صرافی ایرانیکارت
صرافی ارز دیجیتال

آموزش صرافی Okex

آموزش ثبت نام و کار با صرافی Okex

آموزش صرافی Okex، صرافی OKEx طیف گسترده ای از جفت های معاملاتی و همچنین قابلیت معامله مستقیم با ارزهای سنتی، در دنیای صرافی های ارز دیجیتال را ارائه می کند. صرافی OKEx با ارائه معاملات آتی، در راه توسعه بازار اوراق مشتقه رمز ارزها قدم بزرگی برداشته است. دسترسی به این صرافی به علت دستورالعمل های سختگیرانه کاربران، محدود می باشد.

سلام کریپتو

صرافی OKEx محصولی برگرفته از صرافی OKcoin می باشد. نسبت صرافی OKEx به OKCoin مانند کوین بیس به GDAX می باشد، این دو صرافی در خدمت گروه های مختلفی از سرمایه گذاران می باشند.

در این مقاله شما می توانید با صرافی اوکی اکسچنج و نحوه انجام معاملات در این صرافی به طور کامل آشنا شوید.

برای آشنایی و مطالعه ی بیشتر در مورد ارز دیجیتال اوکی بی OKB که ارز دیجیتال ایسن صرافی میباشد کلیک کنید

 

صرافی کوینکده

معرفی صرافی اوکی OKEx

معرفی صرافی اوکی OKEx
معرفی صرافی اوکی OKEx

اوکی اکسچنچ OKEx یک صرافی است که به عنوان یک واسطه بین کاربران برای ترید یا تجارت صدها توکن و جفت ارز عمل می کند. روزانه حجم معاملات بسیار بالایی در این صرافی صورت می گیرد. به طوریکه با صرافی های مشهوری همچون بایننس رقابت می کند.

صرافی اوکی اکسچنج OKEx معاملات استاندارد ارزهای دیجیتال را ارائه می دهد. این صرافی با اضافه کردن گزینه های جدید، بیش از صد ارز رمزنگاری شده و توکن را پشتیبانی می کند. به طور کلی اوکی اکسچنج یک صرافی ارز دیجیتال محبوب است که توکن بومی خود را با نام OKB ارائه داده است.

به علاوه می توان بیان نمود که اوکی اکسچنج یک صرافی آنلاین است و تجارت بر روی طیف وسیعی از ارزهای دیجیتال را تسهیل می کند. این صرافی در سال 2017 تاسیس شد و مرکز آن در سیشل است. صرافی OKEx از فناوری بلاکچین برای ارائه مجموعه گسترده ای از محصولات تجاری به مشتریان استفاده می کند.


بررسی کارمزد معاملات در صرافی اوکی OKEx

بررسی کارمزد معاملات در صرافی اوکی OKEx
بررسی کارمزد معاملات در صرافی اوکی OKEx

این صرافی از پایین ترین کارمزدها در بازار ارزهای دیجیتال برخوردار است. کارمزدها بر اساس حجم معاملات 30 روزه طبقه بندی می شوند. بالاترین کارمزد معاملاتی قابل پرداخت برایحساب های کم حجم 0.15% کارمزد Maker و 0.2% کارمزد برای Taker است.


بررسی مزایا و معایب صرافی اوکی اکسچنج OkEx

بررسی مزایا و معایب صرافی اوکی اکسچنج OkEx
بررسی مزایا و معایب صرافی اوکی اکسچنج OkEx

در این قسمت از مقاله شما می توانید با چند نمونه از مزایا و معایب صرافی اوکی اکسچنج آشنا شوید.

مزایا

 • برخوردار بودن از یک پلتفرم معاملاتی سطح بالا
 • پشتیبانی از طیف گسترده ای از ارزهای دیجیتال
 • پشتیبانی آنلاین
 • برخوردار بودن از کارمزد پایین

معایب

 • در دسترس ساکنان چندین کشور از جمله ایالات متحده نیست.
 • ساختار کارمزد بسیار پیچیده و چند لایه

صرافی اوکی OKEx از چه رمز ارزهایی پشتیبانی می کند؟

صرافی اوکی OKEx از چه رمز ارزهایی پشتیبانی می کند؟
صرافی اوکی OKEx از چه رمز ارزهایی پشتیبانی می کند؟

صرافی اوکی اکسچنج از صدها توکن و جفت ارز در پلتفرم معاملاتی خود برای خرید، فروش یا مبادله پشتیبانی می کند. در ادامه به معرفی چند نمونه از انها خواهیم پرداخت.


بررسی امنیت صرافی اوکی OKEx

بررسی امنیت صرافی اوکی OKEx
بررسی امنیت صرافی اوکی OKEx

در مورد مکانیزم های امنیتی در سایت صرافی OKEx اطلاعات زیادی وجود ندارد. بنابراین در هنگام ایجاد حساب می توان تأیید هویت دو مرحله ای را تنظیم کرد. در صرافی OKEx دستورالعمل های مختلفی برای تغییر رمز عبور ارائه می شود. در حالی که جزییات طرح امنیتی صرافی OKEX مخفی می باشد.

هکرها در سال 2017، توانستند به بعضی از حساب های صرافی OKEx دسترسی پیدا کنند. در نتیجه صرافی OKEx در بیانیه ای اذعان داشت که نفوذ به حساب قربانیان حملات، به دلیل وجود نقطه ضعف در سیستم امنیتی صرافی OKEx نبوده است.

صرافی OKEX دلیل نفوذ هکرها را نگهداری نا مناسب رمز عبور، آلوده شدن رایانه های شخصی افراد به بد افزار ها و یا ورود به حساب از رایانه های عمومی اعلام کرد. همچنین گفت که سایر پلتفرم ها نیز با مشکلات امنیتی مواجه شده و رمز عبور کاربران صرافی OKEx با رمز عبور حساب کاربران در این پلتفرم یکسان بوده است.


صرافی اوکی برای چه کشورهایی تحریم است؟

صرافی اوکی برای چه کشورهایی تحریم است؟
صرافی اوکی برای چه کشورهایی تحریم است؟

در حال حاضر صرافی OKEx برای شهروندان کشورهای هنگ کنگ، کره شمالی، کریمه، ایران، کوبا، سودان، سوریه، مالزی، آمریکا، قرقیزستان و بنگلادش در دسترس نمی باشد. این کشورها یا در فهرست تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد می باشند یا به نوعی از حضور در پلتفرم های معاملاتی ممنوع می باشند.

در خصوص آمریکا این بحث مطرح است که ارزهای دیجیتال هم چنان در زمینه قانونگذاری وضعیت مشخصی ندارند.

مسأله ای که در مورد آمریکا وجود دارد این است که آیا باید ارزهای دیجیتال را به عنوان اوراق بهادار دسته بندی کرد یا خیر؟ بنابراین مسائل هر رمز ارز باید به شکل مجزا تصمیم گیری شود. به همین شکل اگر صرافی هایی که چندین کوین را ارائه می دهند، اقداماتی برای جلوگیری از حضور شهروندان آمریکایی را در صرافی های خودشان انجام ندهند، در برابر تصمیمات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا قرار خواهند گرفت. به همین علت توسعه دهندگان توکن ها تصمیم گرفتند تا شهروندان آمریکایی را از ICO ها خارج کنند، چون ممکن است در آینده توکن ها به عنوان اوراق بهادار شناخته شوند. و همچنین ICO نیز به عنوان فروش غیرقانونی اوراق بهادر در نظر گرفته می شود.


معرفی توکن OKB

معرفی توکن OKB
معرفی توکن OKB

OKB توکن رسمی صرافی OKEx می باشد. صرافی OKEx از جفت های معاملاتی در برابر توکن OKB خود پشتیبانی می کند. این شرکت همچنین در حال توسعه بلاکچین خودش می باشد. کل موجودی این توکن 1 میلیارد بوده که 70 درصد آن مسدود می باشد.

این صرافی 50 درصد از کارمزد های هفتگی خدمات خودش را در روز جمعه در بین دارندگان OKB توزیع می کند. اما مقدار کارمزدی که بین دارندگان توزیع می شود بر اساس تعداد توکن های OKB که در اختیار کاربران می باشد، پرداخت می شود. هدف اصلی پروژه توکن OKB، ایجاد شبکه جهانی از دارایی های معاملاتی ارز دیجیتال می باشد.


شرکای جهانی صرافی OKEx کدامند؟

شرکای جهانی صرافی OKEx یک برنامه بازار از طرف صرافی OKEx بوده است. این سیستم نزدیک حفظ و معرفی توکن OKB می باشد، به شکلی که پاداش ها را به شکل جوایز ویژه و پاداش های OKB توزیع می کنند.

همچنین چشم انداز برنامه شرکای جهانی در صرافی OKEx بسیار گسترده بوده و این برنامه فقط  تشکیل شده از 5 هزار توکن OKB و معرفی 50 نفر در هر ماه به سایت بوده است. پاداش این کار، 30 درصد از کارمزدهای معاملات 6 ماه آتی افرادی می باشد که به سایت معرفی کرده اید.


بلاکچین کپیتال OK چیست؟

بلاکچین کپیتال OK چیست؟
بلاکچین کپیتال OK چیست؟

OK Blockchain Capital واحد سرمایه گذاری پتلفرم OKEx می باشد. در این قسمت تجاری از شرکا درخواست می شود که در پروژه های بلاکچین شرکت کنند و همچنین خدمات کمکی مثل مشاوره، فناوری، منابع و سرمایه ارائه دهند. این روش مسیر ثبت وایت پیپر و ثبت توکن در پلتفرم OKEx می باشد. بلاکچین کپیتال OK مدعی آن است که حداقل 100 میلیون دلار برای محصولات و همچنین خدمات فناوری بلاکچین را کنار گذاشته است.


فروش توکن به چه شکل است؟

توکن هایی همانند بیت کوین و لایت کوین معمولا به قیمت دلار می باشند. ما این را جفت ارز نامیده، که ارزش دارایی دیجیتال در مقایسه با ارز دیگر تعیین می شود. برای مثال، جفت ارز BTC/USD بیانگر میزان USD برای خرید یک BTC می باشد، یا مبلغ USD برای فروش یک BTC چقدر دریافت می شود.

همین موضوع در مورد قیمت گذاری LTC با BTC نیز صدق می کند، یعنی مقدار BTC که ارزش LTC دارد. معاملات Token To Token به تبادل یک دارایی دیجیتال با دارایی دیجیتال دیگر اطلاق می شود.

اگر LTC را با BTC قیمت کنیم، یک جفت LTC/BTC پدیدار می شود. این نشان می دهد که چند BTC برای خرید یک LTC مورد نیاز است، یا چه مقدار BTC برای فروش یک LTC دریافت می شود.


آموزش ثبت نام در صرافی OKEx

برای ثبت نام در صرافی، ابتدا باید در کشورهای مورد تأیید صرافی OKEx زندگی کنید. برای اینکار می توان از VPS نیز استفاده کرد. VPS آدرس IP شما را به شکل ثابت تغییر می دهد.

صفحه ثبت نام OKEx بسیار ساده می باشد. برای ثبت نام ابتدا وارد سایت WWW.OKEx.com شده و بر روی گزینه SignUp کلیک کنید.

ثبت نام در صرافی OKEx
ثبت نام در صرافی OKEx

در این مرحله شما باید یک ایمیل معتبر با پسورد ایمن که شامل اعداد و حروف می باشد وارد کنید. زمانی که این مراحل را طی کنید باید در طی 60 ثانیه، ایمیل خود را برای کد ارسال شده بررسی کنید.

ایمیل خود را برای کد ارسال شده بررسی کنید
ایمیل خود را برای کد ارسال شده بررسی کنید

در این قسمت کد ارسال شده به ایمیلتان را وارد کنید.

کد ارسال شده به ایمیلتان را وارد کنید
کد ارسال شده به ایمیلتان را وارد کنید

اکنون شما وارد صفحه اصلی صرافی شده اید و می توانید حساب خود را شارژ کنید یا خرید و فروش انجام دهید.

صرافی OKEx دارای چندین سطح تأیید هویت می باشد که هرکدام آنها دارای پیش نیاز های مخصوص خود را دارند.

تأیید هویت سطح یک: صرافی OKEx دسترسی های اکثر بخش هایش را با محدودیت 2هزار دلار ارائه می کند و از شما تنها ملیت ، نام کاربری و شماره شناسایی را می خواهد.

بیشتر بخوانید: آموزش ثبت نام در بایننس | آموزش ترید در صرافی بایننس

تأیید هویت سطح دو: دسترسی به تمام عملکرد های معاملاتی خودش را با محدودیت 200 هزار دلاری ارائه می کند. این سطح تأیید هویت از شما تنها یک عکس خودتان را خواسته و موارد مختلف شناسایی را درخواست می کند.

در نهایت تأیید هویت سطح سه: در این سطح محدودیت تراکنش وجود دارد، محدودیت تراکنش در این سطح تا 500 هزار دلار افزایش یافته و برای تأیید هویت ویدویی از شما می خواهد.


تایید هویت دو عاملی در صرافی اوکی اکسچنج OKEx

پس از ثبت نام در صرافی اوکی شما می توانید برای افزایش امنیت حساب خود از تایید هویت دو عاملی 2FA استفاده نمایید. برای این کار کافیست تا وارد تنظیمات حساب خود شوید. سپس مراحل زیر را انجام دهید.

1.برای فعال کردن تایید هویت دو عاملی در صرافی اوکی اکسچنج بر روی پروفایل خود کلیک کرده و گزینه Security settings را انتخاب کنید.

تایید هویت دو عاملی در صرافی اوکی اکسچنج OKEx
تایید هویت دو عاملی در صرافی اوکی اکسچنج OKEx

2.در این صفحه شما قادر خواهید بود تنظیمات امنیتی حساب خود را انجام دهید. گزینه Set را در مقابل Authenticator app انتخاب کنید.

تنظیمات امنیتی حساب خود را انجام دهید
تنظیمات امنیتی حساب خود را انجام دهید

3.در این صفحه شما می توانید در مرحله اول اپلیکیشن Google Authenticator را برای دو نسخه اندروید و ios بارگیری نمایید. پس از نصب نرم افزار بر روی تلفن همراه خود، کد QR نمایش داده شده را در اپلیکیشن اسکن کنید.

بیشتر بخوانید:  آموزش صرافی Hitbtc | آموزش ثبت نام و ترید در صرافی Hitbtc
اپلیکیشن Google Authenticator را برای دو نسخه اندروید و ios بارگیری نمایید
اپلیکیشن Google Authenticator را برای دو نسخه اندروید و ios بارگیری نمایید

توجه: این کد را یادداشت نموده و در جایی امن نگهداری کنید. تا در صورت مفقود شدن تلفن همراه خود به آن دسترسی داشته باشید.

4.پس از وارد نمودن کد در اپلیکیشن، در مرحله سوم بر روی گزینه Get code کلیک کرده، و کد ارسال شده به ایمیل خود را وارد نمایید. سپس در فیلد دوم کد مربوط به صرافی اوکی که در اپلیکیشن Google Authenticator نمایش داده شده است را وارد کنید. در انتها دکمه Confirm را جهت تایید بفشارید.

دکمه Confirm را جهت تایید بفشارید
دکمه Confirm را جهت تایید بفشارید

آموزش واریز Deposit ارز دیجیتال در صرافی اوکی OKEx

برای ترید یا خرید و فروش در صرافی اوکی در ابتدا شما باید دارایی های خود را به این صرافی واریز کنید. برای این کار می توانید از مراحل زیر استفاده کنید.

1.نشانگر خود را بر روی گزینه Assets در بالای صفحه نگه داشته و در منویی که باز می شود، گزینه Deposit را انتخاب کنید.

آموزش واریز Deposit ارز دیجیتال در صرافی اوکی OKEx
آموزش واریز Deposit ارز دیجیتال در صرافی اوکی OKEx

2.در این مرحله شما به صفحه واریز منتقل خواهید شد. در این صفحه شما باید مراحل زیر را انجام دهید.

 • در بخش اول رمز ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید. که ما در اینجا ارز دیجیتال بیت کوین را انتخاب نمودیم.
در بخش اول رمز ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید
در بخش اول رمز ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید
 • در فیلد دوم شبکه مورد نظر را انتخاب کرده و بر روی گزینه Continue کلیک کنید.
شبکه مورد نظر را انتخاب کرده و بر روی گزینه Continue کلیک کنید
شبکه مورد نظر را انتخاب کرده و بر روی گزینه Continue کلیک کنید
 • در مرحله آخر آدرس رمز ارز برای شما نمایش داده خواهد شد. شما می توانید این آدرس را کپی نموده و در جایی که می خواهید ارز را از آن واریز کنید، paste کنید.
آدرس را کپی نموده و در جایی که می خواهید ارز را از آن واریز کنید، paste کنید
آدرس را کپی نموده و در جایی که می خواهید ارز را از آن واریز کنید، paste کنید

نکته: اگر قصد دارید این رمز ارز را به حساب تریدینگ خود انتقال دهید، در فیلد اول Trading Account را انتخاب کنید.

شما می توانید اطلاعات مربوط به واریزهای خود را در پایین صفحه مشاهده کنید.

اطلاعات مربوط به واریزهای خود را در پایین صفحه مشاهده کنید
اطلاعات مربوط به واریزهای خود را در پایین صفحه مشاهده کنید

آموزش انتقال دارایی از حساب اصلی به حساب تریدینگ در صرافی اوکی OKEx

اگر قصد ترید در صرافی اوکی اکسچنج را دارید، باید دارایی های خود را از حساب اصلی به حساب تریدینگ انتقال دهید. برای این کار کافیست تا در ابتدا بر روی گزینه Assets کلیک نموده و گزینه Transfer را همانند تصویر زیر انتخاب کنید.

روی گزینه Assets کلیک نموده و گزینه Transfer را همانند تصویر زیر انتخاب کنید
روی گزینه Assets کلیک نموده و گزینه Transfer را همانند تصویر زیر انتخاب کنید

در صفحه Transfer یا انتقال، رمز ارز خود را برای انتقال انتخاب کنید. در اینجا انتقال از Funding Account به Trading Account می باشد.

در صفحه Transfer یا انتقال، رمز ارز خود را برای انتقال انتخاب کنید
در صفحه Transfer یا انتقال، رمز ارز خود را برای انتقال انتخاب کنید

نکته: در صورتی که قصد داشتید رمز ارز را از حساب تریدینگ به حساب اصلی انتقال دهید، می توانید جهت فلش را تعویض کنید.

سپس در فیلد Amount مقدار را وارد نموده و در انتها گزینه Transfer را بفشارید.


ترید یا خرید و فروش در صرافی اوکی OKEx

برای ترید یا خرید و فروش در صرافی اوکی اکسچنج در ابتدا گزینه Trade را انتخاب نموده و بر روی Basic Trading برای انجام معاملات اسپات کلیک کنید.

ترید یا خرید و فروش در صرافی اوکی OKEx
ترید یا خرید و فروش در صرافی اوکی OKEx

در این قسمت شما با صفحه ای همانند شکل زیر مواجه خواهید شد.

ترید یا خرید و فروش در صرافی اوکی OKEx
ترید یا خرید و فروش در صرافی اوکی OKEx
 1. در این بخش شما می توانید جفت ارز معاملاتی خود را انتخاب نمایید. به علاوه قیمت رمز ارز به همراه تغییرات قیمت نشان داده شده است.
 2. برای ثبت سفارش خود و انجام ترید شما باید اطلاعات این قسمت را تکمیل نمایید. به عبارتی فرم سفارش خرید و فروش می باشد.
 3. سفارشات خرید و فروش در اینجا نشان داده شده است و Order book می باشد.
 4. شما می توانید نمودار رمز ارز خود را در این قسمت از صفحه مشاهده نمایید. همچنین ابزارهایی برای تحلیل قیمت رمز ارزها در اختیار کاربران قرار گرفته است.
 5. این بخش نشانگر سفارشات شما می باشد. برای مثال Open Orders سفارشاتی که هنوز انجام نشده اند را نشان می دهد.

آموزش ترید یا خرید و فروش در صرافی اوکی OKEx

برای ترید یا خرید و فروش رمز ارز در قسمت اسپات صرافی همانطور که در قسمت قبلی مقاله بیان نمودیم، وارد بخش اسپات شوید. پس از وارد شدن به صفحه در ابتدا جفت ارز معاملاتی خود را از قسمت چپ صرافی انتخاب کنید. در اینجا ما جفت ارز BTC/USDT را انتخاب نمودیم. سپس فرم سفارش خرید و فروش را تکمیل نمایید و طبق مراحل زیر پیش روید.

آموزش ترید یا خرید و فروش در صرافی اوکی OKEx
آموزش ترید یا خرید و فروش در صرافی اوکی OKEx
 1. اگر قصد خرید دارید تب Buy و در صورت فروش تب Sell را انتخاب کنید.
 2. نوع سفارش خود را تعیین نمایید. که سفارشات شامل لیمیت Limit، مارکت Market و استاپ Stop می باشد. سفارش استاپ به عبارتی یک سفارش شرطی می باشد.
 3. در صورت انتخاب سفارش لیمیت در فیلد Price قیمت مورد نظر خود را وارد کنید. اگر نوع سفارش خود را بر روی مارکت قرار دهید، سفارش با قیمت بازار انجام خواهد شد و نیازی به وارد کردن قیمت نیست.
 4. در فیلد Amount مقدار رمز ارز را برای خرید و فروش انتخاب کنید.
 5. شما می توانید در این قسمت مقدار رمز ارز را به صورت درصدی انتخاب نمایید.
 6. در انتها گزینه Buy یا Sell را بفشارید.

آموزش برداشت Withdraw ارز دیجیتال در صرافی اوکی OKEx

پس از انجام ترید در صرافی اوکی اکسچنج شما می توانید رمز ارزهای خود را برداشت نمایید. برای برداشت ارز دیجیتال در صرافی اوکی اکسچنج مراحل زیر را انجام دهید.

1.در ابتدا گزینه Assets را انتخاب نموده و از منوی باز شده، بر روی گزینه Withdraw کلیک کنید.

آموزش برداشت Withdraw ارز دیجیتال در صرافی اوکی OKEx
آموزش برداشت Withdraw ارز دیجیتال در صرافی اوکی OKEx

2.در صفحه برداشت رمز ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید. در این قسمت ما ارز بیت کوین را انتخاب نمودیم.

رمز ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید
رمز ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید

3.در مرحله بعد، روش برداشت On-chain یا Internal را انتخاب کنید. سپس شبکه مورد نظر برای برداشت وارد نمایید. در انتها بر روی گزینه Continue کلیک کنید.

برداشت On-chain یا Internal
برداشت On-chain یا Internal

4.پس از انجام مراحل بالا، آدرس جایی که می خواهید رمز ارز را به ان انتقال دهید در فیلد اول وارد کنید. در فیلد Amount شما باید مقداری که قصد برداشت دارید را وارد کنید. Network fee کارمزد شبکه را به شما نشان می دهد. در انتها پس از تکمیل مراحل بالا بر روی گزینه Continue کلیک کنید.

آدرس جایی که می خواهید رمز ارز را به ان انتقال دهید در فیلد اول وارد کنید
آدرس جایی که می خواهید رمز ارز را به ان انتقال دهید در فیلد اول وارد کنید

در صورت تایید اطلاعات و انتخاب گزینه Confirm تراکنش شما انجام خواهد شد.

شما می توانید اطلاعات مربوط به برداشت های خود را در پایین صفحه و در قسمتی که در شکل زیر می بینید، مشاهده نمایید.

شما می توانید اطلاعات مربوط به برداشت های خود را در پایین صفحه مشاهده کنید
شما می توانید اطلاعات مربوط به برداشت های خود را در پایین صفحه مشاهده کنید

معرفی معاملات فیوچرز Futures در صرافی اوکی OKEx

امروزه در بسیاری از صرافی های ارز دیجیتال معاملات فیوچرز ارائه می شود. صرافی اوکی اکسچنج نیز از اینگونه معاملات پشتیبانی می کند. همچنین این صرافی از تریدرها می خواهد تا توافقنامه کاربران را مطالعه و با آن موافقت کنند. استفاده از لوریج یا اهرم در معاملات فیوچرز به معنی بدست آوردن سود و یا ضرر در زمان کوتاه است.

در معاملات فیوچرز صرافی اوکی اکسچنج کوین هایی همچون بیت کوین، لایت کوین، ریپل، اتریوم، بیت کوین کش، ایاس و بیت کوین گلد پشتیبانی می شود. در اینگونه از معاملات با استفاده از اهرم ها شما قادر خواهید بود تا با چند برابر موجودی خود به خرید و فروش بپردازید.

از دیگر مفاهیمی که شما ممکن است در معاملات فیوچرز با آن برخورد نمایید، پوزیشن لانگ و پوزیشن شورت است. برای مثال فرض کنید که قیمت رمز ارز در حال رشد است و قصد دارید رمز ارز را خریداری نمایید. همچنین با انتخاب اهرم سود حاصل از خرید چند برابر خواهد شد. این در واقع مثالی از پوزیشن لانگ یا خرید است. اما برعکس این موضوع نیز وجود دارد. شما پیش بینی می کنید که قیمت رمز ارز در حال کاهش است و قصد فروش ارز خود را دارید و این نمونه ای از پوزیشن شورت یا فروش است. در واقع در اینگونه از معاملات شما به صورت حقیقی رمز ارز را خریداری نمی کنید و یا بفروشید. بلکه روی قراردادها سرمایه گذاری صورت می گیرد.


آموزش معاملات فیوچرز در صرافی اوکی OKEx

برای دسترسی به معاملات فیوچرز در صرافی اوکی اکسچنج کافیست تا گزینه Trade را از منوی اصلی صرافی انتخاب نموده، سپس بر روی گزینه Margin Trading کلیک کنید.

روی گزینه Margin Trading کلیک کنید
روی گزینه Margin Trading کلیک کنید

پس از وارد شدن به صفحه برای انجام معاملات فیوچرز، از بالای صفحه فلش کنار جفت ارز را همانند شکل انتخاب کنید. سپس در پنجره باز شده همانند تصویر زیر بر روی گزینه Futures کلیک کنید. همچنین شما باید در این قسمت جفت ارز معاملاتی خود را انتخاب نمایید که در اینجا ما جفت ارز BTC/USD را انتخاب کردیم.

در این قسمت جفت ارز معاملاتی خود را انتخاب نمایید
در این قسمت جفت ارز معاملاتی خود را انتخاب نمایید

پس از انتخاب جفت ارز معاملاتی شما باید فرم سمت چپ را تکمیل نمایید. برای این کار می توانید طبق مراحل زیر پیش بروید.

فرم سمت چپ را تکمیل نمایید
فرم سمت چپ را تکمیل نمایید
 1. در این قسمت شما باید یکی از گزینه های Isolated یا Cross را انتخاب نمایید. در اینجا با شرح یک مثال به تفاوت این دو خواهیم پرداخت. برای مثال فرض کنید که شما در حساب فیوچرز خود 100 تتر دارید و تنها با بخشی از ان یعنی 50 تتر فیوچرز باز کردید. زمانی که در حال لیکوئید شدن باشید و در صورت انتخاب گزینه Cross، صرافی برای اینکه حساب شما لیکوئید نشود حساب را با 50 تتر باقی مانده شارژ خواهد کرد. و این کار تا صفر شدن دارایی شما در حساب فیوچرز ادامه دارد. اما اگر از گزینه Isolated استفاده نمایید حساب شما شارژ نخواهد شد.
 2. نوع سفارش خود را تعیین کنید. اگر نوع سفارش خود را در حالت لیمیت Limit قرار می دهید، باید قیمت و مقدار مورد نظر را وارد کنید. در صورت انتخاب سفارش مارکت Market شما تنها باید مقدار را وارد کرده و سفارش با قیمت بازار انجام می شود. سفارش استاپ یکی از سفارش های شرطی می باشد.
 3. در فیلد Price قیمت را وارد نمایید. البته این گزینه بستگی به نوع سفارش شما دارد.
 4. در این مرحله اهرم یا Leverage را انتخاب کنید. با کلیک بر روی این قسمت پنجره ای باز خواهد شد که میزان اهرم ها را برای شما نشان می دهد. اهرم مورد نظر را انتخاب نموده و بر روی گزینه Confirm به منظور تایید کلیک کنید.
 5. در فیلد Amount مقدار را وارد کنید.
 6. در این قسمت شما باید حد سود و حد ضرر را مشخص کنید. Take profit حد سود و Stop loss حد ضرر می باشد.
 7. برای خرید گزینه Buy و برای فروش گزینه Sell را انتخاب نمایید.

شما می توانید اطلاعات مربوط به سفارشات خود را در پایین صفحه مشاهده نمایید. همچنین می توانید از این قسمت برای بستن پوزیشن های خود استفاده کنید.

اطلاعات مربوط به سفارشات خود را در پایین صفحه مشاهده نمایید
اطلاعات مربوط به سفارشات خود را در پایین صفحه مشاهده نمایید

کلام پایانی آموزش صرافی Okex

ما در مطلب بالا درباره صرافی OKEX به صورت کامل توضیح دادیم و به شما آموزش دادیم که چگونه می توانید در این صرافی به خرید و فروش و یا ترید بپردازید. اگر بخواهیم یک خلاصه کلی برای کار با این صرافی را بگوییم، ابتدا نیاز دارید به حساب خود در صرافی Okex  ارز وارد کنید. سپس با استفاده از موجودی خود شروع به خرید و فروش رمز ار زها نمایید.

ممنون که تا پایان “آموزش صرافی Okex” با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید:

نفیسه جمالی

مهندسی کامپیوتر فارغ التحصیل از دانشگاه تهران جنوب - مترجم زبان انگلیسی

نوشته های مشابه

11 دیدگاه

 1. سلام. من در صرافی okex ثبت نام کردم. تایید Lv.1 رو گرفتم. کیف پولم هم ساختم. حسابمو با اتریوم شارژ کردم. با vpn ای پی ثابت اومدم. اما نه میتونم trade کنم نه میتونم withdraw کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

 2. سلام.
  نمیشه کارکرد بااین صرافی شماره موبایل میخواد ایران تحریمه. شماره موبایلو حل کردی دادی بهش بعد برا احراز هویت کارت شناسایی یاپاسپورت میخواد که ایران رو قبول نمیکنه. من که اینجور برداشت کردم اگه دوستان میتونن منو هم راهنمایی بکنین؟؟

  1. مانند بسیاری از صرافی های دیگر زمانی که روی یک توکن خاص کلیک می کنید، یک کیف پول اختصاصی برای آن ارز ایجاد می شود که دارای یک ادرس هست.ادرس بخش دیپوزیت diposit برای دریافت وبرای برداشت هم ادرس خود را در بخش ویزدراو withdraw وارد کنید

 3. توضیحاتتون کامله، ممنون.
  فقط نحوه انتقال ارز از okex به کیف پول های دیگه چطوریه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. مانند بسیاری از صرافی های دیگر زمانی که روی یک توکن خاص کلیک می کنید، یک کیف پول اختصاصی برای آن ارز ایجاد می شود که دارای یک ادرس هست.ادرس بخش دیپوزیت diposit برای دریافت وبرای برداشت هم ادرس خود را در بخش ویزدراو withdraw وارد کنید

 4. سلام برای انتقال ارز از صرافی اوکس نیاز به گوگل اتنتیکیتور هست که از روی گوشی من پریده و بدون اون کد نمیشه ارز جابجا کرد
  چطوری میشه گوگل اتنتیکیتور رو در صرافی بازیابی کرد؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا