صرافی کوینکده
استخراج ارزدیجیتال

بیت کوین استخراج کنم یا مونرو |استخراج بیت کوین بهتر است یا مونرو (monero)

بیت کوین استخراج کنم یا مونرو ، در این مقاله قرار است تا به اتفاق یکدیگر به این بپردازیم که کدام یک ارز ارز های دیجیتالبیت کوین ” و ” مونرو” می تواند برای ما سودآور و یا بهتر باشد. در مقاله های پیشین نیز بیت کوین را در کنار دیگر ارز های دیجیتال قرار داده ایم و این بار نیز به سراغ این بیت کوین و مونرو خواهیم رفت. استخراج دو ارز دیجیتال مونرو و بیت کوین کاملا متفاوت است و شما می توانید تفاوت استخراج این دو ارز را در پایان این مقاله به صورت کامل مطالعه کنید.عناوین مقاله “بیت کوین استخراج کنم یا مونرو” به شرح ذیل است:

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

نیم نگاهی به ارز دیجیتال بیت کوین

بیت کوین یک رمز ارز رمز نگاری شده می باشد که به عنوان یک پول ارز دیجیتالی شناخته می شود. هیچ فرد و یا افرادی نمی توانند تراکنش های این ارز را دنبال کنند و کاملا به صورت رمز نگاری شده و محرمانه می باشد. بیت کوین توسط ” ساتوشی ناکاموتو ” در سال 2009 خلق شده است. بیت کوین فورک های زیادی را پس از خود تجربه کرده است.

بیت کوین یک ارز دیجیتال کاملا امن و سرتاسر رمزنگاری شده می باشد که هیچ شرکت و یا بانکی نمی تواند تراکنش های آن ها را بررسی کنید. پس از تهیه دستگاه و متصل شدن به شبکه بیت کوین تقریاب هر 10 دقیقه می توانید بیت کوین استخراج کنید.


نیم نگاهی به ارز دیجیتال مونرو

مونرو یک ارز دیجیتال با امنیت بسیار بالا می باشد. ارز دیجیتال مونرو به یک ارز بسیار امن معروف است و به هیچ عنوان نمی توان آن را پیگیری کرد. امنیت این ارز بسیار بالا است حتی از امنیت ارز دیجیتال بیت کوین نیز بیشتر است. الگوریتمی که ارز دیجیتال مونرو از آن پشتیبانی می کند ” CRPTONOTE ” می باشد. ارزدیجیتال بیت کوین را باید با بکارگیری دستگاه های ماینر به دست آوردن اما ارز دیجیتال مونرو را می توانید با استفاده از کارت های گرافیک استخراج کنید. در ادامه به صورت کامل درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد.


تفاوت های ارز دیجیتال مونرو و بیت کوین در چیست؟

تفاوت های ارز دیجیتال مونرو و بیت کوین در چیست؟در پایین تفاوت هایی را بیان کردیم جهت اینکه بدانیم بیت کوین استخراج کنم یا مونرو ؟ارز های دیجیتال بیت کوین و مونرو دو ارز دیجیتال کاملا متفاوت هستند. به همین علت، تفاوت های زیادی دارند که در این قسمت به مهم ترین تفاوت های آن ها می پردازیم.

اصلی ترین تفاوت های ارز دیجیتال بیت کوین و مونرو عبارت اند از:

  1. هر دو رمز ارز مونرو و بیت کوین محدود هستند. تعداد واحد های عرضه شده بیت کوین 21 میلیون و تعداد واحد های عرضه شده مونرو 18 میلیون می باشد.
  2. الگوریتم هر دو ارز متفاوت است و این موضوع یک امر طبیعی است زیرا هیچ کدام از خانواده هم ( هارد فورک ) نیستند. الگوریتم ارز دیجیتال بیت کوین همان طور که می دانید ” SHA-256 ” است و الگوریتم ارز دیجیتال مونرو نیز همانطور که در ابتدای این مقاله آوردیم ” CRPTONOTE ” می باشد.
  3. سرعت استخراج بلاک های ارز دیجیتال مونرو بیشتر از ارز دیجتال بیت کوین می باشد.
  4. ارز دیجیتال مونرو مقیاس پذیر می باشد.

طریقه استخراج ارز دیجیتال بیت کوین

قطعا شما راه و روش های استخراج ارز دیجیتال بیت کوین را می دانید. بیت کوین به دلیل طرفداران زیادی که دارد، شبکه استخراج سختی را برهم زده است و به همین دلیل تمامی افراد نمی توانند اقدام به استخراج ارز دیجیتال بیت کوین کنند. روش های مختلفی وجود داردتا بتوانید ارز های دیجیتال را استخراج کنید اما تنها راه استخراج سودآور بیت کوین استفاده از دستگاه های ماینینگ و یا ASIC ها می باشد.


طریقه استخراج ارز دیجیتال مونرو

همانطور که در ابتدا گفتیم، استخراج مونرو و بیت کوین کاملا متفاوت می باشد به طوریکه بیت کوین را تنها می توان با بکارگیری دستگاه های ماینر استخراج نمود اما ارز دیجیتال مونرو را می توان با کارت های گرافیک و یا پردازشگر ها نیز استخراج کرد. البته این نکته فراموش نشود که استخراج ارز های دیجیتال به وسیله پردازشگر ها و یا همان CPU ها مدتی است که منسوخ شده است و دیگر کسی از آن ها جهت استخراج رمز ار زها پشتیبانی نمی کند. در قسمت بعدی درباره این موضوع بیشتر برایتان توضیح خواهیم داد، همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید:  بهترین دستگاه های استخراج سال 2020 | معرفی 5 ماینر برتر

تفاوت در بین استخراج های ارز دیجیتال بیت کوین و مونرو

مهم ترین تفاوت استخراج، دو ارز دیجیتال بیت کوین و مونرو تنها نوع استخراجشان است. همان طور که گفتیم ارز دیجیتال بیت کوین را تنها می توان با بکارگیری دستگاه های ماینینگ و یا همان ASIC ها استخراج کرد اما ارز دیجیتال مونرو را می توان با بکارگیری کارت های گرافیک GPU استخراج کرد.


استخراج بیت کوین بهتر است یا مونرو

استخراج بیت کوین بهتر است یا مونروبرای پاسخ به سوال بیت کوین استخراج کنم یا مونرو ؟ با توضیحاتی که ما می دهیم انتخاب نهایی با شماست که کدام ارز جهت استخراج بهتر است. اگر قصد استخراج با دستگاه های ماینر را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که ارز دیجیتال بیت کوین را جهت استخراج انتخاب کنید اما اگر سرمایه زیادی ندارید و میخواهید با استفاده از کارت ها گرافیک عملیات استخراج را انجام دهید و کسب درآمد کنید، بهتر است ارز دیجیتال مونرو را انتخاب کنید. در ابتدای این مقاله برایتان چند تفاوت جهت استخراج دو ارز دیجیتال مونرو و بیت کوین را آوردیم.

  1. محدودیت ارز های بیت کوین و مونرو:

همانطور که می دانید بعضی از رمز ارز ها محدود و بعضی ها نیز نا محدود هستند. به عنوان مثال ارز دیجیتال بیت کوین محدود و تنها 21 میلیون واحد از آن عرضه شده است اما ارز دیجیتال اتریوم نا محدود است و محدودیت آن به طور سالانه است که تنها 18 میلیون واحد در سال قابل استخراج می باشد. اما در این بخش همانطور که گفتیم هر دو ارز مونرو و بیت کوین محدود هستند. از ارز دیجیتال بیت کوین تنها 21 میلیون واحد عرضه شده است اما از ارز دیجیتال مونرو تنها 18 میلیون واحد می باشد.

  1. الگوریتم پردازشی:

هر دو ارز دیجیتال بیت کوین و مونرو از دو الگوریتم متفاوت استفاده می کنند. ارز دیجیتال بیت کوین از الگوریتم ” SHA-256 ” پشتیبانی می کند. همچنین ارز دیجیتال مونرو نیز از الگوریتم ” CRPTONOTE ” پشتیبانی می کند.

  1. سرعت استخراج:

ارز دیجیتال بیت کوین از سرعت استخراج کم تری بهره مند است. همانطور که می دانید بلاک های ارز دیجیتال بیت کوین تقریبا در 10 دقیقه ساخته می شود در صورتی که بلاک ها در شبکه مونرو تنها در 2 دقیقه به عبارتی 120 ثانیه سخته می شود و این یعنی می توان در کمترین زمان بیشترین رمز ارز مونرو را استخراج کرد.

  1. طریقه استخراج:

در متن به صورت جداگانه پرداختیم که ارز دیجیتال بیت کوین و بیت کوین کش چگونه استخراج می شود. شما می توانید به راحتی ارز دیجیتال مونرو را استخراج کنید و نیازی به دستگاه های ماینر نیز ندارید اما ارز دیجیتال بیت کوین را تنها باید با دستگاه های ماینر استخراج کنید. سختی شبکه بیت کوین به قدری است که نمی توان آن را با استفاده از کارت های گرافیک و یا پردازشگر ها استخراج کرد. در دستگاه های ماینینگ الگوریتم های خاصی پیاده سازی شده است که آن ها می توانند به راحتی بیت کوین را استخراج کنند.

تمامی این مطالب گفته شد تا شما عزیزان بتوانید انتخاب کنید که استخراج ارز دیجیتال مونرو بهتر است و یا بیت کوین. پس از دریافت جواب سوال خود به ما نیز بگویید که استخراج ارز دیجیتال مونرو بهتر است یا بیت کوین؟

 

ممنون که تا پایان مطلب “بیت کوین استخراج کنم یا مونرو” با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا