ارزهای دیجیتالمعرفی ارز دیجیتال

ارز کوانت چیست؟

ارز کوانت چیست؟ در این مقاله می خواهیم به معرفی رمز ارز کوانت QNT بپردارزیم. QNT توکن ارائه شده پلتفرم کوانت Quant است و به عنوان فناوری است که ارتباط بین چندین بلاکچین را با کمک سیستم عامل Overledger فعال می نماید. ارز دیجیتال کوانت QNT اکنون در رتبه 59 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. در ادامه این مقاله شما می توانید با ویژگی ها و عملکرد این ارز دیجیتال آشنا شوید. همچنین تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال کوانت Quant را به شما کاربران عزیز معرفی خواهیم کرد. در صورتی که در ارتباط با نحوه خرید، فروش و ذخیره سازی ارز دیجیتال کوانت QNT اطلاعاتی ندارید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید، همچنین شما میتوانید با استفاده از این لینک تحلیل ارز دیجیتال کوانت QNT را مطالعه کنید

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

برای مطالعه ی بیشتر درباره ی کیف پول های ارز دیجیتال کوانت Quant کلیک کنید.

ارز دیجیتال کوانت Quant چیست؟

ارز دیجیتال کوانت Quant چیست؟
ارز دیجیتال کوانت Quant چیست؟

کوانت Quant یکی از معدود بلاکچین هایی است که برای اتصال دفاتر مختلف توزیع شده و همچنین سیستم عامل ها، برنامه ها و شبکه های موجود استفاده می شود. علاوه بر این، اکوسیستم آن در اطراف Overledger ساخته شده است و مسائل مربوط به قابلیت همکاری بلاکچین را بدون استفاده از نرم افزار پیچیده برطرف می کند.

کوین کده

در واقع Overledger توسعه دهندگان را قادر می سازد تا برنامه های چند زنجیره ای غیرمتمرکز به نام MApps را برای مشتریان ایجاد کنند. برای ایجاد یک MApp در شبکه مشتریان موظف به هولد مقداری توکن QNT هستند.

توکن شبکه کوانت QNT می باشد. برای ایجاد هر چیزی در پلتفرم کوانت توسعه دهندگان باید مجوز QNT را خریداری نمایند. اگر بخواهیم به صورت دیگر بیان کنیم می توان گفت اکوسیستم کوانت Quant از توکن QNT برای دسترسی به شبکه و پلتفرم Overledger استفاده می کند و اشتراک گذاری داده ها را ایمن می نماید. در نتیجه QNT به عنوان بخش مهمی از شبکه، ارزش های پروژه را به اشتراک می گذارد و از ان حمایت می کند.


نیم نگاهی ارز دیجیتال QNT

نام اختصاری QNT
نوع ارز TOKEN
عرضه کل 14,612,493
مقدار درگردش 12,072,738
وب سایت رسمی www.quant.network
بلاکچین اکسپلور etherscan.io

ethplorer.io

پیج های ارتباطی bitcointalk.org

medium.com

twitter.com

www.reddit.com

سورس کد https://github.com/quantnetwork/
آدرس قرارداد 0x4a220e6096b25eadb88358cb44068a3248254675

معرفی برنامه های چند زنجیره ای یا MApp

معرفی برنامه های چند زنجیره ای یا MApp
معرفی برنامه های چند زنجیره ای یا MApp

همانطور که می دانید DApp ها یا همان برنامه های غیرمتمرکز بر روی یک بلاکچین ساخته می شوند. اما برنامه های چند زنجیره ای یا MApp همانطور که از اسمشان پیداست بر روی چندین زنجیره یا بلاکچین پیاده سازی می شوند. با توجه به اینکه این برنامه ها بر روی چندین زنجیره پیاده سازی می شوند، سرعت و عملکردشان مبتنی بر زنجیره مورد استفاده است. برای مثال فرض کنید که یک MApp بر روی بلاکچین سولانا و اتریوم ساخته شود و سرعت و عملکرد آن به بلاکچین های مورد استفاده بستگی دارد.

هدف اینگونه از برنامه ها یعنی MAppها این است که افراد و موسساتی که از ان استفاده می نمایند، می توانند از بهترین قسمت های بلاکچین استفاده نمایند. برای مثال در بعضی موارد قادر خواهند بود تا از امنیت یک بلاکچین استفاده نمایند و یا در بعضی دیگر قادر به استفاده از سرعت انجام معاملات در بلاکچین هستند.


بررسی تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال کوانت Quant

بررسی تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال کوانت Quant
بررسی تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال کوانت Quant

ICO رمز ارز کوانت، در ماه مِی سال 2018 انجام شد. یکی از بنیانگذاران کوانت، گیلبرت وردیان Gilbert Vardian نام دارد. قبل از راه اندازی شبکه کوانت، وردیان به عنوان افسر ارشد امنیت اطلاعات در Vocalink فعالیت داشت. او همچنین در زمینه های گوناگون دیگری مانند مدیریت امنیت وازت دادگستری انگلستان فعالیت داشته است.

از دیگر بنیانگذاران این شبکه می توان به پائولو تاسکا Paolo Tasca اشاره کرد. تخصص این فرد در زمینه سیستم های توزیع شده می باشد. قبل از این پروژه دکتر پائولو در زمینه های فناوری بلاکچین برای سازمان ملل و بانک های مرکزی در نقاط مختلف جهان فعالیت داشته است.


عملکرد ارز دیجیتال کوانت Quant چگونه است؟

عملکرد ارز دیجیتال کوانت Quant چگونه است؟
عملکرد ارز دیجیتال کوانت Quant چگونه است؟

مشکلی که در فناوری بلاکچین و دفتر توزیع شده وجود دارد، عدم همکاری بین پروژه ها می باشد. کوانت قصد دارد تا با ارتباط بلاکچین ها با هم این مشکل را حل نماید. در پلتفرم کوانت شبکه Overledger امکان دسترسی به دیگر بلاکچین ها را فراهم می نماید.

علاوه بر اینکه کوانت به برقراری ارتباط بین بلاکچین ها می پردازد، لایه های مختلفی را ایجاد می نماید. لایه های ایجاد شده شامل لایه های تراکنش، پیام رسانی، فیلتر کردن و سفارش می باشد. لایه تراکنش ذخیره تراکنش ها را مدیریت می کند. انواع اطلاعات شامل داده های قرارداد هوشمند و داده های تراکنش در لایه پیام رسانی قرار دارد. لایه فیلترینگ و سفارش، پیام ها را کنترل می کنند. به ویژه پیام هایی که شامل اطلاعات تراکنش می باشد.


بررسی ویژگی های پلتفرم ارز دیجیتال کوانت Quant

بررسی ویژگی های پلتفرم ارز دیجیتال کوانت Quant
بررسی ویژگی های پلتفرم ارز دیجیتال کوانت Quant

در این قسمت از مقاله به بررسی ویژگی شبکه کوانت Quant خواهیم پرداخت. این ویژگی ها شامل موارد زیر می باشند:

 1. کوانت Quant به روزترین داده ها را ارائه می دهد و به سیستم های بانکی اجازه می دهد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
 2. کوانت Quant اجازه ایجاد دارایی های جدید در هر دفتر توزیع شده متصل را می دهد. بنابراین، نیازی به کد نویسی ندارد.
 3. تیم کوانت در حال برنامه ریزی برای ورود به بخشهای مختلف مانند مراقبت های بهداشتی، زنجیره تامین و خدمات مالی است. از بین این موارد، Quant Health یک برنامه کاربردی است که توسط موسسات بهداشتی برای ردیابی پرونده های الکترونیکی سلامت استفاده می شود.
 4. محدودیت اصلی بلاکچین امروزی عدم توانایی ارتباط متقابل با یکدیگر است. با این حال، Overledger بلاکچین های قدیمی و پیشرفته را با هم ادغام می کند.
 5. ما می توانیم Quant Overledger را روی هر پلتفرم ابری مانند سرویس های وب آمازون AWS اجرا کنیم. علاوه بر این، موسسات می توانند هویت های فردی را در بسترهای متصل برای KYC پیگیری کنند.
 6. ساخت برنامه های چند زنجیره ای MApps از دیگر ویژگی های اکوسیستم کوانت می باشد.
 7. با کوانت Quant مشاغل محدود به دسترسی به یک بلاکچین نیستند، به این معنی که برنامه های آنها می توانند مجموعه متنوعی از ویژگی ها را از همه بلاکچین هایی که دسترسی به انها امکان پذیر است پیاده سازی کرده و ارائه دهند.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال کوانت QNT

در حال حاضر قیمت ارز دیجیتال کوانت QNT برابر با 185.16 دلار آمریکا می باشد و حجم معاملات این رمز ارز در 24 ساعت برابر 43،690،682 دلار است. ارز دیجیتال کوانت QNT در 24 ساعت گذشته 1.68 درصد افت قیمت داشته است. اکنون این رمز ارز در رتبه 59 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. با توجه به بررسی های انجام شده ارز دیجیتال کوانت QNT در تاریخ 25 آگوست 2021 به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است. در ادامه شما می توانید روند قیمت ارز دیجیتال کوانت را از یک ماه پیش تا اکنون مشاهده نمایید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال کوانت QNT
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال کوانت QNT

چه تعداد توکن کوانت QNT در گردش است؟

چه تعداد توکن کوانت QNT در گردش است؟
چه تعداد توکن کوانت QNT در گردش است؟

حداکثر عرضه توکن QNT برابر با 14،612،493 می باشد. تقسیم توکن های کوانت QNT به شرح زیر است:

 1. در طی عرضه اولیه کوین یا ICO 9.9 میلیون توکن به کاربران فروخته شد.
 2. برای اجرای پروژه 2.6 میلیون توکن QNT اختصاص داده شد.
 3. از کل میزان عرضه 1.3 میلیون از توکن ها به بنیانگذاران ارائه شد.
 4. علاوه بر موارد بالا 651،000 توکن کوانت به مشاوران شرک اختصاص یافت.

خرید و فروش ارز دیجیتال کوانت QNT است؟

خرید و فروش ارز دیجیتال کوانت QNT است؟
خرید و فروش ارز دیجیتال کوانت QNT است؟

برای خرید و فروش ارز دیجیتال کوانت QNT می توانید از صرافی های پشتیبان کننده این رمز ارز استفاده نمایید. به همین دلیل کافیست تا در صرافی انتخابی خود ثبت نام و احراز هویت نمایید. قبل از ثبت نام بهتر است تا با نحوه کار با صرافی آشنا شوید. زیرا در این صورت می توانید عملیلات خرید، فروش و ثبت نام را به راحتی انجام دهید. در ادامه مطالب شما را با چند نمونه از صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال کوانت QNT آشنا خواهیم کرد.


صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال کوانت QNT

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال کوانت QNT
صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال کوانت QNT

امروزه صرافی های آنلاین خارجی بسیاری وجود دارند، که برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند. کاربران ایرانی به دلیل تحریمات موجود قادر به ثبت نام با IP ایران نیستند. به همین دلیل برای انجام ثبت نام و کار با صرافی خارجی باید از یک نرم افزار تغییر IP ثابت و یا VPS استفاده کنند. در ادامه به معرفی چند نمونه از صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال کوانت QNT خواهیم پرداخت.

 1. صرافی Binance
 2. صرافی Coinbase
 3. صرافی KuCoin
 4. صرافی Gate.io

در این صرافی ها شما می توانید ارز دیجیتال کوانت QNT را با جفت ارزهای USDT، USD، BTC و BUSD معامله نمایید.


کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال کوانت QNT

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال کوانت QNT
کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال کوانت QNT

تعداد زیادی کیف پول ارز رمزنگاری شده با ویژگی های مختلف وجود دارد و می توانید از کیف پولی استفاده نمایید که نیازهای شما را برطرف می نماید. در ادامه به معرفی کیف پول های مختلف برای ذخیره سازی ارز دیجیتال کوانت QNT خواهیم پرداخت.

کیف پول های سخت افزاری

کیف پول های سخت افزاری به صورت آفلاین کار می کنند و معمولا برای انجام تراکنش از طریق USB به کامپیوتر وصل می شوند. این مدل از کیف پول ها از امنیت بالایی برخوردار هستند. کیف پول ترزور Trezor برای ذخیره سازی ارز کوانت مناسب است.

کیف پول های موبایلی

این نوع از کیف پول ها تفاوت چندانی با کیف پول های دسکتاپی ندارند. اما استفاده از آنها راحت است و می توانید در هر مکانی از انها استفاده نمایید. برای ذخیره سازی ارز کوانت می توانید از کیف پول کوینومی Coinomi و یا Coinbank استفاده کنید.

کیف پول های دسکتاپی

کیف پول های دسکتاپی را شما می توانید در رایانه خود بارگیری و نصب کنید. این کیف پول ها از امن ترین کیف پول ها می باشند مگر اینکه رایانه شما هک شده یا توسط ویروس مورد حمله قرار گیرد. بهترین کیف پول های دسکتاپی برای کوانت BitPanda و Freewallet.io هستند.


آینده ارز دیجیتال کوانت QNT چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال کوانت QNT چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال کوانت QNT چگونه است؟

به طور کلی آخرین به روزرسانی ها، توسعه و تغییرات در بلاکچین QNT می تواند به افزایش قیمت ارز رمزنگاری شده کمک کند. همچنین همکاری کوانت با دیگر پلتفرم ها نیز از جمله عوامل تاثیرگذار است. پلتفرم کوانت و رمز ارز سیا با یکدیگر مشارکت کرده و طی این مشارکت خدماتی را به بانک ها و موسسات مالی ارائه دادند.

این دو پلتفرم فناوری های مختلفی را با هم ادغام کرده و به بلاکچین ها اجازه فعالیت می دهند. لازم است که بدانید پلتفرم کوانت در صورت پیشرفت و افزایش مشارکت می تواند آینده خوبی را برای خود رقم بزند. اما لازم است که برای سرمایه گذاری تمامی عوامل تاثیرگذار را بررسی نمایید.


کلام پایانی ارز کوانت چیست؟

با خواندن این مقاله می توانید با ارز دیجیتال کوانت QNT آشنا شوید. اگر بخواهیم به طور خلاصه به معرفی پلتفرم کوانت بپردارزیم، می توان گفت ارتباط بین بلاکچین ها را برقرار می نماید. از توکن QNT در پلتفرم کوانت برای دسترسی به پلتفرم استفاده می شود. لازم است که بدانید اکوسیستم کوانت در اطراف Overledger ساخته شده است و مسائل مربوط به قابلیت همکاری بلاکچین توسط این گزینه حل می شود. با استفاده از Overledger توسعه دهندگان می توانند برنامه های چند زنجیره ای یا MApp را ایجاد کنند. Mappها همان برنامه های چند زنجیره ای هستند. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات لازم و کافی در ارتباط با ارز دیجیتال کوانت QNT را دریافت نمایید.

از اینکه تا پایان مقاله “ ارز کوانت چیست؟ ” همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم.


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

واکنش ماسک به کسی که وی را کلاهبردار خودشیفته خواند

واکنش ماسک به کسی که وی را کلاهبردار خودشیفته خواند

رییس بانک مرکزی اروپا: ارزهای دیجیتال فاقد ارزش هستند

رییس بانک مرکزی اروپا: ارزهای دیجیتال فاقد ارزش هستند

دید صعودی شکرلی به سولانا، اتریوم و الگورند

دید صعودی شکرلی به سولانا، اتریوم و الگورند

مشاور ریپل: ظاهرسازی SEC باورنکردنی است

مشاور ریپل: ظاهرسازی SEC باورنکردنی است

گروه هفت: قانون‌گذاری بر رمز ارز باید سریع و جامع باشد

گروه هفت: قانون‌گذاری بر رمز ارز باید سریع و جامع باشد

جایگاه سومین پلتفرم بزرگ دیفای، حال در اختیار ترون

جایگاه سومین پلتفرم بزرگ دیفای، حال در اختیار ترون

بیشتر بخوانید:  ارز کوین 98 (C98) چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا