اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

اعتراف پیتر شیف مدیر شرکت Global Strategist

salamcrypto

مردی که یک بار گفت بیت کوین هرگز به 50 هزار دلار نخواهد رسید، در همان زمان پیش بینی کرده بود که روند نزولی بیت کوین دو برابر شده و در نهایت به صفر خواهد رسید.
در سال 2019، جو کرنن در برنامه CNBC پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین تا ماه می سال 2020 به 55 هزار دلار خواهد رسید. پیتر شیف در آن زمان او را مسخره کرد و گفت: بیت کوین هرگز به 50 هزار دلار نخواهد رسید.
با وجود مقداری تأخیر اما قیمت بیت کوین بالاخره دیروز صبح با رشدی 8 درصدی به اوج قیمت خود رسید و رکورد جدیدی را در بیش از 50 هزار دلار ثبت کرد. اعضای crypto twitter از جمله کاربر  gold bug’s own son سخنان شیف را به خودش برگرداندند.
در پی نادرست بودن پیش بینی های خود، شیف حالا پیش بینی جدیدی کرده و می‌گوید احتمال رد شدن بیت کوین از 100 هزار دلار را نمی‌توان رد کرد اگرچه سقوط بسیار بسیار شدید و رسیدن به صفر هم اجتناب ناپذیر است.
پسر پیتر شیف یعنی اسپنسر شیف که یک طرفدار بیت کوین است به سرعت پدرش را مورد تمسخر قرار داد.
اسپنسر توئیتی گذاشت ” توئیت آینده: حالا که بیت کوین به 500 هزار دلار رسیده است باید اعتراف کنم که احتمال رسیدن به یک میلیون را نمی‌توان رد کرد. اگرچه… ”
پیتر شیف که در دنیای ارز دیجیتال او را به تمسخر و کاهش دادن قیمت بیت کوین می‌شناسند، در طی سال ها چندین پیش بینی نادرست در مورد تحرکات این دارایی رمزنگاری شده انجام داده است و به جای آن به مردم توصیه می کند که در طلا سرمایه گذاری کنند و خودش هم این کار را انجام می‌دهد.
در حین سقوط قیمت ها در زمان همه گیری کرونا یعنی مارچ 2020، این طرفدار طلا گفت که بیت کوین بسیار بیش تر از 4 هزار دلار افت خواهد کرد، در نهایت پیش بینی او برعکس شد و بیت کوین در آن حد افت نکرد.
شیف گفت که در مورد اوج قیمت بیت کوین اشتباه کرده اما با این وجود بیت کوین 50 هزار دلاری را بزرگترین حباب دارایی های مالی خواند.
با این حال حتی برخی از پیش بینی های وی در مورد طلا حتی از بیت کوین هم کمتر به واقعیت پیوسته اند. گزارش شده است که در سال 2010، شیف گفته که قیمت طلا در طی 5 الی 10 سال آینده به 5 هزار دلار الی 10 هزار دلار به ازای هر اونس خواهد رسید اما این فلز گرانبها در سال 2020 قبل از افت قیمت به سوی 1700 دلار، به سختی از 2000 دلار گذشته بود.
منبع: cointelegraph

بیشتر بخوانید:  بانک مرکزی ژاپن اولین آزمایش ارز دیجیتال ملی خود را آغاز خواهد کرد

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا