لیست جدید ترین Dappهای غیر متمرکز

لیست جدید ترین Dappهای غیر متمرکز

لوگونامدسته بندیپروتکلتوضیحات
5DegreesSocialETHاین برنامه یک پروتکل شبکه ی اجتماعی در نسل سوم وب است.
blankFancybirdsGamesPolygonاین بازی اولین بازی کسب درآمد روی پروتکل پولیگان است.
blankStellaSwapDeFiMoonbeamاستلاسواپ اولین و برترین DEX بر پایه ی Moonbeam است که دروازه ای یکپارچه را به دنیای دیفای ارائه می‌کند. کاربران می‌توانند تبادل، کسب درآمد و ییلد فارم کنند.
blankUbeswapDeFiCeloیوبی‌سواپ اولین صرافی دیفای موبایل است.
blankVersumMarketplacesTezosاین برنامه پلتفرم نسل جدیدی برای NFT و متاورس است.
blankTron SavingHigh RiskTRONاین برنامه با ذخیره ی ترون، سود روزانه ی 1.1 درصد تا حداکثر 7 درصد ارائه می‌کند و 15 درصد پاداش دعوت برای ده سطح در نظر گرفته است.
blankSavanna FinanceDeFiCronosاین برنامه اولین و بزرگترین پلتفرم الگوریتمی استیبل کوین بر پایه ی کرونوس است.
blankMiniPanther DAODeFiFantomاین برنامه یک DAO با 14 روز گسترش منابع و بازخرید 80 درصدی خزانه در روز پانزدهم است. پس از این مدت، MP تبدیل به میم توکن شبکه ی فانتوم خواهد شد.
blankOrbit BridgeDeFiETHاین برنامه یک پلتفرم بلاکچین چند دارایی است که اطلاعات و دارایی را ذخیره، انتقال و تایید می‌کند.
blankTransit SwapExchangesETHاین برنامه یک گردآورنده ی مالتی چین DEX است.
blankBNB Farming OnlineHigh RiskBSCاین برنامه به کاربران با استیک کردن پول آنها سود روزانه 20 درصدی را ارائه می‌دهد و بر روی دو شبکه بایننس اسمارت چین و هارمونی راه اندازه شده است.
blankDuckyDeFiDeFiCronosاین برنامه اولین صرافی غیرمتمرکز کرونوس چین است و امکانات زیادی از جمله ییلد فارمینگ را برای کاربران به ارمغان آورده است.
blankCosmos ElevenGamesWAXاین برنامه یک بازی در زمینه مدیریت فوتبال است و شباهت زیادی به بازی فوتبال منیجر دارد.
blankTRONCASHHigh RiskTRONدر این برنامه غیرمتمرکز کاربران می‌توانند حتی روزانه سودی 150 درصدی کسب کنند.
blankBNB Farming BankHigh RiskBSCدر این برنامه با استیک کردن رمز ارز بایننس کوین، به کاربران روزانه سود سه درصدی تعلق می‌گیرد.
blankLUCKYFLIPGamblingBSCدر این برنامه کاربران به سکه اندازی می‌پردازند و شانس خود را امتحان می‌کنند. تیم زوم ارز هیچ توصیه ای به شما همراهان مبنی بر بازی کردن چنین برنامه ی شرطبندی ندارد.
blankWigoSwapDeFiFantomاین برنامه غیرمتمرکز که در اصل یک صرافی است، بر روی شبکه فانتوم راه اندازی شده و امکان توکن سوزی را نیز برای کاربران به ارمغان آورده است.
blankBeamswapExchangesMoonbeamاین صرافی بر روی شبکه Moonbeam راه اندازی شده و امکانات متعددی را برای کاربران به ارمغان آورده است.
blankKivachOtherETHکیواچ یک برنامه متن باز است که برای تامین نقدینگی پروژه های مختلف نقدینگی است و مردم نیز در آن مشارکت دارند.
blankNFTifyOthersETHاین برنامه غیرمتمرکز یک محصول برای خرید و فروش توکن NFT است و هیچ کدینگی نیز نیاز ندارد.
blankBlenderizerOtherWAXدر این برنامه، می‌توانید توکن های NFT را ترکیب کنید تا محصولات جدیدی را خلق کنید.
blankHive-EngineOthersHiveهایو انجین پروتکلی برای تولید توکن، استخر های تعویض، بازار های خرید و فروش و قرارداد های هوشمند است.
blankBNBSHIELDHigh RiskBSCبی ان بی شیلد یک برنامه ییلد فارمینگ است که سودی 140 الی 300 درصدی طی 7 الی 30 روز به کاربران ارائه می‌کند.
blankEbisu's BayMarketplacesCronosابیسو بی اولین بازار خرید و فروش توکن NFT بر روی کرونوس چین است و به تازگی محبوبیت بسیار خوبی بدست آورده است.
blankCoin FlippingGamblingBSCکوین فلیپینگ یک بازی شرطبندی با شانس برنده شدن 50 درصد است و در صورتی که درست حدس بزنید، سود خوبی به شما خواهد رسید. تیم زوم ارز هیچ توصیه ای بر انجام دادن این بازی ندارد.
blankTectonicDeFiCronosدر این برنامه غیرمتمرکز تازه راه اندازی شده، به کاربران درآمد پایدار ارائه می‌شود و علاوه بر آن، سیستم وام دهی در آن نیز وجود دارد.
blankCrodexExchangesCronosاین برنامه، اولین بازار ساز خودکار کرونوس چین است.
blankCronaSwapDeFiCronosکروناسواپ اولین صرافی غیرمتمرکز جهان است که بر روی کرونوس چین راه اندازی شد و کارمزدی 0.25 درصدی را از کاربران دریافت می‌کند.
blankYield HuntGamesAvalancheییلد هانت یک پروژه گیمینگ بر اساس توکن های NFT است و بر روی شبکه اوالانچ راه اندازی شده است.
blankKyberSwapExchangesETHاین صرافی که رمز ارز بومی آن KNCنام دارد، یک بازارساز داینامیک است که سعی دارد بهترین قیمت ها را برای کاربران خود به ارمغان بیاورد.
blankMM FinanceDeFiCronosاین پلتفرم، یک صرافی غیرمتمرکز است که بر روی کرونوس چین راه اندازی شده و بعنوان بازارساز خودکار نیز فعالیت می‌کند.
blankVVS FinanceDeFiCronosاین برنامه غیرمتمرکز که به تازگی راه اندازی شده، رابط کاربری آسان را برای کاربران به ارمغان می‌آورد و علاوه بر آن، امکانات متعددی در آن وجود دارد.
blankMyRichFarmGamesBSCدر این بازی بلاکچینی که در حوزه متاورس نیز فعالیت می‌کند کاربران به کشاورزی می‌پردازند و توکن این بازی نیز RCH نام دارد.
blankStable OneHigh RiskPolygonدر این برنامه سود سالانه و روزانه به کاربران ارائه می‌دهد و بر روی شبکه پالیگان راه اندازی شده است.
blankFisherman Joe High RiskBSCدر این بازی و برنامه بلاکچینی کاربران به خرید و فروش ماهیگیرها می‌پردازند و این کار را با استفاده از رمز ارز TGC می‌توانند انجام دهند.
blankWidiLandGamesBSCاین برنامه بلاکچینی یک بازی است که به تازگی راه اندازی شده و در آن کاربران به کشاورزی و تعامل با دیگر کاربران می‌پردازند.
blankFortune HunterGamblingBSCاین برنامه غیرمتمرکز یک بازی کارتی است که از بین سه کارت اگر درست حدس بزنید پول خوبی به شما خواهد رسید و همانند قمار و شرطبندی است و تیم زوم ارز هیچ توصیه ای نسبت به این پروژه ندارد و فقط به معرفی آن پرداخته است.
blankNOXHigh RiskBSCدر این برنامه غیرمتمرکز، کاربران با استیک کردن دارایی دیجیتال خود رمز ارز NOXدریافت خواهند کرد.
blankBNB MakerGamesBSCاین برنامه غیرمتمرکز که بعنوان یک بازی بلاکچینی شناخته می‌شود بر روی شبکه بایننس اسمارت چین راه اندازی شده و بازیکن در آن باید ماینرهای بیشتری استخدام کند تا از سایر بازیکنان پیشی بگیرد.
blankBNB42High RiskBSCاین برنامه غیرمتمرکز که بر روی شبکه بایننس اسمارت چین فعالیت می‌کند، سود روزانه 20 درصدی را به کاربران ارائه می‌دهد!
blankMetaReserveDeFiBSCاین برنامه غیرمتمرکز بعنوان خزانه ای برای دنیای متاورس عمل می‌کند و هدف آن ایجاد فرصت واقعی برای شرکت های فعال در این صنعت نوپا است.
blankFuddersCollectiblesETHاین برنامه غیرمتمرکز همچون Bored Ape Yacht club یکی از کلکسیون توکن NFT است که 6464 واحد توکن NFT در آن با نام FUDوجود دارد.
blankCrypto RaidersGamesPolygonدر این بازی بلاکچینی باید به سیاه چاله ها حمله کنید و در آنجا با دیگر کاربران به مبارزه بپردازید.
blankLooksRareMarketplacesETHاین پلتفرم که در زمینه خرید و فروش توکن های NFT فعالیت می‌کند به تازگی راه اندازی شده و علی‌رغم قدمت کم، جزو بزرگترین رقبای OpenSea محسوب می‌شود.
blankSquid NFT WorldGamesBSCاین بازی بلاکچینی که مستقر بر دنیای توکن های NFT است نیز از سوی Biswap راه اندازی شده و پاداش بسیار زیادی به کاربران ارائه می‌کند.
blankBiswap MarketplaceMarketplacesBSCاین برنامه نیز یک مارکت برای خرید و فروش توکن های NFT با کارمزد بسیار پایین است.
blankCryptoGuardsGamesBSCاین بازی بلاکچینی غیرمتمرکز در دنیای متاورس مستقر است و در آن کاربران با نیروهای فرازمینی مبارزه خواهند کرد.
blankGenieMarketplacesETHاین برنامه یک بازار خرید و فروش توکن NFT است که هزینه بسیار گس پایین را به کاربران ارائه می‌کند.
blankTronNexus High RiskTRONاین برنامه روزانه به کاربران 5.5 درصد سود ارائه می‌دهد و آنها می‌توانند با دعوت کردن از دوستان خود نیز مقدار سود را افزایش دهند.
blankTron Bomb High RiskTRONدر این برنامه غیرمتمرکز، طی 15 روز، روزانه 15 درصد سود به کاربران ارائه می‌شود.
blankAlgofiDeFiAlgorandاین برنامه غیرمتمرکز یک استیبل کوین است که بر روی شبکه الگورند راه اندازی شده است.
blankGoodDollarDeFiETHهدف از ایجاد این برنامه غیرمتمرکز، آموزش و اطلاع رسانی نسبت به ارز های دیجیتال برای تمامی سنین جامعه است.
blankWormholeDeFiETHاین برنامه غیرمتمرکز یک شبکه اجتماعی و پیام رسان است که به تازگی بر روی چندین شبکه مختلف راه اندازی شده است.
blankUnite FinanceDeFiHarmonyاین برنامه غیرمتمرکز اولین استیبل کوین الگوریتمی شبکه هارمونی است.
blankCooky FinanceDeFiThunderCoreاین برنامه غیرمتمرکز در زمینه استیکینگ و فارم کردن ارز های دیجیتال فعالیت می‌کند.
blankMelos StudioMarketplacesBSCملوس استودیو مکانی برای موزیسین ها و کاربران است که در آن به دانلود و اشتراک گذاری موسیقی می‌پردازند و تمامی اتفاقات بر وب3 جریان دارد.
blankFarmset Plus High RiskBSCاین برنامه غیرمتمرکز یک پلتفرم ییلد فارمینگ است و نسخه به روزرسانی شده فارمست محسوب می‌شود.
blankThorusFiDeFiAvalancheاین برنامه یک بازارساز خودکار است و تمامی برنامه های برای کمک به شبکه آوالامچ است و بعنوان یک کراس چین دیفای نیز فعالیت می‌کند.
blankSOMESINGSocialKlaytnاین برنامه غیرمتمرکز که بعنوان یک شبکه اجتماعی دسته بندی می‌شود، متعلق به خوانندگان و موزیسین ها و طرفداران آنهاست و طرفین در این برنامه ارز دیجیتال کسب خواهند کرد!
blankDibs.MoneyDeFiBSCهدف از ایجاد این برنامه، افزایش موارد استفاده شبکه بایننس اسمارت چین است و علاوه بر این، برای شبکه بایننس اسمارت چین تامین نقدینگی نیز انجام می‌دهد.
blankLinksDAOCollectiblesETHهدف از راه اندازی شدن این برنامه، ایجاد یک جامعه مجازی برای طرفداران و دوستداران ورزش گلف است.
blankUlti ArenaMarketplacesBSCاین برنامه قصد دارد دنیای بلاکچین و توکن های NFT را به بازی هایی که بلاکچینی نیستند پیوند داده و همچون بازاری برای خرید و فروش توکن های NFT آنها عمل می‌کند.
blankCarbon FinanceDeFiETHاین رمز ارز بر روی شبکه اتریوم راه اندازی شده و در کل 100 میلیون واحد از آن ایجاد شده است.
blankArbucksDeFiETHاین برنامه دروازه ای متن باز و Real Time به Arbitrum است و رمز ارز انحصاری آن نیز BUCKS نام دارد.
blankMoonbetGamblingBscاین برنامه در راستای پیوندی بین کاربران و کازینو های مختلف طراحی شده و به هر دو طرف امکانات متعددی ارائه می‌کند.
blankBone ShibaSwapDeFiETHاین برنامه زیر شاخه رمز ارز Shiba Inu بوده و همان تیم توسعه دهنده آنرا نیز ایجاد کرده است.
blankMeme LordzGamesBSCاین بازی بر روی شبکه بایننس اسمارت چین ایجاد شده و در سبک RPGقرار دارد و هر Meme Lord یک توکن NFT است.
blankPlanetWatchDeFiAlgorandاین برنامه در جهت بهبود کیفیت محیط زیست ما ایجاد شده و در صورتی که در راستای داشتن هوایی بهتر در زمین اقدام کنید با استفاده از این رمز ارز پاداش خواهید گرفت.
blankiLayerDeFiBSCاین برنامه نسل جدیدی از ییلد فارمینگ را به کاربران خود ارائه می‌کند و در راستای بهبود خدمات این بخش فعالیت می‌کند و بر روی بایننس اسمارت چین مستقر است.
blankWaivDeFiBSCاین برنامه در راستای کمک به مردم جهان ایجاد شده و هدف اصلی آن کمک به جوامع فقیر و آسیب دیده با استفاده از لباس، غذا و آب آشامیدنی تمیز است.
blankGMXExchangesETHاین رمز ارز متعلق به یک صرافی بوده و در این صرافی بر روی رمز ارز های بیت کوین، اتریوم و بایننس کوین اهرم 30x می‌توانید ایجاد کنید.
blankLUFFY INUDeFiETHاین برنامه یک شت کوین است و اطلاعات آنچنانی از آن در دسترس نیست ولی بر روی صرافی های یونی سواپ، هات بیت لیست شده و اهداف بزرگی در سر دارد.
blankarbee.infoExchangesETHاین برنامه یک صرافی غیرمتمرکز است که هنوز آنچنان تعداد بالایی کاربر ندارد و توکن های زیادی نیز در آن لیست نشده‌اند.
blankArbuNYANDeFiETHاز این شت کوین اطلاعات زیادی در دسترس نیست ولی تاکنون استخر های آن راه اندازی شدند و 100 میلیون هم از این رمز ارز ایجاد شده است.
blankPyroworldDeFiBSCاز این برنامه اطلاعات زیادی در دسترس نیست و جزو معدود اطلاعات موجود آن این است که بر روی شبکه بایننس اسمارت چین راه اندازی شده است و عرضه کل آن 1 تریلیارد واحد است.
blankCrosschain IOTXDeFiPolygonاین برنامه بریجی بین صرافی های مختلف محسوب شده و زیرمجموعه رمز ارز IOTEX نیز هست و بر روی شبکه پالیگان راه اندازی شده است.
blankMusashi FinanceDeFiBSCاین برنامه بریجی بین صرافی های مختلف محسوب شده و زیرمجموعه رمز ارز IOTEX نیز هست و بر روی شبکه پالیگان راه اندازی شده است.
blankMarXMarketplacesETHاین برنامه بر روی شبکه اتریوم راه اندازی شده و بازاری برای خرید و فروش توکن های NFT محسوب می‌شود.
blankBaby FantomHigh RiskBSCاین برنامه بر روی شبکه بایننس اسمارت چین راه اندازی شده و در صورت هولد کردن این رمز ارز، به شما بعنوان جایزه رمز ارز FTM پاداش خواهد داد.
blankDragon XDeFiETHهدف از ایجاد این برنامه ایجاد پلی بین صرافی های مختلف و تبدیل شدن به اگرگیتور صرافی های دیجیتال است.
blankPinecone FinanceDeFiBSCاین برنامه یک ییلد فارم بوده و بر روی شبکه بایننس اسمارت چین راه اندازی شده است.
blankPolkaFantasyMarketplacesBSCاین برنامه بازاری برای خرید و فروش توکن های NFT بوده و در آن می‌توانید به تولید این مدل از توکن ها نیز بپردازید و این برناکه کراس چین نیز می‌باشد.
blankApe-XDeFiAVALANCHEاین برنامه بر روی شبکه اولنچ راه اندازی شده و هدف آن ایجاد پلتفرمی منحصر به فرد برای ییلد فارمینگ است.
blankBake CoinDeFiBSCاین برنامه بر روی شبکه بایننس اسمارت چین راه اندازی شده و بازاری برای خرید و فروش توکن های NFT محسوب می‌شود.
blankCitadel.OneDeFiBSCهدف از ایجاد این برنامه ارائه برنامه ای با رابط کاربری آسان و پشتیبانی فوق العاده با طعم غیرمتمرکز به کاربران است.
blankGain ProtocolDeFiBSCاین برنامه امکانات متعددی را به کاربران ارائه می‌کند که یکی از آنها ییلد فارمینگ می‌باشد و بر روی شبکه بایننس اسمارت چین نیز راه اندازی شده است.
blankCorgiswapExchangesBSCاین برنامه یک صرافی غیرمتمرکز است که توکن حاکمیتی آن CORGI نام داشته و فورکی از صرافی پنکیک سواپ محسوب می‌شود.
blankMy Farm PetDeFiBSCاطلاعات زیادی از این رمز ارز در دسترس نیست و بر روی شبکه بایننس اسمارت چین راه اندازی شده و کل عرضه آن هم 1 میلیون واحد است.
blankSeaDog FinanceDeFiTRONاین برنامه برای کاربران خود مقیاس پذیری بالا و کارمزد بسیاری پایینی را به ارمغان می‌آورد و آنچنان هدف و ایده مشخصی ندارد.
blankComodo CoinDeFiBSCاین برنامه به کاربران خود وعده سود بسیار مناسبی را ارائه داده و علاوه بر آن به نوعی امنیت کاربران را نیز تأمین می‌کند و بر روی شبکه بایننس اسمارت چین مستقر است.
blankInfinity TokenDeFiETHاین برنامه بر روی شبکه اتریوم راه اندازی شده و آنچنان اطلاعات زیادی از آن در دسترس نیست و عرضه کل آن نیز 5 تریلیارد واحد است.

لیست جدید ترین Dappهای غیر متمرکز

ما در این قسمت قصد داریم تا دپ های جدید را به شما معرفی کرده و اطلاعات دقیق و مناسبی را در اختیار شما زوم ارزی های عزیز قرار بدهیم. ما به پاسخ  سوال ها و بررسی مزایا و معایب و تفاوت های آن می‌پردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

DApps نشان دهنده راه جدیدی برای تعامل با امور مالی شخصی شناخته شده است. در واقع بهتر است بدانید که وقتی کسی به امور مالی سنتی فکر می‌کند، اغلب وام‌دهی، استقراض، پس‌انداز و دیگر موارد آن به ذهن خطور می کند و در واقع هر یک از این ها، توسط یک مقام مرکزی بسیار مهم مانند بانک ها یا سایر مؤسسات مالی به طور کلی تامین می شود.

تاریخچه DApps

هنگامی که ویتالیک بوترین و همکارانش اتریوم را در سال 2013 طراحی کردند، آنها به چیزی بسیار گسترده تر توجه کردند که به عنوان یک روش زندگی غیر متمرکز بنا نهاده شده بود.

بوترین یک اینترنت مبتنی بر بلاکچین را تصور کرد که در آن کاربران، به جای شرکت ها کنترل می شوند و برای انجام این کار، اتریوم بر آنچه را که اساساً بیانیه‌های خودکار نامیده می‌شود، نیرو می‌دهد. این قراردادها به صورت تغییر ناپذیر بنا نهاده شده اند، زیرا قوانین و محدودیت های گوناگونی در آن قرار داده شده است. این روند به این معنا می باشد که هر طرف می تواند بدون واسطه معامله کند و در واقع نیاز به پلتفرم های متمرکز را از بین ببرد. در ادامه به تعدادی از ویژگی های Dapp ها می پردازیم.

  • تمام اطلاعات باید در یک شبکه بلاکچین در دسترس عموم نگهداری شود. و در این روند تمرکز زدایی به صورت کلیدی می باشد، زیرا نقطه مرکزی حمله به هیچ عنوان نمی تواند وجود داشته باشد.
  • دپ ها باید نوعی ارز رمزنگاری شده برای دسترسی خود داشته باشند و به مشارکت کنندگان در توکن مذکور، مانند ماینرها و سهامداران، پاداش دهند.

چرا از DApp استفاده می کنیم؟

تمرکز زدایی در واقع در این قسمت مزایای بسیار مشابه و مختلفی را نسبت به برنامه های گوناگونی که در یک شبکه متمرکز انجام می شود مورد ارائه و بررسی قرار می گیرد. به لطف قراردادهای نوین، عمدتاً نبود شخص ثالث در این روند نیز به چشم می خورد. در این روند اپلیکیشنی وجود دارد مانند Venmo که این اپلیکیشن به شخص اجازه می‌دهد برای هر کسی که می خواهد به دلخواه پول بفرستد، اما انتقال آن وجوه به حساب بانکی هزینه‌ای را در برمی گیرد. البته بهتر است گفته شود که در اغلب روزها طول می کشد تا شما بتوانید وارد حساب کاربری خود شوید.

با این حال، ارسال پول از طریق یک برنامه غیرمتمرکز به این معنی است که هیچ هزینه یا هزینه بسیار کمی برای پرداخت وجود ندارد البته این امر باعث صرفه جویی در هزینه کاربران نیز می شود و با توجه به اینکه تراکنش های غیرمتمرکز تقریباً فوری هستند، در زمان آنها نیز صرفه جویی می شود. البته، DApp ها روی سرورهای متمرکز نیز اجرا نمی شود.

مزیتی که پلتفرم‌های غیرمتمرکز دارند به این صورت است که در برابر انواع بسیاری از حملات آسیب‌پذیر نیستند، زیرا هیچ وسیله فیزیکی برای هدف‌گیری وجود نخواهد داشت، این نه تنها شبکه را ایمن تر می سازد، بلکه به این معنی است که هیچ خرابی وجود ندارد و دسترسی به این برنامه ها همیشه امکان پذیر است.

DAppها همچنین می توانند تقریباً برای هر صنعتی مانند بازی، پزشکی، مدیریت و حتی ذخیره سازی فایل ها اعمال شوند. در نتیجه، استفاده از DApp تقریباً هیچ تفاوتی با برنامه های کاربردی سنتی ندارد. در این روند تجربه واقعی باید یکسان باشد و این در حالی است که کاربران از تمام تغییرات در باطن سود می برند.

این روش تعامل با برنامه‌ها، Web3 در نظر گرفته می‌شود که به تمرکززدایی اطلاعات نیز اشاره دارد. دپ ها وقتی شروع به کار می کنند، فضایی پر از اطلاعاتی  را به وجود می اورند که همه می توانستند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند البته بهتر است بدانید که با گذشت زمان، شرکت های بزرگ آن را مهار یا متمرکز کرده اند و این در حالی است که این سازمان‌ها آن را به صورت رایگان ارائه می‌ دهند و ان ها را با سود بالایی به فروش می رسانند.

در این بین در عوض، کاربر می تواند انتخاب کند که فقط اطلاعات مورد نیاز را برای مثلاً یک معاینه پزشکی یا وام به اشتراک بگذارد و انتخاب کند که چه کسی و برای چه مدت آن را ببیند. ممکن است شرکت‌ها برای این دسترسی نیز هزینه پرداخت کنند و اطمینان حاصل کنند که کاربران نیز از آن سود می‌برند البته که مشکل اعتماد هم در این بین وجود دارد و در دنیایی که شرکت‌های بزرگ یا به اصطلاح امنیت بالا نام‌های کاربری، ایمیل‌ها و رمزهای عبور را فاش می‌کنند، به سختی می‌توان به کسی اعتماد کرد.

معایب DApps

در واقع نبود یک مرجع مرکزی ممکن است به معنای به‌ روزرسانی کندتر و تغییرات پلتفرم باشد. از این گذشته، یکی از طرفین می تواند به سادگی برنامه خود را هر طور که می خواهد به روزرسانی کند. با این حال، یک DApp به اجماع اکثریت از سوی حاکمیت فعلی نیاز دارد و حتی برای رفع اشکال  یک سری مشکلات جزئی ممکن است هفته ها یا حتی ماه ها طول بکشد زیرا کاربران در مورد جوانب مثبت و منفی هر گونه بهبود عملکردی بحث می کنند. همچنین، DAppها برای عملکرد صحیح به یک پایگاه کاربری با اندازه معقول نیاز دارند. آنها فقط برای تعامل با آن به گره ها، حاکمیت و کاربران نیاز دارند. با این حال، دسترسی به DApp ها در این مرحله اولیه می تواند بسیار دشوار باشد و بسیاری از آنها پشتیبانی مورد نیاز خود را نمی بینند.

برنامه های دپ در سراسر جهان

به نظر می رسد برنامه های DApp در دنیای مالی غیرممکن می باشد، اما آنها واقعاً می توانند در همه صنایع نوآور باشند. بیایید نگاهی در سطح بالا به برخی از این مزایا در صنایعی مانند امور مالی، رسانه های اجتماعی، بازی و موارد دیگر بیندازیم.

امورمالی:

وام دهندگان و وام گیرندگان می توانند از DApps برای انجام تجارت خود استفاده کنند. در بانک ها، وام دهندگان بر اساس پول ذخیره شده خود، نرخ های خاصی را دریافت می کنند. هر چه یک فرد بیشتر پس انداز کند، بانک می تواند بیشتر وام دهد و هر دو طرف از نظر سود بیشتر درآمد دارند. با این حال، بانک به عنوان یک نهاد متمرکز عمل می کند.

رسانه های اجتماعی:

کاربران از DApp های رسانه های اجتماعی بهره زیادی خواهند برد. اول از همه، کسی نیست که پست‌ها را سانسور کند، یعنی آزادی بیان در همه جا وجود دارد. با این حال، اگر برخی از پست‌ها مشکل ساز شوند، انجمن می‌تواند به حذف آنها رأی دهد و اینفلوئنسرها می توانند به سادگی بیشترین میزان سود را در حساب کاربری خود به دست اورد. شبکه‌های اجتماعی DApp ممکن است یک سیستم داخلی با استفاده از رمز خود داشته باشند و کاربران می‌توانند تبلیغات را اجرا و تمام پرداخت‌های خود را دریافت کنند.

بازی:

DApps از نظر ارزش راه حل جالب تری ارائه می دهد یا بهتر است مثال بزنیم در این مورد، یک گربه وجود دارد و آن گربه پس از گذشت زمان رشد می کند و اگر به درستی بزرگ شود ارزش آن افزایش می یابد و اگر این گربه زاد و ولد نیز داشته باشد قطعا ان شخص به سودهای بسیار بیشتری دست پیدا می کند. یک کاربر می‌تواند آن گربه را به هر شخصی که می‌خواهد بفروشد، با این فرض که خریداری وجود دارد که هزینه آن را پرداخت می‌کند البته شایان ذکر است که گفته شود این سرمایه گذاری ها زمانی ارزش بالایی دارد که میزان سود بالایی داشته باشد.

دکمه بازگشت به بالا