اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در ایران

مخالفت با تبدیل رمز ارزها به پول رایج کشور

salamcrypto

به گزارش زوم ارز و به نقل از ایرنا سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در حاشیه مراسم رونمایی از مرکز مانیتورینگ همراه اول گفت: با ماینینگ (استخراج) رمز ارز مدیریت شده در کشور مشکلی نداریم، اما اگر رمزارزها بخواهند به بخشی از پول رایج کشور تبدیل شوند، با آن مخالف هستیم.
وی افزود: این شورا به حوزه رمزارزها ورود نداشته اما مرکز ملی فضای مجازی در جلساتی با شورای اقتصاد به این مساله ورود کرده و تصمیم گیری هایی داشته اند. وی گفت: ماینینگ مدیریت شده بیت‌کوین و هر رمز ارز دیگری در کشور مورد تأیید است. ما معتقدیم این کار می‌تواند مفید باشد چرا که صادرات انرژی محسوب می‌شود و به فعال شدن بخشی از اقتصاد کشور کمک می‌کند اما اگر بیت‌کوین بخواهد به بخشی از پول رایج کشور تبدیل شود یا به عنوان ذخیره دارایی یا مالی کشور باشد با آن مخالفیم.
فیروزآبادی تاکید کرد: ما باید از ظرفیت ‌رمز ارزها برای تسهیل تجارت و گردش پولی و کاهش هزینه‌های مالی در کشور استفاده کنیم، اما اگر بخشی از ثروت کشور به این واسطه به صورت منجمد شده در یک فضای مجازی قرار بگیرد قطعاً با آن موافق نیستیم.
این خبر در حالی منتشر شد که اواسط هفته ی قبلی دبیر شورای عالی فضای مجازی گفته بود که ثروت اندوزی با بیت کوین به صلاح کشور نیست و مردم نباید به این بازار که به هیچ وجه آن را نمی‌توان تضمین کرد ورود کنند و این کار باعث خروج سرمایه از کشور خواهد شد. وی گفته بود که اصلاً به مردم توصیه نمی‌کنیم که به این حوزه وارد شوند.
منبع: IRNA

بیشتر بخوانید:  چین به دنبال ممنوع کردن بیت کوین!

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا