صرافی کوینکده
اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

📣 Polkadot توانست در میان 10 رمزارز برتر دنیا قرار بگیرد!

رمز موفقیت رمزارز Polkado برای این رشد چیست؟آیا رازی نهفته است؟

رمزارز Polkadot ،  به شماره هفت بازار رمز ارزها رسیده است.  DOT در فرآیندی به نام “تغییر نام مجدد” ، شاهد جریان گردش خود در 10 ماه گذشته است. به گفته کارشناسان ، تغییر نام مجدد، تنها عامل افزایش قیمت DOT نیست.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

پروژه همکاری بلاک چین سه هفته پیش ، حتی در 100 رتبه برتر رمزارزی نبود.  ولی اکنون توانسته در رتبه هفتم قرار بگیرد و سرمایه بازارش ،  بیش از 3.7 میلیارد دلار است. این یک افزایش شهابی است و تا حدی کمی به  “تغییر نام مجدد” مرتبط می شود.پس از رای گیری در جامعه  مربوطه، در 21 آگوست ،  DOT دوباره نامگذاری شد – به این معنی که عرضه در گردش توکن،  10 برابر افزایش یافت. این فرآیند مشابه تقسیم سهام است که می تواند پس از این رویداد ، صعود ارزش سهام را به میزان قابل توجهی مشاهده کرد ، زیرا سرمایه گذاران کوچک آن را مقرون به صرفه می دانند.

تغییر نام Polkadot  منجر به تقسیم DOT قدیمی  را به  100 مورد جدید شد. در نتیجه ، کل عرضه از 10 میلیون توکن به 1 میلیارد افزایش یافت. این تقسیم، ارزش کل سرمایه گذاران شرکت را تغییر نمی دهد. با این حال ، این گمانه زنی ها به وجود آمده است که این رویداد حداقل تا حدی مسئول افزایش مالی توکن بوده است.تقسیم توکن، تقسیم سهام جدید است. انگیزه اصلی تقسیم سهام این است که سهام برای سرمایه گذاران خرد مقرون به صرفه تر به نظر برسد و نقدینگی سهام را افزایش دهد.  استدلال جامعه Polkadot برای تغییر نام مجدد از همین خط پیروی کرده است.

” Gavin Wood” ، خالق سیستم عامل گفت:

“تصمیم برای کاهش ارزش DOT برای سهولت محاسبه رمزارز و در نتیجه خرید گرفته شده است  .”

علاوه بر این ، تصمیم اولیه برای محدود کردن عرضه اولیه Polkadot به 10 میلیون ، ظاهراً تصمیمی خودسرانه بود. این فرایند نیاز به همه پرسی جامعه داشت ، که با حضور 86٪ از جامعه.در ژوئیه برگزار شد .این تیم برای تغییر نام رمز خود یک تاریخ مناسب انتخاب کرد. تولید کننده وسایل نقلیه الکتریکی تسلا در همان روز تقسیم سهام را انجام داد و با شروع معاملات 10 روز بعد ، قیمت سهام آن 12٪ افزایش یافت.DOT حتی دستاوردهای چشمگیرتری را تجربه کرد. این توکن از 2.92 دلار قبل از کاهش ارزش ، به بالاترین قیمت خود در 6.84 دلار در 1 سپتامبر رسیده است. در حال حاضر 4.37 دلار است – در حالی که در روزهای اخیر همراه با بقیه بازارهای رمزارزی یک پوند نیز گرفته است.اما تحلیلگران به Decrypt گفتند كه كاهش ارزش، تنها عامل افزایش سریع DOT نیست.

بیشتر بخوانید:  گفت و گو جناب اقای آرش سروری با خانم عاطفه قاضی حصاری مدیر زوم ارز

Thomas Kuh، تحلیلگر بزرگ در زمینه مشاور تحقیقاتی اقتصاد کوانتوم ، به سه دلیل اشاره کرد:

این پروژه برای شروع یک صندوق جنگ مناسب که  می توانند یک تیم قوی را تأمین مالی کنند، دارند. Polkadot یک پروژه نسبتاً اخیر است – مقایسه با Ethereum ، که با به روزرسانی یک پلت فرم قدیمی روبرو است و علاوه بر این ، DOT یک دارایی نسبتاً جدید است.

وی توضیح داد: “دارندگان سال ها منتظر نبوده اند كه كشتی را با اولین افزایش قیمت رها كنند.”


سفر سه ساله Polkadot

DOT ​​، ارز جدیدی نیست. این پروژه در سال 2017 آغاز به کار کرده و بیش از سه سال در دست اجرا است. در ماه های اخیر و همچنین تغییر نام مجدد ، تغییرات عمده ای از جمله راه اندازی شبکه اصلی Polkadot در ماه مه رخ داده است.مسلماً مهمترین رویداد در تاریخ این  پروژه، رای دیگریِ جامعه بود که به دارندگان اجازه می دهد رمزهای خود را منتقل کنند. قبل از آن ، انتقال توکن بسیار دشوار بود و تنها از طریق صرافی های به اصطلاح ” “over-the-counter” و IOU امکان پذیر بود.

سرانجام  با رأی گیری قابلیت  انتقال، DOT در لیست صرافی ها امد صرافی های Binance و Kraken به سرعت آن را اضافه کردند – در واقع ، آنها خیلی سریع عمل کردند و توسط جامعه پولکادوت متهم شدند  که این ارز را در 18 آگوست ، درست  سه روز قبل از نامگذاری مجدد توافق شده ، ذکر کرده اند.

با فعال بودن قابلیت انتقال ، سرمایه بازار DOT جهش خوبی پیدا کرد و حتی قبل از تغییر نام مجدد آن را در ده رمزارزبرتر قرار داد. پس از تغییر نام مجدد ، قبل از رسیدن به موقعیت فعلی خود در مکان هفتم ، به پنج ارز برتر  هم رسید.ارزش بازار یک توکن با ضرب قیمت آن با عرضه در گردش تعیین می شود. در حالی که تغییر نام مجدد عرضه در گردش یک رمز را افزایش می دهد ، ارزش بازار آن بدون تغییر است.


پیش آگهی Polkadot

حجم معاملات DOTs نیز در هفته های اخیر افزایش قابل توجه  داشت و در 27 آگوست از 1.4 میلیارد دلار عبور کرد.

تغییر شکل و تغییر نام مجدد منجر به سردرگمی شده است اما مهم این است که  ، اشتیاق پروژه را کم نکرده است.


گزیده اخبار 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا