ارزهای دیجیتالمعرفی ارز دیجیتال

ارز مون ریور MOVR چیست؟

بررسی ارز دیجیتال مون ریور Moonriver

ارز مون ریور MOVR چیست؟ اکنون که در حال خواندن این مقاله می باشید، حتما به دنبال اطلاعاتی در ارتباط با ارز دیجیتال مون ریور MOVR می باشید. MOVR توکن ابزاری یک پلتفرم قرارداد هوشمند غیرمتمرکز است که به عنوان شبکه مون ریور Moonriver شناخته می شود. توکن MOVR برای حفظ پلتفرم مون ریور استفاده می شود و نقش عمده ای در ایجاد انگیزه در نودها، تسهیل حاکمیت، پرداخت های مربوط به تراکنش ها و سایر عملکردهای مهم دارد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

مون ریور Moonriver به منظور یک محیط سازگار با اتریوم در شبکه کوساما Kusama ایجاد شد و به عنوان یک پاراچین در کوساما فعالیت می نماید. در واقع مون ریور به پروژه های مربوط به ارزهای دیجیتال کمک می نماید تا دسترسی خود را به کاربران و بازارهای جدید با رویکرد چند زنجیره ای توسعه دهند. در ادامه ما به معرفی کامل این رمز ارز و پلتفرم آن خواهیم پرداخت. همچنین به شما کیف پول هایی را معرفی می نماییم که می توانید از آنها برای ذخیره سازی ارز دیجیتال مون ریور MOVR استفاده نمایید.

ارز دیجیتال مون ریور MOVR چیست؟

ارز دیجیتال مون ریور MOVR چیست؟
ارز دیجیتال مون ریور MOVR چیست؟

در یک عبارت کوتاه باید بیان نماییم که MOVR توکن ابزاری در شبکه مون ریور Moonriver است. این توکن به حفظ پلتفرم کمک می نماید و می توان از آن برای انجام عملکردهای مختلف استفاده کرد. برخی از آنها عبارتند از:

کوین کده
 • ایجاد انگیزه و تسهیل در ایجاد زیرساخت های نود غیرمتمرکز شبکه مون ریور Moonriver
 • پرداخت کارمزد تراکنش ها و سایر فعالیت ها در شبکه مون ریور Moonriver
 • ارائه یک مکانیسم حاکمیت زنجیره ای که به کاربران امکان می دهد در فعالیت های حاکمیتی، مانند رای دادن به پیشنهاد به روزرسانی شبکه شرکت کنند.
 • تسهیل عملکرد اندازه گیری گس در اجرای قرارداد هوشمند

لازم به ذکر است که مجموع عرضه توکن های MOVR، 10 میلیون است. 40 درصد از این میزان به جامعه و رزرو اسلات پاراچین، 30 درصد به سیستم وام تجمعی، 24.5 درصد به برنامه های بلند مدت شبکه، 4.5 درصد به برنامه توسعه دهنده، 0.5 درصد به خزانه و 0.5 درصد به ذخیره اوراق قرضه پاراچین اختصاص یافته است.


نیم نگاهی به توکن مون ریور Moonriver

نام اختصاری MOVR
نوع ارز Token
عرضه کل 10،199،507
مقدار در گردش 2،593،077
وب سایت رسمی moonbeam.network

moonbeam.foundation

بلاکچین اکسپلورر blockscout.moonriver.moonbeam.network

moonriver.moonscan.io

moonriver.subscan.io

پیج های ارتباطی رسمی medium 

twitter

reddit

moonbeam.network

وایت پیپر https://docs.moonbeam.network/
سورس کد https://github.com/PureStake/moonbeam

معرفی پلتفرم مون ریور Moonriver

معرفی پلتفرم مون ریور Moonriver
معرفی پلتفرم مون ریور Moonriver

در این قسمت از مقاله به معرفی پلتفرم مون ریور Moponriver، پلتفرم ارائه دهنده توکن MOVR خواهیم پرداخت. مون ریور یک بلاکچین قرارداد هوشمند در کوساما Kusama می باشد که در تلاش است تا با زنجیره ابزار و شبکه توسعه دهندگان اتریوم سازگاری داشته باشد. مون ریور در واقع به منظور یک پاراچین در شبکه کوساما فعالیت می نماید.

کوساما را می توان به عنوان یک بلاکچین کوچک از پولکادات معرفی نمود. یا به عبارت دیگر آن را خواهر پولکادات می نامند. اگر بخواهیم به گونه ای دیگر به معرفی آن بپردازیم، می توانیم بیان نماییم که کوساما شبکه آزمایشی پولکادات می باشد. در واقع برنامه هایی که روی پولکادات راه اندازی می شوند، بر روی کوساما تست شده و پس از آن در پولکادات راه اندازی می شوند.

هدف بنیاد مون بیم MoonBeam که پلتفرم مون ریور را راه اندازی نموده است، استفاده از شبکه مون ریور به عنوان “شبکه قناری” یا “Canary network” بر روی پولکادات برای پروژه مون بیم است. این موضوع به این معنا می باشد که کدهای جدید در مرحله اول بر روی مون ریور قرار می گیرند و پس از آزمایش و تایید به شبکه مون بیم انتقال خواهند یافت.


بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران مون ریور Moonriver

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران مون ریور Moonriver
بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران مون ریور Moonriver

راه اندازی شبکه مون ریور توسط بنیاد مون بیم MoonBeam در ژوئن 2021 انجام شد. یکی از شرکت های پشت مجموعه مون بیم، شرکت PureStake است. در شرکت پیور استیک زیرساخت هایی برای بلاکچین های اختصاصی و در زمینه تاییدکنندگان شبکه های اثبات سهام یا PoS و API ارائه می شود.

افرادی که در ادامه نام می بریم، اعضای تیم شرکت پیور استیک و مون بیم MoonBeam می باشند:

 1. درک یو Derek Yoo: بنیانگذار و مدیر اجرایی
 2. آلن ساپید Alan Sapede: معاون زیر ساخت های بلاکچینی
 3. استفان ملهورن Stefan Mehlhorn: مدیر عملیاتی
 4. تیم بالدوین Tim Baldwin: معاون زیرساخت های مهندسی

بررسی نحوه عملکرد شبکه مون ریور Moonriver

بررسی نحوه عملکرد شبکه مون ریور Moonriver
بررسی نحوه عملکرد شبکه مون ریور Moonriver

اصل اساسی پشت شبکه مون ریور Moonriver این است که به عنوان یک پلتفرم قرارداد هوشمند عمل می کند که یک هاب را برای کاربران خود به منظور استقرار مجدد DAppهای اتریوم بدون نیاز به پیکربندی آنها فراهم می کند.

شبکه مون ریور Moonriver پیاده سازی EVM را فراهم می کند زیرا به قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم اجازه می دهد تا به محیط کوساما منتقل شوند. همچنین امکان ایجاد پل هایی در داخل شبکه را فراهم می کند که می توانند برای مشاهده وضعیت، انتقال توکن ها و تسهیل فرآیند ارتباط بین زنجیره های مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

پلتفرم مون ریور Moonriver همچنین امکان ادغام های مختلف را از طریق عملکرد API سازگار با web3 خود فراهم می کند، یک نمونه محبوب کیف پول اتریوم متامسک و سایر ابزارهای محبوب مبتنی بر اتریوم است که کاربران می توانند با مون ریور Moonriver استفاده کنند.


معرفی ویژگی های شبکه مون ریور

معرفی ویژگی های شبکه مون ریور 
معرفی ویژگی های شبکه مون ریور

یکی از اهدافی که شبکه مون ریور به منظور آن راه اندازی شده است، این است که بتواند به منظور بستری برای راه اندازی قراردادهای هوشمند عمل نماید  و امکان استفاده از برنامه های غیرمتمرکز اتریوم را برای کاربران فراهم می کند. با این کار قابلیت استفاده از ماشین مجازی اتریوم در مون ریور برقرار می شود و قراردادهای هوشمند اتریوم به کوساما منتقل خواهند شد. در واقع ماشین مجازی اتریوم امکان ساخت پل در شبکه را فراهم می نماید و جابجایی توکن ها بین زنجیره های گوناگون را آسان می کند. در ادامه با ویژگی های شبکه مون ریور Moonriver آشنا خواهید شد.

 1. یکی از ویژگی هایی که شبکه مون ریور Moonriver دارد، حاکمیت شبکه می باشد. در واقع این پلتفرم تحت حمایت جامعه می باشد و اعضای آن قادر خواخهند بود در ارتباط با تصمیم گیری های شبکه نظر دهند. این کار توسط دارندگان توکن MOVR صورت می پذیرد. آنها همچنین می توانند در شبکه طرح های جدیدی را پیشنهاد دهند.
 2. از دیگر ویژگی های این پلتفرم خزانه ان می باشد. ایجاد یک خزانه با استفاده از درصدی از کارمزد تراکنش ها توسط جامعه مون ریور انجام می شود. در اینجا 20 درصد از کارمزدها به خزانه ارائه می شود و مابقی سوزانده خواهد شد. تایید و اجرای طرح های پیشنهادی با استفاده از موجودی خزانه انجام می پذیرد.
 3. استیکینگ Staking نیز در دسته ویژگی های شبکه مون ریور Moonriver قرار دارد. کاربرانی که قصد دارند در این شبکه سود دریافت نمایند، می توانند توکن های MOVR را استیک نموده و به کسب درآمد بپردازند. پس از دو دوره زمانی پاداش استیکینگ ارائه خواهد شد. هر دوره از 300 بلاک تشکیل شده و نزدیک به یک ساعت زمان می برد

معرفی اهداف شبکه مون ریور Moonriver

معرفی اهداف شبکه مون ریور Moonriver
معرفی اهداف شبکه مون ریور Moonriver

شبکه مون ریور Moonriver در نظر دارد تا پلتفرمی را برای پشتیبانی از چندین بلاکچین بسازد و یا ایجاد کند. در واقع هدف ان ارائه خدمات بیشتر به کاربران است. به همین دلیل این شبکه قراردادهای هوشمند متناسب با ماشین مجازی اتریوم را معرفی نموده است که به پشتیبانی از توسعه برنامه های غیرمتمرکز می پردازند.

لازم به ذکر است که اکنون پلتفرم قراردادهای هوشمند بر روی شبکه میان زنجیره ای مستقر نمی باشد. اما با پیاده سازی طرح مورد نظر، توسعه دهندگان قادر به ارائه پروژه های خود در فضای جدید به کاربران هستند.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال مون ریور MOVR

در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ 23 دسامبر 2021 قیمت رمز ارز مون ریور MOVR برابر با 190.56 دلار و با حجم معاملات 24 ساعته 19،379،974 دلار می باشد. این رمز ارز در 24 ساعت گذشته 1.27 درصد افزایش قیمت داشته است و رتبه آن در سایت کوین مارکت کپ 137 است.

رمز ارز مون ریور در ابتدای عرضه با قیمت 73.18 دلار به فروش می رفت. این رمز ارز پس از طی یک روند صعودی در تاریخ 11 سپتامبر 2021 با یک اوج قیمت همراه بوده است. در ادامه قیمت این ارز دیجیتال با نوساناتی همراه بوده و مجددا در تاریخ 8 نوامبر 2021 یعنی یک ماه پیش به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است. در نمودار زیر شما قادر به مشاهده روند قیمت این ارز دیجیتال هستید:

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال مون ریور MOVR
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال مون ریور MOVR

خرید ارز دیجیتال مون ریور MOVR چگونه است؟

خرید ارز دیجیتال مون ریور MOVR چگونه است؟
خرید ارز دیجیتال مون ریور MOVR چگونه است؟

برای خرید ارز دیجیتال مون ریور MOVR در ابتدا باید یکی از صرافی های پشتیبانی کننده این رمز ارز را انتخاب نمایید. سپس می توانید پس از ثبت نام و احراز هویت در صرافی به خرید و فروش رمز ارز بپردازید.

صرافی های آنلاین خارجی پشتیبانی کننده ارز دیجیتال مون ریور MOVR شامل لیست زیر است:

 1. صرافی Binance
 2. صرافی OKEx
 3. صرافی KuCoin
 4. صرافی Gate.io

افراد قادر خواهند بود در این صرافی ها رمز ارز مون ریور MOVR با جفت ارزهایی همچون USDT، BUSD  و BTC معامله نمایند. لازم به ذکر است که کاربران ایرانی به دلیل تحریم های موجود می توانند در ابتدا در یکی از صرافی های ایرانی مقدار تومان مورد نظر خود را به یکی از استیبل کوین ها همانند تتر تبدیل نمایند. سپس آن را در صرافی های خارجی به رمز ارز مون ریور MOVR تبدیل کنند.


فروش ارز دیجیتال مون ریور MOVR چگونه است؟

فروش ارز دیجیتال مون ریور MOVR چگونه است؟
فروش ارز دیجیتال مون ریور MOVR چگونه است؟

برای فروش رمز ارز مون ریور MOVR کاربران می توانند همانند خرید آن از صرافی های پشتیبانی کننده این ارز دیجیتال استفاده نمایند. در هنگام انتخاب صرافی نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که صرافی مورد نظر از امنیت بالایی برخوردار باشد. همچنین بررسی حجم معاملات روزانه صرافی از دیگر نکات مهم است. با انجام این کار می توانید با خیال راحت رمز ارز خود را به فروش برسانید.

علاوه بر صرافی هایی که در قسمت قبلی مقاله بیان نمودیم، صرافی هایی همچون Kraken، CoinEx و HOO نیز برای خرید و فروش ارز دیجیتال مون ریور MOVR مورد استفاده قرار می گیرند.


معرفی کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال مون ریور MOVR

معرفی کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال مون ریور MOVR
معرفی کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال مون ریور MOVR

امروزه کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری بسیاری مشاهده می شوند که برای ذخیره سازی ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند. کیف پول های سخت افزاری نسبت به کیف پول های نرم افزاری از امنیت بیشتری برخوردارند. در انتخاب کیف پول دقت نمایید که کیف پول مورد نظر از امنیت کافی برخوردار باشد تا بتوانید با خیال راحت به سرمایه گذاری بپردازید. در ادامه ما به معرفی کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری پشتیبانی کننده ارز دیجیتال مون ریور MOVR خواهیم پرداخت:

 1. کیف پول سخت افزاری تروزر وان Trezor One
 2. کیف پول سخت افزاری ترزور تی Trezor T
 3. کیف پول سخت افزاری لجر Ledger
 4. کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal

آینده ارز دیجیتال مون ریور MOVR چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال مون ریور MOVR چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال مون ریور MOVR چگونه است؟

به طور کلی می توان بیان نمود که عوامل بسیاری در آینده ارزهای دیجیتال تاثیرگذار است. برای سرمایه گذاری در بستر رمز ارزها باید به طور کامل به بررسی پروژه بپردازیم. برای مثال اخبار مربوط به رمز ارز و اهداف پروژه از جمله موارد تاثیر گذار هستند.

پروژه مون ریور MOVR در نظر دارد تا پلتفرم را برای پشتیبانی از چندین بلاکچین پیاده سازی نماید. اگر این پلتفرم بتواند در راستای اهداف خود حرکت کند و به آنها برسد قطعا از آینده خوبی برخوردار خواهد بود. اما ما به شما پیشنهاد می نماییم که قبل از انجام سرمایه گذاری به بررسی کامل پرداخته و سپس تصمیم بگیرید. زیرا بازارهای مالی همواره با نوساناتی همراه است.


کلام پایانی درباره ی ارز مون ریور MOVR چیست؟

در این مقاله شما می توانید با ارز دیجیتال مون ریور MOVR آشنا شوید. همانطور که بیان نمودیم MOVR توکن پلتفرم مون ریور Moonriver است و در این پلتفرم دارای کاربردهای مختلفی می باشد. برای مثال می توان از آن برای پرداخت کارمزد تراکنش ها در شبکه مون ریور استفاده نمود.

شبکه مون ریور به عنوان یک پاراچین در کوساما فعالیت می نماید و یک پلتفرم قرارداد هوشمند غیرمتمرکز است. برا ذخیره سازی ارز دیجیتال MOVR می توانید از کیف پول هایی که در این مقاله نام بردیم، استفاده کنید. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات کافی را دریافت نموده باشید.

از اینکه تا پایان مقاله  “ارز مون ریور MOVR چیست؟” همراه ما بودید متشکریم.


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

 ثبت هشتمین هفته‌ی متوالی در افت در انتظار بیت کوین

 ثبت هشتمین هفته‌ی متوالی در افت در انتظار بیت کوین

واکنش ماسک به کسی که وی را کلاهبردار خودشیفته خواند

واکنش ماسک به کسی که وی را کلاهبردار خودشیفته خواند

رییس بانک مرکزی اروپا: ارزهای دیجیتال فاقد ارزش هستند

رییس بانک مرکزی اروپا: ارزهای دیجیتال فاقد ارزش هستند

دید صعودی شکرلی به سولانا، اتریوم و الگورند

دید صعودی شکرلی به سولانا، اتریوم و الگورند

مشاور ریپل: ظاهرسازی SEC باورنکردنی است

مشاور ریپل: ظاهرسازی SEC باورنکردنی است

گروه هفت: قانون‌گذاری بر رمز ارز باید سریع و جامع باشد

گروه هفت: قانون‌گذاری بر رمز ارز باید سریع و جامع باشد

بیشتر بخوانید:  ارز دنت DENT چیست؟

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا