اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

افت محسوس علاقه بین خریداران NFT ها

افت محسوس علاقه بین خریداران NFT ها

به گزارش زوم ارز، برای اولین بار از ماه اکتبر، تعداد خریداران NFT در ماه فوریه به زیر 800000 نفر افت کرد، و میزان جستجوهای پیرامون این توکن ها نیز به طور قابل توجهی کاهش یافته‌است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

بنا به داده‌های CryptoSlam، در ماه فوریه، حدود 796000 خریدار NFT در بازارهای ثانویه فعالیت داشته‌اند (حدود 12 درصد پایین تر از ماه ژانویه). این خریدها در مجموع حدود 2.6 میلیارد دلار ارزش داشته‌اند (حدود 40 درصد کمتر از ماه پیش).

هرچند، لازم به ذکر است که ژانویه ماه بسیار تاثیرگذار و بزرگی برای NFT ها بود، که این می‌تواند افت ماه فوریه را به شکل یک رویداد طبیعی و قابل‌انتظار توجیه کند. در ماه ژانویه خریداران ثانویه ی NFT با تعداد حدود 900000 نفر، به رکورد جدیدی دست یافتند.

کوین کده

یکی از طرفداران و مدیران موسسه سرمایه گذاری NFT موسوم  به Sfermion، اندرو اشتاینولد، این افت را به بازار گاوی و به دنبال آن، افت شدید بازار در سال های 2017 و 2018 تشبیه کرد، در حالی که برگشت علاقه بین طرفداران به این زودی‌ها را زیر سوال برد.

دلایل افت علاقه ی شدید در ماه اخیر مشخص نیستند، هرچند یکی از این دلایل، قربانی شدن پلتفرم OpenSea در هک 1.7 میلیون دلاری در ماه فوریه بود.

بیشتر بخوانید:  افزایش محبوبیت 6.2 میلیون آدرسی اتریوم

همچنین، درگیری روسیه و اوکراین تمرکز را به سوی ارزهای دیجیتال تغییر داده‌‎است؛ از آنجایی که با وجود شرایط اقتصدای ناپایدار، توجه مردم جهان به سوی استفاده از پرداخت های دیجیتال، جمع‌آوری سرمایه و ذخیره ی دارایی است.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cointelegraph


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا