اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در ایران

صدور مجوز استخراج رمز ارز از سوی وزارت صمت

صدور مجوز استخراج رمز ارز از سوی وزارت صمت

به گزارش زوم ارز و به نقل از برق نیوز، وزارت صمت روز دوشنبه نامه‌ای با شماره ۶۰/۲۹۴۷۵۳ به روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت ۳۱ استان و جنوب کرمان ارسال کرده است که در آن شیوه‌نامه صدور مجوز برای فعالیت مزارع استخراج رمز ارز را تشریح کرده است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

بر این اساس از ۱۵ اسفندماه امسال امکان صدور مجوز برای فارم‌هایی که می‌خواهند برق خود را از طریق نیروگاه‌های تجدیدپذیر تحویل نمایند وجود دارد. در این ابلاغیه تاکید شده است که نیروگاه‌های قبلی تجدیدپذیر هم می‌توانند با عقد قراردادی نسبت به استخراج رمز ارز اقدام نمایند.

در این ابلاغیه آمده است درخصوص جوازهای تاسیسی که قبلا صادر شده است (دارای اعتبار و یا فاقد اعتبار)، صدور پروانه بهره برداری در صورت استعلام سیستمی از وزارت نیرو (ساتبا) و تایید تامین برق از طریق نیروگاه‌های تجدیدپذیر بلامانع است.

کوین کده

در این شیوه نامه تاکید شده است کسانی که می‌خواهند فارم‌های استخراج رمز ارز داشته باشند می‌توانند برق خود را صرفا از طریق نیروگاه‌های تجدیدپذیر تامین نمایند و برای این موضوع نیز حتما باید با سازمان ساتبا قرارداد خرید تضمینی برق بسته باشند.

وزارت صمت برای صدور مجوز مزارع استخراج رمز ارز با تامین برق از طریق نیروگاه های غیرتجدیدپذیر مثل نیروگاه‌های تولید پراکنده تصمیمی نگرفته و به نظر می‌رسد به خاطر مشکلاتی که در خصوص تامین گاز این واحدها وجود دارد دولت همچنان اجازه استخراج رمز ارز از طریق نیروگاه‌های گازی را ندهد.

بیشتر بخوانید:  افزایش قیمت شدید ترندترین ارزدیجیتال بازار

در شیوه نامه جدید ابلاغیه وزارت صمت اعلام شده است که از ۱۵ اسفندماه امسال امکان صدور مجوز برای فارم‌هایی که می‌خواهند بر خود را از طریق نیروگاه‌های تجدیدپذیر تحویل نمایند وجود دارد.

قرارداد خرید تضمینی برق نیروگاه‌های تجدیدپذیر با سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری ایران (ساتبا) به عنوان قرارداد پشتیبان این فارم‌ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت و اگر انرژی مصرفی آنها بیشتر و یا کمتر از مقدار انرژی تزریق شده نیروگاه به شبکه باشد باید مابه التفاوت انرژی مصرفی یا تولیدی، پرداخت یا دریافت شود.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: برق نیوز


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا