اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

ثبت اختراع طراحی جدید قرارداد هوشمند مبتنی بر اوراکل توسط Ripple

salamcrypto

ثبت اختراع Ripple

شرکت فناوری پرداخت بلاک چین Ripple موفق به کسب حق ثبت اختراعی برای طراحی قراردادهای هوشمندی شده که  براساس داده های جمع آوری شده از دنیای خارج اجرا می شود.

در اوایل این هفته ، آزمایشگاه های Ripple حق ثبت اختراع (شماره 10789،068)  یک قرارداد هوشمند را دریافت کردند که می تواند با استفاده از اوراکل ، یک بستر توزیع شده را به انواع داده های مختلف در دنیای واقعی متصل کند.

درواقع این طراحی در ژوئن 2018 ثبت شده است . یک مثال  کاربردی آن به این صورت است که از قراردادهای هوشمند برای تسویه خودکار قراردادهای گزینه در صورت تحقق شرایط از قبل توافق شده مانند رسیدن نسبت بدهی به سهام یک شرکت به یک آستانه خاص ، استفاده شود.

در مثالی دیگر ، برای صنعت نفت ، تغذیه داده ها در مورد تراکم یک محموله خاص نفت خام است که به یک قرارداد هوشمند کمک می کند تا تعیین کند که آیا تجارت انجام می شود.

قراردادهای هوشمند بیشتر با اتریوم در ارتباط هستند ، اما بلاک چین های بزرگ دیگر به دنبال افزودن قابلیت های مشابهی می باشند.

در اوایل سال جاری ، صرافی BitMEX  ، که در حال حاضر  با مشکلات حقوقی زیادی روبرو است ، کمک مالی 50،000 دلاری را برای همکاری با Bitcoin Core برای توسعه یک قرارداد هوشمند بیت کوین اعطا کرده بود.

بیشتر بخوانید:  بایننس استخر بیت کوین خود را راه اندازی می کند | استخر بیت کوین بایننس

استفان توماس ، CTO سابق Ripple ، یکی از دو نویسنده حق ثبت اختراع ، قبلاً یک پروژه منسوخ شده به نام Codius را برای ایجاد قراردادهای هوشمند به Ripple در یک استارتاپی جدید به نام  Coil  ارائه  کرده بود.

در حالی که این  حق ثبت اختراع نشان می دهد که زمان و تلاش برای تهیه پیش نویس اولیه ، در این مورد ، نسخه ای جدید مبتنی بر قرارداد هوشمند است ، اما لزوما به این معنی نیست که Ripple برنامه فعالی برای پیشبرد توسعه دارد.

CoinDesk برای اظهار نظر با Ripple تماس گرفت اما  پاسخی دریافت نکرده بود.

منبع: کوین دسک


گزیده اخبار

معصومه گودرزی

کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا