صرافی کوینکده
کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول مای سیلیوم چیست؟ | آموزش ساخت کیف پول MyCelium + آموزش ویدیویی

کیف پول مای سیلیوم یکی از قدیمی ترین کیف پول های بیت کوین است. این کیف پول برای نسخه ” اندروید ” Anddroid ” و همچنین ” ای او اس ” IOS ” توسعه داده شده است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

کیف پول مای سیلیوم در سال 2008 ارائه شد.این کیف پول را می توانید از فروشگاه google play دانلود کنید. این کیف پول دارای محبوبیت بسیاری بین کاربران است.شما می توانید از تجارب کاربران دیگر در قسمت نظرات فروشگاه گوگل پلی استفاده کنید.

این کیف پول دارای ویژگی بنام watch only می باشد که به کاربر اجازه می دهد از طریق کلید خصوصی آفلاین دارایی خود را مشاهده کند.

در این کیف پول می توان پرداخت های لحظه ای داشت ،قیمت ها را در سایت های مختلف همزمان مشاهده کرد ،و همچنین میزان کارمزد استخراج را مشخص می کند.

در ادامه همراه ما باشید تا به صورت کامل با کیف پول مای سیلیوم و همچنین طریقه دانلود و نصب آن آشنا شوید.

کیف پول مای سیلیوم چیست؟

کیف پول مایسیلیوم
کیف پول مایسیلیوم

شرکت این کیف پول یک سال قبل از ظهور اولین ارز دیجیتال ” بیت کوین ” که هم اکنون به عنوان معروف و پرطرفدار ترین ارز یاد می شود افتتاح شد یعنی در سال 2008 میلادی.  .این کیف پول کلید خصوصی را به صورت آفلاین در گوشی همراه ذخیره می کند. مای سیلیوم یک کیف پول متن باز یا ” OpenSource ” است. هر کابری با داشتن دانش برنامه نویسی می تواند مشکلات برنامه را نیز حل کند. متن باز بودن این کیف پول در کنار داشتن مزایا دارای معایبی هم می باشد که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد.

همانطور که در ابتدا گفتیم مای سیلیوم یکی از قدیمی ترین کیف پول های بیت کوین است به همین دلیل امنیت آن برای بسیاری از کاربران ثابت شده است. امنیت در کیف پول مایسیلیوم بالا است و همه افراد می توانند به راحتی به این نرم افزار اعتماد کنند و از آن جهت ذخیره سرمایه خود استفاده کنند.

این برنامه در گوگل پلی استور قابل دسترسی برای کلیه کاربران می باشد و نمره آن در فروشگاه 4.5 ستاره است و توسط هزاران کاربر نصب شده است.

در کل باید یگوئیم که کیف پول مای سیلیوم فقط یک کیف پول بیت کوین به حساب نمی آید و میتوان از خدمات جانبی آن در کنار ذخیره سازی سرمایه استفاده نمود. در ادامه همراه ما باشید تا با باقی قسمت های این کیف پول اعم از: امنیت، رابط کاربری، طریقه نصب و روش های ارسال و دریافت آشنا شویم.


ویژگی های کیف پول mycelium

ویژگی های کیف پول مای سلیوم
بررسی ویژگی های کیف پول مای سلیوم mycelium

این کیف پول فقط برای موبایل ارائه شده و نسخه دسکتاپ ندارد.این کیف پول بخاطر داشتن رابط کاربری تقریبا پیچیده به افراد مبتدی توصیه نمی شود.اما برای افراد حرفه ای قطعا جزو بهترین گزینه هاست.

کیف پول مای سیلیوم بخاطر استفاده از سلسله مراتب قطعی (Hierarchical deterministic) داراس امنیت بسیار بالایی است.سلسله مراتب قطعی یعنی اینکه بعد از انجام شدن هر تراکنش یک ادرس جدید ساخته شده و شما می توانید از این اذرس جدید در تراکنش های بعدی خود استفاده کنید.

همه کیف پول هایی که Hierarchical deterministic هستند از الگوریتم بازیابی master seed استفاده می کنند.الگوریتم مستر سید شامل 12 کلمه تصادفی به صورت رشته ای می باشد.که اگر کیف پول خود را از دست دادید با این کلمات به راحتی می توانید آن را بازیابی کنید.

کیف پول مای سیلیوم را می توان به کیف پول های سخت افزاری مثل کیف پول ترزور ،کیف پول کیپ کی و کیف پول های کاغذی متصل کرد.

کیف پول مای سیلیوم جزو کیف پول های سرد دسته بندی می شود.در کیف پول های سرد بخاطر داشتن حافظه برای ارسال کردن و دریافت کردن نیازی به اتصال به اینترنت ندارند.این کیف پول opensource است.کاربران کنترل کاملی روی سرمایه یا می توان از این کیف پول فایل پشتیبان تهیه کرد.همچنین دارای دارای اسکن QR_CODE هم هست.

امکان دیگری که این کیف پول را به یک کیف پول محبوب بین کاربران تبدیل کرده است ،امکان گفت و گو یا به عبارتی امکان چت بین کاربران می باشد.

استفاده از این کیف پول رایگان است.کاربران با استفاده از این کیف پول می توانند اقدام به ارسال و دریافت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال کنند.


امنیت کیف پول مای سیلیوم

امنیت کیف پول mycelium
امنیت کیف پول mycelium

قطعا امنیت یکی از مهم ترین مسائلی است که کاربر قبل از انتخاب کیف پول به آن توجه می کند. تمامی کیف پول های موود هر کدام به نحوی امنیت آن ها تامین شده است. مای سیلیوم نیز به عنوان یکی از کیف پول های با امنیت شناسایی می شود.

مای سیلیوم از کلید های خصوصی شما به صورت آفلاین در داخل گوشی نگهداری می کنند. همین امر موجب می شود تا هکران دنبال ضربه زدن به شما و مهم ترر از همه سرمایه تان نباشند.

این کیف پول مانند دیگر کیف پول ها یک قابلیت حفاظتی در ابتدای برنامه دارد. با استفاده از این قابلیت شما در ابتدا برای برنامه یک پین کد تعریف می کنید تا از ورود افراد غریبه جلوگیری کنید. قطعا گاهی این مورد پیش آمده است که گوشی همراه شما دست افراد مختلفی رد و بدل می شود. اگر این گذرواژه را نادیده بگیرید قطعا افراد مختلفی می توانند به کیف پول شما دسترسی داشته باشند و از سرمایه ذخیره شده شما سو استفاده کنند.

از دیگر موارد امنیتی این کیف پول می توان به قسمت پشتیبان گیری اشاره نمود. شما می توانید به راحتی در این نرم افزار از کیف پول خود پشتیبان تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل و یا پاک شدن کیف پولتان بتوانید دوباره آن را بازیابی کنید تا سرمایه تان مجدد برگردد.


رابط کاربری در کیف پول مای سیلیوم

مهم ترین دلیل محبوبیت این کیف پول رابط کاربری ساده و قابل فهم است است. رابط کاربری این کیف پول برای تمامی سطوح ( مبتدی تا پیشرفته ) قابل فهم می باشد و کارکردن با مای سیلیوم نیازی به آموزش ندارد. طریقه ارسال و یا دریافت در این کیف پول بسیار آسان است شما می توانید به راحتی در این کیف پول کوین دریافت و یا ارسال کنید.

همانطور که گفتیم این کیف پول برای سیستم عامل های ” اندروید ” Android ” و ” ای او اس ” IOS ” توسعه داده شده است. کاربرانی که تلفن های همراهشان از این دو سیستم عامل پشتیبانی می کنند به راحتی می توانند این کیف پول را نصب و سپس استفاده کنند. اما اگر کاربری نسخه سیستم عامل تلفن همراه آن از این دو نباشد (  به عنوان مثال از تلفن همراهی که سیستمم عامل ویندوز دارد استفاده می کند ) متاسفانه برای استفاده از این کیف پول به مشکل بر میخورد.

رابط کاربری تنظیمات این کیف پول به گونه ای است که شما می توانید به راحتی تنظیمات آن را شخصی سازی کنید و برنامه را طبق سلیقه خودتان تنظیم کنید تا مشکلی برایتان ایجاد نشود.


چگونه پشتیبان یا بکاپ حساب قبلی خودمان را بازیابی کنیم؟

برای اینکه شما بتوانید حساب قبلی کیف پول مای سیلیوم خود را بازیابی کنید، ابتدا باید پس از نصب برنامه مطابق تصویر ذیل بر روی گزینه ” Restore Backup ” لمس کنید.آموزش ساخت کیف پول MyCelium - عکس اول

(  قابل توجه کاربران محترم: به علت مسائل امنیتی در کیف پول مای سیلیوم، از این مرحله به بعد عکس گرفتن از صفحه امکان پذیر نمی باشد. ما عینا مطابق مراحل برایتان توضیحات لازم را ارائه داده ایم، همراه ما باشید )

حال شما باید انتخاب کنید که با بکارگیری کدام عبارات امنیتی می خواهید کیف پولتان را بازیابی کنید، 1. عبارت 12 کلمه ای 2. عبارت 18 کلمه ای 3. عبارت 24 کلمه .

پس از تعیین نوع عبارات بازیابی بر روی گزینه ” OK ” لمس کنید و سپس عبارات را مرحله به مرحله به ترتیب وارد نمایید تا حسابتان با موفقیت بازیابی شود.


دانلود کیف پول مای سیلیوم

شما می توانید نرم افزار کیف پول مای سلییوم را از طریق لینک های ذیل دریافت کنید. کافیست یک بار بر روی نسخه دلخواه لمس یا کلیک کنید.

توجه: در صورت بروز هر گونه مشکل برای لینک های زیر شما می توانید به صورت مستقیم به صفحه دانلود سایت مای سیلیوم مراجعه و اقدام به دانلود نمایید.

نسخه اندروید ” Android “

دانلود کیف پول مای سیلیوم از فروشگاه گوگل پلی ” playe Store “

دانلود کیف پول مای سیلیوم به صورت مستقیم

نسخه ای  او اس ” IOS “

دانلود کیف پول مای سیلیوم از اپ استور ” App Store “


آموزش ویدیویی نصب و راه اندازی کیف پول مای سیلیوم mycelium

به منظور راحتی شما عزیزان ویدیوی نصب و راه اندازی کیف پول مای سیلیوم تهیه شده است .شما می توانید با مشاهده فیلم زیر به راحتی مرحله به مرحله کار با این کیف پول دیجیتالی را آموزش ببینید.


طریقه نصب و راه اندازی کیف پول مای سیلیوم

حال می خواهیم آموزش نصب و راه اندازی کیف پول مای سیلیوم پس از دانلود برنامه بر روی گزینه ” نصب ” یا ” Install ” لمس کنید تا نرم افزار به صورت کامل بر روی تلفن همراه شما نصب شود و سپس برای راه اندازی طبق مراحل ذیل پیش بروید.

 1. راه اندازی کیف پول مای سیلیوم بسیار راحت است و تقریبا کم تر از دو دقیقه زمان می برد. پس از نصب نرم افزار آن را باز کنید و سپس طبق تصویر ذیل بر روی گزینه ” Create New ” لمس کنید .آموزش ساخت کیف پول MyCelium - عکس دوم
 1. در این مرحله دیگر نیازی به هیچ کاری نیست، باید صبر کنید تا کیف پول شما ایجاد شود. معمولا کمتر از یک دقیقه طول می کشد.آموزش ساخت کیف پول MyCelium - عکس سوم
بیشتر بخوانید:  بهترین کیف پول ریون کوین Rvn

چگونه از کیف پول مای سیلیوم پشتیبان و یا بکاپ تهیه کنیم؟

برای تهیه بکاپ و یا پشتیبان از کیف پول مای سیلیوم دو روش وجود دارد. با انتخاب یکی از روش ها می توانید به راحتی بکاپ و یا همان پشتیبان تهیه کنید.

روش اول:

وقتی به تازگی کیف پول را راه اندازی کنید، اگر دقت کنید در بالای برنامه برای شما یک هشدار نمایش داده است. این هشدار به این معنی است که شما بکاپی تهیه نکرده اید در صورت به وجود آمدن مشکل  برای تلفن همراه شما کیف پول به همراه سرمایه شما از بین خواهد رفت.

آموزش ساخت کیف پول MyCelium - عکس چهارم

اگر فعلا تمایلی به تهیه بکاپ ندارید می توانید با لمس گزینه ” Backup Later ” تهیه بکاپ را به تعویق بیندازید. نگران نباشید شما هر زمان که بخواهید می توانید با استفاده از روش دوم یک بک اپ و یا پشتیبان کامل از کیف پول خود تهیه کنید.

اگر می خواهید همین حالا بکاپ کیف پولتان را تهیه کنید تا خیالتان راحت شود باید بر روی گزینه ” Backup New ” لمس کنید.

( توجه : تهیه بکاپ در هر دو روش به یک صورت می باشد. یعنی با هر روش که اقدام به تهیه بک اپ کنید، برای شما عبارات 12، 18، 24 کلمه ای نمایش می دهد. شما باید این عبارات را به ترتیب یادداشت کنید و سپس در هنگام بازگردانی حساب آن ها را دوباره به ترتیب وارد کنید. )

روش دوم:

روش دوم تهیه بکاپ و یا همان پشتیبان به این صورت است که ابتدا از سربرگ بالا، گزینه ” Accounts ” را لمس می کنیم و سپس بر روی کیف پول مورد نظر که قصد تهیه بک اپ را داریم لمس می کنیم. ( تصویر ذیل )آموزش ساخت کیف پول MyCelium - عکس پنجم

پس از لمس بر روی کیف مورد نظر اگر به بالا تصویر دقت کنید متوجه می شوید که گزینه ” Create Backup ” نمایان شده است. با لمس بر روی این گزینه و انتخاب یکی از عبارات بکاپ کیف پول شما تهیه می شود و می توانید دیگر با خیال راحت سرمایه تان را در کیف پولتان ذخیره کنید. ( تصویر ذیل )آموزش ساخت کیف پول MyCelium - عکس ششم


ارسال و دریافت کوین در کیف پول مای سیلیوم

ارسال و دریافت در کیف پول مای سیلیوم بسیار راحت و بدون دردسر است. البته تمامی کیف پول ها هم به همین شکل است اما امکانات کوچک این کیف پول آن را نسبت به بقیه متمایز کرده است.

زمانی که شما بر روی آیکون برنامه لمس کنید، پس از بارگذاری برنامه، در صفحه اصلی دو گزینه  ” Send ” یا ” ارسال ” و ” Receive ” یا ” دریافت ” توجه شمارا جلب می کند. با لمس هر گزینه می توانید به راحتی عملیات مورد نظرتان را دنبال کنید.


چگونه در کیف پول مای سیلیوم کوین ارسال کنیم؟

شما می تواننید با طی نمودن یک قدم، مقدار کوین مد نظر خود را در کیف پول مای سیلیوم ارسال کنید. برای این کار کافیست طبق مراحل زیر قدیم به قدیم پیش روی کنید.

 1. ابتدا پس از بارگذاری نرم افزار بر روی گزینه ” Send ” یا ” ارسال ” لمس کنید.طریقه ارسال ارز دیجیتال
 1. در صفحه جدید که صفحه نخست ارسال است به گزینه های زیر توجه کنید.

ارسال - عکس دوم

 • با لمس بر روی گزینه ” Scan QR Code ” می توانید با اسکن نمودن QR Code دریافت کننده به راحتی مقدار کوین مورد نظرتان را انتقال دهید.
 • با لمس بر روی گزینه ” My Addresses ” می توانید از آدرس هایی که در گذشته برایشان کوین ارسال کرده بودید استفاده کنید.
 • با لمس بر روی گزینه ” Clipboard ” آدرسی که از قبل کپی کرده بودید را نمایش می دهد و همان را برای انتقال در نظر می گیرد.
 • با لمس بر روی گزینه ” Manual Entry ” می توانید خودتان آدرس طرف مقابلتان را وارد کنید.

توجه 1 :  با لمس بر روی گزینه  ” Enter Amount ” می توانید مقدار کوین که در نظر دارید انتقال دهید را وارد کنید.

توجه 2 : در قسمت ” Miner Fee ” می توانید درصد کارمزد را طبق زمانبدی مشخص کنید.

در انتها پس از وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز بر روی گزینه ” Send ” لمس کنید تا کوین شما ارسال شود.


چگونه در کیف پول مای سیلیوم ارز دیجیتال دریافت کنیم؟

برای دریافت کوین در کیف پول مای سیلیوم باید همانند ارسال ابتدا نرم افزار را باز کرده و سپس بر روی گزینه ” Recceive ” یا ” دریافت ” لمس کنید.دریافت عکس اول

اگر در بالای صفحه (تصویر ذیل ) دقت کنید متوجه یک کد ” QR ” می شوید، این کد متعلق به حساب کیف پول شما می باشد. شما با ارسال این تصویر برای دیگرانن می توانید از آنها بخواهید تا برای شما کوین انتقال دهد.دریافت عکس دوم

 • با لمس بر روی گزینه ” Address Type ” می توانید تعین کنید که از کدام نوع آدرس کیف  پولتان می خواهید استفاده کنید.
 • با لمس بر روی گزینه ” Share Bitcoin Adress ” می توانید به صورت مستقیم آدرس کیف پولتان را به اشتراک بگذارید.
 • با لمس بر روی گزینه ” Copy to Clipboard ” آدرس کیف پولتان را می توانید کپی کنید تا در مواقع نیاز آن را ” Paste ” یا ” جایگذاری ” کنید.

ساخت یک کیف پول جدید از داخل برنامه و تغیر نام کیف پول های دیگر

زمانی که قصد دارید تا کیف پول های بیشتری داشته باشید، باید اقدام با ساخت یک کیف جدید کنید. برای ساخت کیف پول جدید از داخل برنامه، در ادامه با ما همراه باشید.

 1. پس از بارگذاری نرم افزار ابتدا از سربرگ، گزینه ” Account ” را لمس می کنیم.ساخت کیف - عکس اول
 1. برای ساخت یک کیف پول جدید بر روی آیکون ” کلید ” لمس کنید.ساخت کیف - عکس دوم
 1. در این مرحله باید نوع کیف پولتان را انتخاب کنید. با لمس بر روی نوع دلخواه در کمتر از یک دقیقه کیف پول شما ساخته می شود.ساخت کیف - عکس سوم

تغیر نام

تغیر نام کیف پول به شما کمک می کند تا در نوع کیف پول هایتان را باهم اشتباه نگیرید. به راحتی شما می توانید نام کیف پولتان را تغیر دهید. برای این کار کافیست:

 1. ابتدا از سربرگ گزینه ” Account ” را انتخاب کنید و بر روی کیف پول خود لمس کنید و سپس گزینه ای که در تصویر مشاهده می کنید لمس کنید.تغییر نام - عکس اول
 1. حال نام دلخواه کیف پول خود را وارد کنید و سپس بر روی گزینه ” OK ” لمس کنید تا نام جدید شما ثبت شود.تغییر نام - عکس دوم

خرید و فروش کوین در کیف پول مای سیلیوم

کیف پول مای سیلیوم به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به راحتی ارز های دیجیتال خود را بفروشید و یا خریداری کنید. متاسفانه به دلیل تحریم های موجود، این کار در ایران انجام نمی شود قصد ما از گفتن این مطلب آگاه سازی شما عزیزان با امکانات کیف پول مای سیلیوم می باشد.

برای اینکه بتوانند خرید و فروش انجام دهید ابتدا باید در صفحه اصلی بر روی گزینه ” Sell / Buy  ” لمس کنید. ( توجه کنید در قسمت ” Account ”  هر نوع از کیف پول شما فعال باشد، می توانید با استفاده از آن ارز خرید و فروش انجام دهید به عنوان مثال در تصویر ذیل کیف پول ما بر روی ارز دیجیتال بیت کوین فعال می باشد. )خرید و فروش - عکس اول

در این مرحله انتخاب می کنید که قصد دارید از کدام درگاه وارد شوید. ببا انتخاب درگاه مورد نظر وارد صفحه خرید و یا فروش بیت کوین و یا ارز دیجیتال تعیین شده می شود.

خرید و فروش - عکس دوم


معرفی سایر بخش های کیف پول مای سیلیوم

در کیف پول مای سیلیوم تب یا برگه هایی مانند transactions که به معنای سوابق تراکنش ها و معاملات انجام شده و ثبت شده است.و برگه businesses که در این بخش لینکهایی وجود دارد که می توان از طریق آن به شرکت های تجاری که کیف پول مای سیلیوم با آن ها شراکت دارد دسترسی پیدا کرد.در برگه address book اطلاعاتی مبنی بر آدرس ولت هایی که با آن ها تراکنش انجام شده است و اطلاعات مربوط به آن در این برگه دیده می شود.یکی از ویژگی های جالبی که در مای سیلیوم وجود دارد این است که می توان در این کیف پول از دارایی موجود در یک کیف پول کاغذی استفاده کرد.و استفاده از این ویژگی نیز بسیار آسان است.به این صورت که در منوی بالا سمت راست باید گزینه cold storage را انتخاب کرده و سپس از طریق اسکن کردن آدرس کیف پول کاغذی می توانید دارایی موجود در آن کیف پول کاغذی را به آدرس دلخواه ارسال کنید.


بیشتر بخوانید :

16 دیدگاه

 1. من کیف پول رو از سایت رسمی مایسلیوم دانلود و نصب کردم . اندروید موبایلم هم 5 هست و با دستگاه من سازگاره . چند بار خواستم وارد برنامه بشم ، از برنامه خارج شدم بصورت خودکار . لطفن توضیح بدین که ایراد کار کجاست . من ی کیف پول میخوام که ارزهای زیادی رو پشتیبانی کنی و امن و رابط کاربری ساده داشته باشه و با اندروید من سازگار باشه

 2. د.یکی از ویژگی های جالبی که در مای سیلیوم وجود دارد این است که می توان در این کیف پول از دارایی موجود در یک کیف پول کاغذی استفاده کرد.و استفاده از این ویژگی نیز بسیار آسان است.به این صورت که در منوی بالا سمت راست باید گزینه cold storage را انتخاب کرده و سپس از طریق اسکن کردن آدرس کیف پول کاغذی می توانید دارایی موجود در آن کیف پول کاغذی را به آدرس دلخواه ارسال کنید.

  من این متن را متوجه نمیشم دقیقا باید چکار کرد آخه ما مقداری پول در کیف پول مای سلیوم خودبخود ازدست دادیم میشه کمکم کنید؟
  ممنون میشم

  1. منظور این هست که کیف پول مای سیلیوم را به کیف پول کاغذی تبدیل کنید و مقادیر موجود در آن را می توانید انتقال دهید.خود به خود امکان ندارد حتما کسی اطلاعات کیف پول شما را داشته است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا