صرافی کوینکده
اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

تنها 11 درصد از سرمایه گذاران، بازار را ترک کرده‌اند

تنها 11 درصد از سرمایه گذاران، بازار را ترک کرده‌اند

به گزارش زوم ارز، بررسی تعداد سرمایه گذارانی که بازار رمز ارز را ترک کرده‌اند، می‌تواند به ما دید کلی نسبت به احساسات جامعه در این صنعت بدهد و به تعیین میزان آمادگی بازار برای ریکاوری یا افت بیشتر، کمک کند. با توجه به داده‌های CryptoQuant، اوضاع آنطور که انتظار می‌رود، بد نیست.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

جهت تعیین درصد حدودی سرمایه گذارانی که بازار را ترک کردند، می‌توان به داده‌‎هایی همچون ارزش بازار بزرگترین رمز ارزها نگاه کرد. در وهله‌ی اول، ممکن است به نظر برسد که بخش بزرگی از سرمایه گذاران صنعت، با هدف بازگشت در هنگام بهتر شدن وضعیت، کنار کشیده‌اند؛ خصوصا با توجه به اینکه 70 درصد افت در ارزش بازار بیت کوین و اتریوم دیده می‌شود.

اما بررسی سرمایه گذارانی که این حوزه را ترک کردند از طریق مقایسه‌ی ارزش بازار رمز ارزهای پر نوسان همچون بیت کوین طی دوره‌های متفاوت، ممکن است خیلی دقیق نباشد. به جای آن، تحلیل‌گر این پلتفرم بررسی ارزش بازار استیبل کوین‌ها را پیشنهاد کرد.

ارزش بازار استیبل کوین‌ها تنها 11 درصد افت داشته است؛ امری که نشان می‌دهد رمز ارزها، نسبت به پیش‌بینی بسیاری از تحلیل‌گران و اقتصاددان‌های با دید نزولی، آسیب کمتری دیده‌‎اند.

بیشتر بخوانید:  افت قیمت کاردانو؛ حمایت بعدی کجاست؟

به احتمال زیاد چنین افت شدیدی در ارزش رمز ارزهای گوناگون بر اثر کمبود نقدینگی رخ داده است. با وجود افت قیمت رمز ارزهایی همچون بیت کوین و اتریوم، کاربران دارایی خود را از فضای دیجیتال خارج نکردند، بلکه به استیبل کوین تبدیل کرده‌اند این بدان معنا است که احتمالا پس از عادی شدن احساسات بازار، این دارایی را دوباره در بیت کوین و اتریوم سرمایه گذاری خواهند کرد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: U.today


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا