استخراج ارزدیجیتالاستخر های ارزدیجیتال

استخر F2pool | آموزش استخر F2pool

آموزش کامل استخر f2pool

استخر f2pool  ، برای مطالعه این مطلب در ابتدا نیاز است که بدانید استخر استخراج ارز دیجیتال چیست ؟ پس از مطالعه مقاله استخر استخراج ما به شما یکی از بهترین استخر ها را معرفی کردیم . و در این مطلب ما آموزش کامل استخر f2pool را برای شما بیان می کنیم . همچنین به شما آموزش می دهیم که چگونه می توانید در استخر f2pool  ثبت نام کنید  و همچنین کار با این استخر را به صورت کامل به شما آموزش می دهیم.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

معرفی استخر F2Pool

f2pool چیست
f2pool چیست

در سال 2013، استخر استخراج  F2Pool در چین راه اندازی شد. این استخر با نام Discus Fitch نیز شناخته می شود. استخر استخراج F2Pool نسبت به دیگر استخر ها خدمات بهتری به کاربران ایرانی می دهد. همچنین F2Pool از ارزهای زیادی همچون بیت کوین ، لایت کوین ، اتریوم ، بیت کوین کش ، زی کش ، مونرو ، دش و … پشتیبانی می کند.

F2Pool جزء سومین استخرهای استخراج ارز دیجیتال در جهان، و محبوب ترین استخر برای ماینرها می باشد.

کوین کده

داشتن برنامه موبایلی برای مدیریت حساب جزء یکی از ویژگی های این استخر می باشد. این پلتفرم برای دو برنامه موبایلی IOS و اندروید معرفی شده است.

همانطور که می دانید قبلا استخراج بیت کوین نسبت به الان آسان تر بوده و تقریبا در 8 تا 10 سال پیش، ماینرها به شکل تکی بیت کوین استخراج می کردند اما اکنون به علت سختی بالای شبکه، ماینرها به شکل مشترک باهم عمل استخراج را انجام می دهند. این عمل به این شکل است که دستگاه های خود را به یک کامپیوتر متصل کرده تا بتوانند سریع تر و راحت تر بیت کوین را استخراج کنند.

در این استخر قابلیت استخراج ارز با دیگر ماینرها نیز وجود دارد، برای این کار تنها باید ماینرهای خود را به یک کامپیوتر متصل کرده و یک تیم ماینینگ تشکیل دهید. در F2Pool این امکان وجود دارد که راحت تر بیت کوین ها را استخراج کنید.


در استخر f2pool چه رمز ارزهایی قابل استخراج می باشند؟

در استخر f2pool چه رمز ارزهایی قابل استخراج می باشند؟
در استخر f2pool چه رمز ارزهایی قابل استخراج می باشند؟

همانطور که در بخش معرفی استخر استخراج f2ppool گفته شد این استخر استخراج خدمات مختلفی را به کاربران ارائه می دهد. در این بخش از مقاله ما به شما رمز ارزهایی که در این استخر، استخراج می شوند معرفی خواهیم کرد.

رمزارزهایی همچون بیت کوین BTC، بیت کوین ساتوشی ویژن BSV، لایت کوین LTC، دیجی بایت DGB، گرین GRIN، اتریوم کلاسیک ETC، مونرو XMR، زی کش ZEC، هورایزن ZEN، ریون RVN، دش DASH، بیت کوین دیاموند BCD، دیکرد DCR، اتریوم ETH، هایکان HYC، ورج XVG و … با استفاده از استخر استخراج f2pool قابل استخراج می باشند.


چند ویژگی استخر F2Pool

ویژگی های استخر f2pool
ویژگی های استخر f2pool
 • امکان استخراج بیش از 40 ارز دیجیتال مختلف
 • امکان تشکیل تیم برای ماین
 • داشتن برنامه موبایل برای مدیریت بهتر حساب
 • پشتیبانی از کشور ایران
 • F2Pool از فن آوری پیشرو در جهان، یک سیستم درآمد شفاف و معماری منحصر به فرد استفاده می کند که در جلوگیری از حملات DDos کمک می کند.

کارمزد استخر برای برداشت درآمد از 4 درصد بیشتر نمی شود.پرداخت های استخر استخراج F2Pool به شکل روزانه بوده و به شکل خودکار به کیف پول استخر ارسال می شوند.

با پیوستن ماینر ها با یکدیگر ،توان محاسباتی افزایش پیدا کرده و شانس خود را برای دستیابی به پاداش شبکه نیز افزایش می دهند. یک استخر استخراج تشکیل شده از تعدادی ماینر می باشد که برای بدست اوردن پاداش بلاک ها تلاش می کنند. زمانی که استخر استخراج موفق به دریافت پاداش شبکه شود، این پاداش با توجه به توان مشارکتی ماینرها در بین آنها تقسیم می شود.

استخرهای استخراج زیادی در جهان درحال فعالیت هستند، و چین با 81 درصد، بیشترین استخرها و جمهوری چک حدود 10 درصد از استخر ها را داشته و در رتبه دوم می باشد.

از معروف ترین استخر های استخراج می توان ، Antpool، F2pool ،BTCChina، BW و BitFury را نام برد که  در چین در حال فعالیت هستند.


امنیت استخر استخراج f2pool چگونه است؟

امنیت استخر استخراج f2pool چگونه است؟
امنیت استخر استخراج f2pool چگونه است؟

یکی از موضوعاتی که می تواند نشانگر امنیت استخر استخراج باشد، سابقه ان است. استفاده از ویژگی wallet-lock و یا قفل کیف پول در سایت f2pool می تواند به امنیت این استخر کمک بزرگی نماید. در واقع این ویژگی، استخر استخراج را از حمله هکرها محافظت می نماید.

یکی دیگر از عواملی که نشانگر امنیت این استخر می باشد این است که امکان تغییر ایمیل استفاده شده برای ثبت نام وجود ندارد. این کار به منظور حفظ امنیت و جلوگیری از سرقت هویت انجام شده است.


انواع روش های پرداخت در استخر F2POOL

انواع روش های پرداخت f2pool
انواع روش های پرداخت در استخر F2POOL

این روش ها عبارتند از :

PPS

که عبارت کامل آن Pey Per Share  است .در این روش به صورت مستقیم پرداخت انجام می شود.در این روش مقداری که دریافت خواهید کرد مستقیما با توجه به سهم هایی که کامل کرده اید انجام می شود.

PPS+

 در این روش برای پرداخت ماینرها از محاسبه سختی استخراج 20 دقیقه گذشته و میانگین پاداش بلاکی که استخر می گیرد استفاده می کنند.در این روش بلاک های استخراج شده با واریانس 100 درصد حساب می شوند.

PPLNS

که عبارت کامل آن Pay Per Last N Shares است .در این روش  محاسبه مقدار پرداخت  از طریق کامل کردن سهم ها،ساعت کاری و با دخالت مقداری شانس انجام می شود.با این روش مقدار دریافتی شما حدودا 30 درصد می شود .به صورت کلی میزان دریافتی در این روش نسبت به روش pps  در مدت طولانی تر 5 درصد سود بیشتری دارد.


اخبار جدید F2Pool

اخبار جدید در استخر f2pool
اخبار جدید در استخر f2pool

Handshake یک پروژه نام دامنه غیر متمرکز 10.2 میلیون دلاری، توسط سرمایه گذاران محبوب پشتیبانی می شود که شامل : Sequoia Capital، SV Angel و Andreessen Horowitz می باشد. HandShake را می توان به عنوان یک پروتکل نامگذاری غیر مجاز توصیف کرد که در آن هر یک مسئولیت مدیریت منطقه نامگذاری ریشه DNS را به عهده می گیرند، با هدف نهایی ایجاد جایگزینی برای سیستم های نامگذاری فعلی و مقامات گواهی نامه.


KDA به شکل رسمی در F2Pool راه اندازی شد

در 5 فوریه ،KDA به شکل رسمی در ارز دیجیتال F2Pool راه اندازی شد. KDA یک زنجیره عمومی بوده که دارای سیستم POW با کارایی بالا بوده و مزایای فناوری ChainWeb را شامل می شود. علاوه بر این پلتفرم KDA بلاکچین های خصوصیف برنامه های عمومی و چندین بلاکچین خوب همسان را در یک مکان ادغام می کند. علاوه براین ،KDA نشانه ای است که به عنوان غرامت برای کارگران معدن استفاده می شود. این هزینه ای است که کاربر برای اضافه کردن معاملات در بلوک پرداخت می کند.


روش شروع به کار در یک استخر

 • انتخاب یک استخر مناسب با توجه به رمز ارزی که می خواهید استخراج کنید.
 • بعد از انتخاب استخر، در سایت آن ثبت نام کرده و مراحل احراز هویت را انجام دهید.
 • بعد از وارد شدن به قسمت پنل کاربری میتوانید لیستی از سرور های استخر را با مشخصات آن ها ببینید. از این لیست باید سرور هایی که از نظر موقعیت مکانی کمترین فاصله را با ماینرهای شما دارند را انتخاب کنید.

آموزش ویدئویی استخر  استخراج F2Pool


آموزش ثبت نام در استخر استخراج F2Pool

در ابتدا قبل از شروع کردن عملیات استخراج بیت کوین، لایت کوین و اتریوم با روش پرداخت +pps ، برای تنظیم آدرس کیف پول و Worker ها و همچنین نظارت بر روی درامد، یک حساب در استخر استخراج ارز دیجیتال F2Pool ایجاد کنید.

نکته قابل توجه این است که ETH را با روش پرداخت PPS ، DASH، ETC و دیگر ارزهای دیجیتال را می توان بدون ثبت نام استخراج کرد. برای این کار تنها URL استخر ،آدرس کیف پول و نام Worker را در نرم افزار استخراج و یا در تنظیمات دستگاه ASIC وارد کنید.

برای بررسی درامد و عملکرد دستگاه استخراج، آدرس کیف پول خودتان را در قسمت جستجوی سایت استخر وارد کرده و سپس enter را بزنید.

اکنون به آموزش ثبت نام در این استخر می پردازیم.

 • برای ثبت نام ابتدا به سایت f2pool.com رفته و بر روی گزینه Create Account کلیک کنید.
ثبت نام در استخر - ارز دیجیتال F2Pool
ثبت نام در استخر – ارز دیجیتال F2Pool
 • تمام قسمت های مشخص شده را همانند تصویر پایین تکمیل کنید.
ثبت نام در F2Pool - عکس دوم
ثبت نام در F2Pool – عکس دوم
 • در این قسمت یک ایمیل تأیید برای شما ارسال می شود. به ایمیل خود رفته و بر روی لینک فعال سازی کلیک کنید.
ثبت نام در استخر F2Pool - عکس سوم
ثبت نام در استخر F2Pool – عکس سوم
 • اکنون حساب شما در استخر ارز دیجیتال F2Pool فعال شده است. به قسمت Sign in رفته و ایمیل و پسوردتان را وارد کنید تا وارد حساب شوید.

ثبت آدرس کیف پول در F2Pool

برای ثبت آدرس کیف پول خود همانند تصویر زیر بر روی Account Settings کلیک کنید.

ثبت آدرس کیف پول - در استخر F2Pool
ثبت آدرس کیف پول در F2Pool

سپس بر روی گزینه Payout setting کلیک کنید و  نوع ارزی که می خواهید استخراج کنید را انتخاب کرده و سپس آدرس کیف پول را وارد کنید.

تنظیمات در استخر F2Pool
تنظیمات در استخر F2Pool

یک نمونه برای شما مثال میزنم: برای بیت کوین مانند زیر عمل می کنیم.

تنظیمات در استخر F2Pool-2
تنظیمات در استخر F2Pool-2

این را نیز در نظر داشته باشید که ثبت کیف پول شما تا این مرحله به پایان نرسیده و باید ایمیل تأیید را دریافت کنید.

به همین منظور باید یک ایمیل با عنوان F2pool BTC address change در قسمت دیافت ایمیلتان باشد. آن را باز کرده و بر روی لینک موجود کلیک کنید. اگر این عملیات با موفقیت انجام شود گزینه Go Home برای شما فعال می شود.

نکته مهم این است که زمانی که آدرس کیف پول شما برای اولین بار ثبت شود و یا تغییر کند، سیستم 3 پرداخت آینده شما را مسدود کرده و پس از آن هر 3 را باهم پرداخت می کند.


قسمت های مختلف سایت F2Pool

 • ابتدا به قسمت محیط کاربری خود رفته و در این قسمت می توانید اطلاعات مرتبط با کارکرد دستگاه خود را چک کنید.
قسمت های مختلف - در استخر F2Pool
قسمت های مختلف – در استخر F2Pool
 • در قسمت بالای صفحه بر روی گزینه Workers کلیک کنید. در این صفحه شما آدرس سرورهای استخر، همراه با اطلاعات مربوط به Worker اولیه ساخته شده در اکانت را مشاهده خواهید کرد.
workers - در استخر F2Pool
workers – در استخر F2Pool
 • هر Worker تنها قایل استفاده برای یک دستگاه ماینر می باشد و برای ساخت Worker های بیشتر تنها کافی است تا طبق مراحلی که در سایت گفته شده است دستگاه ماینر را راه اندازی کرده و به هنگام ورود Worker به جای پیشوند 001 مقادیر دلخواه خود را وارد کنید.

تنظیمات F2Pool - عکس چهارم

 • در قسمت بالای صفحه بر روی نام اکانت کلیک کرده و بر روی گزینه Account Setting کلیک کنید.
استخر F2Pool - عکس ششم
استخر F2Pool – عکس ششم
 • در این بخش شما اطلاعات مرتبط با اکانت ماینینگ را در اختیار شما قرار می دهد.
اکانت ماینینگ - در استخر F2Pool
اکانت ماینینگ – در استخر F2Pool
 • در این قسمت اطلاعات امنیتی اکانت شما نشان داده می شود.
اطلاعات امنیتی در استخر f2pool
اطلاعات امنیتی در استخر f2pool
 • در این قسمت نیز اطلاعات اکانت ایجاد شده در استخر را نشان می دهد.
اطلاعات اکانت در f2pool
اطلاعات اکانت در f2pool

راهنمای اپلیکیشن F2Pool

معرفی برنامه:

اپلیکیشن F2Pool برنامه ای می باشد که توسط F2Pool Inc ساخته شده است. کاربران می توانند با استفاده از برنامه های کاربردی از جمله همان عملکرد های ارائه شده در سابت F2Pool را راحت تر استفاده کنند، مانند نظارت بر هش ریت، مدیریت دستگاه معدن، تنظیمات آلارم، امار درامد و غیره نیز اشاره کرد.

بیشتر بخوانید:  آموزش استخراج هلیوم

این اپلیکیشن از استخراج ETH، LTC، BTC ، GRIN با نام کاربری پشتیبانی می کند. همچنین می توانید وارد برنامه شده و با نام کاربری خودتان Login شده و این ارزها را استخراج کنید.

همچنین ارزهای دیگری مانند ZEC, ETC, SCC, SC, DASH, XMR, XMC, DCR, XZC ,AION ,BEAM ,LUX ,HDAC ,HYC ,AE ,ZCR ,XSC ,BCHSV ,BCHABC , DERO, SUQA, ETP,XMY,HCASH, DGB, GIN, MONA, GRV, ZEN, ZCL, ETN, BTM, XVG, RVN, PGN و PASC ، می توانید ادرس کیف پول خودتان را در صفحه ارز دیجیتال به شکل رایگان وارد کرده تا آمار دستگاه های استخراج معدن خود را مشاهده کنید.


دانلود و نصب اپلیکیشن

برای دانلود اپلیکیشن موبایل ارز دیجیتال F2Pool به سایت www.f2pool.com رفته و همانند تصویر نسخه اندروید و یا IOS را انتخاب و نرم افزار را دانلود کرده و بر روی تلفن همراه خود اجرا کنید. همچنین کاربران اندروید می توانند در گوگل پلی و کاربران IOS در اپ استور می توانند برنامه F2Pool  را دانلود و نصب کنند.

نصب اپلیکیشن F2Pool
نصب اپلیکیشن F2Pool

اگر قبلا ثبت نام کرده اید کافیست تا با اطلاعات قبلی وارد شوید. اما اگر به قبلا ثبت نام نکرده اید کافیست تا یک حساب جدید ایجاد کنید.


ایجاد حساب در موبایل

ابتدا نسخه مورد نظر را دانلود و نصب کنید.

سپس بر روی گزینه SignUp در صفحه ورود کلیک کنید.

نام کاربری و آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

ایجاد حساب در موبایل برای استخر f2pool
ایجاد حساب در موبایل برای استخر f2pool

یک کلمه عبور ایمن برای حسابتان وارد کنید.

ایجاد حساب در موبایل برای استخر f2pool-رمز عبور
ایجاد حساب در موبایل برای استخر f2pool-رمز عبور

سپس ایمیل تایید ارسال شده را باز کرده و بر روی لینک کلیک کنید.

زمانی که Login می شوید شماره تماس خود را وارد کنید تا کد تایید برایتان ارسال شود.


افزودن حساب استخراج در اپلیکیشن

در این قسمت می توانید یک حساب جدید به برای استخراج اضافه کنید.

بر روی گزینه setting کلیک کنید و به mining accounts بروید. بر روی دکمه + کلیک کنید.

افزودن حساب استخراج در f2pool
افزودن حساب استخراج در f2pool
تنظیمات در f2pool
تنظیمات در f2pool

نام حساب یا account name و description (دلخواه می باشد) را وارد کرده و بر روی ok کلیک کنید.

نام حساب - توضیحات - استخر F2Pool
نام حساب – توضیحات – استخر F2Pool

تنظیمات پرداخت در اپلیکیشن

استخراج کنندگان می توانند آدرس کیف پول خود را در قسمت تنظیمات پرداخت وارد کنند.

برای اینکار به قسمت setting رفته و بر روی payout setting کلیک کنید.

سپس حساب استخراج خود را انتخاب کنید. ارز خود را نیز انتخاب کرده و آدرس کیف پول خود را وارد کنید.

بر روی گزینه send sms code کلیک کرده و کد ارسال شده را وارد کنید و برای تمام شدن تنظیمات بر روی گزینه ok کلیک کنید.

برای ثبت آدرس کیف پول شما ،F2Pool یک ایمیل تایید برای شما ارسال می کند و تا قبل از 24 ساعت بر روی آن لینک کلیک کنید. اگر ایمیلی دریافت نکردید در ایمیل خود قسمت Spam را چک کنید و اگر در آنجا هم ایمیلی نبود بر روی resend کلیک کنید تا دوباره ایمیل برای شما ارسال شود.


تنظیمات هشدار

استخراج کنندگان می توانند برای worker ها یک هشدار به شکل آفلاین در رابطه با ارزهای دیجیتال مختلف و همچنین حساب های کاربری استخراج ، تنظیم کنید.

برای این کار بر روی setting کلیک کرده و سپس به قسمت alarm setting بروید. حساب استخراج خود را انتخاب کنید.

اکنون ارز دیجیتال مورد نظر خودتان را انتخاب کنید و alarm را باز کنید و در آنجا یک محدوده و فرکانس برای ان مشخص کنید.

اگر بخواهید هیچ اعلانی را دریافت نکنید می توانید حالت silent  را فعال کنید.


هشدارها به 4 دسته زیر تقسیم می شوند:

 • هشدار های ضروری یا Emergency alarm: زمانی که دستگاه تحت حساب کاربری، آفلاین شود این اعلان به صدا در می آید.
 • هشدار پیشرفته یا Advanced alarm: هنگامی که دستگاه های استخراج تحت حساب کاربری در محدوده زیادی آفلاین باشند این اعلان داده می شود.
 • هشدار فوری یا Immediate alarm: در مواقعی که به نظر برسد چندین دستگاه استخراج تحت حساب کاربری به وضعیت افلاین در آمده این اعلان داده می شود.
 • هشدار معمولی یا Ordinary alarm: زمانی که به نظر برسد دستگاه استخراج تحت حساب کاربری دارد آفلاین می شود این اعلان فعال می شود.

تغییر کلمه عبور

استخراج کنندگان می توانند کلمه عبور خود را در قسمت تنظیمات امنیتی به روش زیر تغییر دهند.

به قسمت Setting رفته و بر روی گزینه Security setting کلیک کرده و در نهایت بر روی change password کلیک کنید.

رمز عبور جدید را وارد کرده وآن را تایید کنید. برای تایید بر روی send SMS code کلیک کرده و کد ارسال شده را وارد کنید.


تنظیمات مرتبط با Workers در F2Pool

 • پیکربندی کردن پارامترهای استخراج: می توانید از ساختار زیر برای پیکربندی بیت کوین و لایت کوین انجام دهید.

به LAN متصل شده و با یک مرورگر وارد تنظیمات دستگاه استخراج شوید. سپس اطلاعات استخر استخراج را وارد کنید.

این اطلاعات شامل URL و نام Worker می باشد. نام هر Worker را باید با فرمت username + “.” + number انتخاب کنید.  نام هر Worker  نیز با یک دستگاه استخراج همخوانی دارد.

در نهایت تنظیمات انجام شده را ذخیره کنید.

 • مدیریت Workers: برای مدیریت workerها می توانید در صفحه مربوط به آنها با وضعیت های مختلف آنها را مدیریت کنید.
 • مدیریت گروه Worker: برای مدیریت گروه بر روی لیست گروه کلیک کنید و سپس به گروه دیگری تغییر دهید.

با کلیک بر روی new group برای ایجاد گروه جدید، نام گروه را وارد کرده و بر روی ok کلیک کنید. سپس نام workerها را بررسی کرده و با کلیک بر روی گزینه move ، Worker ها را به گروه اضافه کنید.

همچنین برای حذف یک Worker بر روی گزینه remove کلیک کنید.

 • مرتب سازی Worker: بر روی گزینه sort list کلیک کرده و با روشی که می خواهید Worker ها را طبق آن مرتب کنید ،انتخاب کنید.

تنظیمات بخش درآمد (Revenue)

این تنظیمات شامل دو بخش زیر می باشد:

 • بررسی درامد: پرداخت درامد هر روزه به وقت 00:00UTC طبق در امد های بدست آمده از استخراج توسط شما بررسی شده و در صورتی که موجودی شما با آستانه پرداخت برابر و یا بیشتر باشد و آدرس پرداختی خالی نباشد و یا در مدت زمان 72 ساعت گذشته هیچ تغییری نکرده باشد پرداخت می شود.

همچنین استخراج کنندگان می توانند تاریخچه پرداخت ها را دیده و در قسمت revenue وضعیت پرداخت را تماشا کنند.

 • تقسیم درآمد: یک صفحه آمار برای استخراج کنندگان توسط استخر استخراج ارز دیجیتال F2Pool ایجاد شده به این شکل که می توانند آمار درامد های خود را مشاهده و با دوستان خود در میان بگذارند.

برای اینکار بر روی Share در صفحه revenue کلیک کرده و وضعیت درآمد خود را مشاهده کنید.

اگر می خواهید آمار را در کانالی به اشتراک بگذارید کافیست صفحه را به پایین کشیده و بر روی share with others کلیک کنید.


تنظیمات مرتبط با استخر

 • جزییات حساب کاربری: در صفحه استخر شما می توانید هش ریت خود و تنظیمات پیکر بندی را ماهده کنید.
 • تغییر ارز: می توانید در بالای صفحه نوع ارز دیجیتال خود را تغییر داده و همچنین اطلاعات مرتبط با آن را مشاهده کنید.
 • تغییر Sub account: برای اینکار بر روی اکانتی که در بالای صفحه در قسمت سمت چپ می باشد کلیک کنید. سپس اکانت فرعی را که قصد بررسی ان را دارید انتخاب کنید.

 

 • بررسی اجمالی: در این بخش می توانید تاریخچه ورود خود را دیده و آدرس ایمیل و یا شماره تلفن خود را تغییر دهید.
 • تایید دو مرحله ای: برای اینکه امنیت اکانت خود می توانید از تایید دو مرحله ای در بخش تنظیمات امنیتی استفاده کنید.

به قسمت تنظیمات رفته و سپس بر روی Security setting کلیک کنید، با فعال کردن گزینه turn on step verification2، تایید دو مرحله ای را فعال کرده اید.

از برنامه google authenticator برای اسکن کردن کد QR و وارد کردن کد 16 بیتی استفاده کنید.

 • رمز عبور نگهدارنده: رمز عبور نگهدارنده ،رمز عبوری است که استخراج کنندگان از آن برای نگهداری ماینرها استفاده می کنند.

برای اینکار به قسمت setting رفته و در بخش security setting بر روی گزینه enable maintainer password کلیک کنید. سپس رمز عبور نگهدارنده و کد پیامکی را وارد و بر روی ok کلیک کنید.

این نکته را به خاطر داشته باشید که ورود با رمز عبور نگهدارنده ،اطلاعات مرتبط با در آمد و تنظیمات اکانت را مخفی می کند.

 • Help Center: استخراج کنندگان می توانند از قسمت help center آموزش های استخراج و سوالات متداول را مشاهده کنند. برای دسترسی به این قسمت از بخش تنظیمات و گزینه help می توانید استفاده کنید.
 • پشتیبانی (support): زمانی دراستخر مشکلی دارید و قادر به رفع آن نیستید تنها کافیست تا یک پیام به پشتیبانی استخر ارسال کنید. سپس سرویس مشتری استخر استخراج F2Pool به شما کمک می کند و مشکل را در هر زمانی برطرف می کند. فقط زمانی که وارد حساب خود شده اید می توانید به بخش پشتیبانی پیام ارسال کنید.
 • زبان: در حال حاظر استخر استخراج F2Pool از سه زبان چینی قدیم و جدید و همچنین انگلیسی پشتیبانی می کند. بنابراین می توانید هر کدام از این زبان ها را انتخاب کنید.
 • گرفتن لینک Read-only: برای گرفتن لینک فقط خواندی به بخش تنظیمات رفته و بر روی گزینه mining account کلیک کنید. سپس آن اکانت استخراجی که می خواهید لینک صفحه read-only آن را داشته باشید را انتخاب کنید. با کلیک بر روی read-only page لینک داده شده را کپی و یا کد QR را ذخیره کنید.
 • صفحه ورود فقط خواندنی: بر روی Quick view در صفحه Login کلیک کنید. سپس گزینه read-only را انتخاب کنید. Url صفحه فقط خواندنی را وارد کرده و بر روی گزینه پایین آن برای اسکن کد QR کلیک کنید.

آموزش برداشت VCASH

در حال حاظر ارز دیجیتال F2Pool از برداشت درآمد ماین VCASH پشتیبانی می کند.

بعد از ثبت کردن حساب ارزی خود، گزینه واریز VCASH را پیدا کرده تا آدرس کیف پول VCASH را بدست آورید. با توجه به نیاز واریز متفاوت برای هر پلتفرم صرافی، لطفا زمانی که ترازوی VCASH برای رسیدن به آستانه کافی است برای جلوگیری از ضررهای غیر ضروری، برداشت کنید.


روش برداشت

 • آدرس کیف پول را پیکربندی کنید.

ابتدا وارد سایت ارز دیجیتال F2Pool شده و وارد حساب کاربری خود شوید. پس از ورود بر روی Account settings کلیک کنید و در صفحه باز شده گزینه Payout Setting را انتخاب کنید. و از قسمت مشخص شده ارزهای مورد نظر مانند BTC را انتخاب کنید .

روش برداشت در استخر f2pool
روش برداشت در استخر f2pool

گزینه Add VCASH address را انتخاب کنید.

اضافه کردن آدرس وی کش در f2pool
اضافه کردن آدرس وی کش در f2pool

درخواست برداشت

به قسمت Revenue رفته و در قسمت ترازوی VCASH روی دکمه برداشت (Withdraw) کلیک کرده و هنگامی که Withdrawal Success را نشان داد عملیات با موفقیت انجام شده است.

درخواست برداشت از استخر F2Pool
درخواست برداشت از استخر F2Pool

بستر مبادله ای مورد نیاز را انتخاب کنید، سپس کیف پول سپرده VCASH را که در اختیار شما قرار می دهد را وارد کرده و سپس بر روی گزینه ارسال کد کلیک کرده و کد تایید را وارد کنید.

بعد از این مرحله،  F2Pool یک ایمیل تایید برای حساب شما ارسال می کند. به ایمیل خود رفته و بر روی لینک فعال سازی کلیک کرده و پیکربندی کیف پول را تمام کنید.


بیشتر بخوانید:

نوشته های مشابه

87 دیدگاه

  1. سلام دوست عزیز.
   از آنجایی که دستگاه شما به تنهایی توان پردازشی کافی برای حل مسیله و یا به عبارتی ایجاد بلوک را ندارد . به همین دلیل نیاز است که شما برای استخراج به استخر ها متصل شوید

  1. سلام دوست عزیز . بستگی به توان پردازشی دستگاههای شما دارد . هر چقدر دستگاههای شما توان پردازشی بالاتری داشته باشند . قطعا درآمد روزانه شما بیشتر است

   1. سلام.آیا می شود یک حساب کاربری در اف تو پول را با دو شماره موبایل جدا گانه چک کرد ؟
    اگر بله چطور ؟
    با توجه به اینکه یک ایمیل و پسورد با یک موبایل در حساب کاربری تعریف شده است.
    با تشکر

 1. سلام من در f2pool ثبت نام کرده ام و ماینر و کیف پولم رو بهش متصل کردم اما الان که میخام از کیف پولم برداشت کنم یادم نمیاد تو چه سایتی کیف پولم رو ثبت نام کردم
  چجوری میتونم بفهمم کیف پولم از چه سایتیه؟؟؟

  1. سلام به همه دوستان. توی نرم افزار f2pool مقدار کارکرد کلی ماینر ها در قسمت total Revenue نمیاد مشکل از کجاست؟

 2. دستگاه منتو استخر اف 2 پول رفته رو حالت نگهدارنده maintainer و به تنظیمات پرداختم دسترسی ندارم و موجودی هم نشون نمیده چطور میتونم از این حالت خارج شم کمک کنید لطفا

 3. باسلام و احترام
  آیا با قطع ماینینگ بخشی از درآمد که به حدنصاب 0.005 نرسیده را می توان برداشت کرد؟

     1. میخوام ادرس کیف پول وارد کنم پیامک تایید نمیاد واینکه وارد wcash میشم میگه ادرسم لبیا شده کمک کنید

   1. سلام من حجم ماین شدم ۰.۰۰۱۳ بیت شده و دستگاهم قطع کردم چجوری از استرخ برداشت بزنم ممنونم

 4. سلام.جدیدا با فیلتر شکن باید وارد بشیم! مشکلی نداره این موضوع؟ و اینکه الان به حد برداشت 0.0052 رسیدم ولی هنوز پرداخت نکرده واسم! قبلا خودم استفاده میکردم مشکلی نداشت و پرداختهای سر 0.005 انجام میشد.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  به کیف پول کوینومی وصلش کردم

 5. سلام و تشکر بابت زحماتتون
  من برنامه f2pool رو نصب کردم و میخواستم مثلا eth را استخراج کنم مثل اینکه باید یدونه برنامه جداگانه دیگه برای اتریوم نصب کنم یا با همین برنامه f2pool ماین انجام میده؟
  من برنامه های PhoenixMiner, Bminer رو دانلود کردم ولی مثل اینکه باید یکسری تغغیرات داخلش بدی اونا رو بلد نیستم ممنون میشم کمکم کنید.

 6. سلام
  من در f2pool ثبت نام کردم برای استخراج اتریوم باید مثل اینکه برنامه جدا نصب کنیم و در اون برنامه ادرس کیف پول و … رو بنویسیم . اونجا من به مشکل خوردم ممنون میشم راهنمایی کنید.

 7. سلام به همه دوستان. توی نرم افزار f2pool مقدار کارکرد کلی ماینر ها در قسمت total Revenue نمیاد مشکل از کجاست؟

 8. سلام قسمت که آدرس کیف پول و باید بزنیم در f2pool شماره تلفن و احراز هویت میخواد برای امنیت اما پیش شماره ایران اونجانیست بایدچکار کنیم

 9. سلام وقت بخیر میخواستم بدونم با کامپیوتر هم میشود به استخر f2pool وصل شد و استخراج انجام داد

 10. میخوام ادرس کیف پول وارد کنم پیامک تایید نمیاد واینکه وارد wcash میشم میگه ادرسم لبیا شده کمک کنید

  1. سلام من می‌خوام که بیت کوین کش رو هم روی استخر f2poolتراهش کنم ولی ذکر ۲fA codeرو فراموش کردم باید از چه طریقی بازیابی کنم

 11. سلام شماره وکد ایران رو درباره تنظیم f2p00l رو حذف کردند چکار باید کرد
  درامد استخراج بدون وارد کردن شماره تو کیف پول واریز میشه

 12. من تازه استخر F2رو نصب کردم ومقدار استخراج هم از ۵هزارم رد شده ولی واریز یه کیف پول نشده البته العان شده ۱۰هزارم وبازهم به کیف پول انتقال داده نشده امروز در یه بخش از مقاله شما خواندم که اگه برای اولین بار ویا تعقیر کیف پول باشه استخر سه پرداخت اول رو مسدود میکنه وبعد از ان هر سه رو با هم واریز میکنه.ایا درست متوجه شدم لطفا جواب.ممنونم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا