اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

کره شمالی از سرقت رمز ارز برای کسب درآمد استفاده می‌کند

کره شمالی از سرقت رمز ارز برای کسب درآمد استفاده می‌کند

به گزارش زوم ارز و بنا به گزارشی از سوی موسسه‌ی امنیت سایبری ماندیانت، کره شمالی در حال استخدام هکرها برای پشتیبانی مالی از برخی از عملیات‌های ایالتی، توسط سرقت‌های کریپتویی بوده است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

در این گزارش، جزییاتی از عملیات سایبری این کشور، و چگونگی ساختار آن‌ها در RGB (آژانس جاسوسی کره‌ی شمالی، همتای سازمان‌هایی مانند CIA یا MI-6) آمده است. همچنین این گزارش شفافسازی‌هایی پیرامون گروه هکری لازاروس، که از سال 2009 در خارج از این کشور فعالیت داشته است، دارد. بنا به این گزارش، این گروه، یک گروه تنها از هکرها نیست، بلکه اصطلاحی است که خبرنگاران برای رجوع به گروه‌های هکری متعدد که خارج از جمهوری دموکرات کره شمالی فعالیت می‌کنند، استفاده می‌کنند.

اخیرا، گروه‌های هکری مرتبط با لازاروس فعالیت‌هایی داشته‌اند. آن‌ها از اوایل ژانویه‌ی سال جاری، تا اواسط ماه فوریه، زمانی که رخنه‌ی امنیتی رفع شد، از یک آسیب پذیری در گوگل کروم سو استفاده کرده‌اند.

کوین کده

طی سال‌های متمادی، گروه‌های لینک شده به لازاروس در هک‌هایی متعدد با هدف قراردادن موسسات رمز ارز و بانک‌های سنتی، دست داشته‌اند. برخی از این هک‌های شایان ذکر، سرقت سایبری بانک بنگلادش در ساال 2016 و حمله‌های کریپتویی متعدد در سال 2017 هستند.

بیشتر بخوانید:  دومین رویداد «توکن‌ تاک» برگزار می‌شود

گروه اصلی متمرکز بر حملات به خدمات مالی APT38 نام دارد، که پشت هک بدنام سوییفت قرار داشت. این گروه، شامل یک زیرگروه موسوم به کریپتوکور یا “Open Password” می‌شود.

بیشتر این هک‌ها با موفقیت انجام شدند و تخمین زده می‌شود که هکرها بیش از 400 میلیون دلار درآمد برای کره شمالی به دست آورده‌اند. بررسی‌ای از سوی UN اینگونه نتیجه داد که عواید این سرقت‌های سایبری برای تقویت مالی برنامه‌ی موشک بالستیک این کشور منزوی استفاده شده‌اند.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cryptoslate


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا