اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در ایران

دریافت درگاه پرداخت برای سایت‌های رمز ارز بدون ای‌نماد

دریافت درگاه پرداخت برای سایت‌های رمز ارز بدون ای‌نماد

با توجه به بیانات معاونت مرکز توسعه تجارت الکترونیک، از حالا به بعد کسب و کار‌های فعال در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال و حوزه‌های مالی جدید دیگر، چنانچه توسط بانک مرکزی تایید شوند، می‌توانند بدون دریافت ای‌نماد، اجازه‌ی دریافت درگاه پرداخت پیدا کنند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

به گزارش زوم ارز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد جواد هادی، معاون تسهیل تجاری مرکز توسعه تجارت الکترونیک، اشاره کرد که به دلیل نبود چارچوب قانونی مشخص برای ارزهای دیجیتال، به این گونه از کسب و کارها ای‌نماد داده نمی‌شود. وی گفت:

“برای عرصه‌هایی از جمله رمز ارزها، که قانون‌گذاری خاصی برای آن‌ها وجود ندارد، سازوکاری را با همکاری بانک مرکزی و بخش خصوصی با عنوان ‘سایر حوزه‌های مالی’ مطرح کرده‌ایم، حوزه‌هایی که برای آن‌ها قانون‌گذاری‌ای صورت نگرفته است. اما از ارائه‌ی درگاه پرداخت به آن‌ها جلوگیری نمی‌کنیم، بلکه در واقع با حفظ همین شرایط، نقشی خنثی در این حوزه ایفا می‌کنیم.”

کوین کده

محمد جواد هادی افزود:

“با نظر بانک مرکزی امکان دریافت درگاه پرداخت برای این نوع کسب‌وکارها وجود دارد. به این صورت که افراد در داخل سامانه ای نماد «سایر حوزه‌های مالی» را انتخاب می‌کنند و سازمان تجارت الکترونیک بعد از طی فرآیند و ثبت اطلاعات، مشخصات آن‌ها را بدون گرفتن تعرفه از فرد مربوطه به بانک برمی‌گرداند. اگر بانک مرکزی تایید کند این افراد می‌توانند درگاه پرداخت بگیرند. در گذشته بانک مرکزی و شاپرک این اختیار را داشته‌اند.”

بیشتر بخوانید:  سرمایه گذاری 6 میلیون دلاری برای توسعه ی فانتزی بسکتبال

اسفند ماه سال 99، شرکت شاپرک دستوری برای قطع خدمات پرداخت الکترونیک صادر کرده بود، دستوری که با واکنش‌های منفی مواجه شد و در نهایت اجرا هم نشد. حال با این گفته‌ها، کسب و کارهای حوزه‌ی رمز ارز با تایید بانک مرکزی می‌توانند بدون داشتن ای‌نماد، درگاه پرداخت دریافت کنند.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا