اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

رکورد توکن های NFT جا به جا شد

salamcrypto

مالک توکن Beeple NFT پیش بینی می‌کند که قیمت این قطعه هنری دیجیتال توانایی فراتر رفتن از یک میلیارد دلار را دارد.
شخص مرموزی که موفق شد از بنیان گذار ارز دیجیتال ترون یعتی آقای جاستین سان پیشی بگیرد تا مالک توکن  NFT بیپل شود، نام این قطعه دیجیتال هنری “5000 روز اول” می‌باشد و توسط مایک وینکلمن که به بیپل معروف است طراحی شده است. طبق نامه ای که برای حراجی Christie فرستاده شد نام مستعار کسی که این قطعه هنری دیجیتال را خریداری کرده است MetaKovan نام دارد و این فرد بنیان گذار مستعار صندوق NFT Metapurse می‌باشد.
در تاریخ 11 مارچ اثر هنری دیجیتال بیپل با رقم شگفت انگیز 69.3 میلیون دلار فروخته شد، شایان ذکر است که اولین پیشنهاد فقط صد دلار بود. این رقم رکورد جدیدی را در زمینه قیمت توکن های NFT ثبت کرد.
گرانترین اثر هنری NFT در تاریخ ترکیبی از 5000 اثر هنری است که توسط مردم بومی ویسکانسین در طول بیش از 13 سال ساخته شده است.
سان در توییتی مدعی شد که پیشنهاد او بالاترین پیشنهاد بود اما در آخرین ثانیه های این حراجی دو هفته ای پیشنهادی 250 هزار دلار بالاتر از پیشنهاد سان ثبت شد.
متاکوان که هویت واقعی وی همچنان ناشناخته مانده است ادعا می‌کند که توکن NFT وی با ارزش ترین اثر هنری این نسل است و پیش بینی می‌کند که ارزش آن به بیش از یک میلیارد دلار خواهد رسید.
متاکوان گفت:
“وقتی به توکن های  NFT با ارزش فکر می‌کنید، این توکن ثمره کار بسیار سختی بوده است و دلیل اینکه برای این توکن این مقدار پول را پرداخت کردیم هم همین است، این توکن 13 سال کار روزمره است. تکنیک ها قابل تکرار هستند و مهارت نیز قابل بهتر شدن است اما تنها چیزی که نمی‌توانید به صورت دیجیتالی هک کنید زمان است. این توکن NFT با ارزش ترین قطعه هنری این نسل است که ارزش آن یک میلیارد دلار می‌باشد.”
تووبادور که سرپرست شرکت Metapurse است و با متاکوان کار می‌کند به شبکه CNBC گفت که در آینده می‌توان این اثر هنری را فروخت اما کسب درآمد اولویت آنها نیست.
منبع: U.Today

بیشتر بخوانید:  دوج کوین، محبوب تر از سایر رمزارز ها

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا