اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

مصاحبه جدید Peter Schiff

salamcrypto

سرمایه گذار مشهور و سرشناس ترین منتقد بیت کوین آقای پیتر شیف در توییتی از هیجانات منوط به توکن های NFT انتقاد کرد. آقای شیف برای بهتر نشان دادن برداشت خود یک شوخی قدیمی درباره یک فروشنده سگ کوته فکر را مطرح کرد.
بنا به آقای شیف هم توکن های NFT و هم اتریوم در حال حاضر قیمتی بیش از قیمت واقعی خود دارند. این مدل تجارت شبیه یک شوخی قدیمی است.
شیف دارندگان اتریوم و توکن های NFT را به صاحبان حیوانات خانگی ای تشبیه کرد که به نظر می‌رسد می‌خواهند سگ های خود را به قیمت ده هزار دلار بفروشند. در همین حال علاقه به خرید چنین حیوان خانگی ای با این قیمت الان وجود ندارد و در نتیجه فروشنده سگ ها باید سگ خود را با دو گربه 5 هزار دلاری تعویض کند.
حتی مخالف بلند مدت پیتر شیف و مجری پادکست What Bitcoin Did آقای پیتر مک کورمیک نیز این سخنان پیتر شیف را خنده دار دانستند.
توکن های NFT دارایی های مبتنی بر بلاکچین منحصر به فرد با برخی از ویژگی های ازشمند هستند و به طور معمول این مفهوم برای توکنیزه کردن اطلاعاتی همچون آثار هنری، متن ها و حتی لحظات استفاده می‌شود.
در حالی که اولین موج هیجانات منوط به NFT ها اولین بار توسط CryptoKitties در سال 2017 ایجاد شد، این توکن ها تعدادی از میلیونر ها را به خود جذب کردند و برخی در سال 2020 به توکن های NFT عنوان سوداگرانه را لقب دادند.
همانطور که قبلاً گزارش دادیم توکن NFT ” 5000 روز اول ” که توسط طراح گرافیک اروپایی آقای مایک وینکلمن مشهور به بیپل ساخته شده بود با قیمتی در حدود 70 میلیون دلار خریداری شد.
این شاهکار هنری اکنون متعلق به MetaKovan بنیان گذار مستعار صندوق Metapurse است. متاکوان معتقد است که ارزش این توکن NFT روی یک میلیارد دلار خواهد بود.
منبع: U.Today

بیشتر بخوانید:  اولین گردهمایی از رویداد هکاتون زیر نظر شرکت ققنوس برگزار شد.

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا