اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در ایران

برنامه مجلس برای دریافت مالیات از ارز های دیجیتال

برنامه مجلس برای دریافت مالیات از ارز های دیجیتال

به گزارش زوم ارز و به نقل از وبسایت تحلیل بازار، غلامرضا مرحبا نماینده مجلس با بیان اینکه مجلس به دنبال قانونمند کردن فعالیت در بخش رمز ارزها است،گفت: اگر فعالیت در بخش رمز ارزها قانونمند شود مشخص می شود که فردی که می کوشد تا رمز ارز تولید کند، مجوز خود را از چه ارگانی دریافت کرده است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

این نماینده مجلس تصریح کرد: ما نباید اجازه دهیم این فعالیت به سمت زیرزمینی شدن حرکت کند و باید مبدا تولید و مقصد آن تحت نظارت دولت باشد.

وی با بیان اینکه فعالیت در بخش رمز ارزها فعالیت ارزشمندی است و باید در این زمینه مالیات پرداخت شود، بیان داشت: در این طرح می کوشیم تا مشخص شود فردی که قصد دارد در این بخش فعالیت کند از کجا باید مجوز لازمه را اخذ کند و نهایتا چه ارگانی باید نسبت به فعالیت صورت گرفته نظارت داشته باشد لذا اینها همه مواردی است که ما دوست داریم که روشن و شفاف شود.

کوین کده

مرحبا تصریح کرد: فعالیت رمز ارزها اگر غیر از این باشد، این فعالیت آسیب زا خواهد بود و به اقتصاد و مردم صدمه خواهد زد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دریافت مالیات از این بخش حتما محتمل هست و این مسئله طبیعی است لذا وقتی که فردی یک اقدام و فعالیت تجاری را در کشور انجام می دهد و از آن فعالیت درآمد کسب می کند باید حق و حقوق دولت را در این بخش بپردازد تا دولت از آن طریق هزینه های جاری خود را تامین کند رمز ارز هم به عنوان یک فعالیت اقتصادی به اعتقاد بنده باید مالیات قانونی خودرا به دولت بپردازد تا دولت امنیت این فعالیت و مواردی از جمله انرژی این حوزه را تامین کند.

بیشتر بخوانید:  کاردانو در برابر بیت کوین

وی تاکید کرد: بنابراین موضوع مالیات از بخش رمز ارزها هم باید در قوانین دیده شود البته ما هنوز در مراحل ابتدایی این موضوع در مجلس هستیم و حتما دولت هم در این زمینه نقطه نظراتی دارد که باید آنها هم دریافت شود و نهایتا به یک نقطه نظر مشترکی دست پیدا کنیم.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: TahlilBazaar


بیشتر بخوانید: 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا