صرافی کوینکده
کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول نامی Nami | آموزش کیف پول نامی Nami

آموزش نصب کیف پول نامی Nami

کیف پول نامی Nami، اگر فردی هستید که در حوزه ارز های دیجیتال بسیار فعال هستید احتمالاً تا به حال با کیف پول هایی که تحت یک پلاگین و یا افزونه بر روی مرورگر نصب می شوند کار کرده اید. در حال حاضر ولت های مختلفی هستند که شما می توانید از آن ها برای استفاده در مرورگر های خود استفاده کنید همانند کیف پول متامسک و… .

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

البته لازم به ذکر است که هر ولت امکانات اختصاصی مربوط به خودش را دارد برای مثال ممکن است هر کیف پول افزونه ای یک بلاکچینی و یا چند بلاکچینی باشد. ولتی که در این مقاله قصد داریم تا به شما معرفی کنیم یک بلاکچینی می باشد اما کیف پول متامسک در حال حاضر چند بلاکچینی است و از بلاکچین های مختلفی پشتیبانی می کند.

همان‌طور که اشاره شد، در این مقاله قصد داریم تا به شما عزیزان یکی از ولت های تحت وب (افزونه) ای را معرفی کنیم. شما می توانید با استفاده از این ولت به راحتی رمز ارز های شبکه های کاردانو همانند ADA، DANA، PAVIA و ADAX و… را در این ولت ذخیره سازی کنید. طبق اشاره ای که کمی قبل شد، این ولت تک بلاکچینی است و تنها از بلاکچین کاردانو پشتیبانی می کند.

اگر در صدد این هستید تا با کیف پول تحت وب نامی Nami wallet آشنا شوید، حتماً این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. در این مقاله قصد داریم تا این ولت را به صورت کامل و جامع به شما عزیزان آموزش دهیم.

آشنایی با کیف پول تحت وب نامی Nami wallet

آشنایی با کیف پول تحت وب نامی Nami wallet
آشنایی با کیف پول تحت وب نامی Nami wallet

طبق گفته توسعه دهندگان سایت رسمی این ولت، کیف پول نامی یک ولت غیر حضانتی است. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که منظور از غیر حضانتی بودن ولت دقیق چیست؟ توسعه دهندگان کیف پول های غیر حضانتی هیچ دسترسی به ولت و یا عبارات بازیابی کیف پول شما را ندارند و شما می توانید با خیال راحت از ولت خود استفاده کنید.

اگر به سایت رسمی این ولت مراجعه کنید، می توانید اطلاعات مختلفی از آن به دست بیاورید که در ادامه به موارد مهم در این مقاله خواهیم پرداخت. شما در کیف پول نامی می توانید عملیات استیکینگ را نیز انجام دهید. البته توجه داشته باشید که استیکینگ بر روی رمز ارز های شبکه کاردانو می باشد. توجه داشته باشید که این ولت کم حجم است و نیازی به دانلود کلیه داده های بلاکچین کاردانو ندارد.

اگر قصد استفاده از این ولت را دارید، باید بدانید که می توانید کیف پول نامی را به اپلیکیشن های غیر متمرکز یا dApps متصل کنید. این ولت به صورت کامل رایگان است و شما برای استفاده از آن نباید هیچ هزینه ای پرداخت کنید. حتی لازم به ذکر است که این ولت هیچ پرداخت درون برنامه ای نیز ندارد؛ به همین دلیل است که می گوییم این ولت کاملاً رایگان می باشد.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که این ولت توسط چه افرادی توسعه پیدا کرده است. طبق داده های موجود، توسعه دهندگان استخر بری یا Berrypool این ولت را روانه بازار کرده اند. لازم به ذکر است که در این بخش اضافه کنیم کیف پول نامی متن باز است؛ یعنی اگر شما به پلتفرم Git Hub مراجعه کنید، می توانید کد های این پروژه را ببینید و در آن تغییراتی ایجاد کنید. این موضوع هم معایب و هم مزایا دارد که باید آن ها را در نظر بگیریم.

در این ولت شما می توانید رمز ارز و توکن هایی که بر بستر بلاکچین کاردانو هستند را ارسال و دریافت و همچنین ذخیره سازی کنید؛ اما توجه داشته باشید که این ولت تنها این قابلیت را ندارد بلکه قابلیت های دیگری نیز دارد که تا به این قسمت کمی به آن ها اشاره شده است.

از دیگر قابلیت های این ولت می توانید به چند امضایی بودن آن اشاره کرد. کیف پول تحت وب نامی چند امضایی می باشد. این موضوع به این معنی است که در هنگام انجام تراکنش، از شما تاییدیه های دیگری نیز گرفته می شود تا تراکنش در امنیت کامل انجام شود.

طبق گفته های موجود داخل سایت رسمی این ولت، در حال حاضر از قرارداد های هوشمند نیز در کیف پول نامی پشتیبانی می شود. یکی از امکانات کاربری و مناسب این ولت اتصال آن به دو ولت رسمی شبکه کاردانو می باشد. شما می توانید کیف پول های Daedalus و همچنین Yoroi را به این ولت متصل کنید؛ یعنی اگر عبارات بازیابی ولت های نام برده شده را داشته باشید، می توانید آن ها را در نامی ولت بارگذاری کنید. قبل از اینکه بخواهید از این خبر خوشحال شوید، باید بدانید که انجام این کار یک سری محدودیت هایی دارد که باید به آن ها توجه کنید.

شما نمی توانید همه ولت های یورویی و همچنین ددالوس را در نامی ولت بازیابی کنید چراکه تنها امکان یک آدرس به شما می دهد. در نتیجه اگر سرمایه زیادی داشته باشید، ممکن است نتوانید تمام سرمایه خود را در این ولت بازیابی کنید.

جز اتصال ولت های نرم افزاری نام برده شده، شما می توانید کیف پول های سخت افزاری ترزور Trezor و همچنین لجر Ledger را نیز به این ولت متصل کنید. در ادامه به طریقه انجام این کار خواهیم پرداخت و به شما آموزش می دهیم که چگونه می توانید ولت های سخت افزاری نام برده شده را به این کیف پول متصل کنید. در این قسمت از مقاله تقریباً می توان گفت که توضیحات مهم به پایان رسیده است. حال در ادامه همراه ما باشید تا به مسائل دیگر این ولت بپردازیم و آن ها را بررسی کنیم.


امنیت کیف پول تحت وب نامی Nami wallet

امنیت کیف پول تحت وب نامی Nami wallet
امنیت کیف پول تحت وب نامی Nami wallet

در زمان نگارش این مقاله متأسفانه اطلاعات دقیقی از امنیت این ولت در دسترس نمی باشد؛ اما با توجه به توسعه دهندگان آن و همچنین امکاناتی همچون دو امضایی بودن و… می توان کمی به امنیت آن اعتماد کرد؛ اما همان‌طور که در مقاله قبلی همانند آموزش کیف پول متامسک گفتیم، به هیچ عنوان سرمایه زیادی را در کیف پول های تحت وب قرار ندهید.

کیف پول هایی که به عنوان افزونه در مرورگر اجرا می شوند به دلیل اینکه آنلاین هستند همیشه در خطر هک شدن و نفوذ افراد دیگر می باشند. البته برخی از این نوع ولت ها مدعی هستند که شما به صورت آفلاین نیز می توانید با آن کار کنید. در کل اگر قصد دارید تا از این ولت استفاده کنید، همیشه سعی داشته باشید تا سرمایه کمی را درگیر کنید.

البته لازم به ذکر است که با وجود قابلیت چند امضایی تا حدودی از به سرقت رفتن سرمایه جلوگیری می شود. توجه داشته باشید که تنها به چند امضایی بودن ولت توجه و همچنین اعتماد نکنید.


سیستم عامل های پشتیبانی کننده از کیف پول نامی Nami

سیستم عامل های پشتیبانی کننده از کیف پول نامی Nami
سیستم عامل های پشتیبانی کننده از کیف پول نامی Nami

همان‌طور که تا به این قسمت بارها اشاره کردیم، این ولت تحت وب است و نسخه های نصبی برای ویندوز و یا سیستم های دیگر مثل اندروید و… ندارد. شما تنها می توانید کیف پول نامی را به صورت افزونه در مروگر های کروم Chrome و ادج Edge و برایو Brave نصب و فعال‌سازی کنید. در ادامه ما در مروگر کروم طریقه نصب و استفاده از این ولت را به شما آموزش خواهیم داد.


مزایا و معایب کیف پول نامی Nami wallet

مزایا و معایب کیف پول نامی Nami wallet
مزایا و معایب کیف پول نامی Nami wallet

هر ولت مزایا و معایب خاصی دارد. اگر به مزایا و معایب ولت مورد نظر خود دقت و آن ها را بررسی کنید، بهتر می توانید در انتخاب خود تصمیم بگیرید. در این قسمت از مقاله نیز همان‌طور که مطلع هستید قصد داریم تا مزایا و معایب این ولت را بررسی کنیم.

مزایا:

 1. پشتیبانی از مرورگر های مختلف
 2. رابط کاربری آسان
 3. امنیت نسبتاً مناسب
 4. پشتیبانی از استیکینگ رمز ارز ها
 5. پشتیبانی از قابلیت چند امضایی

معایب:

 1. عدم پشتیبانی از رمز ارز های مختلف
 2. عدم پشتیبانی از سیستم عامل های موبایلی و کامپیوتری

بررسی سایت رسمی کیف پول نامی Nami wallet

بررسی سایت رسمی کیف پول نامی Nami wallet
بررسی سایت رسمی کیف پول نامی Nami wallet

حال که با اطلاعات کاملی درباره این ولت آشنا شدید، نوبت به این رسیده است که سری به سایت رسمی کیف پول نامی بزنیم تا با سایت آن نیز آشنا شویم. به صورت کلی سایت این ولت یک سایت تک صفحه ای است و تمام اطلاعات در یک صفحه در اختیار کاربران گذاشته شده است. هیچ اثری از توضیحات امنیت و… وجود ندارد تنها برخی از اطلاعاتی که می توانید به صورت کلی این ولت را بشناسید در این بخش موجود است که در ابتدای مقاله به آن ها اشاره کردیم.

برای ورود به سایت رسمی بهتر است آدرس سایت را خودتان به صورت کامل جستجو کنید. شما می توانید در تصویر ذیل آدرس سایت را مشاهده کنید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که دلیل این تأکید چیست؟ متأسفانه با وجود سایت های فیک و پانزی، نمی توان به همه اعتماد کرد. به همین دلیل در این قسمت گفتیم که بهتر است شما آدرس سایت رسمی این ولت را جستجو کنید تا وارد سایت شوید.

کیف پول نامی
آدرس سایت رسمی

پس از ورود به سایت با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این قسمت ما صفحه ابتدایی سایت را به دو قسمت تقسیم کرده ایم تا بهتر بتوانیم آن را به شما توضیح دهیم. در بخش اول (1) شما می توانید با کلیک بر روی هر مرورگر نسخه متناسب با آن را دانلود و سپس نصب کنید.

در بخش دوم (2) نیز شما می توانید عضو توییتر این مجموعه شوید. اگر در خاطرتان باشد گفتیم که کیف پول نامی متن باز است. در نتیجه اگر بر روی گزینه Source code کلیک کنید، می توانید وارد Git Hub شوید و سورس کد های پروژه را مشاهده کنید.

صفحه ابتدایی سایت
صفحه ابتدایی سایت

اگر سایت رسمی این ولت را کمی به سمت پایین اسکرول کنید، می توانید با اطلاعات مختلفی در بخش اول (1) آشنا شوید. ما کمی قبل تر تمامی این اطلاعات را به صورت کامل برای شما در این مقاله آوردیم. اگر هنوز آن ها را مطالعه نکردید، به کمی قبل تر بازگردید و آن ها را مجدد مطالعه کنید. اگر بر روی آیکون Berry (2) کلیک کنید، وارد استخر بری یا Berry پول می شوید. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

اطلاعاتی درباره ی کیف پول نامی
اطلاعاتی درباره ی کیف پول نامی

همان‌طور که گفتیم سایت رسمی این ولت امکانات خاصی ندارد و در زمان ورود شما تنها با یک صفحه رو به رو می شوید. در این قسمت توضیحات سایت به پایان رسیده و حال نوبت آموزش کامل و جامع این ولت می باشد. در ادامه همراه ما باشید.


آموزش کامل و جامع کیف پول نامی Nami

آموزش کامل و جامع کیف پول نامی Nami
آموزش کامل و جامع کیف پول نامی Nami

در این قسمت از مقاله همان‌طور که اطلاع دارید قصد داریم تا این ولت را به صورت کامل به شما آموزش دهیم. توجه داشته باشید که پس از مطالعه این مقاله، دیگر نیازی به مقاله های دیگر برای آموزش این کیف پول ندارید. در نتیجه همراه ما باشید. در ابتدا قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه می توانید این ولت را دانلود و نصب کنید.

آموزش دانلود و نصب کیف پول نامی برای مرورگر کروم

برای نصب این ولت ابتدا باید به سایت رسمی کیف پول نامی که کمی قبل تر به شما معرفی کرده ایم مراجعه کنید. پس از بارگذاری کامل سایت باید مرورگر منتخب خود را انتخاب کنید. در این قسمت انتخاب ما مرورگر کروم می باشد. در نتیجه بر روی آیکون مرورگر کروم کلیک کنید.

آموزش دانلود و نصب کیف پول نامی برای مرورگر کروم
آموزش دانلود و نصب کیف پول نامی برای مرورگر کروم

در صفحه جدید، فروشگاه مروگر کروم برای شما بارگذاری می شود. در این صفحه می توانید از کیف پول نامی اطلاعات به دست بیاورید و همچنین افزونه آن را دانلود کنید. همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید تا به حال این ولت 200 هزار بار دانلود و نصب شده است.

برای اینکه بتوانید این افزونه را دانلود کنید، همانند تصویر ذیل باید بر روی گزینه افزودن به Chrome یا Add to chrome کلیک کنید. پس از کلیک بر روی این گزینه باید صبر کنید تا ابتدا عملیات دانلود سپس نصب انجام شود.

روی گزینه افزودن به Chrome یا Add to chrome کلیک کنید
روی گزینه افزودن به Chrome یا Add to chrome کلیک کنید

پس از اینکه ولت دانلود و نصب شد، با پیغامی مشابه تصویر ذیل رو به رو می شوید. همان‌طور که در بالای تصویر مشاهده می کنید، آیکون این ولت در کنار دیگر ولت ها اضافه شده است. به همین راحتی شما می توانید این ولت را دانلود و نصب کنید.

افزونه ی کیف پول نامی اضافه شد
افزونه ی کیف پول نامی اضافه شد

آموزش ایجاد ولت در کیف پول نامی Nami

حال که با طریقه دانلود و نصب ولت آشنا شدید، نوبت به این رسیده است که یک حساب جدید ایجاد نمایید. طریقه ساخت حساب جدید بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. برای ایجاد ولت جدید ابتدا باید:

بر روی آیکون افزونه کیف پول ضربه بزنید. به محض کلیک با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید.

آموزش ایجاد ولت در کیف پول نامی Nami 
آموزش ایجاد ولت در کیف پول نامی Nami

در این صفحه دو گزینه با نام های New wallet و Import وجود دارد. با کلیک بر روی هر گزینه، می توانید یک اقدام خاصی انجام دهید. برای مثال اگر بر روی گزینه New wallet کلیک کنید، می توانید یک حساب کاربری جدید در کیف پول نامی ایجاد کنید. در صورتی که از قبل یک حساب کاربری داشته اید و حال قصد بازگردانی آن را دارید، باید بر روی گزینه Import کلیک کنید.

در این قسمت ما از بخش New wallet ادامه مراحل را انجام می دهیم. در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید ولت خود را از بخش Import بازگردانی کنید.

پس از کلیک بر روی گزینه New wallet با پنجره ای که پیغام ذیل در آن نمایش داده شده است رو به رو می شوید. در این قسمت گفته شده است که مطمئن شوید فردی به صفحه نمایش شما نگاه نمی کنید همچنین با فعال کردم بخش I accept…. باید قوانین ولت را قبول کنید. پس از تمامی این موارد نوبت رسیده است که گزینه Continue را انتخاب کنید. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

گزینه Continue را انتخاب کنید
گزینه Continue را انتخاب کنید

در این بخش عبارات بازیابی برای شما نمایش داده می شود. حال نوبت به این رسیده است که تک به تک آن ها را در چندین مکان امن و معتبر یادداشت کنید. توجه داشته باشید که تمامی عبارت ها باید دقیق و همچنین به ترتیب باشد. پس از یادداشت نمودن عبارات بازیابی نوبت به این رسیده است که تیک بخش مشخص شده را فعال کنید. با انجام این کار به کیف پول اطمینان می دهید که عبارات بازیابی را یادداشت کرده اید. در انتها باید بر روی گزینه NEXT کلیک کنید. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

روی گزینه NEXT کلیک کنید
روی گزینه NEXT کلیک کنید

پس از کلیک بر روی گزینه NEXT در صفحه جدید باید 4 عبارات بازیابی خود که توسط ولت مشخص شده است را وارد کنید تا این اطمینان را به کیف پول نامی بدهید که تمامی عبارات یادداشت شده درست و بی نقص است. در صورتی که قصد وارد نمودن موارد فوق را ندارید، می توانید بر روی گزینه Skip کلیک کنید؛ اما در صورتی که تمامی موارد فوق وارد شد، باید گزینه Next را انتخاب کنید. در تصویر ذیل می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید:  کیف پول الکتروم | آموزش تصویری ساخت کیف پول electrum
در صورتی که قصد وارد نمودن موارد فوق را ندارید روی گزینه Skip کلیک کنید
در صورتی که قصد وارد نمودن موارد فوق را ندارید روی گزینه Skip کلیک کنید

پس از اینکه عبارات بازیابی مشخص شده را وارد کردید و یا اینکه این صفحه با استفاده از گزینه SKIP رد شد، با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه 3 فیلد وجود دارد که باید با مقادیر متفاوت آن ها را تکمیل کنید. در فیلد (1) باید یک نام برای ولت جدید خود انتخاب کنید.

پس از وارد نمودن نام مورد نظر در فیلد (2) باید یک رمز عبور مناسب مشخص کنید. این رمز عبور می توانید شامل هر چیزی باشد. توجه کنید که اگر رمز عبور شما سخت نباشد بهتر است چراکه در هر بار برای ورود شما باید این رمز را وارد کنید. پس از مشخص شدن رمز عبور، در فیلد (3) باید پسورد و یا رمز عبورتان را تکرار کنید. در انتها پس از وارد نمودن تمام موارد فوق، بر روی گزینه Create کلیک نمایید.

روی گزینه Create
روی گزینه Create

در صورتی که با تصویر ذیل رو به رو شدید، یعنی با موفقیت توانستید ولت خود را ایجاد کنید. حال باید بر روی گزینه Close کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه صفحه رو به روی شما بسته می شود و برای ورود به ولت باید مجدد بر روی آیکون آن کلیک کنید.

روی گزینه Close کلیک کنید
روی گزینه Close کلیک کنید

پس از ورود به کیف پول، با صفحه ای همچون تصویر ذیل ر به رو می شوید. در این قسمت می توانید کار های خود از جمله ارسال و دریافت و همچنین استیکینگ را انجام دهید. شما می توانید یک نمای کلی از کیف پول نامی Nami را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

نمای کلی از کیف پول نامی Nami
نمای کلی از کیف پول نامی Nami

آموزش استیکینگ در کیف پول نامی Nami wallet

حال که توانستیم با موفقیت اقدام به ساخت یک حساب کاربری کنیم، دیگر می توانیم از امکانات مختلف این ولت استفاده نماییم. در ابتدا ما قصد داریم تا به سراغ استیکینگ در این ولت برویم و سپس مراحل ارسال و دریافت کوین را به شما عزیزان توضیح دهیم. اگر قصد دارید تا این آموزش را به صورت کامل فرا بگیرید، در ادامه همراه ما باشید.

برای انجام این کار ابتدا بر روی آیکون کیف پول ضربه بزنید تا برای شما اجرا شود. پس از اجرا نوبت به این رسیده است که گزینه Delegate را انتخاب کنید. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از این قسمت را مشاهده کنید.

گزینه Delegate را انتخاب کنید
گزینه Delegate را انتخاب کنید

پس از کلیک بر روی گزینه Delegate با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. یک نکته ای که در این قسمت باید به آن اشاره کنیم این است که ولت نامی به جای گزینه استیکینگ از عبارت تفویض استفاده کرده است. همان‌طور که در تصویر ذیل مشخص است، صفحه پیش رو را به 4 بخش تقسیم کرده ایم.

در بخش (1) مشاهده می کنید که توسعه دهندگان ولت گفته اند که با تفویض اختیار به استخر بری یا Berry pool از توسعه کیف پول نامی یا Nami wallet حمایت کنید و تقریباً 5 درصد پاداش در سال دریافت نمایید.

همان‌طور که در پیغام قرمز مشاهده می کنید، ما به دلیل نداشتن موجودی نمی توانیم ادامه دهیم؛ اما انجام این کار سختی خاصی ندارد. پس از نگارش رمز عبور در فیلد مشخص شده، مقدار مورد نظرتان را باید انتخاب کنید. پس از انتخاب مقدار مورد نظر باید تراکنش را ببینید. در صورت تائید، تراکنش شما انجام می شود. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

موارد شماره گذاری شده در بالای تصویر شرح داده شده است
موارد شماره گذاری شده در بالای تصویر شرح داده شده است

همان‌طور که مطالعه کردید، به همین راحتی می توانید استیکینگ را در کیف پول نامی انجام دهید از این طریق نیز سود دریافت کنید. در بخش بعدی مقاله قصد داریم تا طریقه دریافت را به شما آموزش دهیم. همراه ما باشید.

آموزش دریافت کوین و توکن در کیف پول نامی Nami wallet

دریافت در کیف پول نامی بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. ابتدا شما باید بر روی گزینه Receive کلیک کنید. به محض کلیک برای شما یک QR code به همراه یک آدرس نمایان می شود که می توانید از آن ها برای دریافت استفاده کنید. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

روی گزینه Receive
روی گزینه Receive

آموزش ارسال کوین و توکن در کیف پول نامی Nami wallet

همان‌طور که مطالعه کردید، به راحتی می توانید عملیات دریافت را انجام دهید. حال در این بخش از مقاله قصد داریم تا به طریقه ارسال کوین اشاره کنیم. اگر قصد دارید تا در کیف پول نامی اقدام به ارسال کوین کنید، حتماً این بخش از مقاله را مطالعه نمایید.

برای انجام این کار ابتدا باید در صفحه اصلی بر روی گزینه Send یا ارسال کلیک کنید. شما می توانید نمایی از این پنجره را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

روی گزینه Send کلیک کنید
روی گزینه Send کلیک کنید

حال در صفحه جدید، فیلد های مختلفی برای شما نمایان شده است که باید آن ها را تکمیل کنید. در فیلد (1) باید آدرس مقصد را وارد کنید. پس از وارد نمودن آدرس مقصد نوبت به این رسیده است که در فیلد (2) مقدار کوین مورد نظر خود را مشخص نمایید. در فیلد (3) نیز باید نوع دارایی خود را مشخص کنید. در صورتی که تنها یک کوین و توکن داشته باشید نیازی به انتخاب این قسمت ندارید.

در بخش (4) اگر یادداشتی برای این انتقال دارید، می توانید آن را بنویسید. پس از تکمیل تمامی موارد فوق در نهایت با کلیک بر روی گزینه Send یا ارسال می توانید عملیات انتقال را نهایی کنید. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

با ضربه روی دکمه ی send عملیات را نهایی کنید.
با ضربه روی دکمه ی send عملیات را نهایی کنید.

تا به این قسمت از مقاله به صورت کامل کار با ولت نامی Nami wallet را آموزش دیده اید. حال در ادامه نیز قصد داریم ابتدا به برخی از امکانات مهم این ولت اشاره کنیم و در انتها طریقه بازیابی کیف پول نامی را به شما آموزش دهیم. در صورتی که قصد دارید تا تمامی موارد گفته شده را آموزش ببینید، مطالعه ادامه مقاله را از دست ندهید.


آموزش ایجاد کیف پول جدید در کیف پول نامی

آموزش ایجاد کیف پول جدید در کیف پول نامی
آموزش ایجاد کیف پول جدید در کیف پول نامی

ممکن است برخی از افراد قصد داشته باشند که تعداد زیادی ولت داشته باشند. شما می توانید هر چند عدد که علاقه دارید کیف پول ایجاد کنید و از آن ها استفاده نمایید. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به شما طریقه انجام این کار را آموزش دهیم. در ابتدا شما باید:

ولت خود را اجرا کنید. پس از بارگذاری کامل، سمت راست بالا یک آیکون ربات گونه وجود دارد که باید بر روی آن کلیک کنید. شما می توانید نمایی از این قسمت را در تصویر ذیل مشاهده نمایید.

روی ایکون ربات کلیک کنید
روی ایکون ربات کلیک کنید

در بخش بعدی، همان‌طور که مشاهده می کنید قسمت های مختلفی وجود دارد؛ اما در این بخش انتخاب ما تنها گزینه New account می باشد. برای ایجاد یک حساب کاربری جدید، باید این گزینه را انتخاب کنید.

روی گزینه ی NEW Account کلیک کنید
روی گزینه ی NEW Account کلیک کنید

پس از کلیک بر روی گزینه New account صفحه کوچک دیگری برایتان بارگذاری می شود. در این قسمت دو فیلد وجود دارد. در فیلد (1) باید نام ولت دوم خود را مشخص کنید. شما می توانید از هر نامی در این قسمت استفاده نمایید. پس از مشخص شدن نام، در فیلد (2) باید رمز عبور کیف پول فعلی خود را تایپ کنید. پس از اینکه رمز عبور توسط شما نوشته شده، در انتها باید بر روی گزینه Create ضربه بزنید. در تصویر ذیل می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

روی گزینه Create ضربه بزنید
روی گزینه Create ضربه بزنید

حال همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، حساب کاربری شما با موفقیت ایجاد شد. دیگر می توانید به راحتی از آن استفاده کنید و رمز ارز های خود را ذخیره نمایید.

حساب کاربری با موفقیت ایجاد شد
حساب کاربری با موفقیت ایجاد شد

اگر مجدد بر روی آیکون ربات گونه کلیک کنید، می توانید کیف پول هایی که ایجاد کرده اید را مشاهده کنید. همان‌طور که مشخص است در حال حاضر ما دو حساب موجود داریم که موجودی هر دو آن ها 0 است. شما می توانید این قسمت را در بخش (1) تصویر ذیل مشاهده کنید. همچنین شما اگر بر روی گزینه Delete account کلیک کنید، می توانید حساب کاربری مورد نظرتان را حذف کنید.

روی گزینه Delete account کلیک کنید
روی گزینه Delete account کلیک کنید

همان‌طور که در این مقاله مشاهده کردید، می توانید به راحتی یک ولت دیگر در کیف پول نامی ایجاد و در آن رمز ارز های مختلفی را ذخیره کنید. در صورتی که برایتان سؤالی در این باره ایجاد شد، می توانید سؤال خود را از ما در بخش نظرات بپرسید. در بخش بعدی همراه ما باشید تا با یکی دیگر از قسمت های این ولت آشنا شوید.


طریقه اتصال کیف پول نامی به ولت های سخت افزاری

طریقه اتصال کیف پول نامی به ولت های سخت افزاری
طریقه اتصال کیف پول نامی به ولت های سخت افزاری

همان‌طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، شما می توانید به راحتی ولت های سخت افزاری Trezor و همچنین Ledger را به کیف پول نامی متصل کنید. انجام این کار بسیار ساده است و شما می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا طریقه انجام این اتصال را تا بخشی به شما آموزش دهیم.

متأسفانه به دلیل عدم موجودی ولت سخت افزاری، نمی توان به صورت کامل تمامی مراحل را آموزش داد. در صورتی که برایتان سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را از ما بپرسید تا در اسرع وقت پاسخ دهیم. برای انجام این کار ابتدا باید:

بر روی آیکون ربات گونه (1) که در سمت راست تصویر قسمت بالا وجود دارد یک بار کلیک کنید. پس از کلیک با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه باید بر روی گزینه Connect hardware wallet یا بخش (2) کلیک کنید. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

روی گزینه Connect hardware wallet کلیک کنید
روی گزینه Connect hardware wallet کلیک کنید

پس از کلیک بر روی گزینه گفته شده، در صفحه جدید باید مشخص کنید که قصد دارید تا از کدام ولت استفاده کنید. فرقی نمی کند که لجر شما مدل S است یا X. پس از انتخاب ولت، باید کیف پول خود را به کامپیوتر متصل کنید. حال نوبت به این رسیده است که گزینه Continue را انتخاب نمایید. شما می توانید نمایی از این قسمت را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

گزینه Continue را انتخاب نمایید
گزینه Continue را انتخاب نمایید

پس از اینکه ولت شما شناسایی شد، حال باید یک بار رمز عبور خود را وارد کنید. همان‌طور که می بینید به راحتی اتصال انجام شد. نوبت به این رسیده است که فعالیت مورد نظر خود را انجام دهید.


آموزش بازیابی کیف پول نامی Nam iwallet

آموزش بازیابی کیف پول نامی Nam iwallet
آموزش بازیابی کیف پول نامی Nam iwallet

انجام این کار بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی ولت نامی خود را بازگردانی کنید. برای اینکه بتوانید این مراحل را انجام دهید، تنها کافی است چند مرحله ذیل را انجام دهید تا ولت شما بازیابی شود. در صورتی که برای شما مشکلی ایجاد شد، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

در صفحه ابتدایی ولت ابتدا باید بر روی گزینه Import کلیک کنید. اگر در خاطرتان باشد، در ابتدای مقاله گفتیم که شما می توانید با کلیک بر روی هر گزینه چه اقدامی انجام دهید. اگر قصد دارید تا کیف پول های نرم افزاری Daedalus و Yoroi را نیز به ولت نامی اضافه کنید، در ادامه همراه ما باشید.

روی گزینه Import کلیک کنید
روی گزینه Import کلیک کنید

در قسمت بعدی با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در بخش (1) توسعه دهندگان این ولت یک نکته یادآور شده اند که بهتر است آن ها را مطالعه کنیم. نکته ای که در تصویر ذیل مشاهده می کنید عبارت اند از: تیم توسعه دهنده نامی همیشه یک کیف پول جدید را توصیه می کند. بهتر است کیف پول نامی به طور هم‌زمان با ولت های Yoroi/ Daedalus استفاده نشود.

نامی هیچ کدام از آدرس های مرتبط با کیف پول وارد شده شما را ردیابی نمی کند. برای اینکه بهتر بتوانید موجودی خود را مشاهده کنید، بهتر است تمام دارایی خود را به کیف پول جدید نامی منتقل کنید. مطمئن شوید که هیچ فردی صفحه نمایش شما را مشاهده نمی کند در حالی که عبارات بازیابی قابل نمایش است.

در بخش (2) باید مشخص کنید که قصد دارید کیف پول نامی را بازیابی کنید و یا دیگر ولت های دیگر. در صورتی که قصد شما بازیابی کیف پول نامی است باید عبارات 24 کلمه ای را انتخاب کنید. در بخش بعدی به صورت تصویری آموزش خواهیم داد. در بخش (3) نیز باید قوانین را تایید و فعال کنید. در انتها باید گزینه Continue را انتخاب نمایید.

گزینه Continue را انتخاب کنید
گزینه Continue را انتخاب کنید

همان‌طور که گفتیم، در این قسمت باید مشخص کنید که قصد دارید تا چه ولتی را بازیابی کنید. شما باید یکی از دو عبارات بازیابی را انتخاب کنید.

برای بازیابی یکی از دو عبارات بازیابی را انتخاب کنید.
برای بازیابی یکی از دو عبارات بازیابی را انتخاب کنید.

در صفحه جدید، باید عبارات بازیابی کیف پول نامی خود را به ترتیب بنویسید. پس از وارد نمودن تمامی عبارات باید بر روی گزینه Next کلیک کنید. در صورتی که عبارات وارد شده صحیح باشد به مرحله بعد که تعیین رمز عبور است منتقل می شوید. اما اگر عبارات وارد شده صحیح نباشد با خطا رو به رو خواهید شد.

بعد از وارد کردن کلمات روی گزینه next را انتخاب کنید
بعد از وارد کردن کلمات روی گزینه next را انتخاب کنید

پس از وارد نمودن رمز عبور جدید، همان‌طور که مشاهده می کنید به راحتی وارد کیف پول خود شده اید و حال می توانید فعال خود را آغاز کنید.


اینفوگرافیک کیف پول نامی Nami

اینفوگرافیک کیف پول نامی Nami 
اینفوگرافیک کیف پول نامی Nami

سخن آخر درباره ی کیف پول نامی Nami

همان‌طور که در این مقاله مطالعه کردید، کیف پول نامی به صورت کامل و جامع به شما آموزش داده شد. اگر در هنگام کار با این ولت برای شما مشکلی ایجاد شد، می توانید مشکل و یا سؤال خود را در بخش نظرات مطرح کنید تا در اسرع وقت به شما پاسخ دهیم.

فراموش نکنید که این ولت یک کیف پول تحت وب تک بلاکچینی است و شما برای استفاده محدودیت های مختلفی را دارید؛ اما توجه کنید که برعکس باقی ولت های تحت وب که به صورت افزونه ای فعالیت می کنند، شما می توانید در این کیف پول سرمایه گذاری کنید. اگر مایل به رشد کیف پول نامی هستید، می توانید با سرمایه گذاری سالانه 5 درصد سود نیز دریافت نمایید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله ی “کیف پول نامی Nami” با ما همراه بودید.

منبع: Zoomarz


بیشتر بخوانید :

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

نرخ توکن سوزی شیبا، سه رقمی شد

نرخ توکن سوزی شیبا، سه رقمی شد

بررسی گذشته‌ی اتریوم توسط سه شخصیت محبوب رمز ارزها

بررسی گذشته‌ی اتریوم توسط سه شخصیت محبوب رمز ارزها

هاسکینسون: صحبت پیرامون کاردانو برای جامعه اتریوم جرم است

هاسکینسون: صحبت پیرامون کاردانو برای جامعه اتریوم جرم است

دارایی نهنگ‌های بیت کوین در پایین‌ترین سطح در 29 ماه اخیر

دارایی نهنگ‌های بیت کوین در پایین‌ترین سطح در 29 ماه اخیر

اپ استور اپل، امکان فروش NFTها را فراهم کرد

اپ استور اپل، امکان فروش NFTها را فراهم کرد

اعلامیه‌ی قرمز اینترپل برای کوان صادر شد

اعلامیه‌ی قرمز اینترپل برای کوان صادر شد

27 دیدگاه

 1. با سلام
  هنگام کار با ولت NAMI برای ارسال گزینه send رو میزنم آیکون ماوس همینطور میچرخه در حالیکه گزینه دریافت مشکلی ندارم.

 2. ارزم را از صرافی یک کیف پول نامی ارسال کردم اما هنوز ارز دیجیتال نیومده ؟ چه مدت زمانی طول می کشد.

 3. سلام. من هر کاری میکنم نمیتوانم. نامی ولت رادانلود کنم در همان ابتدا. به جای add to chrome گزینه add to desktop. می آید. و دانلود نمی‌شود. ممنون

  1. سلام مجید جان…اگر مراحل درست رفته باشی و تا به حال داخل مرورگرت ادد نکرده باشی؛ قطعا با گزینه Add to chrome رو به رو می شی. یک بار دیگه طبق آموزش پیش برو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا