اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

لایحه ممنوع شدن ارز دیجیتال در هند

salamcrypto

دولت هند در نظر دارد قانونی را در مجلس عوام این کشور وضع کند که ارزهای رمزپایه  مانند بیت کوین را ممنوع کرده و در عوض یک ارز رمزپایه ملی تأسیس کند.

قرار است مجلس عوام پارلمان هند (لوک سبها) ضمن ایجاد چارچوبی برای استقرار ارز دیجیتال رسمی که توسط بانک مرکزی این کشور صادر می شود ، جلسه ای را به منظور جلوگیری از ترویج ارزهای رمزپایه خصوصی برگزار کند. .

در بیانیه لوک سبها که روز جمعه ، 29 ژانویه منتشر شد ، مشخص شد كه یكی از اهداف این لایحه ، ممنوع كردن همه ارزهای رمزپایه خصوصی در كشور است و در عین حال برخی استثناها را برای ترویج فناوری زیربنایی ، بلاك چین ارائه می دهد.

با توجه به افزایش اخیر در استفاده از رمزنگاری و تجارت در کشور ، دولت تلاش می کند تا اطمینان حاصل کند که سرمایه گذاران محلی در معرض خطرات قرار ندارند.

جدا از این ، نگرانی وجود دارد که دارایی های رمزنگاری شده در صورت عدم وجود هیچ استاندارد KYC برای پولشویی ، استفاده می شوند. برخی از صرافی ارزهای رمزنگاری شده در کشور اخیراً اقداماتی مربوط به KYC ایجاد کرده است.

لایحه پیشنهادی منع ارز رمزنگاری شده ، صنعت رمزنگاری را نگران کننده کرده است. شیوام تاکرال ، مدیر عامل BuyUcoin ، دومین صرافی بزرگ رمزنگاری در هند ، گفت:

“ما از دولت می خواهیم قبل از تصمیم گیری ، نظر همه ذینفعان را در نظر بگیرد ، این امر ممکن است بر معیشت کل نیروی کار شاغل در صنعت دارایی های دیجیتال در هند تأثیر بگذارد. ما با همتایان و سایر سهامداران خود درگیر خواهیم شد تا در جهت محافظت از منافع صنعت کار کنیم. “

Rahul Pagidipati ، مدیر عامل صرافی رمزنگاری Zebpay ، گفت:

“موفقیت آن به جزئیات ، به ویژه تعریف آنچه در این لایحه” ارزهای رمزپایه خصوصی “نامیده می شود ، بستگی دارد. این اصطلاح رایجی نیست. بیت کوین متعلق به شخصی نیست. این یک کالای عمومی است ، مانند اینترنت. بیت کوین و بیشتر دارایی های رمزنگاری بیشتر شبیه طلا هستند و جایگزینی برای مناقصه قانونی صادر شده توسط دولت نیستند. دارایی های رمزنگاری شده و ارز دولتی دیجیتال می توانند در کنار هم زندگی کنند و با هم می توانند مزایای فوق العاده ای برای اقتصاد هند داشته باشند. “

بیشتر بخوانید:  سود بیشتر تسلا از نگهداری بیت کوین تا فروش ماشین های برقی

آینده نامشخص ارز های دیجیتال در هند …

با این حال ، این اولین بار نیست که قانونگذاران هند چنین موضع محکمی در مورد ارزهای رمزپایه می گیرند. در سال 2018 ، یک کمیته دولت هند به سرپرستی دبیر امور اقتصادی SC Garg با مقامات هیئت بورس و اوراق بهادار SEBI))  و بانک مرکزی هند RBI))  به عنوان اعضای خود ممنوعیت ارزهای رمزپایه خصوصی را از طریق لایحه توصیه کردند ، هرچند پیشنهاد کرد از فناوری بلاکچین برای شناسایی بهتر کلاهبرداری ، مدیریت ادعاهای بیمه و ردیابی وام در خدمات مالی استفاده می شود.

در همان سال ، کمیته به دولت پیشنهاد کرد نسخه دیجیتالی ارز فیات هند و روشهای اجرای آن را بررسی کند.

بنابراین ، لایحه فعلی به عنوان ادامه توصیه کمیته تحت رهبری دبیر وقت امور اقتصادی SC Garg تلقی می شود.

بانک مرکزی همچنین ادعا کرد که ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین را نمی توان به عنوان ارز در نظر گرفت ، زیرا آنها به صورت فیزیکی وجود ندارند یا از فلز ساخته نشده اند و توسط دولت مهر نمی خورند. سرانجام بانک مرکزی معاملات ارز رمزنگاری شده را در پی مواردی از فعالیت های کلاهبرداری که در آن سال مشاهده شده بود ، ممنوع کرد. با این حال ، دادگاه عالی هند این ممنوعیت را در مارس 2020 لغو کرد ، که یک پیروزی بزرگ برای علاقه مندان به بازار رمزنگاری بود و پیروزی با افزایش چشمگیر حجم معاملات ارزهای رمزپایه در این کشور روبرو شد.

منبع : blockchain.news


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا