اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در ایران

قالیباف: دولت هرچه سریعتر لایحه ساماندهی ارز های دیجیتال را به مجلس ارائه کند

محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (یکشنبه، 9 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در جمع بندی مباحث مطرح شده در خصوص قطعی برق در سطح کشور، گفت: وظیفه خود و نمایندگان می دانم که از کارگران، متخصصین و زحمتکشانی که می بینید در رده های میانی وزارتخانه چگونه زحمت می کشند همانند افرادی که اخیرا در سیل گرفتار شدند، تشکر کنم.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر نقدی وجود دارد در حوزه برنامه ریزی و مدیریت وزارت نیرو است، عنوان کرد: براساس برنامه ششم توسعه، سرمایه گذاری در حوزه BOT  و BOO به موقع صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه با وجود اطلاع از مشکلات در دولت و مجلس مدیریت را پذیرفته ایم و مسئولیم که کارها را پیش ببریم، ادامه داد: مجلس یازدهم در بودجه سال 1400 در حوزه توجه به سرمایه گذاری در وزارت نیرو اقدام بی سابقه ای در 40 سال گذشته انجام داد، هرچند که می دانیم تصمیمات اتخاذ شده در بودجه به سرعت تاثیرگذاری ندارد اما توقع داریم پیگیری های لازم انجام شود.

کوین کده

قالیباف با بیان اینکه در حال حاضر با رکود اقتصادی مواجه هستیم و بخش های مختلف صنعت تعطیل شده است، تصریح کرد: وضعیت حوزه انرژی مطلوب نیست و شروع به کار مجدد صنایع تعطیل شده به انرژی نیاز دارد.

این نماینده مردم در مجلس با اشاره به اینکه در مجلس اولویت ها مشخص شده است اما شاهد سردرگمی در حوزه مدیریت وزارتخانه ها هستیم، ادامه داد: در خصوص تامین اقلام اساسی بین وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی شاهد سردرگمی هستیم.

وی با تاکید بر اینکه در زمینه رمز ارزها بحث تولید و تبادل را داریم، عنوان کرد: در بخش تولید رمز ارزها وزارت صنعت مسئولیت دارد اما در حوزه تبادل اگر رمز ارزها را ارز محسوب کنیم بانک مرکزی و اگر دارایی دیجیتال محاسبه کنیم وزارت اقتصاد مسئول است. با توجه به مصرف انرژی برای استخراج رمز ارزها وزارت نیرو نیز در این حوزه مسئولیت دارد.

قالیباف با تاکید بر اینکه در حال حاضر رمز ارزها از درگاه های موجود به ریال تبدیل می شوند که بانک مرکزی ملزم به ورود در این حوزه است، عنوان کرد: سوال ما از دولت این است چرا در محلی که 2 هزار مگاوات انرژی مصرف می شود و حجم ارزی و دارایی ریالی وجود دارد لایحه نمی دهد، چرا دولت بخشنامه ای صادر نمی کند تا تکالیف وزارتخانه ها مشخص شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری به حق تذکر دادند که در موضوعات مهم توسط دولت لایحه ارائه شود، چرا در حوزه مهم رمز ارزها لایحه ای ارائه نشده، افزود: مجلس نمی تواند در مقابل دولت در زمینه عدم تهیه لایحه در خصوص رمز ارزها سکوت کند.

بیشتر بخوانید:  بازگشت به روز های رویایی، افزایش حجم معاملات بازار ارز های دیجیتال

وی با بیان اینکه دولت از پول بیت المال به دلیل تاخیر در تصمیم گیری در زمینه موسسات مالی و اعتباری 36 هزار میلیارد تومان پرداخت کرد اما کماکان بخشی از افراد حداقل پول خود را دریافت نکرده اند، گفت: دولت دوازدهم دولت های گذشته را نقد می کرد که چرا وزارت تعاون به موسسات مالی و اعتباری مجوز داده است.

تداوم بلاتکلیفی روز به روز مشکلات رمز ارزها را بزرگ تر می کند

قالیباف ادامه داد: به دلیل عدم تصمیم گیری دولت در زمینه رمز ارزها دچار بحران هستیم، مجلس در خصوص رمز ارزها طرحی را آماده کرده اما فکر می کنیم اولویت اول این است که دولت در این خصوص لایحه ارائه کند و یا اینکه در طرح مجلس اظهارنظر نمایند. تداوم بلاتکلیفی موجود روز به روز مشکلات را بزرگ تر می کند.

وی ادامه داد: وزارت نیرو معوقات بسیار زیادی به سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه تولید برق دارد که هر روز این افراد شکایت خود را به مجلس می آورند و وزیر نیرو باید سه شنبه هفته جاری در کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس حاضر شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آیا توقع داریم سرمایه گذاران در مقابل تاخیر در پرداخت مطالبات کماکان تولید انرژی کنند، ادامه داد: چندین پروژه در کشور وجود دارد که پس از 15 سال تنها 35 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و به بهره برداری نرسیده اند، مجلس قانون را در لایحه بودجه سال 1400 به شکلی تنظیم کرده که مشکلات برداشته شوند.

رئیس قوه مقننه در پایان خطاب به وزیر نیرو گفت: شما می دانستید که با وجود گرمای زودرس با کمبود 3 هزار مگاواتی روبه رو هستیم و تجربه جدول توزیع هم وجود دارد، با این وجود چرا حدود 2 هفته غافلگیر شدید و مردم در هیچ بخشی نه حوزه مسکونی نه بخش صنعت و نه حوزه اداری از قطع شدن برق مطلع نبودند؟ این دیگر ضعف مطلق مدیریتی و برنامه ریزی است.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: ICANA


گزیده اخبار :

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا