اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

کاهش نرخ هش BTC در میان مهاجرت فصلی استخراج کنندگان در چین

salamcrypto

تحلیلگران پیش بینی می كنند روند منفی نرخ هش بیت کوین  بعد از پایان فصل بارانی سیچوان ایجاد شود.

تجمع  داده های استخراج ، کاهش نرخ هش بیت کوین را به پایان فصل مرطوب در سیچوان نسبت می دهند و در نتیجه بسیاری از ماینرها به سایر حوزه ها مهاجرت می کنند.

در تاریخ 26 اکتبر ، Hashr8 وبلاگ استخراج توماس هلر از بیت کوین (BTC)  گزارش داد که تقریباً 22اگزاهش در ثانیه (EH / s) قدرت استخراج از شبکه بیت کوین همزمان با پایان فصل روز قبل (براساس آب و هوا پیش بینی) خارج شده است .

Kevin Zhang از شرکت تابعه گروه Digital Currency Group متمرکز بر استخراج ، کاهش 20 EH / s را تخمین زد و خاطر نشان کرد که میانگین هفت روزه برای هش ریت بیت کوین 132.9 EH / s بود در حالی که نرخ هش روزانه به طور همزمان 112.9 EH / s برچسب گذاری شد.

نمودار استخراج بیت کوین

Blockchain.com تخمین می زند نرخ هش بیت کوین از    151.1 EH / s  در 24 اکتبر به 116.3  EH / s روز بعد کاهش یابد.

استان سیچوان یکی از بزرگترین مراکز فعالیت های استخراجی در جهان است. ماینرها  برای استفاده از برق آبی ارزان در فصل بارندگی به آنجا سرازیر می شوند و سپس به همان سرعت از آنجا خارج می شوند.جدیدترین داده های شاخص مصرف برق بیت کوین دانشگاه کمبریج (BECI) تخمین می زند که این استان 18.5 درصد از نرخ هش جهانی را از آوریل 2020 نشان می دهد – که دو برابر قبل از فصل بارندگی بود.هلر پیش بینی کرد که بسیاری از ماینرها در سیچوان در خارج از کشور یا استانهای شین جیان یا مغولستان داخلی جابجا نمی شوند که به ترتیب 30.1٪ و 7.7٪ قدرت هش جهانی را در آوریل نشان می دهد.در سال 2018 تخمین زده شد که 80٪ از ماینرهای چینی برای فصل بارندگی از سایر مناطق کشور به سیچوان مهاجرت می کنند. داده های CoinShares که در دسامبر 2019 منتشر شد تخمین می زند که سیچوان 54 درصد از فعالیت های ماینینگ  جهانی را نشان می دهد.

بیشتر بخوانید:  سازنده ریپل به فروش ریپل های خود ادامه می‌دهد

هلر همچنین داده هایی را برای تخمین تعدیل مشکل بعدی استخراج بیت کوین در پایان این هفته به اشتراک گذاشت که شاهد کاهش بین 7.4 تا 8.8 درصد خواهد بود. اگر دقیق باشد ، این رویداد دومین تغییر  منفی بزرگ سال 2020 پس از افت تقریباً 16 درصدی است که پس از سقوط “پنجشنبه سیاه” در مارس رخ داد.

منبع: کوین تلگراف


گزیده اخبار

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا