صرافی کوینکده
اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

هکرهای کره شمالی متهم به دست داشتن در هک پروتکل دیفای شدند

هکرهای کره شمالی متهم به دست داشتن در هک پروتکل دیفای شدند

پروتکل deBridge ادعا کرد که مورد سو استفاده قرار گرفته است و هکرهای کره شمالی را به این حمله متهم کرد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

به گزارش زوم ارز، پروتکل کراس چین انتقال نقدینگی و قابلیت همکاری deBridge ادعا کرد که متحمل یک حمله‌ی سایبری شده است. حمله‌ای که ظاهرا توسط گروه لازاروس، گروه هکری مرتبط با دولت کره شمالی، انجام شده است.

سو استفاده‌گران در تلاش برای فریب دادن تیم این پروتکل، آن‌ها را وادار به باز کردن یک فایل پی دی اف، به شکلی که گویا این فایل پی دی اف از طرف آدرس ایمیل متعلق به هم‌بنیان‌گذار این پروژه ارسال شده است، کردند.

در نهایت، یکی از کارکنان این فایل مخرب را دریافت و باز کرد.

تیم deBridge شروع به بررسی این ایمیل مشکوک کردند. مشخص شد که باز کردن فایل پی دی اف به وارد کردن گذرواژه نیاز دارد. علاوه بر پی دی اف، فایل فشرده‌ی دریافت شده شامل یک فایل LNK میشد که به عنوان فایل گذرواژه تغییر ظاهر داده شده بود. پس از باز شدن، این فایل یک دستور cmd اجرا کرد و تمام سیستم را آلوده ساخت.

در گذشته، فایل‌هایی با نام مشابه به گروه لازاروس تعلق داشتند؛ به همین دلیل، تیم deBridge باور دارد که احتمالا کره شمالی پشت این اقدام به حمله است.

بیشتر بخوانید:  رسیدن بیت کوین به 100 هزار دلار تا پایان سال منطقی است

هک 100 میلیون دلاری هارمونی، که در ماه نوامبر انجام شد نیز توسط این گروه از کره شمالی انجام شده بود. همچنین، هکرهای کره شمالی در هک 625 میلیون دلاری Ronin دست داشتند.

چند روز پیش، بلومبرگ گزارش کرد که شهروندان کره شمالی جهت استخدام شدن در کمپانی‌های رمز ارز به صورت دورکاری، دست به ایجاد رزومه‌های ساختگی در لینکدین زده‌اند. همانطور که توسط U.today گزارش شد، مقامات آمریکایی به کمپانی‌های آی‌تی از جمله کمپانی‌های رمز ارز هشدار دادند.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: U.today


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا