صرافی ارز دیجیتال

آموزش کار با صرافی پاراسواپ ParaSwap

آموزش کار با صرافی پاراسواپ

آموزش کار با صرافی پاراسواپ ParaSwap، در این مقاله قصد داریم تا به معرفی یکی از صرافی های غیرمتمرکز با نام پاراسواپ ParaSwap بپردازیم. این پلتفرم اخیرا توکن بومی PSP خود را راه اندازی کرده است که برای کاربران فعلی آن منتشر شده است. PSP توکن حاکمیتی پاراسواپ ParaSwap است که به کاربران خود این امکان را می دهد تا تغییراتی که می خواهند در این پلتفرم پیشنهاد دهند و رای دهند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

در واقع این یک گام بزرگ رو به جلو برای پاراسواپ ParaSwap است زیرا پلتفرم را غیرمتمرکزتر می سازد و پتانسیل جذب کاربران ارزهای دیجیتال بیشتری را دارد. در ادامه شما می توانید با بنیانگذاران و نحوه عملکرد پاراسواپ به طور کامل آشنا شوید. همچنین برای کار با این صرافی می توانید از این مقاله استفاده نمایید و آموزش های لازم را دربر بگیرید. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

معرفی صرافی غیرمتمرکز پاراسواپ ParaSwap

معرفی صرافی غیرمتمرکز پاراسواپ ParaSwap
معرفی صرافی غیرمتمرکز پاراسواپ ParaSwap

پاراسواپ ParaSwap یک اگریگیتور میان افزار یا middleware غیرمتمرکز در بلاکچین اتریوم است که بهترین قیمت ها را در DEXهای مختلف ارائه می دهد. در پاراسواپ کاربران می توانند خلاصه مفیدی از تراکنش هایی که انجام داده اند از جمله هزینه تقریبی، تاثیر قیمت و حداقل توکن های دریافتی را ببینند.

کوین کده

در اصل، پاراسواپ به عنوان یک واسطه بین DeFi مفهوم غیرمتمرکز بلاکچین را می گیرد و آن را در دنیای مالی اعمال می کند. همچنین نقدینگی بیش از 20 صرافی غیرمتمرکز را مقایسه می کند و همه عملکردها را برای حداکثر راحتی کاربر در یک پورتال منحصر به فرد قرار می دهد.

سرمایه گذاران بزرگ مختلف از پروتکل ParaSwap پشتیبانی می کنند. در طول دوره اخیر سرمایه گذاری اولیه خود، پاراسواپ ParaSwap حمایت شرکت های معتبری مانند CoinFund، Blockchain Capital و Arrington XRP Capital را به دست آورد. هدف پاراسواپ تبدیل شدن به یک اگریگیتور در اتریوم و فعال کردن سریع ترین معاملات با بهترین نرخ است. به غیر از اتریوم، پاراسواپ از آوالانچ Avalanche، پالی گان Polygon و بایننس اسمارت چین BSC نیز پشتیبانی می کند.


معرفی بنیانگذار پاراسواپ ParaSwap

معرفی بنیانگذار پاراسواپ ParaSwap
معرفی بنیانگذار پاراسواپ ParaSwap

بنیانگذار این پلتفرم Mounir Benchemled نام دارد. این فرد علاوه بر اینکه بنیانگذار پاراسواپ می باشد، مدیرعامل آن نیز هست. Mounir Benchemled به عنوان یک مهندس نرم افزار در سال 2007 شروع به کار کرده است و از آن زمان به بعد در بیشتر استارتاپ ها به عنوان توسعه دهنده، مدیر محصول یا به عنوان مدیر ارشد فناوری کار کرده است. در سال 2013 زمانی که متوجه شد بیت کوین تنها آغاز یک تغییر مالی بزرگ است، به کریپتو علاقه مند شد.

وی بیان می دارد پاراسواپ با در نظر گرفتن آوردن نقدینگی بیشتر به بازار طراحی شده است. در واقع هدف پاراسواپ آوردن نقدینگی بیشتر و تضمین تراکنش های ارزان تر و سریع تر برای کاربران است. پاراسواپ نقدینگی را از چندین شبکه غیرمتمرکز مانند یونی سواپ و Bancor جمع آوری می کند تا بهترین قیمت و اجرای بهینه را ارائه دهد که به معنای محاسبه قیمت ها و تقسیم سفارش ها در صرافی ها است.


عملکرد پاراسواپ ParaSwap چگونه است؟

عملکرد پاراسواپ ParaSwap چگونه است؟
عملکرد پاراسواپ ParaSwap چگونه است؟

پاراسواپ به کاربران خود یک مسیر ایده آل و قیمت مناسب را از طریق یک سری مکانیسم های داخلی ارائه می دهد. با آسان کردن مقایسه قیمت و بهینه سازی استراتژی های معاملاتی، به کاربران کمک می کند در زمان و تلاش خود صرفه جویی کنند.

هنگامی که کاربر وارد صرافی می شود، پاراسواپ بهترین نرخ را با کمک یک اگریگیتور قیمت گذاری که قیمت های خارج از زنجیره را بررسی می کند، شناسایی می کند. سپس مبادله را با استفاده از یک قرارداد هوشمند برای واریز کارمزد به کیف پول اجرا می کند.

در اینجا نحوه انجام معاملات در پاراسواپ ParaSwap آماده است:

 1. مرحله اول: کاربر تعداد توکن هایی را که می خواهد معامله کند انتخاب می کند.
 2. مرحله دوم: پاراسواپ بهترین نرخ معاملاتی را در تمام DEXهای پشتیبانی شده تعیین می کند.
 3. مرحله سوم: پاراسواپ اطلاعات دقیقی در مورد تمام مسیرهای معاملاتی به کاربر می دهد.
 4. مرحله چهارم: کاربر می تواند مناسب ترین مسیر را انتخاب کرده و تراکنش را آغاز کند.
 5. مرحله پنجم: سپس معامله انجام می شود و کاربر توکن های مربوطه را دریافت می کند.

معرفی ویژگی های کلیدی پاراسواپ ParaSwap

معرفی ویژگی های کلیدی پاراسواپ ParaSwap
معرفی ویژگی های کلیدی پاراسواپ ParaSwap

در اینجا قصد داریم بیان نماییم که چه ویژگی هایی پاراسواپ را منحصر به فرد می کند. پس با ما همراه باشید.

1.ParaSwapPool

اگریگیتورهای DEX معمولا هیچ نقدینگی را نگهداری یا ذخیره نمی کنند. در مقابل پاراسواپ پول یا استخر پاراسواپ به کاربران اجازه می دهد تا به استخر خصوصی بازارسازان پاراسواپ ParaSwap به عنوان منبع نقدینگی مالی غیرمتمرکز دسترسی داشته باشند و فرصت هایی برای مسیریابی کارآمد و بهینه سازی تراکنش ها ایجاد کند.

پاراسواپ تضمین می کند که تمام معاملات مربوطه از طریق ParaSwapPool جهت دستیابی به بهترین نرخ ها انجام می شود. پاراسواپ پول مجموعه ای از سرمایه گذاران حرفه ای نقدینگی است که با استفاده از سیستم RFQ یا درخواست قیمت قابل دسترسی است. با این حال، هدف پاراسواپ ایجاد یک جایگزین غیرمتمرکزتر و قابل دسترس در آینده است.

2.MultiPath

MultiPath پروتکل مسیریابی است که توسط پاراسواپ طراحی شده است. کارکردهای آن شامل کشف چندین مسیر یا مسیرهای مبادله توکن در طول معامله است. MultiPath همچنین می تواند با بازارسازان خودکار یا AMMها و پلتفرم های وام دهی دیفای تعامل داشته باشد. با MultiPath، تراکنش های کاربران پاراسواپ را می توان به طور یکپارچه از طریق پروتکل های بزرگ دیفای مانند کامپاند Compound و آوه Aave هدایت کرد.

پروتکل MultiPath می تواند تراکنش ها را در صرافی های مختلف تقسیم کند و توکن های واسطه را تسهیل کند تا در صورت لزوم نرخ های بهتری را ارائه دهند. اگر جفت معاملاتی مستقیم هنگام معامله و مبادله توکن وجود نداشته باشد، MultiPath می تواند تراکنش را در چندین بازارساز خودکار، DEX و پروتکل های نقدینگی دیفای پردازش کند. علاوه بر این، کارمزدهای گس اتریوم و متغیرهای نوسان قیمت نیز در طول تراکنش گرفته می شود. MultiPath همچنین می تواند مسیرهای ترید غیرمستقیم را با دو یا چند جهش بین پروتکل ها برای تجربه کاربری بهتر تسهیل کند.


معرفی توکن پاراسواپ PSP

معرفی توکن پاراسواپ PSP
معرفی توکن پاراسواپ PSP

توکن بومی پلتفرم پاراسواپ، PSP نام دارد. این توکن، توکن حاکمیتی پاراسواپ است و برای افزایش تمرکززدایی و کارایی پروتکل استفاده می شود. حدود 20000 کاربر به تازگی ایردراپ توکن پاراسواپ را دریافت کردند که در حال حاضر بیش از 240 میلیون دلار ارزش دارد.

پاراسواپ 150 میلیون توکن PSP یا 7.5% از کل عرضه را به کاربران فعال پروتکل اختصاص می دهد. 17.6% از این توکن بین تیم اصلی، 2.4% به سرمایه گذاران و مشاوران، 14% سرمایه گذاران اولیه، 5% اعضای تیم آینده، 10% ذخایر و 51% به اکوسیستم تقسیم می شوند. در حال حاضر، توکن PSP دو مورد استفاده دارد:

 1. حاکمیت: دارندگان PSP دارای حقوق حاکمیتی بر پروتکل پاراسواپ از طریق ParaSwap DAOA هستند.
 2. استیکینگ: کاربران می توانند توکن های PSP خود را به اشتراک بگذارند و یک بازده درصدی ترکیبی خودکار سالانه APY دریافت کنند.

کارمزد پلتفرم پاراسواپ ParaSwap

کارمزد پلتفرم پاراسواپ ParaSwap
کارمزد پلتفرم پاراسواپ ParaSwap

مقدار مشخصی از قدرت محاسباتی برای پردازش درخواست های تراکنش در بلاکچین اتریوم ضروری است. این نیرو به عنوان “گس” نامیده می شود. کارمزدهای گس بسته به اندازه تراکنش و میزان فعالیتی که در شبکه اتفاق می افتد، می تواند به میزان قابل توجهی نوسان داشته باشد. پاراسواپ هیچ کارمزدی برای خدمات خود دریافت نمی کند. در عوض، خدمات ادغام شده با پاراسواپ برای همه مبادلات تسهیل شده کارمزد دریافت می کنند و 15 درصد از این کارمزد را پاراسواپ دریافت می کند. علاوه بر این، پاراسواپ کارمزد کمی را از طریق یک قرارداد برای برنامه های غیرمتمرکز که از ParaSwap API استفاده می کنند، دریافت می کند.

پاراسواپ کارمزدهای گس را هنگام انجام تراکنش بهینه می کند. اگرچه استفاده از پاراسواپ رایگان است، اما کاربران همچنان باید کارمزد شبکه اتریوم را بپردازند زیرا هر معامله ParaSwap.io در اتریوم تسویه می شود. هنگامی که کارمزدهای گس کم است، پاراسواپ توکن سازی را در قالب GST2 Gas Tokens نیز فعال می کند. این توکن ها سپس با تراکنش های پاراسواپ برای کاهش و بهینه سازی کارمزدهای گس در اتریوم در دوره های فعالیت بالای شبکه استفاده می شوند.


بررسی مزایا و معایب پاراسواپ ParaSwap

بررسی مزایا و معایب پاراسواپ ParaSwap
بررسی مزایا و معایب پاراسواپ ParaSwap

با تقسیم سفارشات سواپ بین صرافی های غیرمتمرکز مختلف، پاراسواپ می تواند نرخ های رقابتی را برای هر سواپ یا مبادله توکن ها ارائه دهد. به سادگی دو رمز ارز را انتخاب کنید و پاراسواپ بقیه را مشخص خواهد کرد. به طور خلاصه، پاراسواپ با ارائه بهترین سفارش، مبادله یا سواپ را برای شما فراهم می نماید. همچنین در صورتی که معامله مورد نظر شما در معرض خطر یا شکست قیمت باشد، هشدار می دهد.

کارمزد گس توصیه شده توسط پاراسواپ در زمان تراکنش ارائه می شود. با این حال، کاربر نهایت کنترل و اختیار کامل بر هزینه گس در هنگام معامله دارد. اگر کارمزد گس انتخاب شده توسط کاربر بسیار کم باشد، ماینرها هرگز تراکنش را برای تایید انتخاب نمی کنند.

از آنجایی که پاراسواپ یک صرافی غیرمتمرکز است، نیازی به ایجاد حساب کاربری در خود ParaSwap ندارید. شما می توانید با استفاده از کیف پول های پشتیبانی شده توسط این پروتکل به این پلتفرم متصل شوید و از پاراسواپ برای انجام مبادلات همتا به همتا در هر نقطه از جهان استفاده کنید. هر شخص رمز ارز خود را با یک کلید خصوصی ایمن نگه می دارد و کنترل کاملی بر دارایی های خود دارد.

از جمله معایب استفاده از صرافی هایی مانند پاراسواپ این است که به شما اجازه نمی دهد مستقیما ارزهای دیجیتال خریداری کنید. علاوه بر این، شما نمی توانید در پاراسواپ ParaSwap رمز ارزها را با ارزهای فیات مانند یورو یا دلار آمریکا خریداری کنید.


معرفی کیف پول های پشتیبانی شده توسط پاراسواپ

همانطور که در قسمت قبلی مقاله بیان نمودیم، صرافی پاراسواپ یک صرافی غیرمتمرکز می باشد و برای استفاده از آن نیازی به ایجاد یک حساب کاربری نیست. تنها شما باید کیف پول خود را به این پلتفرم متصل کنید و از آن برای انجام تراکنش های خود استفاده کنید.

لازم به ذکر است که امکان مبادله و انتقال ارزها به کیف پولی غیر از کیف پول متصل شده به صرافی وجود دارد که در ادامه به آموزش این روش خواهیم پرداخت. کیف پول های پشتیبانی شده توسط پاراسواپ را می توانید در تصویر زیر مشاهده نمایید.

معرفی کیف پول های پشتیبانی شده توسط پاراسواپ 
معرفی کیف پول های پشتیبانی شده توسط پاراسواپ

آموزش اضافه نمودن سایر شبکه ها به کیف پول متامسک

ما تصمیم داریم که در این مقاله از کیف پول متامسک برای اتصال به پاراسواپ استفاده نماییم. شما قادر خواهید بود با کلیک بر روی لینک “آموزش کیف پول متامسک” با نحوه نصب و کار با این کیف پول به طور کامل آشنا شوید.

بیشتر بخوانید:  آموزش صرافی سوشی سواپ

کیف پول متامسک به طور پیش فرض بر روی شبکه اتریوم قرار دارد. در صورتی که قصد دارید شبکه های دیگر همچون BSC، Polygon و Avalanche را به آن اضافه نمایید، می توانید طبق مراحل زیر پیش روید و پس از افزودن شبکه مورد نظر از آن برای اتصال به صرافی استفاده نمایید.

در ابتدا گزینه “Ethereum Mainnet” را از بالای صفحه انتخاب کنید و پس از باز شدن پنجره ای که در تصویر زیر می بینید، بر روی گزینه “Add Network” کلیک کنید.

اضافه کردن شبکه پالی گان به متامسک
اضافه کردن شبکه پالی گان به متامسک

در این مرحله اطلاعات زیر را به ترتیب وارد نمایید.

در این مرحله اطلاعات زیر را به ترتیب وارد نمایید.
در این مرحله اطلاعات زیر را به ترتیب وارد نمایید.
 1. Network Name: Polygon
 2. New RPC URL: https://polygon-rpc.com
 3. ChainID: 137
 4. Symbol: MATIC
 5. Block Explorer URL: https://polygonscan.com/

در انتها بر روی گزینه “Save” کلیک کنید.

 • اضافه کردن شبکه آوالانچ به متامسک

برای افزودن شبکه آوالانچ به متامسک همانند قسمت قبل بر روی گزینه “Add Network” کلیک کنید.

اضافه کردن شبکه آوالانچ به متامسک
اضافه کردن شبکه آوالانچ به متامسک

سپس اطلاعاتی که در تصویر زیر مشاهده می نمایید را همانند شکل به ترتیب وارد نمایید.

سپس اطلاعاتی که در تصویر زیر مشاهده می نمایید را همانند شکل به ترتیب وارد نمایید.
سپس اطلاعاتی که در تصویر زیر مشاهده می نمایید را همانند شکل به ترتیب وارد نمایید.
 • اضافه کردن شبکه بایننس اسمارت چین BSC

در صورتی که قصد افزودن شبکه بایننس اسمارت چین به کیف پول متامسک را دارید، کافیست در ابتدا گزینه “Ethereum Mainnet” انتخاب نموده و همانند قسمت های قبل بر روی گزینه “Add Network” کلیک کنید.

اضافه کردن شبکه بایننس اسمارت چین BSC
اضافه کردن شبکه بایننس اسمارت چین BSC

سپس در این مرحله اطلاعاتی را که در تصویر زیر مشاهده می نمایید را به ترتیب وارد کنید.

اطلاعاتی را که در تصویر زیر مشاهده می نمایید را به ترتیب وارد کنید
اطلاعاتی را که در تصویر زیر مشاهده می نمایید را به ترتیب وارد کنید

آموزش اتصال کیف پول متامسک به صرافی پاراسواپ ParaSwap

برای اتصال کیف پول متامسک به صرافی پاراسواپ ParaSwa در شبکه اتریوم می توانید طبق مراحل زیر پیش روید:

1.در ابتدا با استفاده از آدرس www.paraswap.io وارد صفحه اصلی پلتفرم پاراسواپ شوید و بر روی گزینه “Connect Wallet” کلیک کنید.

آموزش اتصال کیف پول متامسک به صرافی پاراسواپ ParaSwap
آموزش اتصال کیف پول متامسک به صرافی پاراسواپ ParaSwap

2.در این مرحله پنجره ای برای شما باز خواهد شد که کیف پول های پشتیبانی شده توسط پلتفرم پاراسواپ را نشان می دهد. شما می توانید کیف پول مورد نظر را برای اتصال انتخاب نمایید. ما در اینجا کیف پول متامسک را انتخاب نمودیم.

کیف پول مورد نظر را برای اتصال انتخاب نمایید
کیف پول مورد نظر را برای اتصال انتخاب نمایید

نکته: ما در اینجا شبکه کیف پول را بر روی شبکه اتریوم قرار دادیم و همچنین شبکه پلتفرم بر روی شبکه اتریوم قرار دارد.

3.در این مرحله گزینه “Next” که در پیام ارسال شده از طرف کیف پول قرار دارد را انتخاب نمایید.

در این مرحله گزینه "Next" که در پیام ارسال شده از طرف کیف پول قرار دارد را انتخاب نمایید.
در این مرحله گزینه “Next” که در پیام ارسال شده از طرف کیف پول قرار دارد را انتخاب نمایید.

4.در ادامه برای اتصال بر روی گزینه “Connect” کلیک کنید.

4.در ادامه برای اتصال بر روی گزینه "Connect" کلیک کنید.
4.در ادامه برای اتصال بر روی گزینه “Connect” کلیک کنید.

5.در اینجا پیامی برای شما نمایش داده می شود. با امضای این پیام، تایید می کنید که از ایالات متحده آمریکا، چین یا هر کشور محدود دیگری به این برنامه دسترسی ندارید. بر روی گزینه “Sign message” کلیک کنید.

روی گزینه "Sign message" کلیک کنید
روی گزینه “Sign message” کلیک کنید

6.سپس گزینه “Sign” را به منظور تایید پیام انتخاب کنید.

گزینه "Sign" را به منظور تایید پیام انتخاب کنید.
گزینه “Sign” را به منظور تایید پیام انتخاب کنید.

7.در انتها شما مشاهده می نمایید که کیف پول شما به پلتفرم متصل شده است.

اتصال کیف پول به پلتفرم
اتصال کیف پول به پلتفرم

معرفی قسمت تنظیمات یا Settings در پاراسواپ ParaSwap

در بالای پلتفرم پاراسواپ شما گزینه تنظیمات یا Settings را مشاهده می نمایید. با کلیک بر روی نماد چرخ دنده که در بالای صفحه قرار دارد، شما صفحه ای را همانند تصویر زیر مشاهده خواهید کرد که با استفاده از آن می توانید تغییرات زیر را اعمال کنید:

معرفی قسمت تنظیمات یا Settings در پاراسواپ ParaSwap
معرفی قسمت تنظیمات یا Settings در پاراسواپ ParaSwap
 • Slippage Tolerance: این گزینه به این معنا می باشد شما به این پروتکل اجازه می دهید که اگر قیمت رمز ارزهای مورد نظر برای مثال 1% افزایش یافت و یا کمتر شد سواپ را برای شما انجام دهد. شما می توانید آن را بر روی 1%، 0.5% و 0.1% تنظیم نمایید.

اگر بازار با نوسانات قیمت زیادی همراه باشد، شما زمانی که اسلیپیج را بر روی 1% قرار دهید، ممکن است تراکنش انجام نشود و می توانید با استفاده از گزینه “Custom” مقدار مورد نظر را وارد کنید و آن را روی 2%، 3% و یا … قرار دهید.

 • Gas Price: این گزینه شامل Fast، Normal و Instant می باشد. در صورتی که قصد دارید تراکنش شما به سرعت و لحظه ای انجام شود، می توانید آن را بر روی Instant قرار دهید که لازم به ذکر است میزان گس آن کمی بالاتر می باشد.

در صورتی که عجله ای برای انجام تراکنش ندارید، می توانید از گزینه Normal استفاده کنید و کارمزد کمتری را پرداخت خواهید کرد.

 • Enable EIP1559 Compatibility: زمانی که این گزینه را فعال می نمایید از آن زمان به بعد شما باید یک کارمزد priority Fee نیز پرداخت کنید که برای ماینر است.
 • Dark Mode Theme: شما می توانید با استفاده از این گزینه تم صفحه پلتفرم را در حالت روشن و یا تاریک قرار دهید.
 • Enabled Exchanges: با استفاده از این گزینه شما می توانید مشخص کنید که از کدام DEXها قیمت را بگیرد و آن را شخصی سازی کنید.
 • Manage Token Lists: شما می توانید فهرست های توکن هایی را که می خواهید در پاراسواپ فعال کنید، سفارشی کنید.
 • Interface Language: این گزینه برای تغییر دادن زبان پلتفرم استفاده می شود که به طور پیش فرض بر روی انگلیسی قرار دارد.

آموزش سواپ Swap در صرافی پاراسواپ ParaSwap

برای تبادل رمز ارزها در صرافی پاراسواپ در ابتدا باید شبکه مورد نظر را انتخاب نمایید. در اینجا ما شبکه بایننس اسمارت چین BSC را برای پلتفرم انتخاب کردیم. سپس شبکه کیف پول خود را از اتریوم به شبکه بایننس اسمارت چین که از قبل به آن اضافه کرده بودیم، تغییر دادیم.

پس از آن شما باید جفت ارزی که قصد تبادل آنها با یکدیگر را دارید به همراه مقدار مورد نظر، انتخاب نمایید. شما می توانید این کار را با کلیک بر روی فلش کنار رمز ارز، همانطور که تصویر زیر مشاهده می نمایید، انجام دهید. همچنین می توانید گزینه “MAX” را انتخاب کنید و تمامی توکن های خود را وارد کنید. در انتها بر روی گزینه “Swap” کلیک کنید.

آموزش سواپ Swap در صرافی پاراسواپ ParaSwap
آموزش سواپ Swap در صرافی پاراسواپ ParaSwap

در این قسمت شما می توانید موارد زیر را نیز مشاهده نمایید:

 • Estimated Cost: کارمزد (گس) تراکنش شما را نشان می دهد.
 • Price Impact: نشانگر میانگین اسلیپیج مورد انتظار در استخرهای مختلف درگیر برای تطبیق با سواپ است.
 • Minimum Received: حداقل مقدار دریافتی شما در مبادله رمز ارزها را نشان می دهد.

در ادامه شما باید تراکنش خود را تایید نمایید. در این قسمت شما می توانید کارمزد گس را نیز تنظیم کنید و جزئیات تراکنش را مشاهده نمایید. در انتها به منظور تایید گزینه “Confirm Order” را انتخاب کنید.

تراکنش را در کیف پول با استفاده از گزینه “Confirm” تایید نمایید. در انتها تراکنش شما با موفقیت انجام خواهد شد و شما می توانید توکن مورد نظر خود را در کیف پول مشاهده نمایید.

تراکنش را در کیف پول با استفاده از گزینه "Confirm" تایید نمایید
تراکنش را در کیف پول با استفاده از گزینه “Confirm” تایید نمایید

در صورتی که قصد دارید رمز ارزهای خود را به کیف پول دیگر انتقال دهید، می توانید از قسمت بعدی مقاله استفاده نمایید.


آموزش انتقال رمز ارزها به آدرس دیگر در صرافی پاراسواپ

در صورتی که قصد دارید پس از انجام تبادل یا سواپ توکن ها آن را به کیف پول دیگری به غیر از کیف پول متصل شده به پلتفرم انتقال دهید، می توانید از مراحل زیر استفاده نمایید:

1.در ابتدا همانند تصویر زیر گزینه “Swap & Transfer” را فعال نمایید. سپس بر روی گزینه “SET ADDRESS” کلیک کنید.

آموزش انتقال رمز ارزها به آدرس دیگر در صرافی پاراسواپ
آموزش انتقال رمز ارزها به آدرس دیگر در صرافی پاراسواپ

2.در این قسمت برای شما پنجره ای باز خواهد شد که می توانید با انتخاب گزینه “Paste” آدرس کیف پول مورد نظر را برای انتقال وارد نمایید. سپس آدرس وارد شده را تایید نموده و بر روی گزینه “Confirm Receiving Address” کلیک کنید.

روی گزینه "Confirm Receiving Address" کلیک کنید
روی گزینه “Confirm Receiving Address” کلیک کنید

آموزش استیک کردن توکن های PSP در پاراسواپ ParaSwap

لازم است که بدانید با استیک کردن در استخرهای پاراسواپ یا ParaSwapPool شما می توانید پاداش هایی را در قالب توکن های PSP دریافت کنید. کاربر همچنین یک PSP APY دریافت می کند که به عملکرد سازنده بازار بستگی دارد. پاراسواپ پول به پروتکل پاراسواپ اجازه می دهد تا با تشویق شبکه سازندگان بازار خود برای ارائه بهترین قیمت ها، نرخ های رقابتی تلاش کنند.

پاراسواپ نقدینگی موجود در صرافی های غیرمتمرکز اصلی را جمع آوری می کند تا بهترین قیمت ممکن را ارائه دهد. اما این تنها بخش اول معامله است. علاوه بر این، پاراسواپ ParaSwap همچنین نقدینگی ارائه شده توسط بازارسازان خصوصی مختلف را تجمیع می کند. درک مدل ParaSwapPools برای تصمیم گیری آگاهانه استیکینگ ضروری است. در واقع، مدل استیکینگ در پاراسواپ اینجاست تا به حل مشکل ایجاد انگیزه در بازارسازان کمک کند. در این مدل، این به سهامدار PSP بستگی دارد که تصمیم بگیرد کدام بازارساز باید با قرار دادن PSP خود در استخر مورد نظر، پاداش بیشتری دریافت کند.

برای استیک کردن توکن های PSP از مراحل زیر استفاده نمایید.

1.در صفحه اصلی پلتفرم در ابتدا همانند شکل زیر گزینه Stake را انتخاب نمایید.

آموزش استیک کردن توکن های PSP در پاراسواپ ParaSwap
آموزش استیک کردن توکن های PSP در پاراسواپ ParaSwap

2.سپس بهترین بازارساز یا Market Maker را انتخاب نمایید که شامل استخرهای مختلف پاراسواپ می باشد و بر روی گزینه “View Details” کلیک کنید.

روی گزینه "View Details" کلیک کنید.
روی گزینه “View Details” کلیک کنید.

3.در این قسمت شما می توانید با انتخاب گزینه Deposit مقدار مورد نظر PSP را واریز نمایید. در صورتی که قصد دارید تمام موجودی خود را استیک کنید، بر روی گزینه Max کلیک کنید. پس از تعیین مقدار آن را با استفاده از گزینه “Confirm deposit” تایید نمایید.

گزینه "Confirm deposit" تایید نمایید
گزینه “Confirm deposit” تایید نمایید

نکته: در صورتی که قصد برداشت توکن های خود را داشتید، می توانید تب”Request Withdraw” را انتخاب کنید و پس از وارد نمودن مقدار مورد نظر برای برداشت بر روی گزینه “Request Withdraw” کلیک کنید.

روی گزینه "Request Withdraw" کلیک کنید
روی گزینه “Request Withdraw” کلیک کنید

کلام پایانی درباره ی آموزش کار با صرافی پاراسواپ ParaSwap

در این مقاله ما به معرفی کامل صرافی غیرمتمرکز پاراسواپ پرداختیم. این صرافی یک اگریگیتور میان افزار یا middleware غیرمتمرکز است که بهترین قیمت ها را ارائه می دهد. توکن بومی این پلتفرم PSP نام دارد که در این مقاله به نحوه استیک کردن توکن PSP پرداختیم.

در پلتفرم پاراسواپ نیازی به ایجاد یک حساب کاربری نمی باشد و شما می توانید با استفاده از اتصال کیف پول به پلتفرم از آن استفاده نمایید. ما در این مقاله به آموزش کامل نحوه اتصال کیف پول و سواپ در پلتفرم پرداخته ایم. امیدواریم که با خواندن این مقاله آموزش های لازم را دریافت کرده باشید.

از اینکه تا پایان مقاله “آموزش کار با صرافی پاراسواپ ParaSwap” همراه ما بودید متشکریم.

 


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

طولانی‌ترین روند خرسی پرچمدار بازار از سال 2015 ثبت شد

طولانی‌ترین روند خرسی پرچمدار بازار از سال 2015 ثبت شد

اعتبارسنج برجسته خواهان چین کاملا جدید جهت جایگزینی ترا است

اعتبارسنج برجسته خواهان چین کاملا جدید جهت جایگزینی ترا است

بوترین: ترا باید از هولدرهای کوچک محافظت کند، نه نهنگ‌ها

بوترین: ترا باید از هولدرهای کوچک محافظت کند، نه نهنگ‌ها

قانون‌گذار بانکداری آفریقا: ممنوعیت بیت کوین برقرار است

قانون‌گذار بانکداری آفریقا: ممنوعیت بیت کوین برقرار است

بنکمن-فراید، رییس FTX: ترا به اندازه‌ی ترانوس بد نبود

بنکمن-فراید، رییس FTX: ترا به اندازه‌ی ترانوس بد نبود

دستگیری مدیرعامل کمپانی رمز ارز نیویورکی به جرم کلاهبرداری

دستگیری مدیرعامل کمپانی رمز ارز نیویورکی به جرم کلاهبرداری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا