زوم ارز پدیا

آموزش بازی پگاکسی pegaxy

کسب درآمد از بازی بلاکچینی پگاکسی pegaxy

آموزش بازی پگاکسی pegaxy، یکی دیگر از روش های به درآمد رسیدن در حوزه ارز های دیجیتال بازی کردن است. شاید برایتان سؤال باشد که چگونه ما می توانیم از طریق بازی کردن درآمد کسب کنیم؟ امروزه بازی های مختلفی وارد صنعت بلاکچین شده اند و شما می توانید از طریق آن ها درآمد کسب کنید. برخی از بازی ها با NFT و همچنین Metavers ادغام شده اند و ماحصل آن ها یک بازی فوق العاده جذاب و درآمد زا شده است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

امروزه با توجه به گسترش NFT ها در برخی از بازی ها شما می توانید NFT بسازید، بخرید و یا حتی بفروشید. اگر علاقه مند به کار با NFT ها هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که سری به بازی های بلاکچینی بزنید و آن ها را تست کنید. در بازی های بلاکچینی شما می توانید NFT های مورد نظر خود را به دست بیاورید و آن ها در مارکت پلیس Marketplace های مختلف و یا مارکت داخلی بازی بفروشید.

تیم زوم ارز در مقاله های مختلف بازی های بسیار زیادی را به شما معرفی کرده است که می توانید با استفاده از آن ها با فضای متاورس بیشتر آشنا شوید و در کنار تمامی موارد NFT نیز دریافت کنید. اگر قصد دارید تا با بازی های بلاکچینی آشنا شوید و به راحتی شما هم صاحب یک NFT شوید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

کوین کده

در این مقاله نیز قصد داریم تا به بررسی کامل و جامع یکی دیگر از بازی های بلاکچینی بپردازیم. بازی بلاکچینی pegaxy یا پگاکسی یکی از گیم های است که شما می توانید در آن NFT به دست بیاورید و صاحب NFT خود شوید. اگر علاقه مند به اسب سواری هستید، پیشنهاد ما این است که مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید. بازی بلاکچینی pegaxy یک مسابقه اسب دوانی است و شما باید در آن با اسب شخصی خود با دیگران مسابقه دهید. توجه داشته باشید که تمام ماجرا در این قسمت به پایان نمی رسد بلکه ما همان‌طور که گفتیم قصد داریم تا این بازی را به صورت کامل و جامع بررسی کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

نیم نگاهی به بازی بلاکچینی پگاکسی یا pegaxy

نیم نگاهی به بازی بلاکچینی پگاکسی یا pegaxy
نیم نگاهی به بازی بلاکچینی پگاکسی یا pegaxy

بازی بلاکچینی پگاکسی یکی از بازی های جذاب و البته auto fight می باشد که شما می توانید از طریق آن به درآمد برسید. همان‌طور که اشاره کردیم در این بازی شما باید به همراه اسب خود در مسابقات اسب دوانی شرکت کنید. تمامی مسابقات به صورت اتوماتیک و یا auto fight انجام می شود. این موضوع به این معنی است که شما در هنگام بازی نیازی نیست کاری انجام دهید و تنها باید بازی را مشاهده کنید.

قبل از اینکه بخواهیم آموزش بازی را آغاز کنیم، به سراغ یک توضیح کلی درباره گیم پلی آن می رویم. گیم پلی کلی بازی این‌گونه است که شما در مقابل 11 اسب دیگر قرار می گیرد و باید با هر 11 اسب مسابقه دهید. حال به هر اسبی که رتبه آن بین 1 تا 3 باشد؛ جوایز آن مرحله اهدا می شود. شکل و ظاهر اسب ها همان‌طور که در ابتدای سایت رسمی این بازی مشاهده می کنید، به صورت ربات گونه می باشد و شکل یک اسب واقعی را ندارند.

بازی بلاکچینی پگاکسی یا pegaxy با بلاکچین Polygon سازگار است. خوشبختانه به همین علت نیز کارمزد های این شبکه بسیار اندک می باشد و شما می توانید به راحتی تراکنش های خود را انجام دهید. برخی از بازی ها به دلیل اینکه بر روی شبکه های دیگر (اتریوم) هستند کارمزد بسیار زیادی دارند و به همین علت افراد بسیار کمی رغبت به انجام آن بازی را دارند.

در آخر لازم است تا به توکن های این بازی اشاره کنیم. بازی بلاکچینی pegaxy دو توکن اختصاصی با نام های Vigorus یا VIS و Pegaxy یا PGX دارد. هر دو توکن برای این بازی می باشد و شما می توانید از آن ها استفاده کنید. نکته ای که باید در این بخش به آن اشاره کنیم این است که بازی توکنی که در بازی از آن استفاده می شود VIS می باشد. توکن VIS در بازی به بازیکنان پاداش داده می شود و شما باید آن را نقد کنید. در ادامه به این توکن به صورت کامل اشاره خواهیم کرد و آن را برای شما شرح خواهیم داد. در نتیجه همراه ما باشید.


بررسی توکن انحصاری بازی pegaxy با نام Vigorus یا VIS

بررسی توکن انحصاری بازی pegaxy با نام Vigorus یا VIS
بررسی توکن انحصاری بازی pegaxy با نام Vigorus یا VIS

برای اینکه با قیمت و همچنین روند قیمتی این توکن بیشتر آشنا شویم، سری به سایت کوین مارکت کپ می زنیم. به محض ورود با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید.

روند قیمتی در سایت کوین مارکت کپ
روند قیمتی در سایت کوین مارکت کپ

همان‌طور که مشخص است، قیمت این توکن در زمان نگارش مقاله برابر با 0.1254 دلار می باشد. به نوعی باید بگوییم که قیمت این توکن 12 سنت است. این قیمت برابر با 0.000002963 بیت کوین و 0.00004349 اتریوم است. همان‌طور که پیداست این توکن بر روی بستر Polygon می باشد و شما باید کیف پول متامسک سازگار با بلاکچین Polygon را نصب داشته باشید که در ادامه به شما خواهیم گفت چگونه این کار را انجام دهید.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چه صرافی و یا کیف پول هایی از این توکن پشتیبانی می کنند؟ در حال حاضر طبق داده های سایت کوین مارکت کپ، شما می توانید این توکن را در صرافی یونی سواپ، کوئیک سواپ معامله و همچنین در کیف پول متامسک بر بستر پالیگان ذخیره سازی کنید. برای اینکه بتوانید درباره این توکن اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، پیشنهاد ما این است که سری به سایت رسمی کوین مارکت کپ بزنید چراکه می توانید اطلاعات کاملی از این توکن به دست بیاورید.

حال که به صورت حدودی با توکن VIS آشنا شدید، نوبت به این رسیده است که به سراغ روند قیمتی آن برویم. تمامی دیتا های روند قیمتی از سایت کوین مارکت کپ جمع آوری شده است. در نتیجه شما می توانید تمامی اطلاعات روند قیمتی توکن VIS را در این سایت مشاهده کنید. قبل از اینکه بخواهیم به سراغ توضیحات کلی روند قیمتی این توکن برویم، بهتر است نگاهی به تصویر نمودار قیمتی آن بیندازید.

روند قیمتی توکن Vigorus

این توکن در 6 دسامبر سال 2021 با قیمتی معادل 0.07 لانچ شد. تقریباً می توانیم بگوییم که از این تاریخ تاکنون بیشتر از دو ماه گذشته است. پس از گذشت چند روز این توکن یک کاهش کوچکی داشت اما این کاهش آغاز یک روند صعودی بود چراکه پس از گذشت چند روز قیمت آن به 0.15 دلار رسید؛ اما مجدد توکن VIS پس از لمس این قیمت یک روند نزولی را آغاز کرد. در این روند نزولی توکن VIS به قیمت 0.02 رسید؛ اما طولی نکشید تا مجدد روند نزولی این توکن آغاز شود. پس از رشد قیمتی مجدد این توکن، سطح قیمتی جدید توسط این توکن لمس شد. آخرین ATH این توکن در قیمت 0.25 دلار می باشد که تا زمان نگارش این مقاله، دیگر این توکن نتوانسته است به این قیمت برسد و یا حتی یک ATH جدید از خود ثبت کند. در حال حاضر روند قیمتی این توکن نزولی است اما با توجه به گسترش این بازی می توان گفت که آینده خوبی در انتظار این توکن است.

حال که تا حدودی با توکن VIS آشنا شدید، نوبت به این رسیده است که کم کم به سراغ اصل مطلب برویم. در بخش اول مقاله قصد داریم تا سایت رسمی این بازی را مورد بررسی قرار دهیم. پس از آشنا شدن با سایت رسمی این بازی بهتر می توانید به آن اعتماد کنید چراکه خوشبختانه تیم توسعه دهنده بازی بلاکچینی پگاکسی یا pegaxy در سایت رسمی آن معرفی شده اند. در ادامه مقاله همراه ما باشید.


بررسی سایت رسمی بازی بلاکچینی pegaxy یا پگاکسی

بررسی سایت رسمی بازی بلاکچینی pegaxy یا پگاکسی
بررسی سایت رسمی بازی بلاکچینی pegaxy یا پگاکسی

قبل از اینکه اصل مطلب را آغاز کنیم نیاز است تا سه نکته بسیار مهم را یادآور شویم. حتماً به این سه نکته توجه کنید تا دچار مشکل نشوید.

نکته اول:

برای ورود به سایت رسمی، همیشه سعی کنید از بخش های معتبر اقدام کنید. با توجه به گسترش بازی های بلاکچینی امروزه سوءاستفاده گران بسیاری به دنبال کلاهبرداری از کاربران هستند در نتیجه اگر به این موضوع دقت نکنید ممکن است با سایت های پانزی رو به رو شوید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که برخورد با سایت های پانزی چه عواقبی برای ما دارد؟

در اولین مرحله برای شروع بازی شما باید ولت خود را به سایت رسمی متصل کنید. در صورتی که سایت مورد نظر کلاهبرداری باشد، با اتصال ولت موجودی آن خالی می شود و از این طریق شما سرمایه خود را از دست می دهید. این راه یکی از روش های کلاهبرداری می باشد. شما در هنگام کار در حوزه کریپتو باید بسیار دقت کنید.

نکته دوم:

در زمان نگارش این مقاله، رابط کاربری و یا ظاهر سایت و بازی بلاکچینی pegaxy همانند تصاویر ذیل می باشد. ممکن است در آینده به دلیل سیاست های موجود توسعه دهندگان، رابط کاربری بازی تغییر پیدا کند. اگر در هنگام مطالعه این مقاله و کار با سایت متوجه تغییر در رابط کاربری و یا نوع بازی شدید، حتماً تیم زوم ارز را از این موضوع با خبر سازید.

نکته سوم:

متأسفانه در برخی از مواقع سایت رسمی بازی بدون نرم افزار تغییر ای پی بارگذاری نمی شود. در صورتی که در بارگذاری سایت برای شما مشکلی وجود داشت، حتماً از یک نرم افزار تغییر ای پی استفاده کنید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که ثابت بودن ای پی امری مهم است؟ خیر. در این بخش اینکه ای پی شما ثابت باشد آن‌چنان مهم نیست اما می توانید برای اطمینان از نرم افزار های تغییر ای پی ثابت استفاده کنید.

حال که با سه نکته فوق آشنا شدید، به سراغ سایت رسمی بازی می رویم. برای ورود به سایت رسمی بازی pegaxy شما می توانید از این قسمت اقدام کنید. جز این راه، روش دیگری نیز برای ورود اطمینان به سایت وجود دارد و آن هم مراجعه به سایت کوین مارکت کپ می باشد. اگر نام توکن این بازی را جستجو کنید، در پایین نام توکن آدرس بازی نوشته شده است؛ با کلیک بر روی آن آدرس وارد سایت می شوید. به محض ورود به سایت با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو هستید.

صفحه ی اول سایت رسمی بازی PEXAXY
صفحه ی اول سایت رسمی بازی PEXAXY

در این قسمت بخش های مختلفی وجود دارد. برای اینکه بتوانیم هر بخش را کامل به شما توضیح دهیم تمام آن ها را شماره گذاری کرده ایم. در بخش اول (1) شما می توانید عضو دیسکورد بازی شوید. با عضویت در دیسکورد بازی می توانید از اخبار به روز آن باخبر شوید و همچنین با دیگر بازیکنان ارتباط بگیرید تا بتوانید آن را بهتر انجام دهید.

در بخش دوم (2) می توانید آدرس قرار دادهای هوشمند دو توکن این بازی را ببینید و از آن ها استفاده کنید. اگر بر روی عبارت Here کلیک کنید، آدرس هر توکن برای شما بارگذاری می شود که می توانید آن ها را کپی و سپس در مواقع مورد نیاز استفاده کنید.

در بخش سوم (3) گزینه های مختلفی را می بینید. با کلیک بر روی هر گزینه می توانید به قسمت های مختلف سایت سر بزنید و با آن ها بیشتر آشنا شوید. اگر بر روی هر گزینه کلیک کنید به قسمت های پایین سایت به صورت خودکار هدایت می شوید. در ادامه به تمام این بخش ها اشاره خواهیم کرد. همچنین به صورت جداگانه کمی به وایت پیپر یا White Paper این پروژه نیز خواهیم پرداخت تا بیشتر آن را بشناسید. خوشبختانه این بازی با شفافیت تمام در بین رقبای خود حضور یافته است که این موضوع به گسترش آن بسیار کمک می کند.

اگر قصد شروع بازی را دارید باید بر روی بخش چهارم (4) کلیک کنید. با انتخاب گزینه Play now بازی برای شما شروع می شود و می توانید آن را انجام دهید. در ادامه از این قسمت برای شروع بازی استفاده خواهیم کرد.

در بخش پنجم (5) نیز می توانید با کلیک بر روی آیکون مورد نظر، عضو شبکه های اجتماعی بازی بلاکچینی pegaxy شوید. در صورتی که در هر شبکه اجتماعی عضو شوید به شما جایزه ای تعلق نمی گیرد اما می توانید از اخبار و … بازی پگاکسی مطلع شوید.

برای اینکه با قسمت های دیگر سایت رسمی این بازی آشنا شویم، صفحه را به سمت پایین اسکرول می کنیم. شما می توانید این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید. در این قسمت نیز اطلاعاتی درباره بازی نوشته شده است که می توانید آن را مطالعه کنید. همان‌طور که در ابتدای مقاله گفتیم و در این بخش نیز به آن اشاره شده است، شما در این بازی جوایز خود را بر حسب توکن VIS که کمی پیش‌تر با آن آشنا شدید دریافت می کنید.

در این قسمت اطلاعاتی درباره بازی نوشته شده است
در این قسمت اطلاعاتی درباره بازی نوشته شده است

اگر مجدد صفحه را کمی به سمت پایین اسکرول کنید، با یکی از قسمت های جالب سایت رسمی این بازی آشنا می شوید. در این قسمت شما می توانید با انواع اسب ها در بازی و همچنین نژاد های آن ها آشنا شوید. برای آشنایی بیشتر با آن ها بر روی علامت چپ و یا راست بخش (1) باید کلیک کنید و یا کمی صبر کنید تا به صورت اتوماتیک تغییر کننده. در این بازی اسب های مختلفی وجود دارد که باید آن ها را خریداری و یا اجاره کنید که در ادامه به این موضوع بیشتر اشاره خواهیم کرد تا به صورت کامل آشنا شوید. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

در این قسمت با انواع اسب ها در بازی آشنا می شوید
در این قسمت با انواع اسب ها در بازی آشنا می شوید

برای اینکه سایت این بازی را بیشتر بشناسیم، صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید. در این قسمت با صفحه دیگری همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این بخش توضیحات اندکی درباره game play بازی داده شده است. این بازی یک اکوسیستم بسیار منحصر به فرد است که به بازیکنان اجاره می دهد تا به صورت رایگان وارد هر مسابقه ای شوند. بازی Pegaxy یک گیم بسیار رقابتی می باشد و تمامی پاداش ها پرسود می باشد.

تا به این قسمت گفته های بازی را مطالعه کردید. از دیگر گفته های این بخش می توانید به نوع بازی اشاره کرد که کمی پیش‌تر آن را به صورت کامل برای شما شرح داده ایم. هر 3 فرد برنده در بازی Pegaxy توکن VIS را به عنوان پاداش دریافت می کنند. شما می توانید این توکن را نقد کنید و از آن نیز استفاده نمایید. برای برنده شدن در مسابقه های این بازی دانش، استراتژی و مهارت حرف اول را می زد. در ادامه به صورت کامل با نحوه بازی آشنا خواهید شد.

در این بخش توضیحات اندکی درباره game play بازی داده شده است
در این بخش توضیحات اندکی درباره game play بازی داده شده است

در بخش بعدی سایت می توانید با مراحل شروع بازی آشنا شوید. اگر کمی صفحه را مجدد به سمت پایین اسکرول کنید تا صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. مراحل شروع بازی به ترتیب ابتدا این است که ولت خود را به بلاکچین پالیگان متصل کنید. این بازی از کیف پول متامسک پشتیبانی می کند و قبل از شروع بازی باید آن را در مرورگر خود نصب کنید. در مرحله بعدی باید یک اسب بخرید و یا اینکه اجاره کنید. پس از اجاره و یا خرید اسب وارد مسابقه می شوید. در مرحله بعد پس از اعلام آمادگی رقیبان، 60 ثانیه فرصت دارید تا مسیر مسابقه را ارزیابی کنید. حال باید با 11 اسب دیگر مسابقه دهید. در صورتی که در بین 3 نفر برتر قرار بگیرید، به شما توکن VIS اهدا می گردد.

مراحل شروع بازی
مراحل شروع بازی

در بخش بعدی سایت که در تصویر ذیل می توانید مشاهده کنید، با دو توکن VIS و PGX به صورت کلی آشنا می شوید. هر دو توکن بر روی بستر پالیگان Polygon می باشند. نام هایی که کمی پیش‌تر از این توکن ها گفتیم، نام های اختصاری آن ها است. نام اصلی توکن VIS (Vigorus) و نام اصلی توکن PGX (Pegaxy stone) می باشد. در ادامه نیز می توانید دیگر اطلاعات این توکن را مطالعه کنید و به صورت کلی هر دو توکن را کنار هم ببینید.

در این قسمت با دو توکن VIS و PGX آشنا می شوید
در این قسمت با دو توکن VIS و PGX آشنا می شوید

اگر کمی صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید، با بخش مهم دیگری از سایت رسمی این بازی رو به رو می شوید. در این بخش تمام افراد حاضر در تیم توسعه این بازی حضور دارند. تمامی افراد به همراه ملیت و عکس و همچنین نام در این قسمت وجود دارند. شما می توانید آن ها را ببینید و آشنا شوید که هر فرد در واقع چه کاری در این تیم و برای این بازی انجام داده است.

همان‌طور که مشخص است توسعه دهنده اصلی این بازی فردی با نام Ken Pham و اهل کشور ویتنام می باشد. اگر به تصویر ذیل دقت کنید، می بینید که ملیت اکثر افراد حاضر در تیم این بازی ویتنام می باشد.

تیم توسعه بازی Pegaxy
تیم توسعه بازی Pegaxy

در بخش بعدی سایت می توانید با سرمایه گذاران بازی آشنا شوید. همان‌طور که می بینید در بین سرمایه گذاران بازی نام Crypto.com نیز وجود دارد. اگر قصد دارید تا با سرمایه گذاران این بازی بیشتر آشنا شوید بهتر است نام آن را در گوگل جستجو کنید چراکه اگر بخواهیم درباره هر کدام به صورت جداگانه توضیح دهیم، مقاله بسیار طولانی می شود. در نتیجه بهترین راه این کار است.

سرمایه گذاران بازی Pegaxy
سرمایه گذاران بازی Pegaxy

در آخرین بخش از بررسی سایت این بازی به نقشه راه و یا RoadMap بازی می رسیم. در این قسمت شما می توانید نقشه راهی که توسعه دهندگان بازی در سال 2022 برای این گیم تعریف و منتشر کرده اند را مشاهده کنید. نقشه راه این بازی به صورت 3 ماه به 3 ماه تعریف شده است. در بخش (1) شما می توانید اقدامات سه ماه اول، در بخش (2) می توانید اقدامات سه ماهه دوم، در بخش (3) می توانید اقدامات سه ماهه سوم و در بخش (4) می توانید اقدامات سه ماهه چهارم را مشاهده کنید.

اگر شما به این بازی علاقه مند شده اید و قصد دارید تا آن را در گوشی موبایل خود داشته باشید، باید بگوییم که طبق نقشه راه موجود، در سه ماهه دوم نسخه آزمایشی اندروید و در سه ماهه سوم نسخه نهایی آن منتشر می گردد. در نتیجه باید فعلاً بازی کنید و منتظر بمانید. در تصویر ذیل شما می توانید نمایی از نقشه راه این بازی را مشاهده کنید.

نقشه راه و یا RoadMap
نقشه راه و یا RoadMap

در این قسمت نیز به صورت کامل با نقشه راه بازی بلاکچینی Pegaxy آشنا شدید. همان‌طور که مطالعه کردید، خوشبختانه سایت رسمی این بازی در کنار ظاهر شلوغ بسیار کامل می باشد و تمام موارد مورد نیاز یک کاربر در آن گنجانده شده است. شما می توانید برای آشنایی بیشتر با این بازی، این سایت را به صورت دقیق تر مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید. در بخش بعدی مقاله برای اینکه بهتر بتوانیم با این بازی آشنا شویم، سری به White Paper این بازی خواهیم زد و کمی به آن اشاره می کنیم. در ادامه همراه ما باشید.


نگاهی به White Paper بازی Pegaxy

نگاهی به White Paper بازی Pegaxy
نگاهی به White Paper بازی Pegaxy

در این قسمت از مقاله همان‌طور که گفتیم قصد داریم تا کمی به White Paper این بازی اشاره کنیم. در صفحه ابتدایی سایت بر روی گزینه White Paper کلیک کنید با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید.

روی گزینه White Paper کلیک کنید
روی گزینه White Paper کلیک کنید

در بخش (1) قسمت های مختلفی وجود دارد. شما می توانید با کلیک بر روی هر قسمت، با بخش مورد نظر آشنا شوید. در بخش (2) نیز می توانید درباره قسمت مورد نظر بیشتر مطالعه کنید. در ادامه به قسمت های مهم اشاره خواهیم کرد تا بهتر با آن ها آشنا شوید.

قبل از اینکه به سراغ بخش های مختلف White Paper این پروژه برویم، صفحه ابتدایی آن را برای شما عزیزان توضیح دهیم. در این قسمت نوشته شده است که:

Pegaxy یک بازی مسابقه اسب دوانی به سبک PVP است. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که در این قسمت PVP به چه معناست. به صورت کلی عبارت PVP در بازی های ویدیویی به معنای Player vs Player می باشد. در فارسی این عبارت بازیکن در برابر بازیکن نیز معنی می شود. در بازی پگاکسی بازیکنان باهم رقابت می کنند و در نهایت هر بازی 3 برنده دارد. شما باید با استفاده از استراتژی مناسب و مهارت و همچنین غذا برای اسب های خود، تلاش کنید تا در بین 3 نفر اول باشید. به هر 3 فردی که در رتبه های برتر قرار بگیرند توکن این پلتفرم یعنی VIS اهدا می شود. شما در داخل بازی می توانید پگا های خود را پرورش دهید و یا اجاره و همچنین خریداری کنید. شاید برایتان این سؤال پیش که در این قسمت منظور از پگا چیست؟ به صورت کلی در بازی Pegaxy به اسب های موجود پگا گفته می شود.

یکی از مهم ترین مسائلی که باید در وایت پیپر به آن دقت کنیم، مشخصات توسعه دهندگان بازی است. کمی پیش‌تر در بخش معرفی سایت با توسعه دهندگان این بازی به صورت کامل آشنا شدیم اما در این بخش قصد داریم تا درباره آن ها کمی اطلاعات به دست بیاوریم. به همین منظور در سمت چپ تصویر بر روی گزینه Team کلیک می کنیم. به محض کلیک با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید.

روی گزینه Team کلیک کنید
روی گزینه Team کلیک کنید

در این بخش کمی درباره بازی و سپس درباره سه فرد اصلی تیم توسعه دهنده این بازی توضیحاتی ارائه شده است. در قسمت Game Developer آورده شده است که: بازی Pegaxy در فوریه 2021 روانه بازار شده است. از آن زمان تیم پگاکسی بیش از 50 کارمند تمام وقت از سراسر جهان در زمینه هایی مانند طراحی، مهندسی بازی، توسعه بلاکچین، منابع انسانی و پشتیبانی و… استخدام کرده است.

همان‌طور که گفتیم در ادامه نیز 3 عضو اصلی تیم پگاکسی معرفی شده است. این افراد عبارت اند از:

 • CEO – Ken Pham:

آقای Ken Pham مدیر عامل اصلی پگاکسی است. او در تمام زمینه های کسب و کار فعالانه درگیر است. آقای Ken در توسعه محصول، توسعه و تجارت و همچنین روابط تجاری بین المللی فردی حرفه ای است. او مدرک کارشناسی ارشد کسب و کار بین المللی را دارد و همچنین بسیار با تجربه است. آقای Ken Pham 10 سال سابقه مشاور کسب و کار های چندملیتی در صنعت ارز های دیجیتال و بلاکچین را در کارنامه خود دارد. با مراجعه به وایت پیپر بازی بلاکچینی پگاکسی می توانید در شبکه های اجتماعی آقای Ken Pham عضو شوید تا اطلاعات بیشتری درباره آن کسب کنید.

 • CTO – Steve Nguyen:

آقای Steve Nguyen به عنوان مدیر ارشد فناوری در تیم پگاکسی حضور دارد. این فرد مغز متفکر در تمام زمینه های فنی و مهندسی بازی بلاکچینی پگاکسی می باشد. او به طور فعال در توسعه بازی، توسعه بلاکچین و مدیریت تیم فنی و طراحی بازی های موبایلی مشارکت دارد. آقای Steve Nguyen با بیش از 15 سال سابقه در صنعت IT و یا فناوری اطلاعات، یک متخصص با تجربه است. اگر قصد دارید تا درباره آقای Steve Nguyen بیشتر بدانید، می توانید با مراجعه به وایت پیپر این پروژه با آدرس شبکه های اجتماعی آن آشنا شوید.

 • CMO – Corey Wilton:

آقای Corey Wilton به عنوان مدیر ارشد بازاریابی در بازی بلاکچینی پگاکسی فعالیت می کند. او به طور فعال در مدیریت تیم های بازاریابی، تیم پشتیبانی مشتری و تیم طراحی برند مشارکت دارد. آقای Corey Wilton در استرالیا مستقر است و بیش از 7 سال در حوزه بازاریابی دیجیتال و… فعالیت حرفه ای داشته است.

او با ارائه خدمات به بیش از 20 پروژه در حوزه ارز های دیجیتال از سال 2018 سابقه پایداری در بلاکچین داشته است. اگر قصد دارید تا با آقای Corey Wilton بیشتر آشنا شوید می توانید با مراجعه به وایت پیپر این پروژه در شبکه های اجتماعی این فرد عضو شوید.

حال که تا حدودی با وایت پیپر این بازی نیز آشنا شدید، نوبت به اصل ماجرا یعنی آموزش بازی رسیده است. در قسمت بعدی مقاله قصد داریم تا بازی پگاکسی را به صورت کامل و جامع به شما عزیزان آموزش دهیم. در ادامه همراه ما باشید.


آموزش کامل و جامع بازی بلاکچینی پگاکسی Pegaxy

آموزش کامل و جامع بازی بلاکچینی پگاکسی Pegaxy
آموزش کامل و جامع بازی بلاکچینی پگاکسی Pegaxy

در بخش اول آموزش به سراغ نصب کیف پول متامسک و همچنین اتصال آن به سایت رسمی می رویم. پس از انجام این کار به سراغ باقی آموزش یعنی نحوه بازی، معرفی مارکت و… خواهیم رفت. در نتیجه اگر قصد دارید تا به صورت کامل و جامع با بازی بلاکچینی پگاکسی آشنا شوید، مطالعه این بخش از مقاله را از دست ندهید.

آموزش اتصال کیف پول متامسک به بازی بلاکچینی پگاکسی Pegaxy

ثبت نام در بازی پگاکسی بسیار آسان است و شما برای انجام این کار تنها نیاز دارید تا ولت خود را به سایت رسمی این بازی متصل کنید. در بازی پگاکسی شما نیاز به ولت متامسک دارید. در صورتی که افزونه این ولت بر روی مرورگر شما نصب نیست برای نصب آن همین حالا اقدام کنید. در صورتی که از مراحل انجام این کار بی خبر هستید، پیشنهاد تیم زوم ارز به شما مطالعه مقاله آموزش نصب کیف پول Metamask می باشد. پس از اینکه این مقاله را مطالعه و افزونه کیف پول متامسک را نصب کردید، ادامه مقاله را دنبال کنید.

برای شروع بازی ابتدا باید وارد سایت رسمی بازی بلاکچینی پگاکسی شوید. پس از ورود به سایت باید بر روی گزینه playnow کلیک کنید. در تصویر ذیل شما می توانید مکان قرارگیری این گزینه را مشاهده کنید.

روی گزینه playnow کلیک کنید
روی گزینه playnow کلیک کنید

در صفحه جدید با تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه باید بر روی گزینه Connect کلیک کنید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که صفحه پیش رو نمایشگر چه چیزی است؟ این صفحه بخش مارکت پلیس یا market place بازی پگاکسی می باشد. در صورتی که قصد خرید و فروش NFT های این بازی را داشته باشید، باید از این قسمت اقدام کنید. خبر خوش این بازی وجود یک مارکت اختصاصی می باشد.

روی گزینه Connect کلیک کنید
روی گزینه Connect کلیک کنید

در صفحه جدید، همانند تصویر ذیل، باید بر روی گزینه Connect metamask کلیک کنید.

روی گزینه Connect metamask کلیک کنید.
روی گزینه Connect metamask کلیک کنید.

حال در این قسمت کیف پول متامسک شما چرا می شود که باید رمز عبور خود را در فیلد مشخص شده وارد کنید. پس وارد نمودن گذرواژه نیز باید بر روی گزینه Unlock کلیک کنید.

روی گزینه Unlock کلیک کنید
روی گزینه Unlock کلیک کنید

در صفحه جدید کیف پول متامسک که در تصویر ذیل می توانید مشاهده کنید باید بر روی گزینه Switch network کلیک نمایید.

روی گزینه Switch network کلیک نمایید
روی گزینه Switch network کلیک نمایید

زمانی که با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو شدید، یعنی بازی با موفقیت به کیف پول متامسک شما متصل شده است. دیگر تقریباً کاری نمانده است که شما انجام نداده باشید؛ بنابراین زین پس به سراغ شروع بازی می رویم.

بازی با موفقیت به کیف پول متامسک متصل شد
بازی با موفقیت به کیف پول متامسک متصل شد

معرفی مارکت یا Marketplace بازی بلاکچینی پگاکسی

در این قسمت از مقاله قصد داریم ابتدا به مارکت این بازی اشاره کنیم. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چرا در اول کار به سراغ مارکت این بازی رفته ایم؟ همان‌طور که از ابتدا اشاره کردیم، شما برای شروع بازی نیاز دارید تا یک اسب و یا یک پگا خریداری یا اجاره کنید. به همین دلیل برای انجام این کار باید طریقه کار با مارکت این بازی را بدانید.

پس از اتصال ولت به بازی، با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این تصویر همان‌طور که مشاهده می کنید 3 بخش اصلی وجود دارد. در بخش (1) شما می توانید انتخاب کنید که قصد دارید وارد کدام تب شوید و خود خود را آغاز کنید. برای مثال اگر قصد شروع بازی را دارید باید بر روی تب RACING کلیک نمایید. همان‌طور که مشاهده می کنید در حال حاضر ما در بخش مارکت یا Market place بازی حضور داریم. در این بخش تب های دیگری نیز وجود دارد. برای مثال در بخش (2) می توانید مشخص کنید که قرار است چه چیزی را خریداری کنید، در صورتی که بر روی ALL قرار داشته باشد، هم‌زمان شما هم اسب و یا پگا و هم آیتم های بازی را برای خرید مشاهده می کنید. در بخش (3) نیز می توانید محصولات بازی را ببینید و یا خریداری نمایید.

مارکت یا Marketplace بازی پگاکسی
مارکت یا Marketplace بازی پگاکسی

در این بخش به دلیل اینکه ما تنها قصد خرید اسب را داریم، در نتیجه تب Pegas (1) را انتخاب می کنیم. حال با انتخاب این گزینه صفحه جدید برای شما بارگذاری می شود. ما در این صفحه موارد مختلف را شماره گذاری و به 10 بخش تقسیم کرده ایم که در ادامه تمامی بخش ها را توضیح خواهیم داد.

تب Pegas را انتخاب می کنید
تب Pegas را انتخاب می کنید
 1. همان‌طور که کمی پیش‌تر گفتیم، در این با کلیک بر روی این تب تنها می توانید اسب های بازی پگاکسی را مشاهده کنید.
 2. در این قسمت رتبه بندی پگا های شما قرار دارد. این رتبه بندی به ترتیب از HOZ که بالاترین می باشد شروع می شود. هر چه رتبه اسب بالاتر باشد، قدرت و توانایی اسب شما نیز بیشتر است. اگر کدام از این رتبه ها را انتخاب کنید، در بخش نمایش اسب ها تنها اسبی که رتبه انتخابی شما را دارد نمایش داده می شود. برای اینکه بتوانید در این بازی به خوبی عمل کنید، همیشه سعی داشته باشید اسب هایی را انتخاب نمایید که رتبه بالاتری دارد. زمانی که رتبه یک اسب بالا باشد، طبیعتاً هزینه آن اسب و یا پگا نیز زیاد است. در نتیجه به این موضوع دقت کنید.
 3. این بخش مختص به فیلتر های اسب ها می باشد. شما می توانید در این بخش مشخصات اسب دلخواه خود را وارد کنید. برای مثال هر اسب یک جنسیت ماده و یا نر دارد. شما می توانید در این قسمت با استفاده از فیلتر Gender جنسیت پگا و یا اسب خود را مشخص کنید. جز جنسیت فیلتر های مختلف دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید در این قسمت آن ها را مشاهده و یا استفاده نمایید.
 4. در صفحه برخی از اسب ها اگر دقت کنید یک تایمر و یا زمان وجود دارد. این تایمر و یا زمان ها به معنی زمان مزایده آن اسب می باشد. برای مثال مزایده اسبی که در تصویر مشاهده می کنید 1 ساعت 56 دقیقه دیگر به پایان می رسد. شما در این بازی هم می توانید به صورت مستقیم اسب خریداری کنید و یا اینکه در مزایده قیمت پیشنهادی خود را ارسال نمایید تا در صورت تایید فروشنده بتوانید آن را خریداری کنید. در ادامه بیشتر در این رابطه توضیح خواهیم داد.
 5. در این قسمت شما می توانید مشخصات اسب مورد نظرتان را مشاهده کنید. برای مثال اگر دقت کنید رتبه این اسب HOZ که بالاترین رتبه می باشد است. جنسیت آن نیز ماده می باشد.
 6. اگر یک اسب و یا پکا در مزایده قرار بگیرید، به جای گزینه Buy با این شکل رو به رو می شوید. همان‌طور که مشاهده می کنید در حال حاضر پیشنهاد صاحب اسب در این قسمت 700 تتر است. در صورتی که شما قیمتی بیشتر و یا کمتر برای این اسب مد نظر دارید، می توانید پیشنهاد خود را ارسال کنید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه می توانم برای یک اسب قیمت گذاری انجام دهم تا پیشنهاد قیمتی خود را در این قسمت ارسال کنم؟ برای اینکه بتوانید قیمت یک اسب و یا پگا را تشخیص دهید، باید به مشخصات آن پگا مراجعه کنید. در ادامه درباره این موضوع بیشتر توضیح خواهیم داد.
 7. برای اینکه بتوانید پیشنهاد قیمتی خود را ارسال کنید، در این قسمت می توانید بر روی گزینه Bid کلیک کنید. جز این راه، روش دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.
 8. اگر دقت کنید، در بالای تصویر هر اسب یک آیکون قلب وجود دارد. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که این آیکون به معنای چیست؟ آیکون قلب در هر اسب به معنای تعداد جفت گیری و همچنین زاد و ولد آن ها می باشد. برای مثال همان‌طور که مشاهده می کنید در این قسمت عدد 0 قرار دارد. این موضوع به این معنی است که این اسب تا به حال هیچ زاد و ولد نداشته است. اگر دقت کنید در برخی های دیگر عدد 3 و یا 2 را مشاهده می کنید. لازم به ذکر است که هر چه تعداد زاد و ولد یک اسب و یا پگا بیشتر باشد، ارزش آن است نیز پایین تر می آید. به همین دلیل اگر به قیمت ها دقت کنید، اسبی که زاد و ولد نداشته است با اسبی که داشته است تفاوت قیمت زیادی دارد.
 9. در بخش قبلی با اسب و یا پگا هایی که در مزایده قرار گرفته اند آشنا شدید. حال در این قسمت اسبی را مشاهده می کنید که در مزایده قرار نگرفته است و صاحب آن مستقیم قصد فروش آن را دارد؛ بنابراین شما تنها می توانید این اسب را خریداری کنید. همان‌طور که مشخص است قیمت این اسب 1500 تتر و یا دلار است که اگر بخواهیم به تومان تبدیل کنیم، با نرخ دلار فعلی 42 میلیون تومان می شود.
 10. اگر قصد دارید مشخصات بیشتری از یک اسب را مشاهده کنید باید بر روی تصویر اسب و مورد نظر خود کلیک کنید. در این قسمت ما قصد مشاهده مشخصات اسب مورد نظرمان را داریم در نتیجه بر روی آن کلیک می کنیم.

به محض کلیک با تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه نیز می توانید قسمت های مختلفی را مشاهده کنید و درباره هر قسمت اطلاعاتی را به دست بیاورید. برای اینکه بتوانیم این تصویر را همانند تصویر قبلی بهتر توضیح دهیم، این صفحه را به 10 قسمت تقسیم کرده ایم. با توجه به تصویر ذیل شما می توانید توضیحات آن را در پایین تصویر مطالعه کنید.

توضیحات را در قسمت پایین مطالعه کنید
توضیحات را در قسمت پایین مطالعه کنید
 1. در این بخش شما می توانید تصویر اسب مورد نظرتان را به صورت 3 بعدی و یا 3D مشاهده کنید. همان‌طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم اسب های این بازی به صورت رباتیک می باشند.
 2. در قسمت دوم شما می توانید مجدد مشخصات اسب خود را مشاهده کنید.
 3. در این بخش شما می توانید مشخصات مهم اسب مورد نظر خود را مشاهده کنید. برای مثال سرعت، قدرت و… اسب در این قسمت نمایان است. به جز سرعت و قدرت شما می توانید دیگر مشخصات اسب مورد نظرتان را در این بخش مشاهده کنید.
 4. در این قسمت نیز مجدد مشخصات دیگر از اسب برایتان نمایش داده شده است. برای مثال شما می توانید درصد برد پگا مورد نظرتان را ببینید. در حال حاضر درصد برد این اسب برابر با 21.92 می باشد.
 5. در این بخش می توانید در هر تب مشخصات مختلفی از اسب مورد نظر خود را مشاهده کنید. برای مثال شما می توانید در تب sale history تاریخچه خرید و فروش، در بخش racing history تاریخچه مسابقات و همچنین در بخش Renting history تاریخچه اجاره دادن این اسب را مشاهده کنید. در بخش بعدی به ترتیب هر تب را توضیح خواهیم داد.
 6. در این قسمت شما می توانید انرژی اسب مورد نظر خود را مشاهده کنید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که منظور از انرژی چیست؟ هر اسب برای شروع مسابقه نیاز به 1 انرژی دارد؛ بنابراین باید در این بخش برای شروع هر مسابقه 1 انرژی وجود داشته باشد. هر 1 ساعت به صورت خودکار 1 انرژی به اسب شما اضافه می گردد؛ بنابراین اگر انرژی اسب شما تمام شود، نمی توانید مسابقه جدیدی را شروع کنید بلکه باید یک ساعت صبر کنید تا یک انرژی دریافت کنید. در صورتی که اسب شما هیچ انرژی نداشته باشد، در پایین همین کادر یک زمان برای تأمین انرژی بعدی نمایش داده می شود.
 7. در این قسمت می توانید مدت زمان زاد و ولد اسب مورد نظرتان را مشاهده کنید. در حال حاضر اسب مورد نظرمان می توانید در 20 ساعت دیگر با جفت خود زاد و ولد داشته باشد.
 8. در این قسمت نیز می توانید اطلاعات بخش های 5 را مشاهده کنید که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.
 9. در این بخش نیز می توانید قسمت اسب و یا پگا مورد نظرتان را مشاهده کنید. همان‌طور که مشخص است قیمت این پگا 880 تتر و یا دلار می باشد که با نرخ فعلی دلار در ایران 24 میلیون تومان می شود.
 10. اگر در نهایت قصد خرید اسب مورد نظرتان را دارید، باید بر روی Buy کلیک کنید. برای خرید اسب، به محض کلیک بر روی این گزینه در صورتی که در ولت شما موجودی باشد، به صورت خودکار خرید انجام می شود و شما تنها باید کارمزد تراکنش را تایید کنید. توجه داشته باشید که برای خرید این اسب شما باید تتر را بر بستر شبکه پالیگان به کیف پول متامسک خود اضافه کنید که آموزش انجام این کار در سایت زوم ارز وجود دارد.

حال که با این قسمت نیز به صورت کامل آشنا شدید، به سراغ سه تب موجود در این صفحه می رویم. اگر بر روی تب Sale History کلیک کنید، در صورتی که این اسب تاریخچه خرید و فروش داشته باشد، برای شما به صورت کامل تاریخچه خرید و فروش اسب نمایش داده می شود.

برای اینکه بهتر این قسمت را متوجه شوید بگذارید تا بر روی یک تصویر آن را توضیح دهیم. اگر به تصویر ذیل دقت کنید، در این بخش قسمت های مختلفی را مشاهده می کنید. در قسمت Owner شما می توانید مالک های قبلی این پگا و یا اسب را مشاهده کنید. در قسمت Buyer شما می توانید خریداران قبلی را مشاهده نمایید. در حال حاضر آخرین ادرس بخش Buyer مالک این است می باشد. در صورتی که بتواند این اسب و یا پگا را بفروشد، آدرس عمومی ولت این شخص نیز در قسمت OWNER قرار می گیرد.

در بخش Price می توانید قیمت های این اسب و یا پگا را مشاهده کنید. در ابتدا یا اسب با قیمت 1180 دلار فروخته شد. در بخش بعدی قیمت این است برابر با 1040 دلار تعیین شد و در حال حاضر قیمت آن 1090 دلار مشخص گردیده است. البته تاریخ تمام خرید فروش های فوق برای زمانی است که ما در حال نگارش این مقاله هستیم به همین دلیل قیمت اسب ها تغییرات بسیار کمی کرده است. شما می توانید در بخش DATA تاریخ و ساعت دقیق را مشاهده کنید. همان‌طور که گفتیم، شما می توانید تمام اطلاعات بخش Sale History را در تصویر ذیل مشاهده بفرمایید.

بخش Sale History
بخش Sale History

حال که به صورت کامل با بخش Sale History آشنا شدید، نوبت به بخش Racing History رسیده است. در این بخش شما می توانید تاریخچه مسابقات اسب مورد نظرتان را به صورت کامل مشاهده کنید. اگر به دنبال این هستید که چگونه می توانید برای اسب مورد نظر خود قیمت تعیین کنید این بخش را حتماً مطالعه کنید چراکه بسیار در بخش تعیین قیمت می توانید به ما کمک کند. این قسمت نیز به چند دسته تقسیم می شود.

در بخش (2) شما می توانید آدرس مسابقه ای که پگا و یا اسب مورد نظر در آن شرکت کرده است را مشاهده کنید. قسمت جالبی که در این قسمت شما می توانید آن را مشاهده کنید این است که اگر بر روی این آدرس کلیک کنید، می توانید وارد مشخصات آن مسابقه شوید و برندگان و همچنین آن مسابقه را تماشا کنید. این امکان در بازی پگاکسی بسیار جالب و جذاب است که در ادامه با آن آشنا می شوید.

در بخش (3) شما می توانید کلاس اسب را مشاهده کنید که در ادامه به آن بیشتر خواهیم پرداخت. در بخش (4) می توانید مسافت طی شده در مسابقه را مشاهده کنید. اگر دقت نمایید هر اسب مسافت 3500 متر را دویده اند. مسیر 3500 متر باربر با 3.5 کیلومتر می شود. شاید با خود فکر کنید که زمان مسابقه با این مسافت طولانی است این‌طور نیست. این فاصله کمتر از 2 دقیقه زمان می برد.

در بخش (5) نیز می توانید زمان و ساعت مسابقه را مشاهده کنید. اگر با دقت به این بخش نگاهی بیاندازید می بینید که فاصله زمانی هر مسابقه کم است؛ یعنی صاحب این اسب بلافاصله پس از مسابقه، یک مسابقه دیگری را آغاز می کند. به همین ترتیب باید 25 مسابقه اسب در طول روز طی شود.

در قیمت (6) شما رتبه اسب در آن مسابقه را مشاهده می کنید. برای مثال اگر دقت کنید، رتبه اسب مورد نظرمان در آخرین مسابقه 9 می باشد و به همین دلیل هیچ جایزه ای به این اسب تعلق نگرفته است؛ اما اگر به مسابقه قبلی این اسب دقت کنید، در آن اول شده است (7) که جایزه آن 105 توکن VIS بوده است. تقریباً به صورت حدودی هر فردی که اول شود، 105 توکن VIS دریافت می کند. در رتبه های بعدی این عدد متفاوت است. اگر بخواهیم محاسبه کنیم با قیمت فعلی توکن VIS این اسب در مسابقه ای که نفر اول شده است تقریباً 9 دلار درآمد برای صاحب خود ایجاد کرده است.

شما می توانید با توجه به سابقه مسابقات هر اسب به راحتی درآمد روزانه اسب مورد نظر خود را قبل از خرید و یا پیشنهاد قیمت مشخص کنید. برای مثال شما در این بخش باید جمع توکن های به دست آمده کل روز را با توجه به تاریخ و ساعت به دست بیاورید. در حال حاضر جمع توکن های اسب مورد نظر در یک روز برابر با 271 توکن VIS می شود.

این مبلغ معادل 23 دلار است. البته لازم به ذکر است که هر روز این رقم متفاوت است اما به طور میانگین درآمد روزانه در صورتی که به صورت حرفه ای بازی کنید بین 20 تا 50 دلار می باشد. شما می توانید صفحه توضیحات فوق یعنی بخش Racing History را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

حال که با بخش Racing History نیز آشنا شدید، نوبت به قسمت Renting History رسیده است. در این قسمت شما می توانید تاریخچه اجاره رفتن اسب مورد نظرتان را مشاهده کنید. این بخش را نیز برای توضیحات بهتر، به قسمت های مختلف تقسیم کرده ایم. شما می توانید ابتدا توضیحات و سپس نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

برای اینکه بتوانید به بخش Renting History هدایت شوید ابتدا باید بر روی تب مورد نظر (1) کلیک کنید. حال همان‌طور که می بینید قسمت های مختلف این بخش نمایان شده است. در تب OWNER یا (2) می توانید لینک مالک های اسب و پگا را مشاهده کنید. در بخش اولیه همان‌طور که می بینید آدرس مالک تنها یک آدرس می باشد. در بخش Renter یا (3) می توانید آدرس اجاره کننده را مشاهده کنید. همان‌طور که مشخص است آدرس اجاره دهنده نیز برای یک نفر می باشد.

در بخش RentMode یا (4) می توانید حالت اجاره را مشاهده کنید. در بازی پگاکسی شما می توانید اسب های خود را به 2 حالت اجاره دهید. حالت اول Share Profit یا اشتراک سود است و حالت دوم PAY RENT FEE یا پرداخت هزینه اجاره می باشد. اینکه تفاوت هر کدام در چیست و چگونه می توانید یک اسب و یا پگا را اجاره کنید در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

همان‌طور که در این قسمت مشاهده می کنید، حالت اجاره تمام موارد بر روی اشتراک سود می باشد. در بخش DATA (5) می توانید ساعت و تاریخ اجاره را مشاهده کنید. در بخش Priceshare (6) نیز می توانید ببینید سود به اشتراک گذاشته شده دقیقاً چه درصدی است. درباره این قسمت در بخش اجاره اسب بیشتر توضیح خواهیم داد.

در آخر نیز شما می توانید در بخش Rent Time مدت زمان اجاره هر اسب را مشاهده کنید. همان‌طور که مشخص است این قسمت خالی از هرگونه اطلاعات است چراکه این اسب در هر سه باری که اجاره داده شده است به صورت درصدی بوده نه به صورت روزانه. احتمالاً این بخش کمی برایتان نا مفهوم باشد اما در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد. شما می توانید نمایی از بخش Renting History را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

بخش Rent Time
بخش Rent Time

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که برای اجاره اسب از کدام قسمت باید اقدام کنید؟ برای اینکه بتوانید یک اسب و یا پگا ر این بازی اجاره کنید، باید به تب Renting مراجعه کنید. این تب جدا از بخش مارکت یا MarketPlace می باشد. در این قسمت از مقاله تقریباً به صورت کامل با بخش MarketPlace آشنا شدید. در بخش بعدی مقاله قصد داریم تا به تب Renting و یا اجاره برویم تا آن بخش را نیز به صورت کامل به شما عزیزان توضیح دهیم. در ادامه همراه ما باشید.

معرفی بخش اجاره یا Renting در بازی بلاکچینی پگاکسی

همان‌طور که گفتیم شما می توانید اسب و یا پگاها را در دو حالت اجاره کنید. این دو حالت عبارت اند از:

 • حالت شماره یک:
بیشتر بخوانید:  تفاوت ICO و IPO | معرفی 4 تفاوت اصلی بین ico و ipo

در حال شماره یک، شما باید اسب و یا پگا مورد نظرتان را انتخاب کنید. پس از انتخاب اسب مورد نظر حال نوبت به این رسیده است که هزینه آن را پرداخت کنید. هزینه اجاره پگا همانند خرید با تتر و یا دلار نیست بلکه با توکن اختصاصی بازی یعنی PGX می باشد. شما برای اینکه یک اسب در بازی اجاره کنید، در این حالت باید مقداری از این توکن بپردازید.

برای مثال اگر هزینه یک روز اجاره اسب و یا پگا مورد نظر شما 200 توکن PGX باشد، باید این مقدار توسط شما پرداخت شود. حال شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که 200 توکن PGX چند دلار است؟ در زمان نگارش این مقاله قیمت توکن PGX برابر با 0.55 دلار می باشد. حال برای اینکه بتوانیم این مقدار را به دلار تبدیل کنیم باید تعداد توکن را در قیمت خودش ضرب کنیم. در حال حاضر هر 200 توکن PGX برابر با 110 دلار می باشد؛ یعنی شما برای اجاره یک اسب برای مدت مثلاً 3 روز باید 110 دلار پرداخت کنید.

حال اسب مورد نظر 3 روز در اختیار شما قرار می گیرد و شما می توانید در این سه روز 75 بازی با اسب انجام دهید و کسب درآمد کنید. حال شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که آیا انجام این کار صرفه اقتصادی دارد؟ برای اینکه متوجه صرفه اقتصادی شوید باید خودتان کمی حساب کتاب کنید. برای مثال باید ببینید که درآمد روزانه اسب شما چه مقدار می باشد. اگر بخواهید 110 دلار برای 3 روز پرداخت کنید، اسب شما باید حداقل روزانه 40 دلار درآمد کسب کند تا بتوانید سود کنید. در غیر این صورت انجام این کار برای شما ضرر به همراه دارد.

اگر بخواهیم تجربه شخصی خود را در این بخش اعلام کنیم، با توجه به محاسبات و همچنین مشاهده تاریخچه تمامی اسب ها اجاره کردن اسب با پرداخت توکن PGX به صرفه نیست چراکه درآمد روزانه اسب ها نسبت به مبلغ اجاره کمتر است. اگر در بخش قبل دیده باشید، حالت اجاره تمامی اسب ها اشتراک سود است که در بخش بعدی با آن آشنا می شویم.

 • حالت شماره دو:

در این حالت شما به جای اینکه بخواهید مبلغی پرداخت کنید، باید سود خود را به اشتراک بگذارید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که منظور از اشتراک سود چیست؟

همان‌طور که مطلع هستید، هر اسب در روز مقداری درآمد دارد. در این حالت اجاره، شما باید درآمد مسابقه ها را تقسیم کنید. حال شاید برایتان سؤال دیگری پیش بیاید که تقسیم درآمد روزانه چگونه است؟ این مقدار توسط مالک اسب تعیین می شود. اول اینکه باید بگوییم اجاره در این حالت بر مبنای روز نمی باشد بلکه بر مبنای یک ست مسابقه کامل است. منظور از یک ست یعنی یک مرحله 25 مسابقه ای.

مالک هر اسب در هنگام ایجاد مراحل اجاره تعیین می کند که در پایان مسابقات 10 درصد درآمد به شما تعلق می گیرد. حال در بعضی ها این مقدار و یا زیاد است. معمولاً حالت اشتراک سود به صرفه تر است و افراد بیشتری این حالت را قبول دارند. اگر در حال حاضر متوجه این نوع از حالت اجاره به صورت کامل نشده اید، نگران نباشید چراکه در ادامه با استفاده از تصویر به شما کامل توضیح خواهیم داد.

برای اینکه بتوانید وارد قسمت اجاره اسب شوید، باید ابتدا وارد صفحه اصلی بازی شوید. حال در این بخش باید بر روی تب (1) RENTING که در کنار تب MarketPlace قرار دارد کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی این گزینه صفحه جدیدی برایتان بارگذاری می شود. در صفحه جدید قسمت های مختلفی وجود دارد. برای اینکه بهتر بتوانیم بخش های مختلف این صفحه را به شما آموزش دهیم طبق روال شماره گذاری کرده ایم. شما می توانید ابتدا توضیحات و سپس تصویر را مشاهده کنید.

همان‌طور که در تصویر ذیل مشخص است، در بخش (2) شما می توانید یک نمای کلی از صفحه ای که باید عملیات مورد نظرتان را در آن انجام دهید مشاهده می کنید. در بخش (3) باید فیلتر رتبه بندی اسب ها را مشخص کنید. اگر قصد دارید اسب با رتبه HOZ که بالاترین رتبه است را اجاره کنید باید تیک آن را فعال نمایید. در بخش (4) نیز باید مشخص کنید که قصد دارید در بخش (2) چه نوع اسب هایی را مشاهده کنید. اگر بر روی گزینه Pay Rent FEE کلیک کنید، اسب هایی برای شما به نمایش در می آید که باید برای اجاره آن ها هزینه پرداخت کنید اما اگر گزینه Share Profit را انتخاب کنید، اسب هایی را مشاهده می کنید که باید در سود شریک مالکان باشید.

در بخش (5) می توانید فیلتر برای مشاهده اسب و یا پگاها قرار دهید. برای مثال شما می توانید در این بخش نوع جنسیت اسب ها را مشاهده کنید. در حال حاضر به دلیل اینکه حالت نمایش برای ما بر روی ALL قرار دارد، ما تمام اسب و یا پگاها را مشاهده خواهیم کرد. به همین علت شما در بخش (6) می توانید نمونه ای از مشخصات اسب با حالت پرداخت هزینه و در بخش (7) می توانید نمونه ای از مشخصات اسب با حالت اشتراک سود را مشاهده کنید.

روی تب RENTING کلیک کنید
روی تب RENTING کلیک کنید

حال که به صورت کلی با بخش Renting آشنا شدید، نوبت به این رسیده است که به صورت جداگانه هر تب را مورد بررسی قرار دهیم. در ابتدا به سراغ تب Pay rent fee می رویم. در این بخش شما می توانید اسب هایی که باید برای پرداخت آن ها توکن PGX اختصاص دهید را مشاهده می کنید.

در این قسمت ما قصد داریم تا ابتدا صفحه ابتدایی یکی از اسب و یا پگاها را به شما معرفی کنیم و سپس به سراغ دیگر توضیحات برویم. اگر به تصویری که در ادامه برایتان خواهیم گذاشت دقت کنید، ما 4 بخش را مشخص کرده ایم. در این 4 بخش شما می توانید اطلاعاتی از اسب مورد نظرتان به صورت حدودی به دست بیاورید. در بخش (1) اطلاعات کلی و شکل اسب و یا پگا را مشاهده می کنید. در بخش (2) اطلاعاتی دیگر همچون رتبه و جنسیت اسب را می بینید. در بخش (3) می توانید با تعداد بازی های اسب و همچنین آدرس مالک آن آشنا شوید. در بخش (4) نیز می توانید اقدام به اجاره اسب کنید؛ اما صبر کنید! قبل از اجاره اسب باید با آن بیشتر آشنا شوید. در نتیجه یک بار بر روی تصویر اسب مورد نظر (1) کلیک کنید.

روی تب Pay rent fee کلیک کنید
روی تب Pay rent fee کلیک کنید

به محض کلیک بر روی تصویر اسب مورد نظر، با صفحه ای همچون تصویری که در ادامه مشاهده می کنید رو به رو می شوید. این صفحه نیز همانند بخش خرید اسب در MarketPlace می باشد اما با کمی تفاوت. در ادامه به ترتیب شماره گذاری تمامی بخش ها را توضیح خواهیم داد.

در بخش (1) شما می توانید یک اطلاعات کلی از اسب مورد نظرتان را مشاهده کنید. تمامی اطلاعاتی که برای خرید اسب می توانستید مشاهده کنید، در این بخش نیز قابل مشاهده است. در بخش (2) نیز می توانید Renting History و Rocing History را مشاهده کنید. این بخش برخلاف قسمت Marketplace تب Sale History وجود ندارد چرا که در قسمت به اجاره اسب اختصاص دارد.

در بخش (3) می توانید اطلاعات کامل هر تب در بخش قبل را مشاهده کنید. برای اینکه بتوانید صرفیدن و یا نصرفیدن را در این بخش محاسبه کنید، همانند بخش خرید باید به قسمت Rocing History مراجعه کنید. پس از مراجعه به این قسمت می توانید ببینید که درآمد اسب در روز های گذشته چقدر است و با کمی حساب کتاب متوجه این موضوع شوید. در انتهای این قسمت ما یک مثال در این رابطه برای شما خواهیم زد.

در بخش (4) نیز می توانید قیمت اجاره اسب را مشاهده کنید. با توجه به بخش (5) قیمت 3 روز اجاره این اسب برابر با 110 توکن PGX می باشد. با توجه به قیمت فعلی توکن PGX هر 110 عدد آن برابر با 62 دلار می شود؛ یعنی اگر شما این اسب را اجاره کنید، باید حداقل روزی 25 دلار درآمد کسب کنید تا مقداری سود کنید. در غیر این صورت ضرر خواهید کرد. برای اجاره اسب نیز در این بخش باید بر روی گزینه Rent و یا بخش (6) کلیک کنید. همان‌طور که گفتیم، شما می توانید نمایی از این صفحه که تا به کنون برایتان توضیح داده ایم را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

اطلاعات اسب
اطلاعات اسب

پس از کلیک بر روی گزینه Rent با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این قسمت اگر در ولت شما موجودی وجود داشته باشد، ابتدا باید بر روی گزینه Approve کلیک کنید. پس از کلیک بر روی این گزینه، ولت شما بارگذاری می شود و با تایید تراکنش مبلغ از حساب شما کم می شود. به دلیل نداشتن موجودی از این قسمت به بعد دیگر امکان توضیح وجود ندارد. اگر در هنگام انجام این کار با مشکل رو به رو شدید، حتماً مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

روی گزینه Approve کلیک کنید
روی گزینه Approve کلیک کنید

حال که با بخش Pay rent fee به صورت کامل آشنا شدی، به سراغ بررسی یک اسب برای اجاره می رویم تا ببینم انجام این کار با پرداخت هزینه برای ما صرفه اقتصادی دارد یا خیر!

ما در این قسمت اسب و یا پگایی را انتخاب کرده ایم که قابلیت انجام هر 25 بازی را دارد. رتبه این اسب HOZ که بالاترین رتبه است، می باشد. لازم به ذکر است که به ماده بودن این اسب نیز اشاره کنیم. حال برای اینکه با این اسب بیشتر آشنا شویم به سراغ پروفایل آن می رویم. درصد برنده آن در مشخصات موجود 20 درصد اعلام شده است همچنین کلاس اسب مورد نظر نیز 1 می باشد. قیمت اسب مورد نظر در حال حاضر برای یک روز اجاره برابر با 39 توکن PGX می باشد. این تعداد توکن برابر با 22 دلار است. تمامی محاسبه ها با قیمت فعلی (در زمان نگارش این مقاله) محاسبه شده است.

حال برای ادامه در تب Rocing History بازی های یک روزه این اسب را مشاهده می کنیم. اسب مورد نظر در یک روز گذشته در بین بازی های خود توانسته است 400 توکن VIS کسب کند. اگر ما این تعداد توکن را در قسمت فعلی آن ضرب کنیم با مقدار 30 دلار رو به رو می شویم.

در نتیجه ما برای این است 22 دلار هزینه کرده ایم اما توانسته ایم 30 دلار از آن کسب کنیم. تقریباً باید بگوییم که این مقدار تا حدودی ارزش دارد اما توجه داشته باشید که ما یک اسب بسیار به صرفه را انتخاب کرده ایم. اگر شما اسب دیگری را انتخاب کنید، ممکن است با توجه به قیمت اجاره آن صرفه اقتصادی آن چنانی نداشته باشد. به این موضوع توجه ویژه ای کنید.

در آخر باید اضافه کنیم که اگر قصد دارید با اجاره اسب در این گیم جذاب بازی کنید، حتماً به دنبال اسب هایی باشید که قیمت به صرفه ای را دارند. در غیر این صورت شما در این بخش جز ضرر، هیچ سودی نمی توانید کسب کنید.

حال که با بخش PAY RENT FEE و یا اجاره در ازای پرداخت به صورت کامل آشنا شدید، نوبت به این رسیده است که به سراغ بخش بعدی مقاله یعنی SHARE PROFIT اجاره در ازای اشتراک سود برویم. اگر قصد دارید تا با این قسمت نیز به صورت کامل آشنا شوید، حتماً این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

برای اینکه بتوانید در قبال اشتراک سود اسب اجاره کنید، باید ابتدا به قسمت Share Profit بروید. به همین منظور همانند اجاره در ازای پرداخت پول به تب Renting بروید. این بار باید بر روی تب SHARE PROFIT کلیک کنید. حال با صفحه ای جدید رو به رو می شوید. توجه داشته باشید هر دفعه که شما وارد این صفحه شوید، موارد پیشنهاد شده متفاوت است. برای مثال در هر بار پیشنهاد هایی که برای اجاره اسب به شما ارسال می شود، با سری های قبل متفاوت است و هر پیشنهاد سریعاً توسط فرد دیگری تایید می شود.

یکی از نکات منفی این بخش این است که متأسفانه تاکنون موفق نشده ایم تا بتوانیم به این صورت اسب اجاره کنیم چراکه در هر بار با پیغامی مبنی بر اینکه این اسب توسط فرد دیگری اجاره رفته است رو به رو شدیم. در ادامه نیز به شما تمامی این مراحل را نمایش خواهیم داد. در ادامه همراه ما باشید.

پس از اینکه وارد صفحه SHARE PROFIT شدید، با نمایی همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این قسمت بخش های مختلفی وجود دارد که بهتر است شما با آن ها آشنا شوید.

در بخش (2) شما می توانید همانند مراحل قبل، رتبه اسب خود را مشخص کنید تا تنها پیشنهاد‌های اجاره همان رتبه برای شما ارسال شود. در بخش (3) می توانید یک نمای کلی از اسب مورد نظر خودتان را مشاهده کنید. در بخش (4) می توانید مشخصات نسبی اسب را ببینید. در بخش (5) نیز تعداد مسابقه های مانده است و همچنین آدرس عمومی ولت مالک را می توانید ببینید. در بخش (6) شما می توانید درصد سود خود را مشاهده کنید. برای مثال اگر به تصویر ذیل دقت کنید، اگر ما این اسب را انتخاب کنیم، 5 درصد از درآمد به دست آمده به ما تعلق می گیرد. برای اینکه این موضوع را بهتر متوجه شوید بگذارید در کنار هم یک حساب و کتاب در رابطه درآمد این اسب کنیم.

روی گزینه ی SHARE PROFIT کلیک کنید.
روی گزینه ی SHARE PROFIT کلیک کنید.

برای اینکه بتوانیم درآمد را در این قسمت محاسبه کنیم، اولین کار این است که همانند سری های قبل ابتدا به بخش Rocing History برویم. اگر تا به این قسمت با بخش Rocing History آشنا نشده اید، نگران نباشید چراکه در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. پس از مراجعه به این بخش یک نگاهی به بازی های اسب مورد نظر می اندازیم. در صورتی که از بازی های آن راضی بوده ایم، در آمد یک ماهه آن را محاسبه می کنیم. پس از محاسبه درآمد درصد خود را از آن درآمد کم می کنیم. برای مثال ما اسبی را انتخاب کرده ایم و مجموع درآمد آن در یک روز برابر 500 توکن VIS است. حال اگر 5 درصد خودمان را از آن کم کنیم، برابر با 25 توکن VIS می باشد. حال اگر این مقدار توکن را در قیمت فعلی ضرب کنیم، تقریباً عدد 1.5 دلار به دست می آید؛ یعنی ما توانسته ایم در این بازی 1.5 دلار به صورت رایگان به دست بیاوریم.

یکی از سؤالاتی که امکان دارد برایتان پیش بیاید این است که با توجه سرعت قبول درخواست ها ما نمی توانیم برای هر اسب این درآمد را محاسبه کنیم، در نتیجه تکلیف چیست؟

بله این موضوع کاملاً درست است اما اگر شما چندین بازی در بخش SHARE PROFIT انجام دهید، به راحتی می توانید با استفاده از همان مشخصات اولیه اسب، به راحتی و همچنین به سرعت متوجه درآمد خودتان از آن اسب شوید. برای انجام این کار تنها نیاز به کمی تجربه دارید.

در ادامه، همانند مراحل قبل برای اینکه بتوانیم درباره اسب اطلاعات بیشتری به دست بیاوریم بر روی تصویر آن کلیک می کنیم. به محض کلیک صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید.

در بخش (1) شما می توانید تصویر اسب مورد نظرتان را ببینید. در بخش (2) می توانید سرعت و قدرت و همچنین درصد برد اسبی که انتخاب کرده اید را مشاهده کنید. در بخش های (3) و (4) نیز شما می توانید اطلاعات تب های Renting History و Rocing History را مشاهده کنید. برای محاسبه درآمد حتماً از این بخش استفاده کنید تا بهترین درآمد را از این بازی بلاکچینی داشته باشید. در بخش (5) نیز می توانید درصد سود خود را ببینید و با آن آشنا شوید.

در این قسمت اطلاعات تکمیلی درباره ی اسب مورد نظر را نشان می‌دهد
در این قسمت اطلاعات تکمیلی درباره ی اسب مورد نظر را نشان می‌دهد

حال ممکن است برایتان این سؤال پیش بیاید که پس چگونه باید این اسب را اجاره کنیم؟ برای اجاره اسب باید بر روی گزینه Back که در همین صفحه وجود دارد کلیک کنید. پس از کلیک بر روی این گزینه به مرحله قبل که صفحه ای همچون تصویر ذیل است منتقل می شوید. در این قسمت شما باید اسب مورد نظر خود را انتخاب کنید و در نهایت بر روی قسمت مشخص شده کلیک کنید.

برای اجاره ی اسب روی قسمت علامت گذاری شده کلیک کنید
برای اجاره ی اسب روی قسمت علامت گذاری شده کلیک کنید

پس از کلیک بر روی گزینه مشخص شده اسب مورد نظر، با صفحه دیگری همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. همان‌طور که مشاهده می کنید این صفحه بر 4 قسمت تقسیم شده است. در بخش (1) کد اسب و یا پگا شما نمایش داده شده است. همان‌طور که مشخص می باشد در بخش (2) شما می توانید مقدار سود خود را ببینید. در بخش (3) باید تایید کنید که ربات نیستید و برای اجرا در نهایت باید بر روی گزینه Rent یا بخش (4) ضربه بزنید.

روی گزینه Rent ضربه بزنید
روی گزینه Rent ضربه بزنید

در صورتی که تایید شود و موفق به اجاره این اسب شوید، حال باید به بخش Racing مراجعه کنید تا مسابقه خود را آغاز کنید. در ادامه به این بخش خواهیم رفت و توضیحاتی در این باره به شما خواهیم داد.

در صورتی که با تصویر ذیل رو به رو شدید و پیغامی همچون پیغام تصویر ذیل را مشاهده کردید، یعنی شما نتوانسته اید این اسب را اجاره کنید چراکه فرد دیگری این کار را کرده است. به هر حال باید کمی تلاش کنید تا موفق شوید و بتوانید یک اسب در این قسمت اجاره کنید.

این پیغام به معنای عدم موفقیت شما برای اجاره اسب است
این پیغام به معنای عدم موفقیت شما برای اجاره اسب است

اگر تلاش شما در این بخش مستمر باشد و بتوانید از هر بازی، 1 دلار درآمد کسب کنید، به راحتی با انجام 5 بازی می توانید به درآمد روزانه 5 دلار برسید. حال اگر مجدد شما هر روز این کار را انجام دهید، به درآمد ماهانه 150 دلار خواهید رسید؛ بنابراین می توانید به راحتی به عنوان شغل دوم و یا سوم از این بازی استفاده کنید.

تا به این قسمت از مقاله به صورت کامل با بخش های Marketplace و همچنین Renting آشنا شدید و قطعاً به صورت کامل به این دو بخش دیگر مسلط هستید. در صورتی که درباره هر بخش برای شما سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید. در ادامه مقاله همراه ما باشید تا به این که چگونه می توانید مسابقه دهید و چگونه می توانید دیگر مسابقه ها را تماشا کنید، اشاره کنیم.


آموزش بخش Racing در بازی Pegaxy

آموزش بخش Racing در بازی Pegaxy
آموزش بخش Racing در بازی Pegaxy

در این قسمت از مقاله همان‌طور که گفتیم قصد داریم تا وارد بازی شویم و بازی pegaxy را انجام دهیم. برای ورود به بازی شما باید حتماً یک اسب یا خریداری کنید و یا اینکه در نهایت اجاره کنید. کمی پیش تر ما طریقه خرید و اجاره یک اسب را به صورت کامل به شما عزیزان آموزش داده ایم. در این قسمت از مقاله برای اینکه بتوانیم وارد بازی شویم ما ابتدا یک اسب و یا پگا را اجاره خواهیم کرد و سپس بازی را انجام می دهیم.

متأسفانه به دلیل قیمت بالای اسب ها، کمتر افرادی پیدا می شوند که اقدام به خرید اسب کنند چراکه با وجود وضعیت فعلی دلار، قیمت هر اسب بیش از اندازه بالا می باشد. در ادامه ابتدا به شما صفحات مختلف بخش Racing را آموزش می دهیم. پس از اینکه به تمامی آن ها مسلط شدید حال به سراغ انجام یک بازی با استفاده از اسب های اجاره ای می رویم تا بیشتر و بهتر بتوانید با این بازی آشنا شوید. در ادامه همراه ما باشید.

زمانی که بر روی تب Racing کلیک کنید، با صفحه ای همچون تصویر ذیل آشنا می شوید. در این صفحه 4 بخش وجود دارد که در ادامه به شما آن ها را معرفی خواهیم کرد. در بخش (1) می توانید یک نمای کلی از صفحه اصلی را مشاهده کنید. این صفحه اطلاعات دو بخش (2) و (3) را به شما نمایش می دهد.

روی تب Racing کلیک کنید
روی تب Racing کلیک کنید

در بخش (2) یک تب (Live Racings) وجود دارد که اگر بر روی آن کلیک کنید، می توانید مسابقه های در حال انجام را به صورت زنده مشاهده کنید. حتی شما می توانید به عنوان تماشاچی وارد بازی شوید و مسابقه را ببینید. در بخش (3) یا Finished races شما می توانید مسابقه هایی که به تازگی تمام شده اند را مشاهده کنید.

به نوعی باید بگوییم که مسابقات پس از اینکه تمام می شوند از بخش Live Racings به این بخش انتقال می یابند. در ادامه به صورت جداگانه با هر بخش بیشتر آشنا خواهید شد. در بخش (4) میز می توانید با انتخاب پگا خود بازی را آغاز کنید. قبل از اینکه بخواهیم به سراغ شروع بازی برویم، نیاز است تا موارد مورد نیاز را به شما آموزش دهیم.

در ابتدا قصد داریم تا به بخش Live Racing بپردازیم. اگر بر روی این تب کلیک کنید، با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه گزینه های مختلفی وجود دارد. در قسمت event شما می توانید آدرس و نام مسابقه ای که قرار است تا ثانیه و یا دقایقی دیگر اجرا شود را مشاهده کنید.

در قسمت Location می توانید محل برگزاری مسابقه را مشاهده کنید. در قسمت CLASS نیز می توانید کلاس مسابقه را ببینید. در بخش Distance می توانید با متراژ هر مسابقه آشنا شوی. همان‌طور که مشخص است متراژ هر مسابقه متفاوت است اما توجه داشته باشید که جایزه با توجه به متراژ تغییر نمی کند.

در قسمت DATA می توانید تاریخ و ساعت مسابقه را ببینید. به دلیل اینکه تمامی مسابقه های این بخش تا دقایق و یا ثانیه های دیگر اجرا می شوند، هیچ زمانی در این بخش قرار نگرفته است. در قسمت PRIZEPOOL می توانید جوایز مسابقه را مشاهده کنید. در زمان نگارش این مقاله، در هر مسابقه به بازیکنان 175 توکن VIS اهدا می شود. به ترتیب نفر اول 105 عدد، نفر دوم 44 عدد و نفر سوم 26 عدد توکن VIS دریافت خواهد کرد.

در قسمت ACTION نیز می توانید دو کار انجام دهید. اگر بر روی آیکون فلش کلیک کنید، می توانید لینک مستقیم این مسابقه را کپی کنید و برای دوستانتان که در این بازی فعالیت می کنند بفرستید تا آن ها بازی را تماشا کنند و یا اینکه کار های دیگری انجام دهید. در صورتی که بر روی آیکون دوربین کلیک کنید، می توانید به عنوان تماشاچی وارد مسابقه شوید و مسابقه را تماشا کنید.

در انتهای صفحه بک بخشی که قرار گرفته است که ما با عبارت (1) مشخص کرده ایم. اگر بر روی هر عدد کلیک کنید، می توانید به صفحات دیگر بروید و بازی های در حال اجرا متفاوتی را تماشا کنید. شما می توانید تمام توضیحات این بخش را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

صفحه ی Racing
صفحه ی Racing

حال اگر بر روی تب بعدی که FINISH RACES کلیک کنید، می توانید مسابقه هایی که تا به حال انجام شده است را ببینید. در این بخش نیز همانند بخش Live Racing گزینه های یکسانی وجود دارند. همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، تمامی گزینه های بخش قبلی را می توانید در این صفحه مشاهده کنید. تنها تفاوتی که این بخش نسبت به بخش قبلی دارد در قسمت DATA می باشد. اگر به فیلد این قسمت نگاه کنید، تمامی تاریخ و همچنین ساعت ها نوشته شده است چراکه این بازی ها تمام شده اند. در این بخش نیز شما می توانید با کلیک بر روی آیکون دوربین، مسابقه انجام شده را مشاهده کنید. در بخش (1) که در انتهای صفحه قرار دارد، شما می توانید بین صفحات جا به جا شوید و بازی های دیگر را نیز مشاهده کنید.

برای اینکه قبل از شروع بازی یک آشناییت کلی با صفحه بازی و موارد دیگر داشته باشید، در این قسمت به سراغ یکی از بازی های انجام شده می رویم. به همین دلیل بر روی علامت دوربین یکی از مسابقه ها کلیک می کنیم.

روی تب FINISH RACES کلیک کنید
روی تب FINISH RACES کلیک کنید

پس از کلیک با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در ابتدا باید کمی صبر کنیم تا تمام بازیکنان وارد مسابقه شوند. پس از ورود بازیکنان همه چیز آماده برای شروع مسابقه می شود. در این بخش قسمت های مختلفی وجود دارد که در ادامه به شما تمامی بخش ها را توضیح خواهیم داد. در بخش (1) شما می توانید یک اطلاعات کلی از مسابقه به دست بیاورید. در بخش (2) لیست تمامی بازیکنان قرار گرفته است. هر 12 بازیکن در این بخش حضور دارند و شما می توانید با نام آن ها و یا با اسب و پگا آن ها آشنا شوید. در بخش (3) محلی که است ها در آن قسمت حرکت می کنند وجود دارد. در ادامه با این قسمت بیشتر آشنا خواهید شد.

در بخش (4) شما می توانید اطلاعاتی از فضای واقعی مسابقه را مشاهده کنید. این بازی به گونه ای طراحی شده است که انگار اسب ها در فضای متاورس مسابقه می دهند. در این بخش شما می توانید اطلاعاتی همانند سرعت وزش باد، رطوبت، دمای و… را به دست بیاورید. در صورتی که بر روی هر اسب در حین انجام مسابقه کلیک کنید، شما می توانید اطلاعات اسب مورد نظرتان را در بخش (5) مشاهده کنید و با آن بیشتر آشنا شوید.

همان‌طور که گفتیم، این بازی به صورت خودکار انجام می شود و شما در هنگام انجام مسابقه، هیچ کاری انجام نمی دهید. به نوعی باید بگوییم که این بازی به صورت auto fight است. شما می توانید در تصویر ذیل یک نمای کلی از صفحه ای که در این قسمت به شما توضیح داده ایم را مشاهده کنید.

مشاهده ی یک بازی انجام شده
مشاهده ی یک بازی انجام شده

پس از اتمام مسابقه، همان‌طور که مشخص است نتایج اعلام می شود. در بخش (1) بازیکنی که نفر اول شده است را مشاهده می کنید. در بخش (2) میز بازیکنی که نفر سوم شده است را می بینید و در بخش (3) بازیکنی که نفر دوم شده است را مشاهده می کنید. اگر قصد دارید تا درباره هر اسب اطلاعات کسب کنید، همان‌طور که گفتیم باید بر روی آن یک کلیک کنید. برای مثال در بخش (4) ما بر روی نام اسبی که نفر اول شده است کلیک می کنیم. حال در بخش (5) می توانیم مشخصات اسب مورد نظرمان را ببینیم.

با انجام این کار می توانید با انواع اسب ها در بازی آشنا شوید و متوجه شوید که کدام اسب مناسب مسابقه می باشد. در این بخش اگر بر روی گزینه Result کلیک کنید، وارد صفحه دیگری می شوید که جوایز نفرات 1 تا 3 نمایش داده شده است. شما در تصویر ذیل می توانید نمایی از صفحه توضیحات بخش فوق را مشاهده کنید.

روی گزینه Result کلیک کنید
روی گزینه Result کلیک کنید

همان‌طور که گفتیم، با کلیک بر روی گزینه Result با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه مشخص است که به برندگان چه تعداد توکن تعلق گرفته است. برای مثال نفر اول 105 توکن VIS، نفر دوم 44 توکن VIS و نفر سوم 26 توکن VIS. تمامی این توکن ها در ولت اختصاصی بازی جمع آوری می شود و شما باید آن ها در انتها وارد کیف پول خود کنید. در ادامه به صورت کامل انجام این کار را به شما توضیح خواهیم داد.

مشخصات برندگان
مشخصات برندگان

حال که به صورت حدودی با بازی و طریقه انجام آن آشنا شدید، نوبت به این رسیده است که یک اسب و یا پگا اجاره کنیم تا بتوانیم به صورت واضح و کامل طریقه انجام این بازی را به شما عزیزان توضیح دهیم. در ادامه همراه ما باشید.

مراحل اجاره یک پگا چه به صورت پرداخت پول و چه به صورت اشتراک سود را کمی پیش تر به شما آموزش داده ایم. در این بخش ما یک اسب و یا پگا از طریق اجاره با پرداخت پول، اجاره کرده ایم تا بتوانیم به بهترین شکل به شما طریقه انجام این بازی را توضیح دهیم.

پس از اینکه مراحل اجاره اسب به پایان رسید، به مجدد به تب Racing بر می گردیم. در این قسمت بر روی گزینه Pick a pega کلیک می کنیم. در صورتی که شما پگا نداشته باشید در این قسمت به شما می گوید که اسب و یا پگا برای شروع بازی ندارید، یا باید اجاره کنید و یا باید خریداری کنید. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

روی گزینه Pick a pega کلیک کنید
روی گزینه Pick a pega کلیک کنید

اما در صورتی که اسب موجود داشته باشید، با صفحه دیگری همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه شما می توانید در بخش (1) شکل اسب خود را مشاهده کنید. در بخش (2) می توانید اطلاعات کلی اسبی که توسط شما اجاره شده است را ببینید. ر بخش (3) می توانید یک نمای کلی از اسب و یا پگا خود را مشاهده کنید و برای شروع بازی نیز باید بر روی گزینه Start و یا بخش (4) کلیک کنید. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده بفرمایید.

روی گزینه Start کلیک کنید
روی گزینه Start کلیک کنید

پس از کلیک بر روی گزینه Start با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این بخش باید منتظر بمانید تا بازی شما توسط سیستم به طور خودکار انتخاب شود.

کمی صبر کنید
کمی صبر کنید

پس از انتخاب بازی باید منتظر بمانید تا زمین و همچنین دیگر موارد بازی نیز به صورت خودکار تعیین گردد. شما در انتخاب این مراحل هیچ دخالتی ندارید چراکه تمامی این موارد به صورت خودکار انجام می شود. در تصویر ذیل می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

بازی به صورت خودکار مچ شد
بازی به صورت خودکار مچ شد

به محض مشخص شدن تمامی موارد توسط سیستم، وارد بازی می شوید. پس از ورود به بازی باید چند دقیقه ای صبر کنید تا 11 بازیکن دیگر نیز وارد مسابقه شوند. این عمل ممکن است دقایقی زمان ببرد و شما نیز باید صبر کنید. در بخش (1) شما می توانید مشخصات مسابقه را ببینید. همان‌طور که مشخص است این مسابقه 4000 متر است. همچنین مجموع جوایز مسابقه نیز برابر با 175 توکن VIS می باشد که بین 3 نفر برتر تقسیم می شود.

در بخش (2) می توانید افراد حاضر در مسابقه را ببینید و تا قبل از شروع مسابقه با آن ها آشنا شوید. همان‌طور که می بینید افراد شماره 1 و 4 و 9 هنوز وارد بازی نشده اند و باید مقداری صبر کنید تا آن ها نیز وارد بازی شوند. در بخش (3) می توانید آیکون اسب های حاضر در مسابقه را ببینید که تمامی اسب و یا پگاها به یک شکل نمایش داده می شوند. در بخش (4) نیز می توانید مشخصات اسب خود را ببینید و بیشتر با اسبی که کرایه و یا خریداری کرده اید آشنا شوید. شما می توانید تمامی توضیحات این بخش را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

کمی صبر کنید تا 11 بازی کن اماده شوند
کمی صبر کنید تا 11 بازی کن اماده شوند

یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که دلیل کرایه دادن اسب توسط افراد در این بازی چیست؟ همان‌طور که مشاهده می کنید شروع بازی کمی معطلی دارد و همچنین زمان انجام بازی نیز کمی زیاد است؛ بنابراین افراد ممکن است حوصله انجام این کارها را نداشته باشند و به همین دلیل اسب های خود را اجاره می دهند تا از شر این کارها خلاص شوند.

پس از اینکه تمامی بازیکنان وارد بازی شدند، بازی آغاز می شود. همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، اسب ها در حال دویدن هستند. در بخش (1) شما می توانید یک نمای کلی از تمامی اسب ها را مشاهده کنید. در بخش (2) اسب ما نمایش داده شده است. اگر دقت کنید در بالای سر آیکون اسب کی فلش کشیده شده است. این فلش مشخص کننده اسب شما می باشد. خوشبختانه تا به این قسمت از بازی اسب ما مقام سوم را دارد و اگر تا آخر بتواند در بین 3 نفر اول بماند جوایزی در این بخش دریافت خواهیم کرد.

شروع بازی
شروع بازی

پس از اینکه اسب و یا پگا ها از هر 500 متر عبور کنند، متراژ برای شما نمایش داده می شود. برای مثال اگر به تصویر ذیل دقت کنید تا به حال اسب های ما 1500 متر از 4000 متر را طی کرده اند. متأسفانه در این قسمت اسب ما کمی عقب افتاده است که در ادامه بازهم نسبت به قدرت تمامی اسب ها رده آن ها تغییر پیدا می کند.

اسب ها از هر 500 متر که عبور کنند در صفحه برای شما نمایش داده می‌شود
اسب ها از هر 500 متر که عبور کنند در صفحه برای شما نمایش داده می‌شود

همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید تا به این قسمت 3000 متر گذشته است و تنها 1000 متر دیگر مانده است. اسب و یا پگایی که رتبه اول را دارد، در بین دیگر اسب ها نیز نفر نخست می باشد. شما می توانید با توجه به رنگ اسب ها، سه نفر برتر را تا به این قسمت مشاهده کنید.

تا به این قسمت 3000 متر گذشته است
تا به این قسمت 3000 متر گذشته است

در این قسمت مسابقه به پایان رسیده است و متأسفانه اسبی که ما اجاره کرده بودیم نفر 11 در این مسابقه شد. در صورتی که اسب مورد نظرتان قدرت کافی در بین دیگر اسب ها را نداشته باشد، دقیقاً این اتفاق برای شما رخ می دهد. در تصویر ذیل می توانید رتبه اسب ما را مشاهده کنید.

در این قسمت مسابقه به پایان رسیده است
در این قسمت مسابقه به پایان رسیده است

اگر به بخش racing مراجعه کنید و بر روی گزینه Start همانند بخش (1) کلیک کنید، ممکن است با اروری که در بخش (2) مشاهده می کنید رو به رو شوید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که این ارور به چه معنا می باشد. این ارور به این معناست که انرژی اسب و یا پگا شما برای مسابقه بعدی به پایان رسیده است. شما می توانید تعداد انرژی های خود را در بخش (3) مشاهده کنید. در تصویر ذیل می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

بخش racing مراجعه کنید
بخش racing مراجعه کنید

اگر در خاطرتان باشد، در ابتدای مقاله آوردیم که اسب ها برای شروع مسابقه نیاز به انرژی دارند. دقیقاً در این قسمت متوجه انرژی اسب و یا پگا شدید. همان‌طور که گفتیم، اگر صبر کنید، هر یک ساعت شما می توانید 1 انرژی دریافت نمایید؛ یعنی اگر شما 5 ساعت صبر داشته باشید، 5 انرژی دریافت می کنید که می توانید 5 بازی انجام دهید.

در این قسمت از مقاله نیز به صورت کامل با بخش Racing و همچنین طریقه انجام بازی آشنا شدید. در ادامه مقاله به دیگر قسمت های این بازی مثل دریافت دارایی و همچنین پرورش اسب و یا پگا اشاره خواهیم کرد. اگر قصد دارید تا درباره این بخش ها نیز اطلاعات به دست بیاورید، ادامه این مقاله را حتماً مطالعه کنید.


آشنایی با بخش Breeding یا پرورش دادن در بازی Pegaxy

آشنایی با بخش Breeding یا پرورش دادن در بازی Pegaxy
آشنایی با بخش Breeding یا پرورش دادن در بازی Pegaxy

در این قسمت از مقاله همان‌طور که گفتیم قصد داریم تا با بخش Breeding در بازی پگاکسی آشنا شویم. این بخش مختص به زاد و ولد و یا پرورش دادن پگا و یا اسب ها می باشد. اگر بر روی تب Breeding یا بخش (1) کلیک کنید، با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید.

در این قسمت دو بخش وجود دارد. در بخش (2) شما می توانید پگا و یا اسب های که جنسیت نر دارند را مشاهده کنید. همچنین در بخش (3) نیز می توانید اسب و یا پگا هایی که جنسیت ماده دارند را ببینید. هر قسمت که در تصویر ذیل علامت گذاری شده است مختص به انجام یک کاری می باشد.

برای اینکه شما بتوانید در این بازی یک اسب و یا پگا پرورش دهید، باید هم‌زمان یک اسب و یا پگا نر و همچنین ماده داشته باشید. لازم به ذکر است که پگا های شما نباید اجاره ای باشند بلکه باید آن ها را خریده باشید چراکه با اسب و یا پگا های اجاره ای نمی توانید عملیات زاد و ولد را انجام دهید. شما می توانید نمایی از صفحه توضیحات فوق را در تصویر ذیل تماشا کنید.

بخش Breeding
بخش Breeding

متأسفانه به دلیل اینکه خرید اسب و یا پگا در این بازی نیاز به هزینه نسبتاً زیادی دارد، ما نمی توانیم این بخش را بیشتر از این برای شما شرح دهیم. چراکه گفتیم برای انجام این کار نیاز به 2 پگا (نر و ماده) می باشد. به همین دلیل تقریباً می توان گفت که برای زاد و ولد نیاز به سرمایه حداقل 100 میلیونی دارید. در صورتی که قصد خرید پگا و انجام این کار را دارید، در صورتی که برایتان سؤالی ایجاد شد حتماً سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید. ضمناً شما می توانید با مراجعه به وایت پیپر این بازی، به صورت کامل درباره زاد و ولد اطلاعات کسب کنید.


آشنایی با بخش My Assets در بازی پگاکسی

آشنایی با بخش My Assets در بازی پگاکسی
آشنایی با بخش My Assets در بازی پگاکسی

آخرین بخشی که در این بازی باید به آن بپردازیم این قسمت می باشد. در این بخش شما می توانید تمام دارایی های خود را مشاهده کنید. این دارایی شامل آیتم ها و پگا و یا اسب شما می باشد. همچنین می توانید در این بخش میزان دارایی توکن VIS را نیز مشاهده بفرمایید.

اگر بر روی تب My Assets یا بخش (1) کلیک کنید، با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه همان‌طور که مشخص است، شما می توانید با انتخاب قسمت مورد نیاز به راحتی به بخش مورد نظرتان دسترسی داشته باشید. مهم ترین قسمت این بخش، تب My Profit می باشد. در ادامه این بخش را به شما بیشتر توضیح خواهیم داد.

روی تب My Assets کلیک کنید
روی تب My Assets کلیک کنید

اگر بر روی تب My Profit کلیک کنید، با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. همان‌طور که مشاهده می کنید در بخش (1) شما می توانید تاریخچه به دست آوردن توکن VIS خود را ببینید. در حال حاضر متأسفانه ما نتوانسته ایم تا این توکن را به دست بیاوریم اما با توجه به قسمت هایی که وجود دارد، شما می توانید در بخش TIME زمان، همچنین در بخش AMOUNT تعداد و یا مقدار توکن VIS و در بخش STOTUS توضیحاتی را ببینید و مشاهده کنید. همچنین اگر توکن VIS شما قفل شده باشد، شما می توانید در بخش (2) مشاهده کنید که توکن شما در چه زمانی باز می شود و شما می توانید با کلیک بر روی گزینه CLAIM آن را دریافت و یا برداشت کنید. تمام توضیحات فوق را می توانید در تصویر ذیل مشاهده کنید.

روی تب My Profit کلیک کنید
روی تب My Profit کلیک کنید

توضیحات این بخش نیز به همین کوتاهی می باشد چراکه قسمت دیگری نمانده است که بخواهیم آن را توضیح دهیم. اگر به سمت راست تصویر دقت کنید، دو آیکون که یک چرخ دنده و یک کیف پول است را مشاهده می کنید، در بخش بعدی مقاله قصد داریم تا این دو قسمت را بررسی کنیم. در ادامه همراه ما باشید.


آموزش کار با بخش های مختلف بازی پگاکسی

همان‌طور که گفتیم در سمت راست صفحه دو آیکون وجود دارد. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از این دو آیکون را مشاهده کنید.

بخش های مختلف بازی پگاکسی
بخش های مختلف بازی پگاکسی

در صورتی که بر روی آیکون چرخ دنده کلیک کنید وارد تنظیمات بازی می شوید و اگر بر روی آیکون کیف پول کلیک کنید، ولت شما در داخل بازی برایتان بارگذاری می شود. در بخش اول ما بر روی آیکون چرخ دنده کلیک می کنیم. به محض کلیک با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید.

تنظیمات بازی
تنظیمات بازی

در این صفحه، همان‌طور که مشاهده می کنید، در بخش (1) دو گزینه وجود دارد. اگر انتخاب شما گزینه GENERAL باشد، با تصویر ذیل رو به رو می شوید. همان‌طور که در بخش (2) مشاهده می کنید، در این قسمت می توانید زبان و تنظیمات صدای بازی را انجام دهید. تقریباً کار خاصی نمی توانید در تنظیمات این بازی انجام دهید و تنها این دو کار قابل تغییر به دست شما می باشد.

در صورتی که بر روی گزینه Community کلیک کنید، با صفحه دیگری که در تصویر ذیل مشاهده می فرمایید رو به رو می شوید. اگر قصد عضویت در شبکه های اجتماعی این بازی را داشته باشید، به راحتی می توانید از این قسمت اقدام کنید. با کلیک بر روی آیکون هر شبکه اجتماعی می توانید عضو آن شوید.

روی گزینه Community کلیک کنید
روی گزینه Community کلیک کنید

حال که با تنظیمات آشنا شدید، نوبت به این رسیده است که با بخش ولت نیز آشنا شوید. اگر بر روی آیکون کیف پول کلیک کنید، با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در بخش (1) این قسمت می توانید مقدار دارایی های خود را مشاهده کنید. اگر قصد دارید تا اتصال ولت خود به این بازی را غیر فعال کنید، باید بر روی گزینه Disconnect ضربه بزنید. به محض کلیک بر روی این گزینه ولت شما از بازی غیرفعال می شود.

روی آیکون کیف پول کلیک کنید
روی آیکون کیف پول کلیک کنید

سؤالات متداول

ممکن است پس از مطالعه این مقاله، برای شما سؤالات متعددی پیش بیاید. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به برخی از سؤالات احتمالی پاسخ دهیم. در صورتی که سؤال های شما در بین سؤالات ذیل نمی باشد، سؤال خود را برای ما در بخش نظرات بنویسید.

 1. آیا به این بازی اعتمادی است؟

همان‌طور که در مقاله مطالعه کردید، توسعه دهندگان این بازی به صورت کامل با کاربران خود شفاف می باشند. همچنین اطلاعات مختلفی درباره بازی بلاکچینی پگاکسی در سایت رسمی موجود است. اینکه می توانید به این بازی اعتماد کنید یا خیر، از این قسمت به بعد به خودتان بستگی دارد.

 1. توکن های VIS و PGX در چه صرافی هایی معامله می شوند؟

در بخش بررسی توکن VIS چندین صرافی که از این توکن پشتیبانی می کنند را نام برده ایم. در صورتی که نتوانستید در لیست صرافی مورد نظر این توکن را پیدا کنید، بهتر است در بخش جستجوی نام توکن، contract address آن را از داخل سایت کوین مارکت کپ کپی کرده و در آن بخش جایگذاری کنید. این‌گونه می توانید به توکن دسترسی پیدا کنید.

 1. صرافی یا ولت های بسیار کمی از توکن های این بازی پشتیبانی می کنند، آیا این توکن ها کلاهبرداری هستند؟

تا به این قسمت، طبق بررسی های انجام شده، خبری از کلاهبرداری بودن توکن ها نبوده است. اگر در حال حاضر می بینید که وضعیت دو توکن این بازی مناسب نیست به دلیل نوپایی آن ها می باشد. با جان گرفتن صنعت بازی های بلاکچینی، می توان آینده ی بهتری را برای آن ها پیش بینی کرد.

 1. صفحه بازی برای من گاهی اوقات به صورت شطرنجی می شود، مشکل از کجاست؟

ممکن است در هنگام بازی برایتان مشکلات متعددی رخ بدهد، این موضوع را به می توانیم به باگ هایی که بازی دارد ارتباط دهیم. در صورتی که با مشکلات این‌چنینی رو به رو شدید، کمی صبور باشید. اگر مشکل شما رفع نشد، حتماً آن را به پشتیبانی بازی گزارش کنید.

 1. من قصد ورود سرمایه به بازی دارم، بازگشت سرمایه من چه مقدار زمان می برد؟

در ابتدای مقاله کمی درباره بازگشت سرمایه صحبت کرده ایم. شما می توانید با استفاده از درآمد هایی که اسب شما در گذشته داشته است و با توجه به سرمایه ای که قصد دارید وارد بازی کنید، به راحتی نرخ بازگشت سرمایه خود را محاسبه کنید. در صورتی که برای محاسبه نرخ بازگشت سرمایه نیازی به راهنمایی دارید، سؤال خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.


سخن آخر درباره ی آموزش بازی پگاکسی pegaxy

همان‌طور که مطالعه کردید، در این مقاله به صورت کامل و جامع با بازی بلاکچینی پگاکسی آشنا شدید. این بازی یک بازی اسب دوانی می باشد و مناسب افرادی است که به اسب و همچنین اسب دوانی علاقه دارند. اگر شما نیز جز این افراد هستید، احتمالاً جذب بازی پگاکسی شوید. نحوه درآمدزایی در این بازی را به صورت کامل مطالعه و مشاهده کردید. به دلیل اینکه برای ورود به این بازی نیاز به سرمایه زیادی دارید، حتماً قبل از ورود سرمایه به خوبی فکر کنید تا اشتباه عمل نکنید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله ی “آموزش بازی پگاکسی pegaxy” با ماهمراه بودید.

منبع: Zoomarz


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

اعتبارسنج برجسته خواهان چین کاملا جدید جهت جایگزینی ترا است

اعتبارسنج برجسته خواهان چین کاملا جدید جهت جایگزینی ترا است

بوترین: ترا باید از هولدرهای کوچک محافظت کند، نه نهنگ‌ها

بوترین: ترا باید از هولدرهای کوچک محافظت کند، نه نهنگ‌ها

قانون‌گذار بانکداری آفریقا: ممنوعیت بیت کوین برقرار است

قانون‌گذار بانکداری آفریقا: ممنوعیت بیت کوین برقرار است

بنکمن-فراید، رییس FTX: ترا به اندازه‌ی ترانوس بد نبود

بنکمن-فراید، رییس FTX: ترا به اندازه‌ی ترانوس بد نبود

دستگیری مدیرعامل کمپانی رمز ارز نیویورکی به جرم کلاهبرداری

دستگیری مدیرعامل کمپانی رمز ارز نیویورکی به جرم کلاهبرداری

انفجار رشد 200 درصدی در حجم معاملات لونا

انفجار رشد 200 درصدی در حجم معاملات لونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا