اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

توییت جدید مدیرعامل بایننس

salamcrypto

به نظر می‌رسد که شرکت های چینی اکنون ترند شرکت های آمریکایی را دنبال می‌کنند و از سرمایه گذاری در بیت کوین جا نمانده اند. در جدیدترین خبر، شرکت چینی پردازش تصویر و فیلم Meitu اعلام کرد که در بیت کوین و اتریوم سرمایه گذاری کرده است.
طبق گزارش بلومبرگ، روز یکشنبه 7 مارچ شرکت میتو اعلام کرد که مجموعاً 40 میلیون دلار در بیت کوین و اتریوم سرمایه گذاری کرده اند، آنها 379.1 واحد بیت کوین معادل 17.9 میلیون دلار و 15 هزار واحد اتریوم معادل 22.1 میلیون دلار خریداری کرده اند. این سرمایه گذاری تنها بخشی از برنامه ی این شرکت برای سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری از ذخایر نقدی خود در ارز های دیجیتال است.
با این حال، به نظر می‌رسد که میتو اولین شرکت چینی است که به طور رسمی سرمایه گذاری در بیت کوین را اعلام کرده است، مدیرعامل بایننس، چنگ پنگ ژائو اظهار داشت که بسیاری از شرکت های آسیایی دیگر نیز در بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند.
وی با اشاره به اقدامات نظارتی شدید و ممنوعیت های رمزنگاری در برخی از بخش ها، صراحتاً خبر آن را اعلام نمی‌کنند.
مدیرعامل بایننس در توییتی گفت:
“من می‌دانم که شرکت های آسیایی زیادی در بیت کوین سرمایه گذاری کرده فقط خبر آن را اعلام نمی‌کنند.”
هنوز هیچ شرکت آسیایی به غیر از میتو خبر سرمایه گذاری در بیت کوین را اعلام نکرده است. کای ونشنگ رئیس شرکت میتو مدت هاست که به ارز های دیجیتال علاقه مند بوده و برای مدت طولانی به بررسی فناوری بلاکچین پرداخته است.
شرکت های آمریکایی در پی ترس از افزایش تورم و کاهش ارزش دلار آمریکا به دنبال سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال و علی الخصوص بیت کوین هستند تا در برابر تورم ارزش سرمایه خود را از دست ندهند، به عنوان مثال شرکت تسلا اعلام کرد که 1.5 میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است.
در بیانیه این شرکت آمده است: چشم انداز بلند مدت ما می‌‌گوید ارز های دیجیتال بسیار بی ثبات هستند و بنابراین هیئت مدیره تصمیم گرفت تا در دو ارز دیجیتال بزرگ سرمایه گذاری کنند و هیئت مدیره باور دارد در بلند مدت بیت کوین و اتریوم ارزش شرکت را افزایش خواهند داد.
همچنین در این بیانیه آمده است که آنها در حال ارزیابی امکان ادغام فناوری های بلاکچین در مشاغل مختلف خارج از چین هستند که شامل راه اندازی برنامه های غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم هستند و همچنین آنها در حال بررسی پروژه های مبتی بر بلاکچین خارج از چین برای سرمایه گذاری هستند.
به نظر شما خبر اعلام سرمایه گذاری میتو در بیت کوین تأثیر مثبتی بر روی قیمت بیت کوین خواهد داشت و باعث افزایش قیمت می‌شود؟
منبع: coingape

بیشتر بخوانید:  حذف شدن دو فورک بیت کوین از صرافی OKCoin

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا