اخبار ارز دیجیتال

پیشی گرفتن ارزش بازار بیت کوین از Tencent

salamcrypto

بیت کوین از تنسنت که ارزشی در حدود 1 تریلیون دلار و به طور دقیق در زمان نوشتن این مقاله 917.8 میلیون دلار ارزش دارد، گذر کرد.
بزرگترین دارایی دیجیتال جهان اکنون در لیست برترین شرکت های بازار در سراسر جهان به رتبه ششم رسیده است. گوگل که به طور رسمی با نام Alphabet(GOOGL) شناخته می‌شود، در زمان انتشار این مقاله رتبه پنجم را با ارزش کل 1.4 تریلیون دلار در اختیار دارد.
جاستین هارتزمن، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت CoinSmart، به کوین تلگراف گفت: بیت کوین پس از رسیدن به اوج قیمت جدید از غول فناوری چینی یعنی تنسنت پیشی گرفت و خود را به رتبه ششم شرکت های بزرگ جهان رساند.
نمودار دارایی های با ارزش جهان
وی همچنین افزود:
این یک شاخص بسیار قوی برای افزایش روزافزون ارزش بیت کوین، اعتماد و استفاده از بیت کوین در صنعت های دیگر است. بسیاری از تحلیلگران می‌گویند قیمت بیت کوین تا پایان سال میلادی 2021 از صد هزار دلار فراتر می‌رود و فکر نمی‌کنم این حدس و گمان ها خیلی دور از واقعیت باشند.
در ماه اکتبر، بیت کوین از پی پال که غول شرکت های پرداختی ست پیشی گرفت و با داشتن ارزش کل بازار 240 میلیون دلار در جایگاه 21 جدول قرار گرفت. از آن زمان این ارز دیجیتال رشد قابل توجهی داشته است. بیت کوین قبلاً از تنسنت رد شده بود اما بعداً تنسنت از بیت کوین سبقت گرفت و از آن زمان تاکنون بازار دچار تغییرات زیادی شده است. در زمان انتشار این مقاله، بیت کوین بالاتر از شرکت های بزرگ Tesla، Tencent و  Facebook قرار گرفته است.
در زمان همه گیری کرونا در مارچ 2020 که بیت کوین به 3600 دلار رسید، از آن زمان بیت کوین دچار افزایش قیمت قابل توجهی شده است. سرعت افزایش قیمت این ارز دیجیتال در نیمه دوم سال 2020 افزایش یافت و تعدادی از شرکت های بزرگ دنیا تصمیم به خرید بیت کوین کردند. یکی از مشهورترین شرکت ها میکرو استراتژی بود که مدیرعامل آن یعنی مایکل سیلر به طور قابل توجهی طرفدار بیت کوین است.
منبع: cointelegraph

بیشتر بخوانید:  پاداش بایننس به دارندگان Shiba Inu

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا