اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

کاهش جرم و جنایت در بازار ارز های دیجیتال

salamcrypto

درآمد هکر های ارز دیجیتال با کاهشی 5 میلیارد دلاری در سال 2020 رو به رو شده اند.
با افزایش مقررات و سختگیری ها در صرافی های ارز دیجیتال، درآمد هکر ها در سال 2020 با کاهشی 5 میلیارد دلاری رو به رو شده است.
طبق گزارش سالانه Chainalysis در مورد این موضوع، درآمد هکر ها در حوزه ارز دیجیتال با کاهشی بیش از 50 درصد رو به رو شده است.
هکر های ارزدیجیتال در سال 2019، 10 میلیارد دلار دزدی کردند که این مبلغ در سال 2020 به کمتر از 5 میلیارد دلار رسیده که نشان دهنده سقوط 53 درصدی درآمد آنهاست.
معاملات مربوط به وجوه غیر مجاز حتی با سرعت بیشتری نسبت به حجم کل این وجوه کاهش یافته است و از 2.1 درصد کل این معاملات در سال 2019 به 0.34 درصد در سال 2020 رسیده است.
در میان هشت دسته از معاملاتی که توسط Chainalysis غیر قانونی تلقی می‌شوند، مقدار دلار ارز دیجیتال دزدیده شده توسط کلاهبرداران
بیشترین کاهش یعنی 71 درصد کاهش را داشته است و به 2.6 میلیارد دلار رسیده است. بیشتر بخاطر رسوایی چند میلیارد دلاری  PlusToken در سال 2019 بوده است.
حجم کل جرایم رمزنگاری از جمله عواید حاصل از جرم و تلاش برای پولشویی آن از 20 میلیارد دلار در سال 2019 به حدود 10 میلیارد دلار در سال گذشته کاهش یافته است.
اما این گزارش فقط شامل خبر های خوب نیست و احتمالاً نگران کننده ترین قسمت این گزارش این است که سرقت های مربوط به باج افزار ها از سال 2019 تا پایان سال 2020، افزایشی 311 درصدی داشته است که این خود یک زیان بیش از 250 میلیون دلار در سال 2020 نسبت به 2019 را نشان می‌دهد.
به گفته Chainalysis، حتی با افزایش سال به سال باج افزار ها، به لطف پیشرفت های اخیر در روند های نظارتی و افزایش سخت گیری ها، چشم انداز جرایم رمزنگاری هیچوقت بهتر از الان نبوده است.
” خبر خوب این است که: جرم و جنایت مربوط به ارز های دیجیتال در حال کاهش است و حالا این جرم ها بخش کوچکی از اقتصاد کلی ارز های دیجیتال را تشکیل می‌دهند و در مقایسه با ارز های سنتی، کمتر در ارز های دیجیتال دیده می‌شوند.
نتیجه گیری از گزارش  Chainalysis این را نشان می‌دهد که جرم و جنایت مربوط به ارز دیجیتال در سال 2020، 57 درصد کاهش یافته است.
ماه گذشته، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که 454 هزار دلار ارز رمزنگاری شده را از یک اپراتور باج افزار مصادره کرده است. این دستگیری نتیجه همکاری با  Chainalysis است.
منبع: cointelegraph

بیشتر بخوانید:  کاهش تعداد نهنگ ها

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا