اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

سازمان بورس آمریکا : دفاعیات ریپل از نظر قانونی نادرست است.

salamcrypto

سازمان بورس در نامه ای که به قاضی فدرال فرستاد ادعا کرد که دفاعیات ریپل از نظر قانونی نادرست هستند.
کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در نامه ای حقوقی به آنالیسا تورس قاضی فدرال منطقه جنوب ایالت نیویورک خواستار اعتراض به دفاعیات ریپل و در اقدام بعدی به درخواست مدیران ریپل از قاضی برای رد شدن این پرونده کردند اعتراض کرد.
وکیل سازمان بورس خورخه تنیرو ادعا می‎‌کند که مدیران ریپل با مقصر جلوه دادن سازمان بورس در تلاش هستند تا از زیر مسئولیت ارائه توکن ثبت نشده ریپل فرار کنند.
همانطور که قبلاً توسط U.Today گزارش شد، مدیران ریپل اظهار داشتند که سازمان بورس آمریکا هشدار های لازم را در سال های گذشته ابلاغ نکردند. آنها همچنین مدعی شدند که سازمان بورس طی جلساتی که با صرافی ها داشته به آنها در مورد وضعیت نظارتی ریپل هشدار نداده است.
و حالا سازمان بورس در پاسخ به این ادعای مطرح شده توسط مدیران ریپل اظهار داشتند که دفاعیات ریپل از نظر قانونی درست نیستند و همچنین گفتند که آنها هیچگونه تعهدی در مقابل هشدار دادن به فعالان این صنعت در حین تحقیقات ندارد.
شرکت ریپل به جای اینکه از قانون پیروی کرده و به اشتباه خود “اعتراف کند در عوض ادعا ممی‌کند که این وظیفه سازمان بورس است که صرافی ها و کاربران را هوشیار سازد، در سیستم کاری ما چنین تعهدی وجود ندارد.”
بنا به سازمان بورس پروند ریپل یک مدل از پرونده های Howey است، این آزمایش توسط دیوان عالی کشور آمریکا برای تعیین صلاحیت معاملات خاص به عنوان قرارداد های سرمایه گذاری ایجاد شده است.
ریپل مدعی است که اصلاح قراردادی های سرمایه گذاری خالی از ابهام است که این ادعا بارها توسط دادگاه رد شد. حداقل دو حوزه قضایی و دو دادگاه منطقه ای با استناد به آزمایش Howey این ادعا را رد کرده اند.
سازمان بورس ادعا می‌کند که شرکت  Ripple Labs با فروش دارایی دیجیتال بهادار خود سرمایه زیادی به دست آورده است.
“ریپل با فروش این دارایی دیجیتال بهادار به مردم سرمایه هنگفتی جمع کرده و به سرمایه گذاران قول دادند که در آینده سود زیادی به آنها ارائه کنند.”
در حالی که شبکه مبارزه با جرائم مالی FinCEN توکن ریپل را ارز مجازی نامیده ولی سازمان بورس آمریکا ادعا می‌کند که این نام گذاری این توکن را فقط از ارز های فیات متمایز می‌نماید.
منبع: U.Today

بیشتر بخوانید:  درگذشت یکی از توسعه دهندگان دوج کوین

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا