نمایش داده می شود و همچنین تعدادی ( – ) ظاهر شده است، مشکل از چیست؟

با به وجود آمدن این مشکل، می توان گفت که یا هش برد دستگاه با مشکل مواجه شده است و یا اینکه تغییرات غیر معمول در ولتاژ کاری منبع تغذیه ایجاد شده است. برای حل این مشکل ابتدا پاور یا منبع تغذیه ماینر را عوض کنید و یا اینکه قسمت برد 18 پین ماینر را تغییر دهید. در صورتی که مشکل برطرف نشد باید هش بورد را خارج کنید و نسبت به تعمیر آن بپردازید.

 1. ماینر هش ریت ندارد و دمای یکی از برد های موجود در ماینر بیشتر از 80 درجه سانتی گراد می باشد، مشکل از کجاست؟

اگر این مشکل برای ماینرتان پیش آمد، ممکن است یکی از سینک های دستگاه مشکل پیدا کرده باشد و یا اینکه از جای خود، جا به جا شده است. بهتر است برای حل این مشکل به یک تعمیر کار مراجعه کنید چراکه آن هش بوردی که دمایی بیش از 80 درجه دارد باید تعمیر شود. البته لازم به ذکر است که قبل از انجام این کار یک بار در اطراف ماینر یک سیستم خنک کننده مناسب پیاده سازی کنید و سپس اگر مشکل حل نشد کار فوق را انجام دهید.

 1. اگر دستگاه ماینر هش نداشته باشد و در قسمت ” Hardware Version ” تعدادی ” X ” مشاهده شد، مشکل از کجا می تواند باشد؟

اگر این مشکل برای دستگاه ماینر شما پیش آمد، می توان گفت که ماینر نتوانسته است هش برد را شناسایی کند و برای حل این مشکل یک بار باید ماینر را خاموش و روشن کنید و سپس آن را مجدد پیکربندی کنید.

 1. دستگاه با وجود تغییر منبع تغذیه، هنوز کار نمی کند، مشکل از کجاست؟

در صورتی که این مشکل برایتان پیش آمد، می توان دو دلیل را نام برد. دلیل اول اینکه یک جریان مدار در داخل یکی از هش برد ها وجود دارد و دلیل دوم اینکه کنترل بورد دستگاه خراب شده است. در این هنگام ابتدا باید مطمئن شوید چراکه هر دو مشکل نیاز به تعمیر سخت افزاری دارد و باید ماینر را به یک تعمیر کار سخت افزار نشان بدهید.


نتیجه گیری تست دستگاه ماینر

سعی کردیم در این مقاله به صورت کامل درباره مشکلات ماینر ها با شما عزیزان گفتگو کنیم. در صورتی که مشکل ماینر شما یکی از مشکلات فوق نبود، می توانید در قسمت نظرات مشکل خود را مطرح کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ سوالاتان را بدهند.

ممنون از اینکه تا پایان ” تست دستگاه ماینر ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز

لینک مطلب : http://bit.do/fLHph


بیشتر بخوانید

نوشته های مشابه

26 دیدگاه

 1. سلام من ۳عدد دستگاه s9دارم دو عدد از ماینرها از تراهش ۴ بالاتر نمیرود ویکی ۱۴ تراهش میزند با عوض کردن هشبردها فرقی نکرد ولی کنترل برد دستگاه ای که ۱۴ تراهش میزدو رو دو تا دستگاه خراب گذاشتم تراهش ۱۴ شد این مشکل سخت افزاری هست یا نرم افزاری ممنون میشم کمک کنید

 2. I am frequently to blog writing and i actually appreciate your material. The post has truly peaks my interest. I am going to bookmark your website and also keep checking for new details. Jinny Enrico Evita

  1. سلام من دستگاهe10.1دارم الان وصل میکنم به پاور کار می‌کنه بجای 18تراهش می‌نویسه 6تراهش
   چراغ های هشبرد ها هم روشنه مشگل از چیه؟؟؟

   1. سلام . ماینر t17 بعداز تعمیر تست کردن درست بوده ولی حالا که روشن میکنم دو چراغ اتصال و فلت خاموش فقط فن ها روشن و دستگاه وصل نمیشه یعنی چراغ سبز خاموش .. ریست کردم درست نشده

 3. سلام.من یک ماینر m3دارم.تمامه تنظیمات و کامفیک رو به درستی انجام دادم و بعد از سیو کردن و ریبوت کردن دستگاه .در قسمت استاتس هیچ مشخصاتی از جمله هشت ریت و دور فن و بقیه نیست ..باید چیکار کنم…لطفا اگه میشه کمک کنید.ممنون

 4. سپاس از اینکه معلومات تون به اشتراک می گذارید،
  یه سوال داشتم ،دستگاه های INNOSILICON t2tz30th چطور دستگاه هایی هستن ؟ممنون میشم راهنمایی کنین

 5. سلام من ۲عدد دستگاه S9دارم یک عدد از ماینرها از تراهش ۴ بالاتر نمیرود ویکی ۱۴ تراهش میزند با عوض کردن هشبردها فرقی نکرد ولی کنترل برد دستگاه ای که ۱۴ تراهش میزدو رو دو تا دستگاه خراب گذاشتم تراهش ۱۴ شد این مشکل سخت افزاری هست یا نرم افزاری ممنون میشم کمک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا