اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

آخرین تلاش فردی برای بازیابی 280 میلیون دلار بیت کوین

salamcrypto

یک مرد انگلیسی که هارد دیسک خود را گم کرده است ، بار دیگر از مقامات محلی می خواهد که اجازه دهند که در مکان دفن زباله جستجو کند.

جیمز هاولز ، یک مهندس 35 ساله فناوری اطلاعات از نیوپورت ، گفت که او در هنگام خانه تکانی در سال 2013 دستگاه را دور انداخت. او ادعا کرد که او دارای دو هارد دیسک یکسان بود و به اشتباه یکی را که کلید خصوصی برای دسترسی بیت کوین خود قرار داده بود ، در سطل زباله انداخت.

بعد از این همه سال ، هاولس هنوز مطمئن است که می تواند بیت کوین را بازیابی کند. اگرچه ممکن است قسمت خارجی هارد دیسک آسیب دیده و زنگ زده باشد ، اما او معتقد است که بشقاب شیشه ای داخل آن هنوز سالم است.

وی به CNBC گفت: “احتمال زیادی وجود دارد كه اطلاعات درون درایو هنوز سالم باشد. پس از آن ، متخصصان بازیابی اطلاعات می توانند درایو را دوباره بسازند یا داده ها را مستقیماً ریکاوری کنند.”

هاولز می گوید 7،500 بیت کوین داشت که با قیمت های امروز بیش از 280 میلیون دلار ارزش دارد. وی می گوید تنها راه دستیابی مجدد به آن از طریق هارددیسکی است که هشت سال پیش در سطل آشغال انداخت.

اما وی برای جستجوی یک زباله دانی که به اعتقاد او حاوی سخت افزارهای گمشده است ، به مجوز شورای محلی خود نیاز دارد. محل دفن زباله برای عموم مردم آزاد نیست و تخلف از آن به عنوان یک جرم کیفری محسوب می شود.

هاولز پیشنهاد کرده است در صورت موفق شدن در پیدا کردن هارد دیسک ، 25٪ از این پول – به ارزش حدود 70.8 میلیون دلار – را به  “صندوق امداد Covid”  برای شهر خود اهدا کند.

بیشتر بخوانید:  افزایش قیمت شدید دوج کوین

اما شورای شهر نیوپورت تاکنون با استناد به نگرانی های زیست محیطی و بودجه ، درخواست های وی برای گشت و گذار در محل دفن زباله را رد کرده است.هاولز گفت: ” تا آنجا که من می دانم آنها قبلاً این پیشنهاد را رد کرده اند. حتی بدون اینکه برنامه های ما را بشنوند. “سخنگوی شورا به CNBC گفت که “از سال 2013 بارها در مورد امکان بازیابی کیف پول سخت افزاری که گفته می شود حاوی بیت کوین است ، تماس گرفته شده است.”

سخنگوی شورا گفت: “شورا در موارد مختلف به آقای هاولز گفته است كه حفاری تحت اجازه مجوز ما امكان پذیر نیست و خود حفاری تأثیر زیادی بر محیط زیست خواهد داشت.””هزینه حفاری محل دفن زباله ، ذخیره سازی و تصفیه زباله ها می تواند به میلیون ها پوند برسد – بدون هیچ گونه تضمینی برای یافتن و یا اینکه هنوز در وضعیت مطلوبی ( سالم ) قرار دارد.”

تصور اینکه چرا هاولز می خواهد هارد دیسک خود را نجات دهد کار سختی نیست. قیمت بیت کوین در چند ماه گذشته سر به فلک کشیده و هفته گذشته پیش از آنکه به شدت عقب بکشد ، به بالاترین سطح خود در حدود 42000 دلار رسید.

منبع : www.cnbc.com


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا