کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول ارزدیجیتال Nano | معرفی بهترین کیف پول های ارزدیجیتال نانو

کیف پول ارزدیجیتال Nano ، آیا تا به حال نام ارز دیجیتال نانو یا Nano را شنیده اید؟ چقدر با این ارز آشنا هستید؟ آیا تا به حال اقدام به خرید ارز دیجیتال نانو کرده اید؟ آیا تا به حال به این فکر کرده اید که این ارز را در چه کیف پولی باید ذخیره کنید؟

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

اینکه رمز ارز های مورد نظرمان را در چه کیف پول های دیجیتالی ذخیره کنیم همیشه برای بسیاری از افراد مخصوصا افراد مبتدی سوال است. این سوال زمانی پر تکرار می شود که رمز ارز مورد نظر با باقی رمز ارز ها متفاوت باشد دقیقا همانند ارز دیجیتال نانو. در این مقاله ما قصد داریم تا شما عزیزان را به صورت کامل با ارز دیجیتال نانو آشنا کنیم. اگر نمی دانید که این ارز را در چه کیف پول هایی باید ذخیره کنید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید چراکه در این مقاله، ابتدا به شما کمی درباره ارز دیجیتال نانو توضیح خواهیم داد و در انتها درباره کیف پول هایی که می توانید این ارز را در آن ذخیره کنید صحبت خواهیم کرد. لازم به ذکر است که قبل از معرفی کیف پول های ارز دیجیتال نانو، نیاز است تا نکاتی را بدانید و با توجه به این نکات بتوانید بهترین کیف پول را انتخاب کنید.


نیم نگاهی به ارز دیجیتال نانو Nano

ارز دیجیتال نانو برخلاف باقی رمز ارز ها از فناوری بلاکچین پشتیبانی نمی کند بلکه از فناوری بلاک لاتیس پشتیبانی می کند. این موضوع باعث شده است که با هدفی تقریبا مشابه نسبت به سایر رمز ارز ها، متمایز باشد. حال که صحبت از هدف شد، بهتر است تا کمی درباره هدف این ارز با شما عزیزان گفتگو کنیم.

کوین کده

طبق گفته برخی از رسانه ها، ارز دیجیتال نانو تنها یک هدف ساده دارد که مشابه هدف دیگر رمز ارز ها می باشد و آن هم جایگزینی رمز ارز ها به جای ارز های رایج می باشد. دور از تمامی این موارد، ارز دیجیتال نانو می خواهد به یک سیستم با سرعت بیشتر برای پردازش تراکنش هایش دست پیدا کند و می توان گفت که آن سیستم به همین منظور از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار خواهد بود.

یکی از مسئله های مهم دیگری که شما نسبت به این ارز باید بدانید نوع الگوریتم آن می باشد. این ارز از ترکیب دو الگوریتم اثبات سهام یا POS و اثبات کار یا POW استفاده می کند. نام این ترکیب، که یک ترکیب جدید شده است ” اثبات سهم وکالتی ” یا ” DPoS ” نام دارد. با استفاده از این الگوریتم، مشکل ثبت دو تراکنش همزمان که مثلا که از آن ها توسط کاربر و دیگری توسط هکر ثبت شده باشد حل می شود. حال شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چگونه؟

در این زمان نمایندگان وارد می شوند و با استفاده از رای تراکنش صحیح را قبول می کنند. اگر علاقه به نماینده شده در این شبکه را دارید باید مقدار مشخصی از ارز دیجیتال ریپل یا XRP در کیف پولتان داشته باشید. شما می توانید این مقدار ریپل را در هر کیف پولی که از ریپل پشتیبانی می کند به راحتی ذخیره کنید.

حال که متوجه شده اید ارز دیجیتال نانو چیست به سراغ اصل مطلب یعنی کیف پول های این ارز می رویم. اگر مشتاق این هستید که با کیف پول های ارز دیجیتال نانو آشنا شوید کمی صبر کنید چراکه قبل از معرفی کیف پول ها باید به نکاتی اشاره کنیم که برای انتخاب کیف پول مناسب باید آن ها را بدانید، در نتیجه تا انتها مقاله همراه ما باشید.


نکاتی که باید در هنگام انتخاب کیف پول به آن ها دقت کنیم چیست؟

همانطور که گفتیم، برای اینکه بهترین انتخاب را در بین کیف پول ها داشته باشیم، باید به برخی از نکات توجه کنیم. در مقالات مختلف بارها درباره این نکات با شما عزیزان گفتگو کنیم. این نکات عبارت اند از:

 1. سطح امنیتی:

امنیت نامیست که احتمالا آن را زیاد شنیده باشید. زمانی که صحبت از امنیت می شود، همگان به فکر حفظ سرمایه شان هستند. به این موضوع باید بسیار دقت کنید که سرمایه تان با یک اشتباه کوچک از بین نرود. این اشتباه کوچک می کند از سوی شما رخ دهد و یا اینکه از سوی توسعه دهندگان کیف پول. به هرحال هر فرد باید کارش را به نحو احسن انجام دهد.

اگر شما نتوانید امنیت کیف پولتان را تامین کنید، هر چه که امنیت کیف پول از سمت توسعه دهندگان بی نقص باشد، باز هم مورد حمله و حجوم هکران و افراد سو استفاده کننده قرار خواهید گرفت. به هر حال باید از همه لحاظ حواستان به حفظ سرمایه تان باشد. حتی الامکان سعی کنید از کیف پولی استفاده کنید که از امکانات امنیتی برخوردار باشد. این امکانات می تواند شامل: تایید دو مرحله ای، قابلیت چند امضایی و …. باشد. در ادامه درباره این امکانات بیشتر توضیح خواهیم داد. همراه ما باشید.

 1. امکانات و رابط کاربری:

یک کیف پول می تواند امکانات متعددی داشته باشد. حتما به این موضوع توجه کنید که آیا کیف پول مورد نظر، امکاناتی که مدنظرتان است را دارد یا خیر. شاید برایتان این وسال پیش بیاید که اگر کیف پول انتخابی ما امکانات مد نظرمان را نداشت چه باید کنیم؟

در صورتی که امکانات مد نظر شما جزء مهم ترین امکانات می باشد، از آن ها چشم پوشی نکنید و در صورت امکان یک کیف پول دیگری را انتخاب کنید اما اگر امکانات مد نظر شما چندان مهم نیست می توانید از کیف پول با خیالی راحت استفاده کنید. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

فرض کنید که یکی از امکانات مد نظر شما تایید دو مرحله ای است. در صورتی که کیف پول مورد نظر شما این امکان را نداشته باشد منطقی است که از انتخاب آن صرف نظر کنید چراکه ممکن است این موضوع به شما لطمه بزند. در صورتی که مجبور به استفاده از کیف پول بودید، می توانید از کیف پول استفاده کنید اما تمام حواستان باید به مسائل امنیتی باشد و تمام مسائل امنیتی را باید در نظر داشته باشید.

 1. سطح اعتبار:

اعتبار یک کیف پول بسیار مهم است. زمانی که یک کیف پول معتبر باشد، قطعا امنیت بالایی نیز دارد و شما می توانید به آن اعتماد کنید. اما نکته ای که در این بین وجود دارد این است که حتما کیف پول مورد نظرتان را از یک مکان معتبر نیز دانلود کنید تا به دام سواستفاده گران نیوفتید. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید تا برایتان یک مثال بزنیم.

فرض کنید که با توجه به نکات فوق، شما کیف پول کوینومی را انتخاب کرده اید. حال به همین دلیل قصد دانلود این کیف پول را دارید و با کمی جستجو در گوگل به یک سایتی می رسید که از آنجا می توانید این کیف پول را دانلود کنید. همانطور که احتمالا می دانید کیف پول کوینومی در حال حاضر بسیار پرطرفدار است و این موضوع باعث شده است تا اعتبار بسیاری نیز به دست بیاورد. حال تصور کنید سایتی که برای دانلود این کیف پول باز کرده اید فیک باشد. با این وجود، متاسفانه شما نیز به دام سواستفاده کنندگان افتاده اید و کیف پول فیک را دانلود می کنید. این کیف پول می تواند حاوی کد های مخرب باشد و شما با استفاده از آن در اصل اطلاعاتتان را لو می دهید. با توجه به این موضوع اگر کیف پول معتبری را انتخاب می کنید حتما از مکان معتبری نیز آن را تهیه کنید تا به دام سواستفاده کنندگان نیوفتید.

بیشتر بخوانید:  کیف پول بلاکچین چیست؟ | آموزش کیف پول بلاکچین

با توجه به تمام مطالب فوق، دیگر به سراغ اصل مطلب یعنی کیف پول های ارز دیجیتال نانو می رویم، اگر قصد دارید تا با کیف پول های ارز دیجیتال نانو آشنا شوید، مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید.


معرفی کیف پول های ارز دیجیتال نانو

کیف پول های نانو
معرفی کیف پول های نانو

همانطور که گفتیم، در این قسمت به سراغ معرفی کیف پول های نانو برای ذخیره سازی ارز دیجیتال نانو می رویم. اگر قصد آشنایی با این کیف پول ها را دارید، در ادامه همراه ما باشید.

کیف پول ها عبارت اند از:

 1. کیف پول سخت افزاری ” Ledger Nano s”:

کیف پول های نانو ، لجر نانو اس
معرفی کیف پول های ارز نانو ، کیف پول لجر نانو اس

احتمالا نام کیف پول سخت افزاری لجر را زیاد شنیده باشید. این کیف پول توسط کمپانی لجر تولید و روانه بازار شده است. کیف پول لجر انواع مختلفی دارد که معروف ترین آن ها” لجر نانو اس ” Ledger Nano S ” و ” لجر نانو ایکس ” Ledger Nano X ” می باشد. در حال حاضر کیف پول لجر نانو اس یا Ledger Nano sاز این ارز پشتیبانی می کند و شما می توانید این ارز را در این کیف پول ذخیره سازی کنید. نانو اس  کیف پول کمپانی لجر می باشد که در بدو ورود به بازار طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. شما می توانید این کیف پول را با امکانات گسترده ای که دارد دانلود و سپس استفاده کنید. شما می توانید با متصل نمودن این کیف پول به سیستم عامل های اندروید، ویندوز، ای او اس، مک، لینوکس استفاده کنید. همانطور که می دانید، کی پول های سخت افزاری امنیت بسیار بالایی دارند. به همین منظور شما می توانید با خیال راحت رمز ارز هایتان را در این کیف پول ذخیره کنید. در ادامه همراه ما باشید تا با دیگر کیف پول ها آشنا شوید.

 1. کیف پول تحت وب ” Nano Vault ” :

معرفی کیف پول نانو ، نانو ولت
معرفی کیف پول نانو ، نانو ولت

همانطور که اشاره کردیم این کیف پول یک کیف پول تحت وب است. شما می توانید در هر سیستم عاملی به راحتی نسخه تحت وب این کیف پول را اجرا کنید. البته لازم به ذکر است که این کیف پول برای دسکتاپ نیز توسعه یافته است و اگر مایل بودید می توانید از نسخه دسکتاپ آن استفاده کنید اما بیشتر نسخه تحت وب کیف پول Nano Vault معروف است.

یکی از مزایا این کیف پول این است که متن باز می باشد. یعنی شما می توانید به راحتی کد های کیف پول Nano Vault را دانلود کنید و تغییرات دلخواه خود را روی آن کد ها اعمال کنید تا شخصی سازی شود. زمانی که این کیف پول را ایجاد می کنید، یک عبارت بازیابی برایتان نمایش داده می شود. این عبارات بازیابی باید یادداشت شود و در مکان های امن از آن ها نگه داری شود. شما می توانید در نسخه دسکتاب این کیف پول را به راحتی بازیابی کنید و از آن نیز استفاده کنید.

 1. کیف پول نرم افزاری اندروید نانو ” Nano Android Wallet ” :

اگر تلفن همراه شما سیستم عامل اندروید است و دسترسی به کامپیوتر ندارید، برای ذخیره کوین های نانو می توانید از این کیف پول استفاده کنید. استفاده از این کیف پول رایگان است و نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارید. پس از ثبت نام در کیف پول، یک عبارت بازیابی همانند تمام کیف پول ها برایتان نمایش داده می شود، شما می توانید این عبارت بازیابی را یادداشت کنید و در مکان های معتبر از آن ها نگه داری کنید. اگر درباره عبارات بازیابی اطلاعاتی ندارید پیشنهاد می کنیم به مقاله مربوطه مراجعه کنید و درباره این عبارات کامل مطالعه کنید. در صورتی که عبارات بازیابی شما گم شود و کیف پول شما نیز به هر دلیلی از بین برود، دیگر امکان برگشت سرمایه نیست و باید بگوئیم که متاسفانه تمام سرمایه شما از بین خواهد رفت. شما می توانید این کیف پول را یا از فروشگاه گوگل پلی و یا اینکه از سایت رسمی کیف پول دانلود کنید.

 1. کیف پول نرم افزاری ای او اس نانو  ” Nano IOS Wallet ” :

اگر شما علاقه به استفاده از کیف پول های موبایلی دارید و سیستم عامل تلفن همراه شما نیز ای او اس یا IOS است، می توانید از این کیف پول استفاده کنید. این کیف پول تنها برای نسخه ای او اس در دسترس می باشد و شما می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. با استفاده از این کیف پول، این امکان برای شما فراهم می باشد که رمز ارز های خود را ذخیره، ارسال و دریافت کنید. طبق گفته برخی از سایت ها، این کیف پول از امنیت مناسبی برخوردار است. متاسفانه در این زمینه نتوانستیم نظر کاربری را بپرسیم تا تجربه را در اختیارتان بگذاریم اما به هر حال در زمان استفاده از این کیف پول تمام حواستان به کیف پولتان باشد.

 1. کیف پول نرم افزاری نتریوم ” Natrium ” :

شما می توانید از این کیف پول HD در سیستم عامل های اندروید و ای او اس استفاده کنید. امنیت این کیف پول با توجه به امکانات امنیتی که دارد مناسب است و اگر شما تمام امکانات امنیتی را در نظر بگیرید و خودتان نیز رعایت کنید، می توانید با خیال راحت از این کیف پول استفاده کنید. شما با یک بار نصب این کیف پول، می توانید چندین حساب را مدیریت کنید و به راحتی رمز ارز های خود را در آن ذخیره کنید. در کیف پول نتریوم نیز همانند دیگر کیف پول ها در اختیار شما یک عبارت بازیابی قرار می گیرد و شما باید این عبارات را یادداشت و در مکان های معتبر از آن ها نگه داری کنید. در صورتی که کیف پول شما به هر دلیلی به سرقت برود و یا اینکه نابود شود می توانید از طریق عبارات بازیابی آن را مجدد بازیابی کنید.

ممنون از اینکه تا پایان ” کیف پول ارزدیجیتال Nano ”  همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز

لینک مطلب : http://bit.do/fMavj


نوشته های مشابه

1 دیدگاه

 1. با عرض سلام
  یه سوال داشتم آیا میشه ارز دیجیتالی که دارین رو در کیف پول خود صرافی نگه داریم ؟
  یا بهتره یکی از برنامه های کیف پولی که معرفی کردین رو برای این کار انتخاب کنیم ؟
  منظورم از صرافی ،صرافی تو ایران مثل نوبیتکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا