اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

سقوط 50 درصدی حجم معاملات روبل در صرافی‌ها

سقوط 50 درصدی حجم معاملات روبل در صرافی‌ها

به گزارش زوم ارز، داده‌های دردسترس از موسسات تحلیلی بلاکچین نشان می‌دهد که خرید و ترید در صرافی‌های بزرگ از سوی روسیه کاهشی بزرگ را تجربه کرده‌است. این کاهش، نظریه‌های دور زدن تحریم ها توسط روسیه به وسیله‌ی کریپتو را رد می‌کند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

همزمان با رشد 15 درصدی بیت کوین در روزهای اخیر، برخی از متخصصان این صنعت، این رشد را وابسته به خرید رمز ارز توسط شهروندان روسیه به دلیل تحریم‌های اقتصادی دانستند. هرچند، به نظر می‌رسد که خلاف این تئوری به اثبات رسیده‌است؛ چرا که داده‌های Chainalysis نشان می‌دهد که سوم مارچ، حجم معاملاتی روبل در بازار 34.1 میلیون دلار بوده‌است. این رقم حدودا نصف رقم 70 میلیون دلاری در روز 24 فوریه است.

برخلاف نظر متخصصان مبنی بر اینکه روسیه نمی‌تواند از ارز دیجیتال برای دور زدن تحریم‌های اقتصادی استفاده کند، آمریکا و اروپا در حال گسترش قانون‌گذاری خود پیرامون این صنعت هستند.

کوین کده

اخیرا، ایالت نیویورک نظارت خود بر این صنعت را افزایش داد، تا جلوگیری از استفاده از رمز ارز در جهت منافع روسیه را گسترش دهد.

در روز 27 فوریه، شهردار نیویورک دستوری اجرایی را صادر کرد که به موجب آن آژانس‌های ایالتی از کمپانی‌ها و موسسات روس، و همچنین نهاد‌های حامی آن‌ها جدا می‌شدند.

بیشتر بخوانید:  راه‌اندازی اوراق قرضه بیت کوین در ال سالوادور

از سوی دیگر، مدیر موسسه ی تحقیقات جرائم رمز ارز TRM Labs اعلام کرد که برای فراهم شدن نقدینگی کافی برای روسیه توسط ارزهای دیجیتال خیلی دیر شده‌است و طبیعت شبکه‌های بلاکچین یک بازدارنده ی کافی برای کسانی است که قصد دور زدن تحریم‌ها را دارند.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cointelegraph


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا