استخر های استخراج

استخر poolin چیست؟ 🔍 | آموزش ثبت نام در استخراستخراج پولین

استخر poolin چیست؟ ، برای استخراج ارز های دیجیتال، به این نیاز دارید تا به یک استخر متصل شوید. البته لازم به ذکر است که اگر علاقه به این ندارید که به استخر برای استخراج متصل شوید، می توانید به صورت تکی این کار را ادامه دهید. در حال حاضر به دلیل گسترش در حوزه ارز های دیجیتال، استخر های زیادی روی کار آمده اند. یکی از استخر های موجود که می توانید از آن برای استخراج رمز ارز ها استفاده کنید. استخر ” Poolin ” می باشد. در این مقاله ما قصد داریم تا استخر پولین یا poolin را به صورت کامل برایتان شرح دهیم. همراه ما باشید.

استخراج استخراج Mining Pool چیست؟

در این قسمت در نظر داریم تا اشاره کوچکی به استخر استخراج داشته باشیم و سپس به سراغ توضیحات و آموزش استخر Poolin برویم. به صورت کلی استخر استخراج محلی است که شما می توانید در اقدام به استخراج ارز های دیجیتال به صورت دسته جمعی کنید. برای مثال شما با عضویت در یک استخر، ماینر های خود را به آن استخر  متصل می کنید. با متصل نمودن ماینر ها به استخر، کار برای شما راحت می شود چرا که دیگر عملیات استخراج توسط استخر انجام می شود و شما تنها نظاره گر هستید تا در صورت وقوع مشکل آن مشکل را حل کنید.

تنها تعریف خلاصه ای که میتوانستیم از استخر استخراج داشته باشیم را برایتان آوردیم. در ادامه همراه ما باشید تا به صورت کامل با این استخر آشنا شوید.


نیم نگاهی به استخر استخراج Poolin

استخر استخراج poolin نیز همانند دیگر استخر های استخراج می باشد که سرور های این ارز در کشور آمریکا واقع شده است. شما می توانید با متصل شدن به این استخر رمز ارز هایی همانند: بیت کوین، اتریوم، زی کش، بیت کوین کش، مونرو، بیت کوین اس وی، لایت کوین استخراج کنید. خوشبختانه در این استخر استخراج شما می توانید از شماره تلفن خودتان استفاده کنید. شاید این موضوع برایتان تعجب بر انگیز باشد اما بله درست خوانده اید.

استخر استخراج poolin از پیش شماره ایران یعنی ( 98+ ) پشتیبانی می کند و شما می توانید شماره تلفن خودتان را به این استخر متصل کنید. با مطالعه این قسمت از مقاله شاید برایتان این سوال پیش بیاید که آیا این کار درست است؟

در حال حاضر شما می توانید این کار را انجام دهید و مشکلی ندارد اما ممکن است در آینده این استخر استخراج با کاربران ایرانی به مشکل بخورد و یا تحریم ها افزایش یابد که موجب شود این استخر مجدد محدودیت بگذارد. در نتیجه بهتر است که این کار را انجام ندهید و به هیچ عنوان اعلام نکنید که ایرانی هستید.


محدودیت های برداشت استخر استخراج Poolin

این استخر، برای هر ارز تقریبا یک محدودیت برداشت در نظر گرفته است. برای برداشت رمز ارز های استخراج شده، یک حداقل در نظر گرفته شده است که باید صبر کنید تا به حداقل برسد تا بتوانید میزان اعتبار خود را برداشت کنید. در ادامه ما به محودیت برداشت چند کوین اشاره خواهیم نمود. همراه ما باشید.

محدودیت برداشت ارز دیجیتال بیت کوین یا Bitcoin: 0.005

محدودیت برداشت ارز دیجیتال زی کش یا ZCash: 0.01

محدودیت برداشت ارز دیجیتال  اتریوم یا Ethereum: 0.1

محدودیت برداشت ارز دیجیتال لایت کوین یا Lite Coin: 0.01

محدودیت برداشت ارز دیجیتال دش یا Dash: 0.005

محدودیت برداشت ارز دیجیتال بیت کوین کش یا Bitcoin Cash: 0.01

دیگر رمز ارز هایی که این استخر از آن ها پشتیبانی می کند نیز دارای محدودیت برداشت می باشد که ما تنها در این مقاله  به تعدادی از آن ها اشاره نمودیم. در ادامه همراه ما باشید.


کارمزد استخر استخراج Poolin

این استخر نیز همانند دیگر استخر های موجود، کارمزدی را برای بقا خود از مشترکین کم می کند. تقریبا می توان گفت که میانگین کارمزد استخر استخراج ” %4 ” درصد می باشد. ممکن است این مقدار کمی بالا و پایین شود زیرا همانطور که گفتیم این مقدار میانگین می باشد.


مزایا و معایب استخر استخراج Poolin

این استخر نیز همانند دیگر استخر ها دارای مزایا و معایب می باشد . دانستن مزایا و معایب یک استخر می تواند به شما در انتخاب آن کمک کند.

مزایا

 1. خدمات فوق العاده استخر poolin به کاربران:

این استخر یک تیم پشتیبانی قوی و تخصصی در حوزه ارز های دیجیتال دارد که می توانید از کمک و راهنمایی هایشان استفاده کنید. برای استفاده از پشتیبانی می توانید از داخل استخر اقدام کنید.

 1. درآمد مناسب:

همانطور که گفتیم نرخ کارمزد این استخر به صورت میانگین 4 درصد می باشد و ممکن است برای برخی ها نیز مقدار کمتری باشد. به هرحال بعضی از استخراج کنندگان می توانند به درآمد بالایی دست پیدا کنند.

 1. امنیت و ثبات:

تیم پشتیبان استخر استخراج poolin همیشه در تلاش است تا امنیت را برای کاربران خود به سطح حرفه ای برساند.

معایب

میزان کارمزد در این استخر نسبت به سایر استخرها بالاتر می باشد.

تا به این قسمت، با توضیحات استخر استخراج poolin همراه شما بوده ایم. حال، در ادامه همراه ما باشید تا به صورت کامل استفاده از این استخر را به شما آموزش دهیم.

بیشتر بخوانید:  بهترین استخر ها برای استخراج یا ماینینگ ارزهای دیجیتال

طریقه ثبت نام در استخر استخراج Poolin

در اولین قدم باید در استخر استخراج Poolin یک حساب کاربری ایجاد کنید. به همین جهت به سایت https://www.poolin.com مراجعه کنید.

پس از بارگذاری سایت، باید همانند مراحل ذیل عمل کنید.

 1. ابتدا برای ثبت نام بر روی گزینه ” Regester ” کلیک کنید.
  استخر poolin چیست؟
  طریقه ثبت نام در استخر استخراج Poolin
 2. در این مرحله ابتدا باید یک کشور را انتخاب کنید و سپس طبق آن کشور شماره تلفنی مربوط به همان کشور را وارد کنید. توجه داشته باشید که شماره تلفن وارد شده باید فعال باشد زیرا در مرحله بعد برایتان یک کد ارسال می گردد. در صورتی که علاقه به وارد کردن شماره نداشتید می توانید با کلیک بر روی گزینه ” Use Email To Sign up ” از طریق ایمیل اقدام به ثبت نام کنید.
  استخر poolin چیست؟
  طریقه ثبت نام در استخر استخراج Poolin
 3. در مرحله بعد باید کد ارسال شده به شماره تلفن و یا ایمیل را وارد کنید و سپس بر روی ” Next ” کلیک کنید.
 4. در این مرحله که مرحله پایانیست، باید یک رمز عبور وارد کنید. پس از وارد نمودن رمز عبور، بر روی ” Next ” ضربه بزنید.
  استخر poolin چیست؟
  طریقه ثبت نام در استخر استخراج Poolin

به همین راحتی توانستید در استخر استخراج poolin ثبت نام کنید. حال نوبت به این رسیده است که تنها ماینر هایتان را به این استخر متصل کنید. اگر انجام این کار برایتان دشوار است، در ادامه همراه ما باشید تا به صورت کامل با آن آشنا شوید.


چگونه، استخر را به دستگاه های ماینر متصل کنیم؟

انجام این کار بسیار آسان است. در همین ابتدا، اول باید مشخص کنید که قصد استخراج چه ارزی را دارید و سپس باید یک آدرس کیف پول برای همان ارز وارد کنید. برای اینکه بهتر این مراحل را دنبال کنید، همراه ما باشید.

 1. پس از ثبت نام وارد صفحه جدیدی می شوید، در این صفحه باید ابتدا یک نام انتخاب کنید.
 2. پس از انتخاب نام، باید رمز ارز مورد نظرتان که قصد استخراج آن را دارید مشخص کنید. شما می توانید در این استخر رمز ارز های نمایش داده شده را استخراج کنید.
 3. در قسمت بعدی باید آدرس کیف پول خود را وارد کنید. البته لازم به ذکر است که می توانید از کیف پول داخلی استخر پولین نیز استفاده کنید اما ما به شما پیشنهاد می کنیم که یک کیف پول مطمئن ایجاد کنید و آدرس آن را وارد کنید.
استخر poolin چیست؟
چگونه، استخر را به دستگاه های ماینر متصل کنیم؟

( شما می توانید تصاویر سه مرحله بالا را، در تصویر ذیل مشاهده کنید. )

 1. پس از وارد نمودن اطلاعات، باید بر روی گزینه ” Create ” ضربه بزنید. پس از ضربه بر روی این گزینه اندکی صبر کنید تا کیف پول شما ایجاد شود.
 2. تقریبا کار به اتمام رسیده است و تنها باید آدرس های موجود را وارد تنظیمات ماینر خود کنید تا عملیات استخراج آغاز شود.
  استخر poolin چیست؟
  چگونه، استخر را به دستگاه های ماینر متصل کنیم؟

در این قسمت شما سه آدرس مشاهده کنید. هر آدرس یک پورت یا درگاه دارد. زمانی که یک پورت و یا درگاه این استخر قطع شود، استخراج به پورت و یا درگاه بعدی منتقل می شود. این موضوع به راحتی اتفاق می افتد و نیاز به اینکه بخواهید مجدد تنظیمات اعمال کنید نمی باشد.


کار با تنظیمات استخر استخراج poolin

استخر poolin چیست؟
کار با تنظیمات استخر استخراج poolin

اگر قصد تغییرات در تنظیمات پیش فرض استخر پولین را دارید، می توانید از نوار بالایی این استخر استفاده کنید. در این قسمت تعدادی گزینه قابل رویت است که هر کدام از این گزینه ها مربوط به قسمتی از این استخر می باشد. در تصویر ذیل می توانید این گزینه ها را مشاهده کنید.


تغییر ارز در استخر استخراج پولین Poolin

شاید پس از مدتی تصمیم به این گرفته اید که  ارز دیجیتال که در حال استخراج آن هستید را تغییر بدهید و مجدد شروع به استخراج رمز ارز دیگری کنید. حال در این بین باید مجدد یک اکانت دیگر ایجاد کنید تا این اتفاق بیوفتد. برای انجام این کار مراحل ذیل را دنبال کنید.

 1. ابتدا وارد پنل داشبورد شوید.
 2. پس از بارگذاری پنل داشبورد، در سمت راست قسمت بالا مشاهده می کنید که نام ارز دیجیتال فعلی را نمایش داده است. حال برای تغییر آن یک بار کلیک کنید و با باز شدن لیست رمز ارز های دیگری، ارز دیجیتال مورد نظرتان را انتخاب کنید.
 3. حال صفحه ای همانند تصویر ذیل برایتان بارگذاری می شود. می بینید که استخر پولین از شما درخواست می کند که مجدد یک اکانت دیگر ایجاد کنید. برای انجام این کار بر روی گزینه ” Create a Sub-account ” کلیک کنید.
  استخر poolin چیست؟
  تغییر ارز در استخر استخراج پولین Poolin

 1. حال صفحه ای همانند صفحه اول برایتان بارگذاری می شوید، در این قسمت باید مجدد یک نام و سپس ارز دیجیتال مورد نظرتان را انتخاب کنید. حال دوباره به صفحه ای که آدرس پورت های استخر نمایش داده شده است وارد می شوید. آدرس ها را در تنظیمات ماینر خود وارد کنید و مجدد عملیات استخراج را از سر بگیرید.

جمع بندی استخر پولین poolin چیست ؟

همانطور که مشاهده کردید، ثبت نام در این استخر به همین راحتی بود. این استخر نیز با توجه به توضیحاتی که داده شد برای استخراج ارز های دیجیتال پشتیبانی شده مناسب است. شما می توانید در صورت علاقه از این استخر برای استخراج رمز ارز هایتان استفاده کنید. در صورت ایجاد مشکل و یا طرح سوال می توانید از قسمت نظرات عنوان خود را مطرح کنید.

ممنون از اینکه تا پایان ” استخر poolin چیست؟ ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

مشاهده بیشتر

سید مهدی میرعلمدار

دانشجوی مهندسی نرم افزار | گرافیست و ادیتور | فعال در حوزه های ارز دیجیتال، کامپیوتر، گوشی های هوشمند، گجت ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن