اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

Uniswap باحجم معاملات 15.3 میلیارد دلار از Coinbase پیشی گرفت !

salamcrypto

پیشی گرفتن uniswap از coinbase

صرافی Uniswap با حجم معاملات ماهانه 15.3 میلیارد دلار در ماه سپتامبر توانست از Coinbase عبور کند. این  اتفاق بار دیگر  شوق و علاقه کاربران به  DeFi  را نشان داد.

بر اساس اطلاعات موسسه تحلیلی  Dune Analytics  در ماه سپتامبر حجم معاملات صرافی  غیرمتمرکز Uniswap مقدار  15.371 میلیارد دلار  بوده است. در حالی که در  همان دوره ، گزارش ها حاکی از پردازش مقدار  13.6 میلیارد دلار توسط صرافی Coinbase  را نشان می دهد.

پیشی گرفتن uniswap از coinbase
بالارفتن حجم معاملات uniswap نسبت به coinbase

دو عامل عمده افزایش قابل توجه حجم Uniswap

نخست ، رشد چشمگیر منابع مالی غیرمتمرکز (DeFi) و یلد فارمینگ توکن های گاورننس و دوم ، راه اندازی توافقنامه UNI  ی Uniswap  باعث رشد حجم معاملات این صرافی شد.

ژوئن آغازگر یک هیجان  بزرگ در توکن های گاورننسِ DeFi بود ، و توکن  COMPی Compound   عرضه شد.

این فرآیند نسبتاً ساده است: کاربران DeFi با انباشت ارزهای رمزنگاری شده مختلف ، مانند Ether (ETH) ،به فارم کردن یا جمع اوری توکن های گاورننس جدید می پردازند.

پروتکل های DeFi  توکن های گاورننس به روشی غیرمتمرکز منتشر می کند و آنها را با گذشت زمان در اختیار کاربران ذینفع قرار می دهد.

با جمع اوری توکن های جدید توسط کاربران ، معمولاً آنها را نگه می دارند تا زمانی که بتوانند در صرافی های متمرکز به فروش برسند.البته گاهی اوقات ارزش  بازار توکن بسیار کم  است.

صرافی های برتر ارزهای دیجیتال باید عوامل مختلفی را قبل از فهرست کردن این  ارز های دیجیتال را  در نظر بگیرند. برخی از این معیارها شامل نقدینگی ، سوابق و فعالیت توسعه دهنده است. برای توکن های گاورننس یا ارزهای دیجیتال  مرتبط با DeFi ، تأمین این الزامات تقریباً غیرممکن است.

به همین دلیل، Uniswap  به یک پلتفرم برای تجارت توکن های DeFi تبدیل شده و با افزایش ارزش کل قفل شده در DeFi ، رشد حجم Uniswap را تشدید کرد.


آیا حجم معاملات صر افی های غیر متمرکز یا DEX ادامه می یابد؟

Uniswap برای اولین بار در 30 آگوست از صرافی Coinbase  پیشی گرفت. از آن زمان ، به طور مداوم با برترین صرافی  ایالات متحده رقابت می کند.  هیدن آدامز  بنیان گذار Uniswap در اواخر ماه اگوست گفت:

بیشتر بخوانید:  بیت کوین کاملاً جایگزین سیستم مالی نخواهد شد

” حجم معاملات 24 ساعته Uniswap برای اولین بار از Coinbase بالاتر است. حجم  معاملات Uniswap مقدار426 میلیون دلار و  Coinbaseمقدار 348 میلیون دلار ! این اتفاق بسیار خوشحال کننده است. “

تداوم حجم معاملات بالا Uniswap علیرغم کاهش قابل ملاحظه ای در عملکرد بلد فارمینگ و توکن گاورننس اتفاق افتاد و این نشان می دهد که روند صعودی صرافی های  غیرمتمرکز که حجم بالایی را حفظ می کنند ، در طولانی مدت پایدار است.

پیشی گرفتن uniswap از coinbase
افزایش حجم معاملات uniswap

در چند هفته گذشته قیمت توکن های DeFi و فعالیت کاربران در فضای یلد فارمینگ کاهش یافت اما محققان Dune Analytics این موضوع را به عنوان یک سیگنال نزولی تفسیر نمی کنند. محققان  این موسسه می گویند:

“علی رغم آرامش شیب یلد فارمینگ ، میزان DEX در سپتامبر رکورد ها زد: 24 میلیارد دلار معامله شد که نسبت به ماه آگوست 100 درصد رشد داشت. با وجود کاهش  در ان ،تمام هفته های سپتامبر بالاتر از ماه اگوست  بودند. “

تحلیلگران اتریوم ، از جمله بنیانگذار Ethhub ، آنتونی ساسانو ، گفتند که این اتفاق بیانگر تمایلات مثبت سرمایه گذاران نسبت به اتریوم است. ساسانو گفت:

“آنها به شما گفتند که صرافی غیرمتمرکز در اتریوم ،زود گذر است.  انها باور اشتباهی داشتند. DEX ها فقط در ماه سپتامبر 23.5 میلیارد دلار حجم تولید کردند! انتظار شکست خوردن اتریوم ایده و قدم بسیار بدی است. “

منبع: کوین تگراف


گزیده اخبار

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا