اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

طرح باز پرداخت 1.5 میلیارد دلاری صرافی Mt. Gox دوباره به تأخیر افتاد!

salamcrypto

صرافی بدنام ارز دیجیتال Mt. Gox  بیش از 150،000 بیت کوین را به قربانیان هک سال 2014 باز می گرداند.البته با تاخیری دوباره در  تاریخ آن، طرح بازپرداخت انجام می شود.
طبق بیانیه رسمی  صرافی بیت کوین Mt. Gox در  صبح امروز با دستور دادگاه عالی توکیو ،برنامه بازپرداخت 1.7 میلیارد دلاری خود را با  دو ماه تمدید   انجام می دهد. این اتفاق،یک  تاخیر دیگر از  تاخیرهای طولانی  انهاست.

دادگاه منطقه توکیو دستور تمدید مهلت برای باز پرداخت  را تا 15 دسامبر سال 2020 صادر کرد. ”  نوبوکی کوبایاشی اظهار کرد ، “متولی این صرافی   در حال تدوین برنامه توان بخشی است ، اما  مواردی وجود دارد که نیاز به بررسی دقیق تر در مورد برنامه بازپرداخت است به همین دلیل تمدید مهلت تسلیم ضروری  است.”
صرافی نابود شده Mt. Gox ،  زمانی بالاترین صرافی ارز دیجیتال  در جهان بود که 70٪ از کل معاملات بیت کوین را در سالهای ابتدایی آن اداره می کرد –  این صرافی در اوایل سال 2014 توسط هکرها مورد حمله قرار گرفت و حدود 740،000 بیت کوین را از دست داد. این هک بزرگترین حمله در بورس در سال های 2010-2011 بود. با این حال  ، 100000 بیت کوین در این صرافی قدیمی پیدا شده است. کیف پولMt. Gox در ماه های بعد خود را باز یافت ولی  یک نبرد چند ساله دادگاهی را طی می کند. Mt. Gox  و طلبكاران آن (قربانيان هک ) براي  تسويه وجوه از دست رفته كه به صرافی  سپرده بودند، دريافت می کنند.
در سال 2018 ، صرافی Mt. Gox  گفت که قصد دارد تمام حسابهای آسیب دیده را از طریق  صندوق ورشکستگی خود بازپرداخت کند – گفته می شود بیش از 150،000 بیت کوین در آن موجود است.  این پرداخت یا  به صورت بیت کوین  و یا پول نقد (برای حساب های  دیگری که  به غیر از بیت کوین در زمان هک وجود داشته اند)  انجام می شود. اما آنها از دادگاه های ژاپن  برای ترسیم یک طرح دقیق بازپرداخت وقت خواستند.

بیشتر بخوانید:  روز های پرفشار در انتظار کاردانو!

منبع : دیکریپت


گزیده اخبار

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا