ارزهای دیجیتالمعرفی ارز دیجیتال

ارز رندر توکن RNDR چیست؟

ارز رندر توکن RNDR چیست؟ در این مقاله به معرفی یکی دیگر از رمز ارزهای موجود در بازار ارزهای دیجیتال با نام رندر توکن خواهیم پرداخت. امروزه دنیای مجازی از چیزهای زیادی همچون بازی ویدئویی، واقعیت مجازی و یا یک انیمیشن تشکیل شده است. برای ساخت این موارد باید تصاویر مجازی را به دنیای واقعیت نزدیک نمود. این کار با استفاده فرآیندی به اسم رندرینگ انجام می شود که کمی هزینه بر می باشد و باید از دستگاه های گرافیکی قوی استفاده نمود. شبکه رندر توکن Render Token که شبکه ارائه دهنده رمز ارز RNDR می باشد، قصد این فرآیند را برای تولید کنندگان آسان نماید.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

پروژه رندر توکن Render Token مجموعه ای از فرصت های جدید را به سازندگان دیجیتال معرفی می کند. این شبکه برای فراهم کردن دسترسی سازندگان محتوا به سرویس های رندر GPU توزیع شده در بلاکچین ساخته شده است. این پلتفرم به کاربران اجازه می دهد تا قدرت GPU خود را به شیوه ای یکپارچه به اشتراک بگذارند. به این ترتیب، رندر توکن قدرت محاسباتی بسیار مورد نیاز را در اختیار هنرمندان، توسعه دهندگان و … قرار می دهد. تیم زوم ارز قصد دارد تا در ادامه مقاله به طور کامل به معرفی رمز ارز RNDR، شبکه ارائه دهنده آن یعنی Render Token، بررسی عملکرد این شبکه و معرفی ویژگی های آن بپردازد. همچنین شما می توانید در ادامه مقاله با نحوه خرید، فروش و ذخیره سازی ارز دیجیتال RNDR  آشنا شوید.

ارز دیجیتال رندر توکن RNDR چیست؟

ارز دیجیتال رندر توکن RNDR چیست؟
ارز دیجیتال رندر توکن RNDR چیست؟

در ابتدا لازم است خدمت شما کاربران عزیز بیان نماییم که توکن های RNDR، توکن اصلی پلتفرم Render Token می باشند. RNDR یک توکن ERC-20 منطبق با شبکه اتریوم است و به عنوان توکن ابزاری مورد استفاده برای پرداخت هزینه انیمیشن، موشن گرافیک و رندر VFX در شبکه رندر توزیع شده عمل می کند.

در واقع کاربران RNDR را برای افرادی که کار رندر را انجام می دهند ارسال می کند. کاربران همچنین می توانند با استفاده از این توکن ارزش را به صورت جهانی ارسال کنند. برای هر تراکنش RNDR درصد کمی کارمزد دریافت می شود که به توسعه و اجرای آینده شبکه رندر Render اختصاص دارد. در مجموع 117،843،239 رندر توکن از 536،870،912 RNDR از زمان فروش توکن عمومی در اکتبر 2017 تخصیص داده شده است. در ادامه به نحوه توزیع این توکن خواهیم پرداخت:

 • 25 درصد برای توسعه شبکه اختصاص یافته است.
 • توزیع 10 درصد پس از ساخت نسل سوم شبکه
 • 20 درصد از توکن های RNDR به بازاریابی و گسترش برنامه ها اختصاص داده شده است.
 • 40 درصد از توکن های RNDR به پاداش دهی به ماینرها و رشد و توسعه تیم شبکه رندر توکن اختصاص یافت.
 • فریز 5 درصد از توکن ها به منظور موقعیت های خاص

نیم نگاهی به توکن رندر توکن Render Token

نام اختصاری RNDR
نوع ارز Token
عرضه کل 523،984،855
مقدار در گردش 213،544،667
وب سایت رسمی rendertoken.com
بلاکچین اکسپلورر etherscan.io

ethplorer.io

پیج های ارتباط رسمی medium

twitter

آدرس قرارداد اتریوم 0x6de037ef9ad2725eb40118bb1702ebb27e4aeb24

معرفی شبکه رندر توکن

معرفی شبکه رندر توکن
معرفی شبکه رندر توکن

در یک عبارت کوتاه می توان شبکه رندر توکن Render Token را یک شبکه ارائه دهنده راه حل های رندر غیرمتمرکز مبتنی بر GPU معرفی نمود که بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است. در واقع پروژه رندر توکن، مجموعه ای از فرصت های جدید را به سازندگان دیجیتال معرفی می نماید. این شبکه برای فراهم کردن دسترسی سازندگان محتوا به سرویس های رندر GPU توزیع شده در بلاکچین ساخته شده است.

RNDR توکن اصلی این شبکه است که به عنوان توکن پرداخت برای خدمات ارائه شده توسط شبکه رندر توکن Render Token طراحی شده است. با استفاده از شبکه رندر توکن، سازندگان می توانند از قدرت GPU استفاده کنند تا تصاویر نهایی را با سرعت بالاتر و هزینه کمتر نسبت به آنچه قبلا در دسترس بود ارائه دهند.

شبکه رندر توکن Render Token به هر کسی اجازه می دهد تا قدرت GPU استفاده نشده خود را به راحتی به اشتراک بگذارد. این سیستم موانع فنی مرتبط با سیستم های محاسباتی شبکه را از بین می برد. این سیستم کاربرانی را که به دنبال انجام کارهای رندر هستند با افرادی که GPUهای بدون استفاده دارند، متصل می کند. این استراتژی باعث صرفه جویی قابل توجهی در زمان و هزینه کاربران می شود.


بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران رندر توکن Render Token

بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران رندر توکن Render Token
بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران رندر توکن Render Token

رندر توکن Render Token یکی از شرکت های تابعه OTOY است. OTOY در سال 2008 وارد بازار شد. این پلتفرم رسما رندر توکن را در سال 2017 راه اندازی کرد. از آن زمان، پلتفرم گسترش قابل توجهی داشته است. OTOY اکنون بیش از 60 کارمند و چهار دفتر دارد. دفتر مرکزی این شرکت در لس آنجلس، کالیفرنیا است. در ادامه به معرفی بنیانگذاران رندر توکن خواهیم پرداخت.

 • ژولس اوبراخ Jules Urbach: طراح اصلی نقشه راه شرکت است و بیش از 25 سال تجربه در صنعت به عنوان پیشرو در گرافیک کامپیوتری، استریم و رندر سه بعدی دارد.
 • جِی جِی ابرامز J.J. Abrams: این فرد در سمت مشاور رندر توکن فعالیت می نماید. ابرامز همچنین مدیر عامل شرکت Bad Robot Production نیز بوده است.
 • اری امانوئل Ari Emanuel: امانوئل نیز به عنوان مشاور در این شبکه فعالیت می نماید و بنیانگذار شرکت WME-IMG نیز بوده است.
 • برندن آیک Brenden Eich: این فرد نیز همانند امانوئل و ابرامز مشاور رندر توکن می باشد. لازم به ذکر است که این فرد مدیرعامل و بنیانگذار مرورگر بریو Brave نیز می باشد.

بررسی عملکرد شبکه رندر توکن Render Token

بررسی عملکرد شبکه رندر توکن Render Token
بررسی عملکرد شبکه رندر توکن Render Token

شبکه رندر توکن در نظر دارد تا از چند مکانیسم مختلف برای ایجاد ارتباط و متصل کردن درخواست کننده ها همچون آرتیست ها، توسعه دهندگان و … با اجاره دهندگان GPU استفاده نماید. این مکانیسم ها شامل موارد زیر می باشند:

 1. شبکه رندر توکن از بلاکچین اتریوم برای استفاده از GPUهای توزیع شده به صورت همتا به همتا استفاده می نماید تا امکان برقراری ارتباط بین کاربران بدون واسطه برقرار باشد.
 2. رندر توکن استودیوها، توسعه دهندگان ویدئو و انیمیشن ها را با استفاده از قراردادهای هوشمند اتریوم به ماینرهایی که می خواهند کارت های گرافیک خود را اجاره دهند، متصل می کند. برای انجام این کار از گواه اثبات رندر یا PoR استفاده می شود.
 3. پس از ثبت درخواست رندر، این درخواست به ماینرها یا دارندگان GPU ارسال خواهد شد. در ادامه پس از اینکه درخواست مورد پذیرش قرار گرفت، شروع به رندر کردن فایل می کنند. در شبکه بین ماینرهای مختلف، رندر ارسال شده پخش می شود و امکان اینکه یک فایل به وسیله GPUهای مختلف همزمان رندر شود، زیاد است.
 4. با استفاده از قراردادهای هوشمند اتریوم در شبکه رندر توکن، فایل ها به نودهای شبکه پس از آپلود ارسال می شوند. لازم به ذکر است که محتویات فایل برای ماینرها قابل مشاهده نمی باشد. تنها اطلاعاتی همچون اندازه، نوع و فرمت فایل برای آنها نمایش داده می شود.
 5. در طول فرآیند رندرینگ، پرداختی درخواست کنندگان ذخیره می شود و این پرداختی پس از تایید درخواست کنندگان بین نودها تقسیم خواهد شد. این عملکرد به منظور جلوگیری از عوامل مخرب در نظر گرفته شده است.

ویژگی های رندر توکن Render Token

ویژگی های رندر توکن Render Token
ویژگی های رندر توکن Render Token

پیوستن به شبکه رندر می تواند مزایای زیادی را در اختیار کاربران قرار دهد. این پروتکل دارندگان GPU مدرن را قادر می سازد در مقابل توکن ها، قدرت رندر خود را به اشتراک بگذارند. در واقع کاربران می توانند به صرفه جویی در هزینه های سرمایه گذاری سخت افزار بپردازند.

توسعه یک شبکه مقیاس پذیر از الزامات رندر بود. استفاده از فناوری بلاکچین در این پروتکل باعث شده است یک جایگزین قدرتمند و کارآمد در بازار باشد. کاربران رندر توکن قادر خواهند بود به پردازش فایل های پیچیده که تکمیل آنها به صورت محلی دشوار است، بپردازند.

همچنین لازم به ذکر است که شبکه رندر توکن از تغییر ناپذیری بلاکچین برای اطمینان از محافظت حقوق سازنده استفاده می نماید که با این وجود توسعه دهندگان می توانند استفاده از آثار خود را کنترل نمایند. همچنین این سیستم ها قادرند که پتانسیل نرخ بازگشت سرمایه را برای توسعه دهندگان افزایش دهند.


بررسی اهداف رندر توکن Render Token

بررسی اهداف رندر توکن Render Token
بررسی اهداف رندر توکن Render Token

امروزه توان دستگاه های GPU بیشتر در فرآیند استخراج مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل این موضوع منجر به کمیاب شدن کارت های گرافیک برای گیمرها و کسانی که از آنها برای ساخت انیمیشن یا ویدئو استفاده می کنند، شد. در اصل وظیفه GPUها رندر گرفتن و پردازش های سخت گرافیکی می باشد. به علاوه می توان گفت فرآیند استخراج قدرت پردازنده های گرافیکی را کاهش می دهد و نمی توان از آنها برای دلایلی که تولید شده اند، استفاده کرد.

یکی از اهداف اصلی شبکه رندر برگرداندن وظیفه اصلی پردازنده های گرافیکی به آنها می باشد . یعنی این شبکه قصد دارد سازندگان انیمیشن و ویدئوها را قادر سازد تا بتوانند برای تولید آثار خود از روشی ساده تر استفاده نمایند.


معرفی مشارکت های رندر توکن Render Token

معرفی مشارکت های رندر توکن Render Token
معرفی مشارکت های رندر توکن Render Token

پلتفرم رندر توکن در حوزه فناوری بلاکچین با شبکه هایی همکاری نموده است که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت:

1.دیسنترالند Decentraland

دیسنترالند از بلاکچین اتریوم استفاده می نماید و کاربران می توانند از این پلتفرم با ایجاد محتوا و برنامه های مختلف، کسب درآمد کنند. یکی از خدماتی که رندر توکن ارائه می دهد ایجاد محتوای سه بعدی است که در پلبتفرم دیسنترالند از آن استفاده شده است.

2.سیاکوین SiaCoin

سیاکوین به عنوان شبکه ای غیرمتمرکز معرفی می شود که به منظور اشتراک گذاری حافظه سیستم های کامپیوتری بین افراد مورد استفاده قرار می گیرد. شبکه سیاکوین با شبکه رندر توکن به منظور تقویت ظرفیت شبکه، ارائه پشتیبانی از سرویس ها و اعتبارسنجی برخی از خدمات رندر توکن همکاری نموده است.

3.الگورند Algorand

الگورند به عنوان یک بلاکچین نسل سوم معرفی می شود. این شبکه قادر به حل مشکلات مقیاس پذیری شبکه بیت کوین است. الگورند برای ایجاد یک شبکه پردازش ابری کارآمد، قدرتمند و مقیاس پذیر با رندر توکن همکاری نموده است.


روند قیمتی ارز دیجیتال رندر توکن RNDR

ارز دیجیتال رندر توکن RNDR در تاریخ 14 ژوئن 2020 به بازار ارز های دیجیتال عرضه شده و با قیمت 0.04943 دلار آمریکا خرید و فروش شده است و در حال حاضر در رتبه ی 98 سایت کوین مارکت کپ قرار دارد این رمز ارز در اوایل عرضه شدن تا تاریخ 23 ژوئن 2021 روند قیمت ثابتی را تجربه کرده است.

رمز ارز رندر توکن RNDR از 23 ماه ژوئن 2021 روند قیمت صعودی را تجربه کرده است و در آخرین روز سال 2021 با سطح قیمت 4.6111 دلار آمریکا خرید و فروش شده و وارد سال 2022 شده است و از اوایل سال 2021 روند قیمت نزولی را تجربه کرده است.

ارز رندر توکن RNDR 16 ژوئن 2020 یعنی دو سال پیش با سطح قیمت 0.03676 دلار ATL خود را تجربه کرده است و در تاریخ 21 نوامبر 2021 با سطح قیمت 8.76 دلار آمریکا ATH خود را تجربه کرده است. در حال حاضر حجم معاملات رمز ارز رندر توکن RNDR در 24 ساعت گذشته 85,640,047 دلار آمریکا است.

شما می‌توانید در ادامه با استفاده از نمودار روند قیمتی زیر ارز دیجیتال رندر توکن RNDR را از ابتدای عرضه شدن تا کنون را مشاهده کرده و مورد بررسی و تحلیل قرار دهید، شما می‌توانید برای مشاهده ی دقیق تر این نمودار ارز رندر توکن RNDR را در سایت کوین مارکت کپ سرچ کرده و وارد جزئیات این رمز ارز شوید.

روند قیمتی ارز دیجیتال رندر توکن RNDR
روند قیمتی ارز دیجیتال رندر توکن RNDR

خرید و فروش ارز دیجیتال رندر توکن RNDR

خرید و فروش ارز دیجیتال رندر توکن RNDR
خرید و فروش ارز دیجیتال رندر توکن RNDR

اگر قصد خرید و فروش رمز ارز رندر توکن RNDR  را دارید باید در ابتدا اقدام به ثبت نام و احراز هویت در یکی از صرافی های پشتیبان کننده ی این ارز کنید و سپس به انجام معاملات خود بپردازید، البته این نکته را باید برای شما بگوییم که متاسفانه به دلیل تحریم هایی که متوجه ی کشور عزیزمان ایران است ما نمی‌توانیم به صورت مستقیم اقدام به معاوضه تومان به رمز ارز های مورد نظر در صرافی های خارجی کنیم، اما اصلا نگران نباشید زیرا این مشکل دارای راه حل است و ما آنرا به شما آموزش میدهیم پس با ما همراه باشید.

شما می‌توانید در یکی از صرافی های داخلی اقدام به تبدیل ریال خود به یکی از استیبل کوین ها مانند تتر کنید و بعد تتر های خود را در یکی از صرافی های پشتیبان کننده ی ارز رندر توکن RNDR به این ارز تبدیل کنید.

همینطور اگر شما قصد فروش این ارز را دارید شما باید ابتدا اقدام به تبدیل رمز ارز رندر توکن RNDR به تتر کنید و سپس اگر می‌خواهید تتر را به تومان تبدیل کنید باید تتر های خود را به صرافی ایرانی انتقال داده و در صرافی داخلی اقدام به تبدیل تتر به تومان کنید. در ادامه برای مشاهده ی صرافی های پشتیبان کننده ی ارز RNDR با ما همراه باشید.


صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال رندر توکن RNDR

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال رندر توکن RNDR
صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال رندر توکن RNDR

در قسمت قبلی ما به شما نحوه ی خرید و فروش ارز رندر توکن RNDR را آموزش دادیم، در این قسمت قصد داریم شما را با صرافی هایی که از ارز رندر توکن RNDR پشتیبانی می‌کند آشنا می‌کنیم.

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال کارتسی CTSI عبارتند از:

صرافی های بیشتری از ارز دیجیتال رندر توکن RNDR پشتیبانی می‌کنند شما می‌توانید در صورت تمایل همانطور که در بالا به شما آموزش دادیم وارد صفحه ی ارز رندر توکن RNDR در سایت کوین مارکت کپ شده و سپس وارد قسمت Market شده و لیست صرافی های پشتیبان کننده ی ارز کارتسی CTSI را مشاهده کنید.


کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال رندر توکن RNDR

کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال رندر توکن RNDR
کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال رندر توکن RNDR

 در قسمت قبل ما به معرفی صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال رندر توکن RNDR پرداختیم، اما بعد از انتخاب صرافی مناسب و خرید ارز دیجیتال رندر توکن نوبت به نگهداری ارز های خریداری شده می‌رسد. امروزه با زیاد شدن تعداد و تنوع کیف پول های ارز دیجیتال انتخاب کیف پول متناسب با کاربرد و نیازهای شما کار بسیار دشواری شده است.

ما در این قسمت از مقاله کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال RNDR را برای شما معرفی می‌کنیم، شما می‌توانید کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز رندر توکن RNDR را بررسی کرده و کیف پولی را که مناسب شما است انتخاب کنید، این نکته را در نظر داشته باشید که امنیت کیف پول ها بسیار دارای اهمیت هستند زیرا پایین بودن امنیت کیف پول شما احتمال از دست رفتن سرمایه ی شما را افزایش می‌دهد.

کیف پول های پشتیبان کننده ی ارز رندر توکن RNDR عبارتند از:

 • کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal: این کیف پول سیف پل safepal یکی از پنج کیف پول برتر بازار ارز های دیجیتال است، این ولت دارای رابط کاربری مناسبی است و در سیستم عامل های موبایلی در دسترس است.
 • کیف پول نرم افزاری متامسک MetaMask: کیف پول متامسک از رمز ارز رندر توکن RNDR پشتیبانی می‌کند، این کیف پول قابلیت اجرا روی تمامی سیستم عامل های موبایلی را دارد و علاوه بر این رمز ارز از ارز های گوناگونی نیز پشتیبانی می‌کند.

آینده ارز دیجیتال رندر توکن RNDR چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال رندر توکن RNDR چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال رندر توکن RNDR چگونه است؟

به طور کلی می توان بیان نمود که رندر توکن Render Token به نظر می رسد موقعیت خوبی در بازار داشته باشد. طی پنج سال گذشته تقاضای زیادی برای خدمات رندر GPU وجود داشته است. قابل ذکر است که رندر توکن Render Token می تواند در هزینه های سخت افزاری صنعت صرفه جویی کند. در عین حال، این امکان را برای کاربران معمولی فراهم می کند تا پاداش هایی را کسب نمایند. به این دلایل می توان انتظار داشت که در آینده شاهد گسترش این پروژه باشیم.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال رندر توکن RNDR

اینفوگرافیک ارز دیجیتال رندر توکن RNDR
اینفوگرافیک ارز دیجیتال رندر توکن RNDR

کلام پایانی درباره ی ارز رندر توکن RNDR چیست؟

در این مقاله تیم زوم ارز به معرفی شبکه رندر توکن Render Token و توکن آن یعنی RNDR پرداخت. همانطور که گفتیم شبکه رندر توکن برای فراهم کردن دسترسی سازندگان محتوا به سرویس های رندر GPU توزیع شده در بلاکچین ساخته شده است. توکن RNDR یک توکن ERC-20 است که در این شبکه به عنوان یک توکن ابزاری مورد استفاده قرار می گیرد. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در ارتباط با رمز ارز رندر توکن را دریافت کرده باشید.

از اینکه تا پایان مقاله “ارز رندر توکن RNDR چیست؟” همراه ما بودید سپاس گزاریم.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

دارایی سرقت شده در هک هارمونی در حال انتقال است

دارایی سرقت شده در هک هارمونی در حال انتقال است

میم کوین مشابه دوج کوین، بیش از 35 درصد رشد کرد

میم کوین مشابه دوج کوین، بیش از 35 درصد رشد کرد

هفته‌ی شلوغی برای کاردانو در راه است

هفته‌ی شلوغی برای کاردانو در راه است

ماسک بار دیگر به پذیرش دوج کوین توسط مک‌دونالد اشاره کرد

ماسک بار دیگر به پذیرش دوج کوین توسط مک‌دونالد اشاره کرد

نرخ توکن سوزی شیبا افت چشم‌گیری را تجربه کرد

نرخ توکن سوزی شیبا افت چشم‌گیری را تجربه کرد

رشد 30 درصدی فلوکی به دنبال خبر لیست شدن آن

رشد 30 درصدی فلوکی به دنبال خبر لیست شدن آن

 

13 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا