اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

راه اندازی موزه‌ی NFT از جنگ اوکراین

راه اندازی موزه‌ی NFT از جنگ اوکراین

به گزارش زوم ارز، وزارت تحول دیجیتال در اوکراین، یک موزه‌ی NFT آنلاین با هدف به خاطر سپردن اتفاقات برجسته‌ی دوره‌ی تعرض نظامی روسیه به این کشور راه اندازی کرده است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

در توییتی که روز جمعه منتشر شد، وزیر تحول دیجیتال اوکراین، میخایلو فدوروف، گفت این دولت ایده‌ای با NFTها طرح کرده است که به وسیله‌ی آن آثار هنری از لحظات کلیدی این جنگ از روز 24 فوریه به بعد، از دید اوکراین، به نمایش گذاشته خواهند شد.

بنا به وبسایت این موزه در زمان نگارش این خبر، 54 NFT از لحظات کلیدی در جنگ بین روزهای 24 و 26 فوریه، از روز 30 مارچ در دسترس خواهد بود. فروش این NFTها با اتریوم انجام خواهد شد و درآمد حاصل از آن برای کمک به ارتش و مردم عادی این کشور استفاده خواهد شد.

کوین کده

فدوروف گفت: در حالی که روسیه از تانک و ابزار نظامی برای نابودی اوکراین استفاده می‌کند، ما بر تکنولوژی انقلابی بلاکچین تکیه می‌کنیم. (این موزه‌ی NFT) مکانی است برای حفظ یاد و خاطره‌ی جنگ، و همچنین جشن گرفتن هویت و آزادی اوکراین.”

دولت اوکراین، پس از لغو برنامه‌ی ایردراپ توکن خود در روز سوم مارچ، به پروژه‌ای حول محور NFTها اشاره کرد. کمی بعد، الکس بورنیاکوف، معاون وزیر تحول دیجیتال، گفت که این وزارت به دنبال عرضه‌ی مجموعه NFTای است که مانند موزه‌ای برای جنگ اوکراین و روسیه باشد.

بیشتر بخوانید:  میم دوج با ارزشی در حدود 4 میلیون دلار

از روز 26 فوریه، دولت اوکراین کمک‌های رمز ارز را به طور مستقیم از آدرس‌های ارائه شده از سوی وزارت تحول دیجیتال، پذیرفته است. مطابق گزارش Cointelegraph، تا روز 9 مارچ، تعداد زیادی از نهادهای خیریه، سازمان‌ها و کیف پول های دولتی در این کشور، حدود 108 میلیون دلار معادل ارز دیجیتال به عنوان کمک‌های بشردوستانه و نظامی، دریافت کرده‌اند.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cointelegraph


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا