اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

یک بیت کوین، گران تر از یک کیلوگرم طلا

salamcrypto

بیت کوین در بالاترین قیمت روز خود یعنی 57705 دلار، قیمت یک بیت کوین از یک کیلوگرم طلا رد شد.
اوایل این هفته، در یک گفت و گوی توئیتری که یکی از دارندگان طلا یعنی پیتر شیف با ایلان ماسک مدیرعامل تسلا انجام داد، ماسک به شیف گفت شما هم احتمالاً ارز دیجیتال دارید.
مدتهاست که ماسک به فردی که توانایی به حرکت در آوردن بازار را دارد شناخته می‌شود، او توانست بیت کوین را به جایی برساند که ارزش هر یک بیت کوین بیش از یک کیلوگرم طلا شود.بنا به گزارش TradingView امروز  در ساعت 10:49 دقیقه صبح به وقت محلی، بیت کوین به اوج قیمت خود رسید و رکورد جدیدی را در 57634 دلار ثبت کرد و قیمت طلا به 57336 دلار رسید.
زمانی که ارزش پول های فیات کم می‌شود، ارزش طلا و بیت کوین افزایش می‌یابد.در حالی که قیمت بیت کوین افزایش می‌یابد، قیمت طلا کم می‌شود.
تابستان سال گذشته، ارزش دلار آمریکا کمی سقوط کرد. دولت فدرال آمریکا مبلغ بی سابقه ای از پول را چاپ کرد که باعث افزایش تورم شد، در حالی که مقامات دولتی می‌گفتند که تورم فقط یک درصد بوده است، اما در طول همه گیری کرونا، هزینه های زندگی و قیمت کالاها و خدمات به شدت افزایش یافت.
در آن زمان و پس از افت قیمت شدید، طلا و بیت کوین هر دو دوباره افزایش قیمت داشتند. در اول جولای قیمت هر کیلو طلا 57093 دلار بود که در تاریخ 4 آگوست این رقم به 65477 دلار رسید. در همن دوره، قیمت بیت کوین از 9145 دلار به بالاترین قیمت در 2 آگوست یعنی 12034 دلار رسید. با کم شدن ارزش ارز های فیات، سرمایه گذاران به عنوان محافظی در برابر تورم به طلا و بیت کوین هجوم آوردند.
قیمت طلا از آن زمان کاهش قیمت کمی داشته است و تحرک واقعی را بیت کوین با 5 برابر شدن قیمتش تجربه کرده است. بنظر نمی‌رسد که طلا به زودی دچار افزایش قیمت شود و بیت کوین با افزایش قیمت، فاصله خود را با این فلز گران بها افزایش می‌دهد.
ارزش کل بازار بیت کوین با این قیمت به یک دهم ارزش کل بازار بیت کوین رسید که لحظه ای تاریخی برای بیت کوین است.
منبع: decrypt

بیشتر بخوانید:  ایلان ماسک، حافظ مردم

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا